Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość nati64
Bardzo drogi jest u Nas koszt to 600zł:-( Wiec caly czas z mezem zastanawiamy sie nad ta opcja a w sumie i tak trzeba czekac 4 tyg na pełny wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
Ja placilam 860zl czy jakoś tak. Wynik Fisha mialam po 2 tyg a po tym wyniku co 2 dni wydzwanialam do pracowni i podawali mi wstępne wyniki tzn na ilu płytkach jaki wynik z podstawowej genetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Bylam dzisiaj u genetyka dostalam skierowanie na amino.Pani Genetyk stwierdzila ze moze to byc zespol Turnera okaze sie wszystko po wynikach aminopunkcji.Ja caly czas wierze, ze maluch bedzie zdrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
A na jakiej podstawie pani genetyk tak twierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Stwierdzila ze obrzek ,przeziernosc i przyspieszone bicie serduszka to sa objawy ZT ale tylko aminopunkcja da 100% pewnosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
Musisz wierzyć ze bedzie ok. To ze te rzeczy mogą mieć cos wspólnego z ZT to nie znaczy ze tak będzie. Kiedy masz mieć aminopunkcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
W Poniedzialek ide do lekarza i ten wyznaczy termin aminopunkcji... wierzymy ze wszystko bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Hej aminopunkcje mam na 21 maja.Lekarz zrobil usg i mowil,ze obrzek znika i ze to jest normalne bo im starsza ciaza to obrzek bedzie sie wchlanial a mi sie wydawalo ze skoro znika to super wiadomosc ale lekarz dalej podchodzi sceptycznie do mojego przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamama1
Myśl pozytywnie. Jak znika to chyba właśnie jest lepiej. U mnie im ciąża była starsza to obrzęk też był coraz większy. Musi być dobrze. trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
No mi tez tak sie wydaje,ze skoro znika to moze bedzie dobrze... Bardzo sie boje to moja pierwsza upragniona ciaża:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
Lekarz raczej nigdy nie powie Ci ze będzie dobrze jeśli cos sie działo/dzieje. Bo nikt nie chce robić nikomu nadziei jeśli do końca nie wiadomo co i jak. Ważne żebyście wy byli pozytywnie nastawieni. Obrzęk zanika a maleństwo moze sie dalej rozwijać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
No tak lekarze nie moga dawac nadzieji bo ten obrzek to jedna wielka loteria i pewnie sami nie wiedza jak to sie wszystko zakonczy.My wierzymy ze szczesliwie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
A tak Nati wez poprawkę na to ze im starsza ciąża tym obrzęk będzie sie wchlanial. Oczywiście moze tak być i mam nadzieje ze tak będzie ale lekarz nie powinien Ci tak mówić bo to różnie bywa. I ta grypa u Ciebie jeśli z aminopunkcji nic nie wyjdzie to myślę ze ona zawinila. Nikt nie proponował Ci ze zrobią tez badania na Torch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Nie slyszalam o takim badaniu na czym ono polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
To badanie na różne choroby typu cytomegalia parwowirus toksoplazoza itp sprawdza sie czy nie było w ciąży jakiejś infekcji która jest odpowiedzialna za problemy typu np obrzęku u dziecka. Nie każdy obrzęk spowodowany jest np wada genetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Mialam robione badanie toxsoplazmozy i hiv ale wyszly w porzadku.Obrzek sie wchlania z wiekiem ciazy ale to raczej dobrze rokuje? Jak bylam na usg zmierzyl mi przeziernosc ale to byl 15tc+5dni i wynosila nie 6.5mm a 4mm tylko ze to juz chyba mierzyl Nf a nie Nt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
To ze sie wchłania jak najbardziej ;) Chodziło mi o to ze u mnie np z wiekiem sie nie wchlanial ze względu na jej wadę. Wiec różnie bywa i takie określenie nie zawsze jest sluszne. Torch obejmuje m.in. rzeczy których podstawowo nie badają bo HIV i toksoplazmoza są obowiązkowe. Nie jestem lekarzem ale wygląda na to z obrzęk spowodowała u Ciebie grypa a maluch sie obronił:) Mam nadzieje ze aminopunkcja wyjdzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Mam taka nadzieje oby sie sprawdzilo ze ten obrzek to przez moja grype.Dziekuje za wsparcie ogromnie mi to pomaga i daje nadzieje na szczesliwe rozwiazanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonamama
