Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

ale na podstawie takich patologii, bo traktowanie osob starszych bez kszty szacunku to patologia, nie powinnas wyrabiac sobie pogladu, ze jest to zjawisko normalne i pozytywne ! Gdyby moje dzieci traktowaly mnie jak smiecia, wyreczaly sie mna i kazaly sobie uslugiwac nie dbajac o moje uczucia i zdrowie to pewnie sama bym sie spakowala i jeszcze podala ich adres jako odbiorcow rachunkow ! :) Ale dla mnie sytuacje jakie opisujesz to zjawisko z marginesu, zjawisko ktore trzeba potepiac a nie przechodzic obok obojetnie lub co gorsza gloryfikowac ! Domyslam sie, ze pracujesz jako pomoc lekarska, wiec stwierdzenie zyc godnie nie jest Ci obce, a zatem stary czy mody kazdy ma prawo do godnego zycia a starsi do godnej smierci bo calym swoim zyciem sobie na nia zasluzyli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie pomozcie mi prosze
Limes, a ten bank Twoj, to tam trza miec jakies minimalne miesieczne dochody? bo ja nie mam regularnych; potrzebuje tylko takie konto co sobie sama tam wplace pareset euro i bede z tego robic przelewy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tej, ktora pyta :) tak - 1250€ no to chyba pozostaje Ci Sparkasse - dopytajs ie niech Ci dadza broszure to moze ktos ze znajomych bedzie mogl Ci pomoc przetlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie wali sie dwa razy dziennie w tylek ale za to zamiast profilaktyki stosuje sie zabiegi operacyjne co jest tu sprawa nagminna np obciaganie napletka u dzieci badz rurki wentylacyjne w uszac ... co 4 dziecko w niemczech ma zakladane rurki wentylacyjne w celu usuniecia plynu z ucha wewnetrznego co w polsce leczy sie zazwyczaj farmakologicznie i jest to znacznie bezpieczniejsze niz ogolna narkoza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli bylaby taka potrzeba osobiscie wbijala bym im igly w dupe nawt i 10 razy dziennie ! To chyba jednak zalerzy od miejsc w ktorych zyjemy, u nas jest np pediatra-niemiec, ktory nawet na katar przepisuje antybiotyki. Nie mowilam o obrzezaniu a o operacyjnym sciaganiu napletka to dwie rozna rzeczy ! Polska ktora zostawilas za soba 20 lat temu to nie ten sam kraj co dzis ! Niemcy i Ty jak widac smiejecie sie z polakow z ich prostactwa i wyksztalcenia ale o dziwo wedlug miedzynarodowych pisastudien niemcy zajeli 11 miejsce a Polska 4 ! W niemczech pielegnirka nawet nie musi miec matury ale za to jej umiejetnosci mozna porownac z umiejetnosciami salowej w PL ! Na 10 osob zdajacych w niemczech mature ( normalna ) i idacych na studia wyzsze tylko 3 koncza te studia, w polsce na 10 studia konczy 8 osob ! To sa oficjalne dane, ktore mozna zalesc w necie !! Wiedza ogolna jest na znacznie wyzszym poziomie, mam przyklad przajciolki ktorej dziecko chodzi do elitarnej prywatnej szkoly w niemczech a w weekendy jezdzi do polskiej szkoly w Normyberdze i oprocz nauki jezyka polskiego musi nadrabiac program z matematyki i srodowiska ( 3-cia klasa szkoly podstawowej ) To dziecko jako obcokrajowiec z POLSKIM paszprotem najlepiej z calej szkoly zdalo testy na wiedze o niemczech ! to sa tylko nieliczne przyklady .... wiec moze nie atakuj tak osob ktore sa dumne z tego ze sa polakami nie po darmo wyszla teraz w niemczech ksiazka pokolenie glupich .... a sondy uliczne prezentowane w niemieckiej telewizji ... rece sie zalamuja np : czy ma Pani cos przeciwko heretoseksualistom ? Odpowiedz : nie przeciez kazdy ma prawo kochac inaczej !!!!!! Rece opadaja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwodziciel Polek_
kobiety spokoj spokoj baby!! koniec sporów podać sobie rece na zgodę ,ale już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisa studie.... nana czytam sobie to co piszesz... Ty pewnie dzis kolacji jesc nie musialas, co? zezarlas napewno wszystkie rozumy :D :D :D milego wieczoru Wam zycze :-) komedii nie trzeba ogladac :D:D wystarczy poczytac sobie tutaj :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz klikne a i tak wszystko co napisze to bedzie bee, bo inne zdanie bede miala... obeznana jestes w topikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana i zastanow sie za nim napsizesz ze sie wpierdalam, do postu wyzej Twojego mialas pretensje.... oj porabalo sie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana. Moniki to ja juz nie poznalam niestety... a moze stety. nie wiem. tu nie mam zdania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aischa masz racje, Polacy zachwycaj sie tym, ze Niemcom tak sie podoba Polska, ale jak powiesz , ze zyjesz w De chetnie, ze nie chcesz wracac do Pl to pytaja gdzie Twoj patriotyzm, jak mozesz... moim zdaniem dom nasz tam gdzie my jestesmy. zyjac w Niemczech trzeba sie dostosowac , spojrzec na wszystko z drugiej strony. ale tez nie zapominac o ojczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dletego tez w sobote jade na tydzien do Polski, juppi! