Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ejmi - ustawa niestety weszla w zycie z dniem 1.01.2009... Tylko, te zaswiadczenia beda wymagane od listopada... Kurcze szlag czlowieka tafia, jak slyszy te wszystkie brednie. Tym bardziej, ze nawet jak bedziesz w gabinecie przed tym 10 tc, to i tak zaden gin nie wyda Ci karty ciazy, bo nigdy nie wiadomo co moze sie stac. Kiki - ten ucisk i kurcze sa normalne :) Przed godzina powiedzial mi to ginekolog :) A usg niezapomniane :D Malenstwo najpierw ze stoickim spokojem dawalo sie poogladac, a potem zaczelo sie bawic - machac raczkami, nozkami, plywac wokol pepowiny :) I pomyslec, ze ma dopiero 3,5 cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska - moje maleństwo też wymachiwało rączkami, zaśmiewaliśmy się z mężem do rozpuku ;) Kiki1981 - mamy bardzo podobne nick-i, mam nadzieję, że nie będą się myliły. Pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi lekarz nie mówił w ogóle czy maluszek się rusza, ale nie wydawał sie jakiś zaniepokojony więc na pewno jest OK :) Nie będę sie tym martwić i Ty Korciuchna tez się nie przejmuj :D Witam nową Kiki na forum :) Miłego dzionka dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nową KIKI :) Miśka - o shit! to już to weszło w życie? masakra....co oni wyprawiają! Głupota totalna. No ale rząd pewnie myśli jakby tu zaoszczędzić w czasie kryzysu...ehhh paranoja. Kiki - na skurcze polecana jest no-spa, tym bardziej że w pierwszych tygodniach ciąży skurcze są niebezpieczne. ja na początku brałam ją regularnie z zalecenia lekarza a teraz tylko wtedy kiedy czuję napięcie w podbrzuszu. Co do USG to moje małe też się nie ruszało ale ja miałam robione w 7 tygodniu więc nic dziwnego najważniejsze że serce biło. W środę mam następne usg to już będzie 10 tydzień wiec może będzie się już ruszało...ale wiecie że to są tak zwane odruchy niekontrolowane? Mozg płodu jeszcze nie przejął kontroli nad układem nerwowym i póki co to są impulsy bezwiedne. Dopiero w naszych maluszkach powoli zaczyna wszystko funkcjonować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę wam jesteście już po USG ja muszę się uzbroić w cierpliwość do czwartku na dodatek będzie to moja pierwsza wizyta. pozdrawiam w to chłodne niedzielne popołudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć! A ja mam czekać na USG (pierwsze) do końca kwietnia. Trudno, uzbroję się w cierpliwość i za to zrobię je u docelowego lekarza, u którego chciałabym prowadzić ciążę do rozwiązania. Do obecnej lekarki poszłam tylko dlatego żeby właśnie załapać się na ten okres do 10 tygodnia, wyznaczony nowelą do ustawy. A ponieważ wkurw na przepisy mam straszny, to wysmarowałam skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Na razie dostałam odpowiedź że w związku z licznymi skargami na obecny stan prawny, RPO wystosuje pytanie do Minister Pracy i Polityki Socjalnej, o którego efekcie powiadomi mnie w odrębnym piśmie. Jeśli więc dowiem się czegoś ciekawego, to od razu Wam o tym napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzięki za rady troche się uspokoiłam, faktycznie jestem druga kiki tyle że 1981, pomyślę o zmianie nicka może eddi29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki więc jestem teraz eddi29 ja juz miłał usg w 8 tyg widziłam maleństwo i bijący puls. 11.05 mam usg prenatalne, podobno jest ono dokładniejsze i wykrywa jakies wady. co sądzicie o takim usg? miała już je któraś z Was? pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Witaj, Eddi. Fajnie że zmieniłaś nick bo byłyby pomyłki. A na twoje pytanie nie umiem odpowiedzieć. :) Sama natomiast