Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Odnośnie wagi - kompletnie nic mnie jeszcze nie przybylo. Nie wiem może ta moja waga popsuta jest. W sobote ide na wizyte to zobaczymy co wskaże waga w gabinecie lekarskim. Widziałam się wczoraj z koleżanką która rodzi we wrześninu. W pierwszych 4 miesiacach nic nie przytyła, a teraz - mówi że tylko 3 kg a wygląda na conjamniej 10. Szeroka w plecach, ogólnie od pasa w góre 2 razy taka. Chyba każda kobieta w innym tempie tyje i gdzie indziej i nie będzie na to metody. Co do sexu - gdybym się widziała z mężem częściej a nie tylko raz na tydzień lub dwa tygodnie to pewnie byłby częściej. (Chociaż nie wiem bo nie mieszkalismy ze sobą nigdy dłużej niż tydzień :P) Mam ochotę, nawet sporą, czasami tylko sen wygrywa ze mną i zanim mężuś cokolwiek poczynić to ja śpie. heheh No i teraz jeszcze ta infekcja. Ale mam nadzieje że na ten weekend będzie już czyściutko i nadrobimy :) Oj nadrobimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i kupiłam sobie wczoraj pas ciązowy z napisem PUK! PUK! :) Jak będe już miała brzucha to smiesznie będzie to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka Madzia
Witam wszystkie Pamnie:) również spodziewam sie pod koniec listopada maluiszka i niestety byłam zmuszona pójść na zwolnienie, gdyz zachorowało mi sie na zapalenie ucha srodkowego...potworny ból!... odnalazłam Was i postanowiłam podzielic sie moimi spostrzezeniami z tego hmmmm jakże cudownego okresu życia;) no wiec po pierwsze co mnie niepokoi to to ze biore antybiotyk, co prawda amoksycyline i ryzyko ze zaszkodzi dzidziusiowi wrecz nie istnieje, zwłaszcza ze jestem juz w 15 tygodniu, ale to zawsze chemiczna ingerencja. Poza tym do tej pory czułam sie swietnie wrecz zapominałam sie ze jestem w ciaży:) mąż krzyczy zebym nie podnosiła ciezarów a ja sie pytam.. ale dlaczego?..aha jestem w ciazy:) nie miałam do tej pory mdłości ani nie spedzałam dodatkoweg czasu w toalecie... sex..hmmm zaczyna mi sie powoli chciec;) cieszy mnie równiez moja waga tj. przytyłam dopiero o,5 kg tyle ze moja waga wyjsciowa jest imponujacą nadwagą... ciesze sie ze mogłam do was dołaczyc.... buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka Madzia
Uaktualniam tabelke o siebie:) nick............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ..........miasto Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.........26.........1.11.........2.........18tc. ..........Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......18tc. ..............Łódź natalie82..........27..........2.11........4kg......18tc ........Katowice pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*............29.........5.11.........???........1 7tc...............UK Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......16tc. ........Warszawa agusiaradom......30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ..............Łódż _nowa_............32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980...........29.........14.11.......5.5......17tc. ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........16tc .......Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........16tc. .............Kielce madzialinska76...33..........15.11....1,5........16tc... ..........Puławy spacja............29..........15.11......2.......... ........................ hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........16tc.. .............Grecja zenek897.........27...........16.11......1..........17tc ...........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia.........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.....Dzierżoniów Hamuda..........32..........30.11........2........13tc. ....Ostrowiec Św michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0......13tc... ............Śląsk mili_23..........23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Ciężarówko Madziu - witamy 🌻 ślicznie wpasowałaś się w tabelkę :) Podobno nieżyt ucha w ciąży zdarza się dość często, więc się nie martw i na pewno antybiotyk nie zrobi niczego złego, w końcu gdyby był groźny to by Ci go nie podano :) U mnie w zasadzie bez zmian. Dziś obchodzimy z mężem naszą rocznicę ślubu - tzn prawidłowo wypada jutro, ale jutro mojego męża nie ma, więc świętujemy dzisiaj :) Jak pomyślę jak szybko ten czas leci to aż mnie mrozi ;) Tymczasem oddaje się obowiązkom domowym i właśnie mam furę prasowania - rozkosz ;) Pozdrawiam i miłego dzionka wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka Madzia
