Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

witajcie :) co do tyg ciazy i daty zapłodnienia to u mnie to wszytko namieszane, sam lekarz powiedział ze nic sie nie zgdadza tzn. wiek ciazy z miesiaczką... bo wg ostatniej @ to 10 tydz a lekarz powiedział ze to napewno nie tak dojrzała ciaza i powiedział ze to 5 tydz i parę dni( juz nie pmaietam) mam nadzieje ze w pon dowiem sie czegos wiecej... patrzac na teableke to moja ciaza jest najmlodsza i obawiam sie ze termin porodu wypadnie na grudzien.,.. pozdarwiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.....................wiek.......płeć.......termin... .. .kg na +.....tc... miasto Calineczka_22_........22...........?.............?........ .....0.......... 5 tc śląsk Ejmi ....................27...........?...........16.11......... 0..........9 tc Ostrów Maz. agusiaradom..........30............?..........16.11.. .......0....... gawit_79..............30............?..........12.11. ........0.........10tc Łódź Martushia.............23............?...........23.11. .......1..........7t1d Kiki1980...............29...........?...........14.11 .........1..........10 _nowa_................32...........?...........~17 XI........1 kg.......9tc, Gdańsk natalia86..............23...........?............20.11. .......1,5........9tc madzialinska76.......33...........?..........~15.XI..... ....1...........9tc.... Puławy miśka1803.............30...........?..........~14.XI.... ......2..........10tc, Katowice/Tychy michaaa................28..........?............25.11?.. ........0..........8tcLublin kropcia.................25..........?............15.11?. . ........0..........9tc Korciuchna............25...........?........... 30.11............1.........9tv Sosnowiec pindilindi...............32...........?...........04.11. ..........0..........11tc Gdynia Maggie84..............25...........?...........31.10.... .......0...........12tc Płock tyllkaaa.................19..........?.............26.11 ..........0............8tc... Dzierżoniów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześćć mamuśki :) Wczoraj byłam na wizycie i widziałam mojego maluszka. Machał już rączkami i się wiercił w tą i z powrotem. Serduszko biło rytmicznie, a dzidźka ma już 2,7 cm! Nowa mamy podobne terminy porodu, może spotkamy się na jednej sali :)))))) Pindilindi - pozdrawiam sąsiadkę z TriCity :) nick.....................wiek.......płeć.......termin... .. .kg na +.....tc... miasto Calineczka_22_........22...........?.............?...... .. .....0.......... 5 tc śląsk Ejmi ....................27...........?...........16.11......... 0..........9 tc Ostrów Maz. agusiaradom..........30............?..........16.11.. .......0....... gawit_79..............30............?..........12.11. ........0.........10tc Łódź Martushia.............23............?...........23.11. .......1..........7t1d Kiki1980...............29...........?...........14.11 .........1..........10....Gdańsk _nowa_................32...........?...........~17 XI........1 kg.......9tc, Gdańsk natalia86..............23...........?............20.11. .......1,5........9tc madzialinska76.......33...........?..........~15.XI..... ....1...........9tc.... Puławy miśka1803.............30...........?..........~14.XI.... ......2..........10tc, Katowice/Tychy michaaa................28..........?............25.11?.. ........0..........8tcLublin kropcia.................25..........?............15.11?. . ........0..........9tc Korciuchna............25...........?........... 30.11............1.........9tv Sosnowiec pindilindi...............32...........?...........04.11. ..........0..........11tc Gdynia Maggie84..............25...........?...........31.10.... .......0...........12tc Płock tyllkaaa.................19..........?.............26.11 ..........0............8tc... Dzierżoniów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczko, w poniedziałek też zobaczysz swoją dzidzię i jej bjące serduszko i pamiętaj nie denerwuj się bo jak Tobie serce szybciej bije to maleństwo to odczuwa - wiec spokojnie :) Tez biore slub tylko w lipcu a nie w sierpniu. Termin byl zarezerwowany juz w zeszlym roku, ale i tak staralismy sie o dzidzie i wcale nie mam wyrzutow ze bede szla z brzuszkiem do ołtarza. Glowa do gory - damy rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia i kiki no pewnie ze musze czekac, nie mam wyjscia :) u nas tez juz bylo wszytko zaplanowane i zarezerwowane od roku... a tu taka niespodzianka- nie staralismy sie... tak sie tylko zastanawiam czy jak sobie upatrze suknie to czy bedzie ja mozna na brzuszku poszerzyc ...? :) musimy dac rade...