nabrałam do swojej ciąży następującego podejścia: im mnie wiem, tym mniej się denerwuję (już miałam dosyć wynajdowania sobie problemów) więc w moim przypadku może i dobrze że jeszcze nie mialam kompletnie żadnego USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi- wiesz co to tak zwane usg prenatalne to normalne USG które ma robione każda kobieta, tylko nazywane tak jest z prostego powodu, na tym etapie ciąży już można sprawdzić wszystko u dzidziusia bo wykształcone są kostki i tak dalej. Pierwsze USG zwykle jest po to żeby stwierdzić ile jest płodów i czy jest tętno, a wraz z tym jak ciąża się rozwija badania są coraz dokładniejsze. No i dlatego od 10-do 14 tygodnia mierzą kość nosową u dziecka, kość udową i przezierność karkową i robią te wszystkie pomiary płodu. Potem kiedy dziecko jest większe badają serduszko i narządy wewnętrzne, wszystko to robione jest wraz z tym jak dziecko rośnie. A badaniem prenatalnym to można nazwać amniopunkcje kiedy wychodzą jakieś nieprawidłowości na USG, a tak to jest po prostu dokładne badanie USG. I ja ostatnio stwierdziłam, że może nie warto tak mocno wnikać w te wszystkie badania, bo nie chce być przez całe 9 miesięcy kłębkiem nerwów, chociaż i tak pewnie niepokój towarzyszy każdej z nas zwłaszcza jak idziemy na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nowa daj znać prosze co Ci odpisali (i czy w ogóle odpisali) bo jestem strasznie ciekawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ byłam rano na pogotowiu, bo pojawił mi się brązowy śluz. zrobili usg, z dzieckiem ok! na razie przynajmniej! powiedzieli, że taki sluz może być od leków dopochwowych. jutro idę do swojej ginki to może powie mi coś więcej. czuję się dobrze! nic mnie nie boli, mam obajwy ciążowe ;) jak dojechałam na pogotowie to już było po plamieniu! teraz też cały dzień czysto, więc staram się być dobrej mysli! Pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
No to widocznie wszystko w porządku, Gawit. Myślę jednak że... takie ostrzeżenia się przydają żeby jeszcze bardziej uważać na siebie :). (P.S. Ja od dwóch dni nie mam mdłości, nie czuję już w ogóle tej ciąży i... chyba przez to gdy mój pies, 40-kilogramowy, wskakiwał do wanny, to zapomniałam się i dźwignęłam go żeby mu pomóc. Mam nadzieję że nic się nie stanie ale upomnienia od organizmu mogę się spodziewać. ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.....................wiek.......płeć.......termin... .. .kg na +.....tc... miasto Calineczka_22_........22...........?.............?...... .. .....0.......... 5 tc śląsk Ejmi ....................27...........?...........16.11......... 0..........9 tc Ostrów Maz. agusiaradom..........30............?..........16.11.. .......0....... gawit_79..............30............?..........12.11. ........0.........10tc Łódź Martushia.............23............?...........23.11. .......1..........7t1d Kiki1980...............29...........?...........14.11 .........1..........10....Gdańsk _nowa_................32...........?...........~17 XI........1 kg.......9tc, Gdańsk natalia86..............23...........?............20.11. .......1,5........9tc Środa Wlkp. madzialinska76.......33...........?..........~15.XI..... ....1...........9tc.... Puławy miśka1803.............30...........?..........~14.XI.... ......2..........10tc, Katowice/Tychy michaaa................28..........?............25.11?.. ........0..........8tcLublin kropcia.................25..........?............15.11?. . ........0..........9tc Kielce Korciuchna............25...........?........... 