Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dentall

Dlaczego jednym psują się zęby a innym nie ???

Polecane posty

Gość gość
mielone skorupki trzeba jeść, najlepiej przyswajalny wapń. A mi podobno taka super dentystka powiedziała, że zęby się nie remineralizują w późniejszym wieku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
geny geny i geny brat nie myje zebow wcale i ma biale zdrowe nigdy nie byl u dentysty a ja nie mam juz czterech a w kolejce sa juz nastepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego inni mogą jeść co chcą i są chudzi k***a a ja żyję na 500kcal i za nic w świecie nie mogę zejść z 59kg? :o Wierz mi, wolałabym mieć brzydkie zęby niż być całe życie GRUBA :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie dlaczego nikt nie dał tu właściwej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo żyjesz na 500 kcal. Jakbyś żyła na 1500 i dzięki temu nie miała metabolizmu jak 100-letnia babcia, to byś i była zdrowa (nie ma bata, na takiej głodówce niedobory składników żywieniowych są ogromne, i to wyjdzie nawet po latach w stanie serca, naczyń krwionośnych...), i szczupła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kazdym wieku zeby sie remineralizuja, kazdy moze sobie w domu robic remineralizacje, wystarczy kupic płynne szkliwo GC Tooth Mousse, wytrzymałość zebów zalezy od genetyki, tego co sie je np zabójstwem dla zebów sa napoje typu cola które rozpuszczaja szkliwo i wtedy próchnica szaleje, no i higiena, zapewniam Was ze połowa z Was zle myje zeby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zęby nie psują się dlatego że ich się nie myje nie bądźcie śmieszni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba czesto chodzic na kontrole, uwazac na diete i myc zeby przede wszystkim... ja chodze na kontrole tu www.truszel.pl i polecam chodzic co pol roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karkira
Pasta ajona, od lat, bez fluoru. Zęby są ok. Sądzę, że te wieczne problemy wynikają własnie z fluoru. Co ciekawe, pastami bez fluoru zęby myję od kilku lat i jakoś nie ma z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz wszędzie jest ten fluor. fluor jest niebezpieczny i zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psują sie bo próchnica jest zakaźną a mamusie często same mające zły stan zębów oblizują dziecku smoczki i łyżeczki całują w usta i stad mamy próchnicę. Ja miałam. Myśle ze dlatego ze moja matka tez miała i mi ja przekazała. Moja corka juz nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kontrole kontrolami, ale wazny jest staly lekarz, który ma Cie pod obserwacja i zna Twoje slabe punkty, ze tak powiem na zebach. Ja chodze od jakiegos czasu tutaj www.ortodontawroclaw.pl i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zęby się psują u ludzi którzy nie dbają o higienę, nie myją zębów. Zęby też się psują od jedzenia słodyczy. Ja na szczęście dbam o zęby, myję je codziennie i chodzę na wizyty do gabinetu stomatologicznego w Katowicach http://top-dent.katowice.pl/. tam jestem w dobrych rękach i wiem że nic złego mi nie grozi. A przeglądy stomatologiczne są ważne i wykonuję je raz na pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że jednym się psują zęby a drugim nie wpływają warunki genetyczne, higiena, choroby I używki. Ja przez kilka lat paliłam papierosy i dzięki nim miałam paskudne żeby, przyszarzałe. W końcu wzięłam się za siebie, rzuciłam palenie i zaczęłam leczenie w gabinecie stomatologicznym http://www.viscardi.com.pl/. wybieliłam sobie zęby i dużo lepiej wyglądam i lepiej się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o zęby trzeba dbać. Regularnie je myć, nie palić, jeść odpowiednie jedzenie i chodzić na regularne wizyt do stomatologa. Ja chodzę do stomatologa Jardent http://stomatolog-ostroda-ilawa.pl w Iławie co pół roku i mam zdrowe, piękne zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No geny też swoje robią oczywiście - ale nie ma co wszystkiego na nie zwalać! ogólnie nasza dieta zawiera o wiele za duzo cukrów. to nie tylko szodzi na zeby, ale ogólnie na wszystko - sami sobie poczytajcie chociażby drożdżakach http://terapiasokami.pl/candida-leczenie po za tym cukier zakwasza, a zakwaszenie też psuje zeby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od prawidłowiej pielęgnacji zębów i od uwarunkowań genetycznych. Ja na szczęście mam ładne, zdrowe zęby. Jeżdżę regularnie 2 razy do roku na kontrole do gabinetu http://www.bochinska.pl/ w Szczecinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Larła
Czytam te komentarze o tych czarnoskórych ,że niby oni mają takie białe zęby... Mają ciemniejszą skórę i kolor ich zębów wygląda przez to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tylko geny mają znaczenie, każdy trochę inaczej pielęgnuje zęby, trochę inaczej się odżywia, czasem nawet nie jest się świadomym swoich złych nawyków, ja za poradą dentysty z http://nzozalmadent.pl/ np. teraz przestałam tuż po zjedzeniu owoców myć zęby bo wiem że to źle wpływa na szkliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyczyn może być bardzo wiele, czasem po prostu trzeba zrobić dokładniejsze badania, ja poprawiłam dietę i teraz moje zęby już tak łatwo się nie psują, do http://new-dent.pl/pl/ chodzę raz na pół roku teraz, zwykle tylko na przegląd zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co widze jest tak, kolega nie myje za często , 44 lata ma wszystkie, ja myje i cały czas się psują, teść 72 lata myje jak nie zapomni brakuje może 2, także coś w tych genach jest tak jak z tyciem jeden liczy kalorie w każdym posiłku a jednak tyje lub schudnie i jojo jak tylko przestanie liczyć drugi nigdy nie liczy i zawsze chudzielec, tylko że tycie tańsze od leczenia zębów hehhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość49
Mi też popsuły się symetrycznie. Dwie 6 na górze i dwie na dole trzeba było wyrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika36qwq
Psucie się zębów jest zależne od naszego trybu życia. Ja od kilku miesięcy stosuję olej Mastiha, który doskonale hamuje rozwój próchnicy i wzmacnia zęby. Polecam wypróbować olej Mastiha, a zapomnicie o problemach zębami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×