Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość komfort pracy
przeciez masz,w tutejszych szpitalach sa przeciez dobre warunki,a nie jest wina mechanika,ze jego wyksztalcenie obejmuje 2 czy 3 lata.A jak sie uprzec,to zycie ludzkie tez od niego zalezy,bo jak zle naprawi samochod i cos sie stanie,to tez odpowiedzialnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7
hehehe jasne:) W takim razie prosze o odpowiedz na moje ostatnie pytanie, pech czy regula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabina, moze sprobuj sie przeniesc gdzie indziej. Bedziesz wiedziala na ile mialas pecha, a na ile nie rozumiesz specyfiki tego narodu :) A jak kontakty pozaszpitalne? Tez takie dretwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7
a to dobre pytanie:) tutaj praca mlodego lekarza to jak klasztor wiec kontakty pozaszpitalne zerowe:) jak na razie. Weekendy glownie odsypiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy pech
bo w kazdym miejscu pracy sa rozni ludzie.Nie wierze,ze wszyscy w twoim szpitalu sa tacy,to jest niemozliwe :) a pomysl tak jak mushelka pisala,moze ty masz tez powazna mine czy smutna czy odpychajaca i niektorzy nie chca wchodzic z toba w kontakt,bo sa niepewni ?A moze wybierasz niewlasciwe momenty na zarty? Nie wiem,zastanow sie moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7
ok, mowcie co chcecie ale jesli wszyscy lekarze niemcy dyskryminuja pacjentow ktorzy nie sa biali oraz innej karnacji i rasy lekarzy to nie jest to fajna sprawa. Miny nie mam smutnej i nie rzucam dowcipasami, zwykle zyczliwe zagadywanie optymistycznym tonem, usmiech, obijaja sie o mur milczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w szpitalu
nie dyskryminuja,nawet ordynator oddzialu dzieciecego jest azjata,a lekarze tez sa kolorowi,normalka,nie wiem w jakim szpitalu ty pracujesz i jakim landzie,ale ja juz duzo kolorowych lekarzy widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie pomozcie mi prosze
Co trza przy meldowaniu? Wystarczy papier z akadmika, ze tu mieszkam + polski dowod? Jaki bank wybrac, by bylo bez oplat za prowadzenie konta, by byl dostep przez neta i prosta oblsuga.. i by dalo sie go zamknac za pol roku bez problemow? Jak wyglada zakladanie konta? srednio umiem niemiecki, boje sie isc i do meldunku i po konto, a musze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aischa_09
Sabina - czytajac Twoje posty ma sie wrazenie, ze jestes tu za kare. Po 7 tygodniach pracy nie znalazlas niczego pozytywnego o czym byloby warto napisac a w zamian wiesz, ze Twoi niemieccy wspolpracownicy sa betonowi i w dodatku rasisci. Z takim nastawieniem, bedziesz sie meczyc i nie tylko przez kolejne 7 týgodni, ale przez caly czas swojego pobytu tutaj. Pomysl czy warto ? Wielu musi sie nagimnastykowac, by miec takie netto. Jesli jestes osoba samotna, bez dzieci to masz pokazne brutto. Pamietam polskich lekarzy krazacych po miescie od przychodni, poprzez szpital i wieczorem przyjmujacych w prywatnym gabinecie. Tak bylo kiedys a i dzisiaj dla wielu to codziennosc. Wypytaj jak smakuje tak zarobiony chleb. Lekarze z ktorymi pracujemy sa ludzmi jak wszyscy inni. Jest jeden, z ktorym mozna isc pograc w tenisa, inny na ulicy nie poznaje i nie pozdrowi, trzeci ma ziecia z Keni, jeszcze inny trzecia zone, a jedna lekarka na emeryturze przychodzi mi bawic czasami dzieci. Ot, ludzie jak wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest tez kwestia poznania
ludzi,kraju,kultury.Ja tez na poczatku jak przyjechalam do niemiec nie umialam sie tu odnalezc,ludzie byli jacys inni,porzadki inne,nic dziwnego zyjac ponad 20 lat w polsce nie znalam niczego innego.Tez wszystko negowalam,bylo duzo beeee.Teraz po ponad 20 latach w niemczech widze to inaczej,slucham wiadomosci z polski,mam rodzine w polsce i jezdze czesto do polski,ale teraz widze i te zle rzeczy w polsce,nie tylko w niemczech.Polacy tez sa rasistami i czasami wydaje mi sie ,ze jeszcze wiekszymi niz niemcy,bo dla polakow czarny to jeszcze dalej sensacja i bron boze ,zeby byl w rodzinie,tak samo z obcokrajowcami,tez sa napietnowani w szkolach czy gdzie inndziej.I prosze nie zaprzeczac,bo slucham i czytam co se dzieje w polsce.A zydzi?Tez osobny temat.Niestety nie widzi sie takich rzeczy jesli chodzi o swoj narod,widzi sie za to u innych podwojnie.Niestety.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie pomozcie mi prosze