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiec a idealizm to dwie rozne rzeczy. dla mnie np Polska to ludzie , ktorzy tam zostali. przyjaciele, rodzina. to znajome laki i pola, piekne miasta i historia. mlodosc (no dobra, mloda to ja nadal jestem ;-) ) ale takze glupie ustawy, kumoterstow na wysokich stolkach, zabobony i wiele innych rzeczy. Polska nie jest idealnym krajem, a Niemcom tez do takowego daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reklamy daja :) nana - nie bede Cie ani przekonywac ani Ci tlumaczyc ... widac jestes osoba ktora i tak i tak "wie wszystko lepiej" wiec niech tak pozostanie ! Niech Ci bedzie wszystko co niemieckie jest lepsze a co polskie to beee ok Twoje malpy Twoj cyrk ! Zadaje sobie jednak pytanie po co osoba, ktora ma taki a nie inny stosunek do Polski i polakow udziela sie i angazuje na forum gdzie spatykaja sie polki z wyraznie "polskim kregoslupem" Od poczatku negujesz wszystko co tylko dobrego powie sie o Polsce mimo, ze opuscilas ten kraj jako nastolatka ( jak sadze ) starasz sie nam uswiadomic, ze mimo wszystko to co Ty wiesz jest lepsze, konkretniejsze, i blizsze prawdzie ... po co to dostajesz za to jakas dodatkowa kase z Arbeitsamtu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aischa - no wlasnie ! Niemcy, ci ktorzy mieli okazje poznac polske i polakow nie przez pryzmat tych ktorzy siedza tu w niemczech od 20 lat i opowiadaja jak to w Polsce zle, jak nie dobrze, brudno, nedzno i nijako .... ci niemcy o dziwo maja bardzo dobre zdanie o Polakach kochaja polskie jedzenie i uwielbiaja wylegiwac sie na Mazurach ba probuja nawet wypowiadac polskie nazwy miast :D Musze powiedziec, i tu nie pije do Ciebie nana, ze nie lubie Polakow z poprzedniego pokolenia ktorzy mieszkaja w niemczech. Sami rodowici niemicy mowia o nich ze za wszelka cene staraja sie zapomniec skad pochodza i sa bardziej niemieccy niz sami niemcy. Poza tym wstydza sie swoich korzeni co dla mnie jest totalna bzdura. Polski niemiec z pokolenia lat 80 niechetnie przyznaje sie do tego, ze jest polakiem ba zdazyly mi sie juz takie sytuacje, ze wlasnie rodowici niemcy slyszac ze jestem polka opowiadali mi ze ich dziadek urodzil sie w Gliwicach czy Wroclawiu a polak ktory rzeczywisicie sie tam urodzil poprawial to na Breslaw ..... przykre to troche ale nic kazdy niesie swoj krzyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety jest tyle innych ciekawych zajec :-) wlasnie na Tvn bedzie YCD ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana nie bede z Toba polemizowac bo nie ma za bardzo z kim ... zeby szumiec trzeba MIEC I UMIEC !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyna dala bys se spokoj co ? Chyba za stara jestes juz na takie utarczki ! Myslisz, ze CIe nie rozpoznaje ? Dziwne jest jedynie to ze tak nagle zmieniasz fronty kiedys sobie ze mna telefonowalas a n Monike plulas jak stary bosman a teraz odwrotnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyna a teraz juz ci sie na oczka rzucilo i kolorkow nie rozrozniasz, ze na pomaranczowo piszezsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie imie mam
wpisac i miejscowosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie sklada, ze widze kto mnie oglada na nk i Lucyna byla u mnie o 22:54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli dokladnie wtedy kiedy pomaranczowa podala linka do mojego profilu .... zalosna sie staje na stare lata .... a moze to samotnosc .... i demencja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwilke czlowieka nie ma a tu takie rzeczy sie dzieja! widze, ze pol skasowane: Jednak mialam racje :D ta co chce poogladac: Limes fajowa babka, wiekszosc chcialaby byc tak zadbana jak ona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Julek to Lucyna ale moze masz i racje, moze troche do Julka podobna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdz w preferencje na gorze strony :-) witaj Mamula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×