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo sukni, to pewnie trzeba znaleźć tak z odpowiednim fasonem, a przymiarki i fasony na ostatnia chwilę :) Myślę, że dobra krawcowa sobie z tym poradzi bez większych problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Kiki, a kto wie, może się spotkamy! ;D Zresztą całkiem fajną salą do oczekiwań jest to miejsce w necie, to spotkamy się czy nie, warto teraz korzystać. Ale skoro o konkretach... Kiki, wybrałaś już szpital? Bo ja zdecydowałam się na ten na Zaspie (jest miło, mój narzeczony ma tam znajomą, no i mam bardzo blisko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Kiki1980, ten materiał spod linku, który podałaś jest rewelacyjny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie84
Cześć :) Ja też już widziałam swoje maleństwo, jak na razie ma 3,8cm :) Ale to było jakieś 1,5tyg temu. Teraz w poniedziałek idę na genetyczne usg... hmm, normalnie mam lekkiego pietra. Zobaczysz Calineczko, ten czas szybko minie, już niedużo Ci zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Zazdroszczę Wam ślubów. Ja już ze swoim nie zdążę. A tak mi się wcześniej nie śpieszyło i uważałam że mam czas... Chciałam uzbierać pieniądze na przyzwoitą choć skromną uroczystość. No i w efekcie będę... starą panną z dzieckiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - jeżeli chodzi o szpital to tyle juz sie naczytałam, że mam dość. A horrorowate historie znajomych i znajomych znajomych utwierdzają mnie w przekonaniu, że muszę wybrać po prostu mniejsze zło. Myślałam żeby zrobić to prywatnie w Swissmedzie, ale ceny tak ostatnio wzrosły, że raczej ta wersja odpada. Poza tym ponąć jest tam dobrze rodzić jak wszystko idzie zgodnie z planem, a jak już \"coś\" się wydaży niespodziewanego to nie maja tam odpowiedniego sprzetu i pedza wtedy do Wojewodzkiego. Podam ci stronkę gdzie możesz poczytać opinie o szpitalach w Gdańsku. Pozostałe mamusie też mogą znalesc opinie o szpitalach w swoim regionie, http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php Mam nadzieje, ze Wam sie przyda :) Nowa - na slub zawsze jest czas, a ty bedziesz go miala tyle aby wszystko na spokojnie przygotowac, a i dla dzidzi ten czas nie jest obojetny, jak mama sie denerwuje to i dzidzka to odczuwa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje miasto :) Kurcze a myślałam że tylko mi się trafiła \"wpadka\" przed śubem a tu prosze - nie jestem sama :) Za 2,5tyg cywilny, kiecka kupiona-mam nadzieje że mnie dużo nie przybędze bo się w nia nie zmieszcze :) Samopoczucie ogólnie ok tylko zrobiłam sie straasznym spiochem. o 20 juz padam z nóg. nick.....................wiek.......płeć.......termin... .. .kg na +.....tc... miasto Calineczka_22_........22...........?.............?...... .. .....0.......... 5 tc śląsk Ejmi ....................27...........?...........16.11......... 0..........9 tc Ostrów Maz. agusiaradom..........30............?..........16.11.. .......0....... gawit_79..............30............?..........12.11. ........0.........10tc Łódź Martushia.............23............?...........23.11. .......1..........7t1d Kiki1980...............29...........?...........14.11 .........1..........10....Gdańsk _nowa_................32...........?...........~17 XI........1 kg.......9tc, Gdańsk natalia86..............23...........?............20.11. .......1,5........9tc madzialinska76.......33...........?..........~15.XI..... ....1...........9tc.... Puławy miśka1803.............30...........?..........~14.XI.... ......2..........10tc, Katowice/Tychy michaaa................28..........?............25.11?.. ........0..........8tcLublin kropcia.................25..........?............15.11?. . ........0..........9tc Kielce Korciuchna............25...........?........... 