Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Aurora88
Wczoraj było echo , płynu przybyło, pogłębiła się niedomykalność powodując falę zwrotną, serduszko przez płyn jest uciśnięte przesunięte w lewo, zrotowane o 6 st, kommora prawa przez to sporo mniejsza. Na ten moment nie widać wad anatomicznych ale ok 25 tc będziemy ixh szukać znowu, narazie za 2 tygodnie kontrola i jeżeli płynu znów przybędzie to będzie trzeba serduszko odbarczyć. Sama nie wiem czy to dobrze czy źle, ważne że nie ma wady anatomicznej ale Pani dr powiedziała że tutaj bardziej skupiamy sie na obserwacji czynności serca bo wkrada się niewydolność. eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaTomka
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś to czyta Wczoraj ( 12tc) dowiedziałam się, że moje dziecko ma obrzęk karku 15 mm. Nie wiem co robić co myśleć. Serduszko pracuje. Zostałam skierowana na badania prenatalne ale strasznie się boję. Czy któraś z mam miała może taki problem jak ja? Jak sobie z tym radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Prawie każda z Nas miał taki problem... Musisz czekać na badania prenatalne amniopunkcje miedzy innymi... U Nas obrzek wnosił 6.5mm na karku ciężko było ale jakos przetrwaliśmy A oprócz obrzeku lekarze coś jeszcze stwierdzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaTomka
Nie. Narazie nic nie mowili, ale poczytalam troche o tym w internecie i jestem przerazona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Mała ma bardzo poważną wade serduszka nie wykształciła sie prawa komora serca ma tylko pół serduszka czeka ja 3 etapowe leczenie ale nawet operacja nie przywróci jej prawdziwej anatomii. Mam nadzieje że malutka jest silna i przejdzie pomyślnie te wszystkie operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla9119
Nie wiem dlaczego nie moge sie zalogowac wiec bede pisac z troche innego loginu (19Paulla91).Obrzęku uogólnionego nie stwierdza się tylko w momencie gdy płyn jest w płucach u nas gł tam nie było. Obrzęk uogólniony stwierdzają już w momencie gdy płyn znajduje się w więcej niż 1 miejscu u maluszka. Czekanie na wyniki z amino to straszna katorga. U nas mimo że amino wyszlo ok wszystko związane jest z genetyka i mamy robione badania. Ważne żeby kontrolowac, pytać i działać jeśli się da. A jeśli coś was niepokoi w czasie od wizyty do wizyty do lecieć do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak123
Cześć dziewczyny. Jak tam Wasze maleństwa? Jutro mija 7 miesięcy od śmierci naszego synka. Postanowiliśmy starać sie o jeszcze jedno dziecko, ale jak narazie nic nie wychodzi :( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijas
Do gusiak123 Nasz synek odszedl w lipcu zeszlego roku a juz pod koniec grudnia zaszlam w ciaze. Termin mam 22.09 wiec odliczam niecierpliwie... Malutka rosnie zdrowa i duuuza:-) Starajcie sie, strach, obawa zawsze bedzie bo ja bardzo sie balam kolejnej ciazy. Nasz Ignas mial rowniez uogolniony obrzek... Trzymam mocno kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo mi przykro ze strat maluszków.. i trzymam kciuki za reszte aby bylo dobrze... U mnie stwierdzono ciaze blizniacza z czego u jednego stwierdzono zespol TRAP (dziecko szczatkowe) nie ma szans na uratownie ... tweraz trwa walka o zdrowego chlopczyka.. jutro jade do klniki na zabieg.. w sumie mam na jutro skierowanie i pewnie badania beda jeszcze robic... strasznie sie boje.. klinika jest 100 km odemnie i nikogo bliskiego przy mnie nie bedzie... czekanie jest najgorsze... pozdrawiam i zycze szczescia wszytskim mamusia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak123
Bulinka2211 co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o Boze, dziewczyny... bardzo Wam wspolczuje :( łzy same napływają do oczu jak czytam Wasze historie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak123
Hej. Zagląda tutaj ktoś jeszcze? Co tam u Was słychać dziewczyny? Jak Wasze makeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaApi
Hej, zaglądam zaglądam czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaApi
Nie dodał się cały komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamama1
Hej dziewczyny, ja też tutaj zaglądam. Zaczynamy starania o naszego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla9119
Ja zagladam co trochę i chyba nie będę w stanie oposcic tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie byłam tu ponad rok temu Kiedy stwierdzono obrzęk u mojej córeczki przeziernosc była ponad 10 mm obrzęk wszedzie Oleńka odeszła jej serduszko przestało bić po 18 tygodniach. Miałam biopsje wyszła wada genetyczna zespół Ternerra. Dziś jestem w 7 tyg ciąży dotychczasowe 2 usg niczego złego nie wykazują Ale strasznie się boję. Serduszko bije. Dr każe być dobrej myśli. A ja nie potrafię... Robiliśmy wszystkie badania genetyczne wszystko jest ok a ja w głębi duszy czuje się strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to trzymamy kciuki oby teraz bylo ok. Ja urodzilam zdrowe dziecko. Mimo,ze pierwsze mialo obrzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dałaś radę. Kiedy we wcześniejszej ciąży był obrzęk na usg? Robiłaś w tej badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy obrzek wyszedl w 11 tyg. Synek mial zespół downa. Zaszlam w kolejna ciaze po dwoch miesiacach. Byl oczywiscie strach niesamowity. Robilam testy pappa i usg genetyczne. Dzis drugi synek ma prawie rok i jest niezlym lobuziakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam 6 lat temu zdrową core rok temu udało mi się zajść w ciążę w 8 tygodniu okazało się że Oleńka ma obrzęk , potem wyszło w 11 tyg 9mm widniał na karku i obrzęk uogolniony, papa wyszedl fatalnie, skierowano mnie do Warszawy na biopsjie niestety w 13 tyg okazało się że jest wada serca, w 16 tyg jelita na wierzchu, w 18 tyg Oli serce przestalo bić. Teraz miałam usg i nic zlego nie widac jest ok 8 tyg w poniedziałek mam usg ale strasznie się boję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bede trzymala kciuki za was. wierze,ze bedzie ok. odezwij sie po usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak123
Ja również trzymam kciuki :) mam nadzieję, że i mi kiedyś się uda zajść w jeszcze jedną ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lek był bardzo duży . Teraz wcale nie jest mniejszy. Boję się patrzeć na ekran usg... Boję się obrzęku, chodź genetycznie wszystko z nami ok. Wierzę A przynajmniej staram się wierzyć że teraz będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijas
Witajcie, 29.09 przyszło na świat nasze seruszko-Natalia:) jest zdrowa i śliczna :) Dziewczyny bądźcie dobrej myśli. U nas w zeszłym roku maluszek miał obrzęk-odszedł w 20 tyg a dziś tulę zdrowe dzieciątko :) było cieżko - zawsze bedzie strach ale zwyciężyła wiara - takiej wiary Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaStasiaaa
Sofijas gratulacje :-* Niech maluszek zdrowo rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na usg CRL 20,9 FHR 167 ok 9 tygodni obrzęku nie widać. Nic nie niepokojącego Pani dr nie widzi. Zaproponowala amniopunkcjie. Kotmonika mama Oleńki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaStasiaaa
Pieknie kotmonika. Oby więcej tak dobrych wiadomości. Czekamy na takie jak przekazala Sofijas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z dzieckiem autorki? wie ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×