Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Gość _nowa_76
Też gdzieś w necie czytałam że w jakimś szpitalu "nie wypuszczają" dziecka inaczej jak w nosidełku. Hehehe, niechby na mnie trafiło! Za stara jestem na takie numery i jakieś głupie teksty personelu, ponadto pamiętam świetnie jak dzieci wynosiło się w becikach czy kocach i nikt mi nie wmówi że teraz jakieś inne się rodzą. :D Jednak jakbym miała samochód, to pewnie takie nosidełko bym kupiła. Nie wiem jednak czy zdążymy do narodzin dziecka z tym samochodem. Nie mogę się natomiast doczekać zakupu wózka. Już upatrzyłam sobie taki fajny, polski X-lander, model X-run, wyoglądałam na wszystkie strony i pozostaję przy decyzji kupna. Będę więc miała spacerówkę z gondolą, czyli dwie fukcje naraz. Ten wózek jest względnie poręczny, lekki, sportowy, więc powinien się sprawdzić w warunkach, w których mieszkam (fajne tereny rekreacyjne ale trzecie piętro i ciasna klatka schodowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Nie ma problemu:) Mnie strasznie przeraziły ceny wózków, które oglądałam w necie czy sklepach. Ale w małych miasteczkach (jak moje rodzinne) można dostać dużo taniej :) A tak zmieniając temat moje Maleństwo szaleje:)) Aż mi łezka z radości poleciała:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - ale x-run jest trójkołowy :O dla mnie odpada :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez patrzyłam na wózki ale te fajniejsze maja ceny kosmiczne a ja bym chciała przedewsystkim lekki bo mieszkam na 3 pietrze c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ja nie mam samochodu to co połozna tez mnie ze szpitala do domu nie pusci przecież nie opłaca mi sie kupowac nosidełka do samochodu na jeden raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Tasia, to są właśnie niektóre absurdy...Jak widać wiele zależy od szpitala... Dla mnie takie nosidełko jest niezbędne, bo bardzo lubię jeździć samochodem, no i mężuś nie ma prawka... Może warto podpytać się w szpitalu w którym planujesz rodzić jakie są zwyczaje... Ja już wiem, że muszę mieć nosidełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
No, X-run jest trójkołowy, na dodatek to jego przednie koło nie jest skrętne. Ale mi to akurat pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe koleżanki Czy wy też macie takie parcie na pęcherz jak ja??? Wogóle nie mogę chodzić, przeszłam dziś jak dla mnie kawał drogi, no może z 1km i teraz leżę, mam wrażenie, że obrywa mi się pęcherz i zaczęło mnie coś kłuć w boku, wzięłam no-spę choć nie wiem czy pomoże. Boję się, że będę miała tak jak z synkiem skracanie szyjki, tyle że teraz wiem, że w razie czego lekarz odrazu zakłada mi pessar. We wtorek najbliższy mam wizytę, to zobaczymy czy się trzyma. Przez to wszystko to ja zupełnie boję się chodzić, boję się, że plamienia wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieżarówka-Madzia
Równiez postanowiłam zainteresowac sie wózkami, choc uwazam ze mamy jeszcze na to sporo czasu i faktycznie sa potwornie drogie, firm jak łatwo mozna sie zorientowac topowych, oraz w cenie bardzo przystepnej polskich firm i znalazłam taka jedna...ponizej podaję linki http://www.sklep.urwis.com.pl/product_info.php?products_id=2856 http://www.sklep.urwis.com.pl/product_info.php?products_id=3298 http://www.sklep.urwis.com.pl/product_info.php?products_id=3490 że tez własnie w ciazy musiałam zachorowac na zapalenie ucha... mam uczucie jakby setka szpikulców wkłuwała mi sie od srodka w błone bębenkową :) rozczuliły mnie wasze opowoiesci o tym jak dzidziusie poruszaja sie w brzuszkach...az sie połozyłam i starałam sie to wyczuc, ale nici z tego...mój maluszek udaje ze spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Madziu świetny wózek z trzeciego linka:) Dokładnie taki sam mam upatrzony, z tym że w brązach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Hmmm.... miałam kiedyś problem z uchem środkowym (zresztą nie wyszłam z tego w pełni) i pamiętam ból jako największy jaki kiedykolwiek przeżyłam. Ciekawe czy poród jest gorszy... ;D A te wózki Rocco wyglądają na bardzo dobrze skonstruowane, w każdym razie podoba mi się resorowanie i te pompowane koła. Fajnie też że stylistyka jest taka skromna i nowoczesna, i dużo kolorów więc można dobrać coś dla siebie. Pewnie bym szukała jakiegoś tego typu, gdybym nie zamierzała taskać wózka na trzecie piętro i chciała zmieniać wózki (potem dodać jeszce lekką spacerówkę). A tak to zostaję przy tym X-landerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Madzia, super podpowiedzi ;) Musze się rozejrzeć czy tu w sklepach sa takie i w jakiej cenie... a potem u rodziców w Łodzi :) Ale do kupowania to jeszcze sporo czasu ;) odebrałam wyniki badań i toxo wyszła mi jakaś wysoka :O To znaczy wynik poprawny, ale nie wiem czy nie każe mi doktor powtarzać... IgG -> 133, w zakresie 0 - 3 IgM -> 0,4, w zakresie 0 - 1 Wyniki krwi tez jakieś zawirowane.