30.11............1.........9tv Sosnowiec pindilindi...............32...........?...........04.11. ..........0..........11tc Gdynia Maggie84..............25...........?...........31.10.... .......0...........12tc Płock tyllkaaa.................19..........?.............26.11 ..........0............8tc... Dzierżoniów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Kiki1980, ja już nie czytam opinii w necie bo o KAŻDYM szpitalui można przeczytać coś bardzo złego. Zatem idę na Zaspę bo i mamy tam wspomnianą znajomą, i oddział ponoć odnowiony, i moja mama w tym szpitalu rodziła a ja mam do niego rzut beretem. Może i okno z widokiem się trafi :D. Zapisałam się też już do lekarza, który na Zaspie ma praktykę. Co do samopoczucia, gdy wracam z pracy około 19-tej, czuję się jak zombie. Niewiele do mnie dociera, z trudem zjadam obiad, na który o tej porze nie mam chęci, potem trochę mdłości i uczucia ogólnej ociążałości i rozbicia, mycie się i spanie. A od rana to samo. Na szczęście gdy pośpię wieczorem i zaraz w nocy, to budzę się wcześnie i mam czas na spacer z psami i porządne śniadanie. Następnie znów praca do wieczora. Szkoda gadać... Wcześniej był tu też poruszony temat seksu. Cóż... obecnie seks jeśli się odbywa, to w pewnym sensie bez mojego udziału: praktycznie jestem kompletnie bierna i bez najmniejszej chęci. Żałuję ale nie wiem co na to poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Kika1980, dzięki za ten link do strony "rodzić po ludzku". Sprawdziłam to i owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Naczytałam się teraz tyle o szpitalach wchodzących w grę, że rozważam opcję rodzenia samodzielnie, na przyszpitalnej łące. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ boli mnie dziś głowa :( mam kontrolować ciśnienie, bo na ostatniej wizycie miałam podwyższone i teraz jest różnie, ale generalnie nie najgorzej. za to mam wysoki puls , bo waha się od 90 do 100, ale ponoć w ciąży może być troszkę szybszy. Pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja też dziś mam nie najlepszy dzień, ciśnienie spadło i czuję się dziś totalnie zmulona, do tego dochodzą moje codzienne kochane mdłości i efekt jest taki, że prawie cały dzień leżę w łóżku bo kompletnie nic mi się nie chce robić :O Wy już szpitale wybieracie do rodzenia a dla mnie to tak odległa perspektywa, że wcale o tym nie myśle...będzie jeszcze na to czas. Co do seksu to mi libido ostatnio podskoczyło i staramy się z mężem umilać sobie czas o ile oczywiście nie mam mdłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie myślę o szpitalu w którym będę rodzić, bo będę rodzić w tym w którym pracuje moja ginka :) zresztą ma on dobre opinie, więc nie zamierzam szukać innego :D A moje libido też jest sporawe, no, bo w końcu my od lutego nic :( znaczy mężowi jakoś tam staram się zycie umilać, ale ja kompletnie nic! niby teraz mamy już pozwolenie, ale jakoś mam opory i chyba jednak poczekam do końca pierwszego trymestru ;) tyle, że musimy w gumkach, bo biorę leki dopochwowe i głupio by było, jakby mężowi dostał się jakiś hormon kobiecy ;)który nie powinien być i zaczęłyby mu rosnąć cycuchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo jak gawit nie bardzo się zastanawiam nad szpitalem :) Mój lekarz pracuje w szpitalu w Lublinie i raczej tam wyląduje... no chyba, że wystąpią niespodziewane akcje to wtedy Puławy... choć tego szpitala akurat prawie nikt nie poleca :/ A co seksu to na razie mamy zakaz a i ja nie mam jakoś specjalnej ochoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropcia - a jaką sukienkę wybrałas?? my tez sie przymierzamy do slubu - w lipcu, cywilny (bo tylko taki wchodzi w grę) ale z wielką pompą i normalną weselną imprezą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie wyboru co do szpitala nie mam, u mnie w mieście jest jeden i wiadomo jak jest, są różne opinie. Ja nie mam złudzeń, wiem że będę musiała mieć ze sobą kasę, żeby ktoś się mną zaopiekował, ale myślę, że załatwię wszystko ze swoim lekarzem prowadzącym ciąże, on co prawda w szpitalu już nie pracuje ale ma tam autorytet i wiem, że w razie potrzeby wchodzi na oddział i robi swoje. Poza tym dobrze mieć też jest opłaconą położną- to można zrobić zupełnie legalnie. Brałam też opcję porodu w Białymstoku ale to 100 km więc daleko i nie wiem czy jest sens kombinować. Na razie tym się nie martwię....oby tylko dziecko donosić do końca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia86