again Co trza przy meldowaniu? Wystarczy papier z akadmika, ze tu mieszkam + polski dowod? Jaki bank wybrac, by bylo bez oplat za prowadzenie konta, by byl dostep przez neta i prosta oblsuga.. i by dalo sie go zamknac za pol roku bez problemow? Jak wyglada zakladanie konta? srednio umiem niemiecki, boje sie isc i do meldunku i po konto, a musze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabina - domyslam sie, ze jestes l.ogolnym bez specjalizacji ( jakiegokolwiek stopnia ) WIem, ze lekarze ze specjalizacja zarabiaja II st czyli tutaj Facharzt zarabiaja spoko srednio 5 kawalkow na reke. Wydaje mi sie, ze pensja 1.800 € netto dla lekarza jest zbyt niska ! Domyslam sie rowniez, ze przyjechalas tu na wlasna reke i pracy nie zalatwial Ci headhunter to chyba wlasnie tu jest problem. Sa regiony w niemczech, gdzie brakuje lekarzy i w tych miejscach l.ogolny moze zarabiac krocie, tyle tylko, ze trzeba wiedziec gdzie szukac .... popytam moze bede mogla podac Ci jakis adres jezeli oczywiscie jestes zainteresowna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym chyba co niektore z Was lekko przesadzily porownujac zawod lekarza z zawodem mechanika samochodowego .... Wy chyba nie wiecie co to znaczy studiowac medycyne ile nerwow, wysilku i pracy kosztuje przebrniecie przez studia medyczne. A po nich zyje sie ciagle pod presja i w stresie wlasnie o ludzkie zycie ! Dlatego wlasnie ludziom na stanowiskach odpowiedzialnych placi sie wiecej za czas jaki poswiecili na edukacje i za odpowiedzialnosc na danym stanowisku .... Dlaczego jak sie zawali most nie biora sie za robotnikow tylko za inzynierow i architektow .... ano dlatego ze Ci pierwsi to "mrowki" ( sorry ) wykonujacy polecenia tych wyzej, tych odpowiednio wyksztalconych ! WIec przestancie na nia naskakiwac bo moim zadniem dziewczyna ma racje 1.800€ to smieszna pensja dla lekarza biorac pod uwage, ze moja znajoma pielegniarka zarabia 1300 ( z hakiem ) na reke !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aischa_09
No tak , po czesci masz racje. Tylko, ze jest roznica pomiedzy netto i brutto. Mechanik samochodowy z zona i dziecmi mniej oddaje do Finanzamt`u jak samotny akademik. Sabina nie napisala jaki ma za soba staz pracy - ale skoro pisze, ze jest z mlodego pokolenia, to przypuszczam, ze moze to byc jej pierwsza praca. Pewnie jest w Probezeit i ma duze szanse, ze pozniej sie sporo zmieni. Nasi pracownicy po Probezeit zarabiaja automatycznie ca. 20 %- 40 % wiecej, ale wszystko zalezy od tego jak chetni sa byc robic Fortbildung ( pokrywamy koszta + dostaja od nas na ten czas Urlaub ) i jak czesto choruja. Ten model pasuje obu strona, bo wtedy najmniej pozera Finanzamt. Ale te wszystkie "rodzynki" sa mozliwe dopiero do Probezeit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabina - jezeli to mozliwe skontaktuj sie ze mna na gg 4302141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nana-c
http://13k.pl/-/sugestia.php Nie wymadrzajsie,bo sie gowno na niczym nie znasz. Poucz sie Sabina to bedziesz EWENTUALNIE zamienic z Sabina zadanko:( Sabina,zgadzam sie z Toba w zupelnosci-BETON:BETON:BETON i jeszcze raz SZTYWNIACY!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaki z Ciebie
prymityw nana!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Botony
"bez nikakich" oddaja rodzicow do"przytulku" a co dopiero mowic o podejsciu do pacjentow!!!:( I mam prosbe Sabina, BADZ ZAWSZE SOBA:) Twoja dobroc i szacunek wroci do Ciebie 100 krotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana Ty lepiej w ogole nie