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje poszukiwania wózka ograniczaja się narazie do oglądania na allegro. Ma być lekki, pompowane koła, przekładana rączka no i 3 elementowe tzn. gondola, spacerówka i fotelik-nosidełko. Z tym ftelikiem się zastanawiamy jeszcze bo w sumie akurat na zimową pore przypadną pierwsze spacery a w takim wiadomo zimno i niewygodnie ale pewnie gdzieś się jeździć będzie, a że pewnie sama będe jeździć to się przyda. Z drugiej strony chcemy kupić lepszy wózek bo na jednym dzieciaczku nie poprzestaniemy. Tak przynajmniej teraz myslimy :P O tych trójkołowych słyszałąm że podobno wywrotne są. Z reszta pojadę w przyszłym tygodniu do brata, ma 6 miesięcznego brzdąca więc wybieranie wózka idelanego ma za sobą. Może udzieli kilku cennych rad :) Ogólnie to jest tyle przefajnych rzeczy na allegro dla maluchów że wszystkie chciałoby się mieć. Kołyski szczególnie takie z projektorami - przesłodkie, hustawki, bujaki. Normalnie cuda. Szczególnie z FisherPrice - szkoda tylko że takie drogie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Witam nowe mamuśki:) Agusiaradom ja też odczuwam ciągłe parcie na pęcherz, a najgorzej jest jak nie chce mi się np. wstać do ubikacji to aż kuje mnie w podbrzuszu i boli jak już się załatwię. Myślałam że to parcie na pęcherz to narazie nam minie i pojawi się znów pod koniec ciąży, a ja i tak w nocy nawet 2 razy wstaje do toalety i zrobię dosłownie 2 kropki. Tak samo dzisiaj miałam, kuło mnie z prawej strony podbrzusza, ale czy np. wzdęcia też mogą być powodem takich bóli w macicy? Odebrałam dziś wyniki morfologii i moczu. Wszystko w normie oprócz WBC (norma od 4.00-10.00) a ja mam 12,1 NEU (norma 1.63 - 6.96) a ja mam 8,88 Na koniec napisali mi w wyniku leukocytosis i neutrophilia. Czy to coś groźnego? Słyszałam że leukocyty w ciąży mogą być podwyższone, ale martwie się. We wtorek odbieram jeszcze wyniki HBS i wyniki z posiewu moczu. Może posiew coś więcej wykaże. Pozdrawiam serdeczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Ja też oglądałam sobie wózeczki i powiem szczerze trudno się zdecydować. Wpadły mi w oko dwa wózki http://dino.sklep.pl/nowy/coneco-v3-mustang-2009-spacgondfot-pionier-plus-kurier-gratis-p-4077.html http://dino.sklep.pl/nowy/coneco-v4-chameleon-2009-spacgonfot-pionier-alu-kurier-gratis-p-4078.html Czy któraś z was myślała o takim wózku? Zastanawiam się czy na nierówny teren nie tylko drogi asfaltowe lepsze są koła skrętne czy nie skrętne? Fajny ten wózek. I robi wrażenie funkcjonalnego Wózek ROAN Marita '09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia86 ja jak przetrzymam mocz, to mnie boli całe podbrzusze, taka kolka, mam to szczególnie rano, w nocy budzę się tylko raz na siku. Dziś robiłam mocz, więc zobaczymy co wyjdzie. Albo no-spa zadziałała albo mi przeszło, ale sobie nadal leżę i odpoczywam i oglądam wasze propozycje wózków, choć nie zamierzam narazie kupować, bo mam po synku w przyzwoitym stanie, a na zimę nie opłaca mi się nowego kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia, ja też mam to WBC takie wysokie -> 11,9 podwyższone granulocyty i zaniżone monocyty i limfocyty :O Czytałam, ze to może być spowodowane jakąś infekcją, a u kobiet w ciąży ponoć normalne... ale jakoś wolałabym mieć to w normie ;) mycha te wyszukane przez ciebie wózeczki też ciekawe :) Następne do zapamiętania i sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez juz ogladam sobie wozeczki. Narzeczony sie smieje, ze chyba troche za predko,ale widze, ze nie tylko ja juz sobie powoli zbieram info o wozeczkach. Poki co moj typ to maxi cosi mura. Bardzo mi sie podoa. Tani nie jest, ale ja zamierzam ten wozeczek miec rowniez dla drugiego dzieciaczka ktorego chcemy w przyszlosci miec. Poza tym mam taka fajna sytuacje ,ze moj tata zaoferowal sie do zakupu wozeczka, a cene juz zaakceptowal;)Podobaja mi sie tez wozki quenny, dzisiaj widzialam na zakupach babeczke z tym wlasnie wozeczkiem. Bardzo ladny. No a ja dzisiaj zrobilam sobie dzien dla siebie,w pracy mialam wolne wiec najpierw bylam zrobic pazurki,a pozniej pojechalam do innej kosmetyczki z buzka. Zrobila mi mikrodermabrazje, maske, ampulke no i na koncu najlepsze czyli masaz twarzy i dekoltu. Bajka. Bardzo sie zrelaksowalam, tak to mozna by codziennie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieżarówka Madzia