Kochane, ja tez uslyszalam wyrok, cechy uogolnionego obrzeku plodu w 11 tygodniu, kolejne usg za tydzien i jeszcze gorzej ale konkretniej tzn. informacja o obrzeku na odcinku kregoslupa..pilna konsultacja w szpitalu. Teraz czekamy na wynik biopsji kosmowki, ale z NT=6,7mm i braku kosci nosowej nie rokuja nam dobrze.. czy ktoras miala podobna sytuacje w 12 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaStasiaaaa
Ja miałam taka sytuacje. Synuś moj mial Z.D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak123
Ja w 19 tygodniu dowiedziałam się o obrzęku, a po amniopunkcji wyszło, że nasz synek miał zespół Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Obrzek mojemu dziecku wykryli w 11tyg5dni,kosc nosowa widoczna ale Nt tez wysokie bo 6.5mm.Pojutrze mam amino obecnie jestem w 16tyg5dni zdecydowalismy sie na Fisha wiec wstepny wynik bedzie po tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamama1
W moim przypadku obrzęk wykryto w 12tc. Po amnio wyszło że córeczka miała ZT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonamama
Dziewczyny, dzieki za informacje. Moze ja dodam, ze u nas ten obrzek na calym odcinku kregoslupa, z tylu czaszki, ale dopiero dr roszkowski stwierdzill ile NT i ze brak kosci. Czekamy na biopsje kosmowki w nerwach. Ktos napisal na formum, ze podobno mozna miec biopsje i nastepnego dnia wynik, czy ktos wie gdzie? my w istytucie genetyki i doplacamy 450 za przyspieszenie a i tak za tydzien i to minium. Chcialam tez dopytac czy wiecie jakie sa szanse na ZD? I co dalej robilyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonamama
Jeszcze do Was (moze mamaStasiaaa glownie) czy w ogole takie dzieci moga byc zdrowe? u nas sa konczyny, prawidlowa akcja serca, czy to jest normalne przy obrzeku, braku kosci i obrzeku? co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Moga byc zdrowe na tym forum sa dziewczyny i ich dzieci ktore wygraly z obrzekiem.Obrzek nie zawsze wskazuje na wade genetyczna moze to byc rowniez wada serduszka badz jakas infekcja...a moze byc ze dzidzius urodzi sie zdrowy.Ja tez czekam jak na szpilkach i strasznie sie boje ale musze byc dobrej mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaStasiaaaa
Najważniejszy jest wynik biopsji kosmowki albo amniopunkcja. Od tego zaleza dalsze losy dziecka. Jesli po stwierdzeniu,ze dziecko ma jakas wade gen to niektore dzieci,a raczej większość ma marne szanse na dotrwanie do konca ciąży. Ale sa tez obrzeki ktore nie koniecznie spowodowane sa wada genetyczna i wtedy jest to bardzo pozytywna wiadomosc bo dziecko ma duze szanse na przezycie. Natomiast wydaje mi sie,ze kazdy przypadek jest inny. Moj synus nie mial kosci nosowej i Nt 6 mm,potem 8mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19Paullaa91
Tak jak dziewczyny wyżej pisały. W przypadku nie widocznej kości nosowej i wysokim NT ważne są dalsze badania. No i potwierdzenie braku kości nosowej bo lekarze nie rzadko sie mylą. Niestety też w druga stronę. Marne pocieszenie ale znam dziewczynę która urodziła chłopca z wieloma wadami m.in. rozszczep kręgosłupa a jej lekarz tego nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczonamama
Dziekuje Wam. To oczywiscie wcale nie pomaga, ale racja ze nalezy czekac do wynikow biopsji, zaluej tylko ze tak dlugo ,,,,tydzien. Lekarz gin - juz kolejny ktorego odwiedzilam - powiedzial, ze na chwile obecna zrobilismy co trzeba, wiecej nie ma co, czekac na wynik biopsji. Mam jednak zle przeczucia, poniewaz duzy obrzek, wysokie NT plus jeszcze stwierdzony przez dr Roszkowskiego brak kosci nie sadze ze moze przyniesc cuda, moze np gdyby nie bylo obrzeku. Czy mialyscie dokladnie te same trzy czynniki? Mamostasiaa? a potem pojawily sie kolejne problemy zkrazeniem etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati64
Hej dziewczyny ja jestem juz po amino.Po obrzeku prawie ani sladu maly tylko na zeberkach jeszcze widoczny wiec maluch walczy dzielnie.A no i mamy coreczke! Teraz czekamy dzielnie na wyniki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×