Witajcie nick.....................wiek.......płeć.......termin... .. .kg na +.....tc... miasto Calineczka_22_........22...........?.............?...... .. .....0.......... 5 tc śląsk Ejmi ....................27...........?...........16.11......... 0..........9 tc Ostrów Maz. agusiaradom..........30............?..........16.11.. .......0....... gawit_79..............30............?..........12.11. ........0.........10tc Łódź Martushia.............23............?...........23.11. .......1..........7t1d Kiki1980...............29...........?...........14.11 .........1..........10....Gdańsk _nowa_................32...........?...........~17 XI........1 kg.......9tc, Gdańsk natalia86..............23...........?............20.11. .......1,5........9tc Środa Wlkp. madzialinska76.......33...........?..........~15.XI..... ....1...........9tc.... Puławy miśka1803.............30...........?..........~14.XI.... ......2..........10tc, Katowice/Tychy michaaa................28..........?............25.11?.. ........0..........8tcLublin kropcia.................25..........?............15.11?. . ........0..........9tc Kielce Korciuchna............25...........?........... 30.11............1.........9tv Sosnowiec pindilindi...............32...........?...........04.11. ..........0..........11tc Gdynia Maggie84..............25...........?...........31.10.... .......0...........12tc Płock tyllkaaa.................19..........?.............26.11 ..........0............8tc... Dzierżoniów Ja dziś cały dzień leże. Od wczoraj znów plamię delikatnie na brązowo, ale nie odczuwam bólu na szczęście. Właściwie przerwę w plamieniach miałam tylko 2 dni, a we wtorek byłam u lekarza i mówił że oki i kazał odpoczywać. Biorę Duphaston i mam nadzieje, że to tylko "chwilowe" plamienie, wczoraj miałam dużo wrażeń i nerwów więc może to było powodem. Pozdrawiam serdecznie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia - wszystko bedzie dobrze. Ja tez mialam plamienia i w sumie ich przyczyna jest nieznana, i tez biore duphaston - nie wiem jak ty ale ja sie po nim czułam okropnie - lakarz kazał mi brac 3x dziennie, a po zakończonym 2 op po 2x dziennie, a Ty jakie masz dawkowanie??? i odkad biore po 2x dziennie czuję sie o niebo lepiej;) własciwie całkiem dobrze... i apetyt mi zmalał ;)) ale z drugiej strony sie boje, ze skoro dobrze sie czuje to ze cos sie moze złego dziać ;/ jutro do lekarza ide....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia86
Karciuchna ja mam brać 2 x dziennie, przez dwa dni brałam 3 x dziennie, ale zmniejszyli mi dawke. A w razie bólów brzucha to mam brać 1 relanium które miałam zapisane, a które kazali narazie odstawić. Wiem że plamienia nie ustaną od razu ale to i tak mnie martwi. Bo wczoraj miałam tak ciemnobrązowe i to tylko raz, a teraz to wprawdzie to minimalne, prawie nic, ale zawsze jest :) ale grunt to pozytywne nastawienie:) Karciuchna, a Tobie długo utrzymywały się plamienia? Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy się zastanawiacie nad szpitalem ja to mam przynajmniej z głowy wiem od kilku już lat że jestem skazana na cesarkę pozostaje tylko pytanie jakie znieczulenie i czy dobrze potną i zszyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Dzisiaj tak mi brzuch rozpiera od srodka, jakby ktos powolutku pompowal w srodku balon... Mam nadzieje, ze to dobry objaw... Do tego okazalo sie, ze waze 5 kg mniej niz w zeszym tygodniu. Kurcze, zaczyna mnie to niepokoic. Nie moge sie juz doczekac tego usg w sobote, bo caly czas mam wrazenie, ze jednak sie okaze, ze w ciazy nie jestem... Niby i lekarz i usg ostatnio wszystko potwierdzily, ale jakos tak zupelnie irracjonalnie czegos sie boje :( Przy porodzie, to podstawa jest dobra polozna i na nia dziewczyny stawiajcie! Nowa - my slubu w ogole nie barlismy pod uwage :) Ale dzidzia wybrala sobie ten rok i trzeba bylo wszystko zmieniac. W swieta zareczylismy sie, a slub planujemy na czerwiec. Oczywiscie tylko cywilny, bo na koscielny czasu juz nie ma. Bedziemy tylko my, rodzice i swiadkowie, a po ceremonii chcemy isc na jakis uroczysty obiad z tortem i szampanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaa- a skąd wiesz że będziesz miała cesarkę? Mnie w sumie lekarz powiedział że jak będę chciała to on może zlecić cesarskie cięcie, ale odłożyliśmy tą rozmowę na koniec ciąży :) Przy cesarce chyba najlepsze jest to znieczulenie zewnątrz oponowe , bo po narkozie strasznie długo człowiek dochodzi do siebie, a przecież zaraz trzeba się dzidzia zająć. Miśka - nie martw się utratą kg, nadrobisz potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×