Ja tez musze zrobić badania w kierunku toxoplazmozy, zwłaszcza ze miałam do niedawna kotka, zrobę z kolejnymi badaniami ze tak powiem obowiązkowymi. leukocytoza jest normalną patologia w ciazy:)... jestesmy tez narazone na infekcje układu moczowego, szczególnie droga wstepującą...zatem bardzo wazne jest zeby nie trzymac moczu tylko chodzic, chodzic, i jeszcze raz chodzic.. wiem cos o tym:) Dziewczyny a co z imionami... macie juz jakies propozycje dla swoich dzidziusiów? ja rozwazam.. dla małego tymoteusz, dla malej zuzanna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieżarówka Madzia
Natalie... ja niedawno byłam w Polanicy i tez pławiłam sie w luksusach SPA. Uwielbiam te zabiegi i masaże na buzie. Polecam zresztą wszystkim przyszłym mamą, potem moje drogie juz nie bedzie na to czasu i pewnie siły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedzi dziewczyny:) Ja to właśnie od 2 tyg. mam problem z pęcherzem, czasem boli mnie tak jakbym miała przeziębiony. Wyniki badania ogólnego w normie, został tylko posiew. Ja w mojej sytuacji muszę bardzo uważać na pęcherz i nerki, bo natura obdarzyła mnie podwójnym układem moczowym i 4 nerkami, ale mam już 3, bo jedną mi wycieli jak miałam roczek bo była chora - mam tzw. części zapasowe:) pewnie z tej okazji u mnie ta macica dwurożna, bo to niby ma jakieś z sobą powiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ..........miasto Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.........26.........1.11.........2.........18tc. ..........Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......18tc. ..............Łódź natalie82..........27..........2.11........4kg......18tc ........Katowice Doro82............27..........3.11........2kg.......18tc ..........Poznań pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*............29.........5.11........3,3........17tc........ ......UK Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......16tc. ........Warszawa agusiaradom......30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ..............Łódż _nowa_............32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980...........29.........14.11.......5.5......17tc. ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........16tc .......Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........16tc. .............Kielce madzialinska76...33..........15.11....1,5........16tc... ..........Puławy spacja............29..........15.11......2.......... ........................ hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........16tc.. .............Grecja zenek897.........27...........16.11......1..........17tc ...........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia.........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław< br /> tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.....Dzierżoniów Hamuda..........32..........30.11........2........13tc. ....Ostrowiec Św michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0......13tc... ............Śląsk mili_23..........23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny zazdroszczę wam trochę już za wózkami się rozglądacie ja w ogóle nie mam jeszcze takiej potrzeby nic mnie nie interesuje co jest związane z akcesoriami dla dzieci. nie wiem może to jeszcze przyjdzie trochę się martwię. jeśli chodzi o wymóg posiadania nosidełka to niech się nie wygłupiają ja mieszkam 300 metrów od szpitala w którym będę rodzić i co każą mi z nosidełkiem jak będzie szybciej przejść na piechotę. ogólnie doła łapię przez tą pogodę i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się po kilkudniowej przerwie ale miałam problem z netem, do tego przymus leżenia i ta koszmarna pogoda :( w Łodzi jest sklep mama i ja na Piłsudskiego (tam gdzie sąd) i podobno jest tam niezły