30.11............1.........9tv Sosnowiec pindilindi...............32...........?...........04.11. ..........0..........11tc Gdynia Maggie84..............25...........?...........31.10.... .......0...........12tc Płock tyllkaaa.................19..........?.............26.11 ..........0............8tc... Dzierżoniów mycha881..............26..........?..............3.11... .........0...........11tc,....Otwock spa_cja................29..........?.............15.11.. ..........2..............9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:):):) Ja ostatnio nie mam na Nic kompletnie czasu:(:(:( MASAKRA:(:( Ktoś pisał o wpadce przed ślubem hmmm my planowaliśmy maleństwo ale nie sądziliśmy ze wyjdzie tak szybciutko (bo w 1cyklu) a ślub we wrześniu ;/ do września to ja już z piłką bede chodziła,ale już znalazłam odpowiednią sukienke heh. Mam tylko nadzieje,ze tak jak dotej pory nie przytyłam to ze do września zbyt dużo kilogramów mi nie przybedzie :P gawit nie strasz maluszek ma byc zdrowiutki:):) i dobrze zę wszystko ok:):) wiem co to jest zobaczyc taki śluz i jaki to strach.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje malenstwo tez sie nie ruszalo na poczatku, potem jak za bardzo mnie lekarz ponaciskal glowica od usg, to zaczelo dzikie harce :) Fajnie, ze cwiczy te swoje malutkie miesnie :D Juz niedlugo przejdziemy ta magiczna granice 12 tygodnia i moze wszystkim nam troszke puszcza nerwy :) Co do tego usg \"genetycznego\" to wczoraj gin mi mowil, ze jest najfajniejsze, bo maluszek wyglada juz jak czlowieczek i jest to jedno z ostatnich usg, na ktorych widac dzieciaczka w calosci, wiec zdjecia i filmy beda niezapomniane. I tak mamy o tym myslec! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dawno mnie tu nie bylo, tzn.zaglądałam ale sie nie udzielalam, jakos osatnie dni nie nalezały do najlepszych pod wzgledem samopoczucia, chyba te humory ciążowe sie zaczeły... gawit uważaj na siebie i maleństwo! ciesze sie ze juz wszystko ok! tylka ja jeszcze nie szukalam sukienki a slub w sierpniu... mam nadzieje ze znajde jakas szersza w brzuchu... czas juz najwyzszy sie rozejrzec za kiecką dlatego w tym tyg mam zamiar przejsc salony- moze mi cos wpanie w oko... jutro wizyta u lekarza... mam nadzieje ze dowiem sie czegos wiecej... no i że w koncu zleci mi badania, załozy karte ciązy no i powie cos o terminie porodu bo dalej nie wiem czy listopad czy grudzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Oj humory to ja miałam na początku... mój biedy mężu to już nie wiedział jak ze mną rozmawiać ;) Na pocieszenie powiem, że miną. A co do sukienek... to tak na moje oko w takiej ciąży to chyba najlepsze byłyby z podwyższonym stanem ;) Cos w tym stylu... http://slubella.pl/wp-content/gallery/lopez-suknie/lopez_120307.jpg http://forum.we-dwoje.pl/files/thumbs/t_5_897.jpg http://j.luxlux.pl/l870/b29878a60016f4a5475977c2/174138.jpg no może bez tych kieszonek ;) Ale to tylko moje skromne zdanie :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia to fakt takie bylyby najlepsze... a znowu nie chce wyglądac jak hipopotam... a w takich sukienkach to brzuch widać... mam jeszscze cichą nadzeje zew tym 5 m-cu to brzuch bedzie niewielki... nie wiecie od czego to zalezy, jak szybko rośnie brzuch i u kogo jest on bardziej widoczny...? u mnie chyba zaczynają sie mdłosci czesto jak cos zjem to mnie mdli i robi mi sie nie dobrze, jest to do wytrzymania ale uciązliwe.. na szczescie nie wymiotuje... milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslę, ze to zależy od materiału i umarszenia... może być tak, że będzie się to ładnie układać, albo faktycznie powiekszać :/ Chyba