wypowiadaj sie nt.Polski i spraw z tym zwiazanych,bo jestes cienki Bolek,sama o tym zreszta piszszesz:( 22:10 [zgłoś do usunięcia] nana_c Znaczyloby to, ze cos ci w Niemczech nie przypasowalo? Co? Sama mieszkam juz tak dlugo, ze wszystko normalne mi sie zrobilo. A o zyciu w Polsce pojecia juz nie mam. " =========================================:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie dalej jak kilka dni temu ogladalam na niemieckiej TV program jak to dwie opiekunki z domu starcow fotografowaly swoje podopieczne na golasa ... starsze kobiety, bezwladnie lazaly na podlodze a te nagrywaly to na video i nie wybrednie komentowaly. Ciotka mojego meza ( 86 lat ) byla po 2 wylewach i lezalam w domu opieki, nie mogla sie wogole poruszac bo stacila calkowicie sprawnosc i okazalo sie, ze zachorowala na ciezkie zapalenie pluc ... ktoras z opiekunek w zime zapomniala zamknac na noc okno. Bylo otworzone na caly regulator i ciotka sie rozchorowala - jak mozna nie odwiedzac przez cala noc osoby ktora nie moze sie poruszac a musi zalatwic potrzeby fizjologiczne ! Tutaj w niemczech zycie jest bardzo komercyjne i osoby starsze, te ktore z ktorych nie ma juz zadnego zysku oddawane sa jak stare kapcie do przechowalni... Maz przyjaciolki jest lekarzem, przywiezli do niego na oddzial starsza kobitke z rakiem. Jej smierc byla tylko kwestia czasu. Lekarz zwrocil sie do rodziny czy nie lepiej by bylo gdyby dokonala swoich dni wsrod najblizszych, a oni na to, ze oni juz powyrzucali jej wszystkie graty i ona ma umierac w szpitalu ! W Pl dzieci maja wiecej szacunku dla rodzicow a wynika to z wychowania dzieci. Propagowana jest rodzina wielopokoleniowa poprzez babcie do wnukow. A tutaj starsze osoby \"placa\"! gorzka cene za bezstresowe wychowanie swoich pociech. W PL oddanie rodzica do domu starcow to wstyd dla rodziny i pietno na honorze dla dziecka a tutaj to normalka ! I prosze nie zaprzeczac, a jezeli znacie polakow mieszkajacych w niemczech ktorzy w ten sposob pozbyli sie z domu balastu to wynika to tylko z tego, ze tak bardzo podoba im sie niemiecki styl zycia ! Ostatni nawet slyszalam dowcip w wykonaniu Mario Barth, kiedy to ojciec zakazuje czegos corce a ona na to, ze jak jej jeszcze raz czegos zakarze to go w przyszlosci odda do domu starcow i nie bedzie odwiedzac .... nie wiadomo smiac sie czy raczej plakac ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aischa - mylisz sie ! Dziecko ma OBOWIAZEK opiekowac sie rodzicem i jest to nawet napisane w Kodeksie Prawnym ! Tak samo jak ma obowiazek zaplacic za pochowek rodzica ! Tylko powinowactwo nie z prostej linii jest z tego obowiazku zwolnione np ziec nie musi obiekowac sie tesciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aischa
MILEGO POBYTU-JUPI:( Fryzjer, Fußpflege , masaze kosmetyczne - raz w tygodniu, do tego pelny program kulturalny - koncerty studentow Akademii Muzycznej , jakis teatr, kino, pokaz slajdow, wycieczki. A co najwazniejsze calodobowa opieka lekarska. Co za prymytywizm:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aischa_09
Limes - tak zgadza sie , dziecko ma obowiazek prawny ale nie zawsze moralny. Kobieta z mojego przykladu jesli nie bedzie chciala opiekowac sie matka w swoich wlasnych czterech scianach, to odda ja pod opieke. Jesli matka nie bedzie miala funduszy , by pokryc przytulek corka bedzie miala obowiazek wziasc koszta na siebie. Obowiazek prawny. Przegadywanie sie co kto widzial i co slyszal nie wiele wnosi, bo kazda teorie mozna podeprzec w zaleznosci od potrzeb. Takie historie moga sie zdarzyc gdziekolwiek. Jestesmy narodem uwielbiajacym generalizowac , podciagac pod wspolny mianownik i narzekac jak nam nie dobrze i jak nas to wszyscy bija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limes-inferior