wybór wszystkiego co będzie potrzebne nam i naszym Maluszkom :) Przy okazji witam wszystkie nowe Mamuśki! No i zazdroszczę Wam tych ruchów, bo ja jeszcze nic nie czuję ale mam nadzieję, że to się już niedługo zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Michaaa nie smuć się i nie dołuj...Na pewno przyjdzie i do Ciebie ten moment, kiedy inaczej spojrzysz na ciążę:))Ja na początku byłam trochę załamana, chociaż z mężem od 7 miesięcy się staraliśmy. Ale nie wyobrażałam sobie siebie z brzuchem, no i jak mam sobie odmówić cotygodniowych koncertów i imprez... Wymiękłam w 7 tyg jak pierwszy raz usłyszałam serduszko:) Madziu śliczne imiona wybrałaś:) Ja już też mam wybrane:) Chłopiec Jasiu, dziewczynka Marysia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialińska - chyba źle postawiłaś przecinek co? IgG- 1.33 a nie 133 bo aż mi się wierzyć nie chce. To chyba świadczy o tym, że kiedyś miałaś toxo i masz przeciwciała - ciekawe co lekarz powie.... A z tymi wynikami krwi to dziewczyny na tym etapie ciąży to normalne że są zachwiania- tak mi powiedziała pielęgniarka. Ale jutro idę do gina to się dowiem co i jak. Bardzo fajne propozycje wózeczków - takie forum to super sprawa zawsze ktoś coś ciekawego podrzuci. Ja póki co zapisuje sobie fajne stronki a potem będzie wnikliwa analiza :) Ja z pęcherzem raczej nie mam problemów, w ogóle w ciąży nie miałam parcia na pęcherz nie biegałam do łazienki raczej odbywa się to wszystko normalnie. Jem sporo pietruszki - ona pomaga na układ moczowy i wyniki mam w normie - odpukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, co do wózków i nosidełek oraz fotelików: Powiem tak, ale to jest moje osobiste zdanie :P. Noworodek ze szpitala powinien być zabrany w nosidełku/foteliku tak w polskim prawie można przewozić dzieci w aucie i gratuluję Ejmi Twojemu sąsiadowi rozsądku. Chodzi mi o przewóz dziecka w kocyku na poduszce. Teraz szpitale trzymają się wymogów i z reguły nie wypuszczają bez fotelików dzieci. Owszem są na rynku gondole w których można też przewozić dzieci w aucie- chyba chicco coś takiego ma, ale nie jestem pewna- wydawało mi się, że jest to świetne rozwiązanie, ale ponoć niekoniecznie bezpieczne podczas wypadku. Tak samo jest fotelik do mutsy taki co się rozkłąda na płasko, ponoć na płasko też nie można przewozić dziecka. A i najważniejsza uwaga fotelik jeśli pochodzi z drugiej ręki to tylko i wyłącznie do których mamy zaufanie i wiemy, że nas nie szukają odnośnie tego czy fotelik nie uczestniczył w wypadku/kolizji. Każdy fotelik, który uczestniczył w czymś takim należy wyrzucić. Dziewczyny pamiętajcie tu chodzi o bezpieczeństwo waszych dzieci. Poszukajcie w necie duzo na ten temat piszą i są testy pokazane co i jak. My akurat wybraliśmy maxi-cosi- ale uważam, że teraz kupiłabym tańszy a równie funkcjonalny i dobry, chociaż fotelik/nosidło musi także pasować na stelaż wózka (ja miałam taki wymóg) więc byłam ograniczona modelami. http://www.allegro.pl/item642753786_maxi_cosi_cabrio_fix_roasted_brown_spiworek.html Wózki: ja mam po małej, zdeycowałam się na wielofunkcyjny i generalnie jestem zadowolona. Co prawda mamy już dwa wózki bo kupiliśmy też parasolkę na wypady do rodziny i sklepów- lekka itp :) Wózek mam quinny buzz3/4 dokupiłam sobie inne koła i jest zmodernizowany :) w miarę lekki (jak na taki z pompowanymi kołami )funkcjonalny i bajecznie się rozkłada i składa. ma sprężynę gazową. Ale jest dużo tańszych i fajnych wózków. np ESPIRO- robia fajne wózki a teraz tej frmy mam fotelik i generalnie jak nie chcecie nosidła to możecie go kupić bo jest od narodzin do 25 kg. http://www.allegro.pl/item649279420_fotelik_od_0_25_kg_baby_design_espiro_optima_g_9.html http://www.allegro.pl/item652177404_quinny_buzz_4_2008_gondola_gratisy_bubumarket.htmlz Podoba mi się stokke, ale to już inna liga... 4000 zł masakra- ale fajny, jednak starcza na krótko. Teraz to zastanowiłabym się nad zakupem wózka z drugiej ręki. Bo wiem po sobie, że taki wózek nie jest zniszczony jak go się w miarę normalnie użytkuje. Fajna jest inglesina, x-lander, mutsy, espiro. co do kół pomopowanych to u nas ok, ani razu / odpukać/ nie złapaliśmy gumy :). I sewis jest idealny jak mi się coś popsuło to od ręki wymieniali :) na miejscu a to bardzo ważne :) bo same zoabczycie bez wózka ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×