najlepiej pogadać z krawcową, czy kobietka w sklepie. One powinny doradzić. W koncu to ich praca :D A co do brzuszka to chyba nie ma żadnej zasady, albo wyskakuje, albo nie :) Wież to żadne pocieszenie... Ponoć najlepiej zjeść coś suchego.. ale z autopsji neiw iem, bo mnei nie męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Jak to? To od jakiegoś momenu wzrostu obraz maleństwa na USG już nie załapuje się w całości? To do kiedy należy zrobić to pierwsze USG żeby zobaczyć wszystko, od główki do nóżek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wpadam w lekką panikę właśnie się okazało że muszę w miesiąc zorganizować ślub od podstaw. nie planowaliśmy w tym roku a tu taki numer na dodatek ruszamy z budową domu w tym tygodniu. zapowiada się szaleńczy maraton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia86
Hej :) Gawit, ciesze się że te plamienia nic złego nie wykazały:) Ja plamiłam praktycznie cały czas przez ok 10 dni, to był dopiero stres, ale wszystko jest ok, bo byłam w sobotę u lekarza, bo bym nie wytrzymała do jutra, do wizyty (ale jutro też idę zobaczyć moje maleństwo:)). Zawsze jest lepiej dmuchać na zimne. Teraz plamienia ustały, bo od 3 dni biorę Duphaston nie jak do tej pory 2 razy dziennie, tylko 3x. Nie wiem co to oznacza, ale wczoraj łapały mnie delikatne kurcze krocza i jakby trochę szyjki macicy, było tak tylko kilka razy i spokój. Może to się wiąże z za małą ilością magnezu? Biorę witaminy Prenatal Classic i jak czy tam nie ma w nich magnezu, może w tym tkwi powód. Pozdrowionka i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa - na pewno jest tak, ze od pewnoego mometu glowica usg nie obejmie calego dzieciaczka :) michaaa - witaj w klubie! My dzisiaj zaczynamy maraton po urzedach. Na jaki slub sie zdecydowaliscie? Bo nas rodzina cisnie, zeby zrobic koscielny, ale urzadzenie wszystkiego w miesiac jest po prostu nierealne... Wiec zdecydowalismy sie na bardzo skromny cywilny. natalia - nie wiem czy niedobor zelaza jest przyczyna skurczy, ale jesli masz go za malo (to wychodzi z badania krwi - za darmo ze skierowania lekarza), to polecam Elevit pronatal. Ja mam po nim takie wyniki, ze mucha nie siada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczko ja nie szukałam:Ptylko na przeciwko kościoła otwozyli salon mody ślubnej i jakoś tak looklam no i znalazłam suknie która wpadła mi w oko:P ale powiem Ci też tak ze ja na razie nie przytyłam ale może .... hmmm jutro się dowiem bo mam wizute ,ale prawie tydzien wymiotowałam wiec za dużo na pewno nie przytyłam he he i na szczęście nawet po mnie nie widzac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka1803 u nas w grę wchodzi tylko cywilny bo jakoś tak się złożyło że nie udzielamy się kościelnie no i masz rację w dużym mieście wesela w miesiąc nie da się zorganizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaa i miśka - skoro za m-c wasze sluby licze na cenne wskazówki i dobre rady - moj dopiero w licpu. Narazie nie czuje stresu z tym związanego bo nie mam sie kiedy tym w ogole zając - non stop siedze w pracy... :/ Ale jutro mamy zamiar zaklepać termin w urzędzie. A lada dzień zając sie całą resztą.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korciuchna to ja liczyłam na pomoc ja na razie jestem w lesie nie wiem od czego zacząć nawet sukienki nie mogę kupić bo nie wiem jak będę wyglądać za miesiąc. wiem tylko że mam kupić obrączki zawiadomić znajomych i zarezerwować obiad dla najbliższej rodziny i może kilka stolików dla znajomych na wieczór i tylko tyle lub może aż tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×