I tutaj mamy przyklad,ze Limes nie ma wypranego mozgu!!!:) Ze ma szacunek dla rodzicow ,ludzi i do samej siebie. Tak trzymja Limes:) Dzieki,ze jestes!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aischa ale Ty sama dajesz sobie odpowiedz ... nie wiem ja Ty ale ja nie wyobrazam sobie aby moja mama nie mogla isc do fryzjera czy kosmetyczki mieszkajac ze mna pod jednym dachem wiec nie rozumiem dlaczego piszesz , ze maja tam lepiej niz w domu .... chyba ze mowisz o takim domu w ktorym osoby w wieku poprodukcyjnym sa inwentarzem zbednym Coz moja mama tez nie pomagala mi w wychowaniu dzieci ale nie dlatego ze byla wyrodna matka uganiajaca sie za kariera ale dlatego, ze odleglosc jej na to nie pozwolila. A czy matka robiaca kariere nie zasluguje na szacunek wlasnego dziecka, skoro robi kariere znaczy wiecej zarabia idac w tym kierunku - skoro wiecej zarabia jej dzieci tez maja z tego korzysci poniewaz matka moze zapewnic im lepszy byc i co w zwiazku z tym nie zasluguje na szacunek ? A co maja powiedziec matki ktore nie pomagaja swoim dzieciom np w wychowywaniu wnukow poniewaz same sa jeszcze pracuja zawodowo ? Czy taka matka to wyrodny babszytl nadajacy sie tylko do domu starcow ? Obowiazek prawny ma pierwszenstwo przed morale, a morale kazdy zgodne ze swoim poziomem czyli tyle teorii ile ludzi na ziemi ! Nie wiem jak TY ale jabym wolala o chlebie i wodzie ale wsrod rodziny, a to ze moje dzieci mialby mnie kiedys oddac do domu starcow uwazalabym za swoja najwieksza zyciowa porazke ! ( oczywisicie nie biore pod uwage ewentualnosci ciezkiego inwalidztwa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraco polecam refleksji .... szczegolnie przedostatnia zwrotke : Szukajcie prawdy jasnego płomienia! Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg... Za każdym krokiem w tajniki stworzenia Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia I większym staje się Bóg! Choć otrząśniecie kwiaty barwnych mitów, Choć rozproszycie legendowy mrok, Choć mgle urojeń zedrzecie z błękitów, Ludziom niebiańskich nie zbraknie zachwytów, Lecz dalej sięgnie ich wzrok. Każda epoka ma swe własne cele I zapomina o wczorajszych snach... Nieście więc wiedzy pochodnie na czele I nowy udział bierzcie w wieków dziele, Przyszłości podnoście gmach! Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, Choć macie sami doskonalsze wznieść; Na nich się jeszcze święty ogień żarzy I miłość ludzka stoi tam na straży, I wy winniście im cześć! Ze światem, który w ciemność już zachodzi Wraz z cała tęczą idealnych snów, Prawdziwa mądrość niechaj was pogodzi, I wasze gwiazdy, o zdobywcy młodzi, W ciemności pogasną znów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej, ktora pyta :) jezeli chodzi o meldunek ( nie wiem na 100% ) wydaje mi sie, ze powinnas przedstawic dokument z uczelni swiadczacy o tym ze studiujesz no i oczywiscie paszport. Jezeli chodzi o bank to ja mam Postbank i jestem bardzo zadowolona. Przy wplywachna konto w wysokosci 1250 € miesiecznie nie place za prowadzenie rachunku. Wszystkie opcje mam dostepne przez internet ( przelewy krajowe i miedzynarodowe, wyciagi itp ) do tego kase mozna wyplacac na kazdej poczcie lub w bankomatach EC, Deutschebank, Commerzbank ( i cos tam jeszcze ) bez prowizji ! Ale teraz kazda Sparkasse ma obsluge online wiec musisz popytac gdzie maja najlepsze warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aischa_09
Nie potrafie nic powiedziec na temat meldunku, bo meldowalam sie 20 lat temu i nie mam pojecia co jest wymagane. Moze na stronie www. miasta jest Info na ten temat albo Antrag do pobrania jaki trzeba wypelnic. Limes - nie sposob Ci nie przyznac racji . Ja jednak tutaj ani przez moment nie mowie o sobie. Moj poglad na problem opieram na kilkuletnich obserwacjach i codziennych rozmowach z ludzmi. Mam taka a nie inna prace, ze czesto czuje sie jak spowiednik i nasluchalam sie wielu nieprawdopodobnych historii, ktore sprawiaja, ze widze rzeczy troche szerzej. Nasza Praxis robi dziennie okolo 40 Hausbesuch`ow i uwierz mi, ze nie jeden z tych pacjentow marzy o fryzjerze. Pomiedzy bialym i czarnym jest jeszcze szare. W momencie kiedy czytam, ze ktos mnie znowu cytuje i jedyne okreslenie jakie znajduje to "potwor" , to zaczynam zazdroscic glupoty i naiwnosci ludzia, ktorzy wierza, ze wszystko jest na swiecie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×