Ejmi dzikuje,za tak miłe powotanie i pocieszenie :) gratuluje 4 rocznicy, u mnie w sierpniu wybije 3. Nie no jest cudownie!!! ..tylko współczuje Ci tego prasowania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Witam moja imienniczkę Ciężarówkę Madzię :D Fajnie, ze dolaczyłaś do naszej grupki! Ejmi poprawnie! Skoro jutro mężulka nie ma to tym bardziej trzeba rocznice świętować dziś :) My mamy rocznicę 10 lipca i jak znam życie to przypomni sie nam o niej już po fakcie hihihihi. W naszym przypadku to już 5 lat ;) A znamy się 14 :D Pogoda dziś u mnie zdecydowanie senna... a co najgorsze atmosfera w pracy również, więc ciężko tu będzie wysiedzieć do 15 :O Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Cześć wszystkim! Cześć ciężarówko Madziu! Nooo... co do rocznic to właśnie (nie pamiętam dobrze kiedy) mijają cztery lata jak mój partner i ja zamieszkaliśmy razem. Też minęło jak z bicza trzasnął. No i choć wcześniej miałam wątpliwości, to przebieg ciąży i to jak nam się układa pomimo problemów dowodzi że to jest naprawdę dobry czas na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusha - ciesze sie, ze wszystko sie dobrze skonczylo. Odpoczywaj duzo i sie nie przemeczaj :) Co do seksu to moj mezus ma pewne opory, boi sie ze moze zrobic cos maluszkowi, ze mnie za mocno przypdkiem ucisnie w brzuch itp. Ale poki co na libido nie nazekam ;) Dzisiaj ide do lekarza, moze poznam juz plec mojego skarbka :) Czy ktoras z was ma problemy z hormonami tarczycy? Odebralam wyniki i mam ponizej normy - na szczescie dzisiaj wizyta i powinno sie wszystko wyjasnic. Co do ruchow to ja wogole ich nie czulam, az do wczoraj. Bylam na obiedzie u cioci i slonce padalo intensywnie na moj brzuch i wtedy poczulam te laskotki od srodka :) ktore nie przechodzily. Gdy wstalam to przestalo mnie laskotac, wtedy juz zrozumialam ze tak moja dzidzia reaguje gdy slonce jest mocno skierowane na brzuszek. Pozniej sie to powtorzylo w samochodzie. Gdy slonce padalo na brzuch zaczynaly sie laskotki, gdy slonce przestawalo padac na brzuch, laskotki tez przechodzily - normalnie Komedia :p Czy ktoras tez tak miala? Pozdrawiam wszystkie listopadówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dzisiaj to dopiero pogoda do kitu normalnie wstałam z godzine temu a jeszcze jestem nieprzytomna. U mnie mineły 3 lata jak mieszkam z narzeczonym a 4 lata jak go znam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Hej:) Dołączam do grona "listopadowego Maleństwa":) Teoretycznie termin mam na 3 listopada:) Poruszacie tutaj wiele ciekawych tematów, nad którymi często się zastanawiam. Ja już mam dosyć spory brzuszek (musiałam zaopatrzyć się w spodnie ciążowe:) ), Dzidziuś daje już znać o sobie:) Wspaniałe uczucie:) Niestety nie znamy jeszcze płci naszego Bobaska, na ostatnim USG podskakiwało sobie Maleństwo na pupci z radością machając rączkami, że robi "na złość" rodzicom ;) Kiki1980 - też mam problem z hormonami tarczycy (T3 mam podwyższony) i dowiedziałam się, że to normalne i nie ma co panikować. Pewnie wyślą Cię na konsultację do endokrynologa i będzie ok:) Niestety spada mi Hb i lekarz przepisał mi żelazo w tabletkach... Coś okropnego! Po trzech dniach odstawiłam tabletki, bo nie mogłam już wytrzymać i staram się uzupełniać żelazo warzywami i owocami:) Jakby któraś miała podobny problem służę pomocą:) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Uaktualniona tabelka:) nick............wiek.......termin......kg+.......tc.. .... ..........miasto Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..................Płock mycha881.........26.........1.11.........2.........18tc. ..........Otwock tasia1985.........24..........2.11........6kg......18tc. ..............Łódź natalie82..........27..........2.11........4kg......18tc ........Katowice Doro82............27..........3.11........2kg.......18tc..........Poznań pindilindi...........32.........4.11.........0.......... . ............Gdynia jakasia*............29.........5.11.........???........1 7tc...............UK Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11........1,1.......16tc. ........Warszawa agusiaradom......30.........10.11......1,5.......17tc... ..........Radom Korciuchna.......25..........10.11......3,5.......17tc.. .......Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......2.........16tc. ..............Łódż _nowa_............32..........12.11......2.........17tc. ...........Gdańsk Kiki1980...........29.........14.11.......5.5......17tc. ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2........11tc... .Katowice/Tychy Ejmi................27.........15.11.......2........16tc .......Ostrów Maz kropcia............25.........15.11......0.........16tc. .............Kielce madzialinska76...33..........15.11....1,5........16tc... ..........Puławy spacja............29..........15.11......2.......... ........................ hanka83...........26...........16.11......2.........15tc ..............Łódź Mathea........26...........16.11......2...........16tc.. .............Grecja zenek897.........27...........16.11......1..........17tc ...........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......3,5.......16tc .......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11t c.............Śląsk Martushia.........23..........23.11......3..........15tc ............Lublin ciężarówka M....28.........24.11.....0,5.........15tc..........Wrocław< br /> tyllkaaa...........19...........26.11......0.........10t c.....Dzierżoniów Hamuda..........32..........30.11........2........13tc. ....Ostrowiec Św michaaa...........28..........30.11......1..........13tc ............Lublin Calineczka_22_...22........30.11/2.12.....0......13tc... ............Śląsk mili_23..........23...........05.12.......?........13t c......TomaszowMaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_76
Ano, co do pożycia intymnego to mój też trochę się boi. Jest tak od czasu gdy lekarka na USG uczuliła nas żebyśmy byli ostrożni bo być może trzeba będzie uważać na przodujące brzeżnie łożysko. Ale ogólnie jest OK, również co do ciąży (żadnych niekorzystnych zjawisk po seksie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Doro82 :) ja jeszcze przed ciążą robiłam hormony tarczycy i były w normie. A są jakieś wskazania żeby robić to badanie w czasie ciąży? czy lekarz to zlecił na podstawie jakiś objawów? Bo nie słyszałam jeszcze żeby w ciąży ktoś robił hormony. Co do morfologii to mi też spadła, ale wiem że w ciąży odchylenia od norm to zupełnie normalna sprawa i po prosu lekarz przepisuje witaminy i tyle, a i tak mnóstwo kobiet ma w ciąży anemie. Póki co łykam witaminy i jem dużo warzyw i owoców. Kurcze ale te nasze dzieciaczki z nas ciągną - wszystko co najlepsze wysysają :) Wydaje mi się że dziś poczułam ruchy dziecka. Piszę - wydaje mi się, bo pewna na 100% nie jestem, ale aż przystanęłam bo poczułam w brzuchu coś czego jeszcze nigdy nie miałam - tak jakby mi się coś tam w środku przekręciło :D Już wczoraj miałam efekt pękających baniek w brzuchu- ale myślałam że to po obiadku, a dziś czytam, że to objaw ruchów płodu :) Na razie się obserwuję, zobaczymy czy się powtórzy :) Mam wrażenie że to wcześnie 16 tydzień i pierwsze dziecko, do tego jeszcze jestem słusznej budowy...myślałam że zacznie się cokolwiek od 18-19 tygodnia. No nic.... poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Ejmi - badanie miałam zrobione, ponieważ ok 11 tygodnia miałam zrobione wszystkie badania (toksoplazmoza, różyczka itp) i między innymi TSH, które było troszkę podwyższone,ale jeszcze w normie. I od tego się zaczęło. Przed ciążą nie miałam żadnych problemów z tarczycą... Jakie łykasz witaminy? Pierwsze ruchy poczułam dokładnie pierwszego dnia 18 tyg:) Też nie byłam pewna,czy to to,ale zauważyłam,że jak położę rękę na brzuszku, to Maleństwo po jakiś 20s mnie delikatnie kopie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Doro82 :) Tak czytam o Waszych odczuciach o ruchach dziecka i normalnie załamka.. ja jeszcze nic nie czuję, albo nie potrafię tego wyłapać ;) Mam nadzieję, że małe da o sobie znać w niedługim czasie :D TSH tez mi teraz lekarz nie zlecał. Miałam to robione wcześniej przy problemach z zajściem w ciąże i było wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mi się od 2 dni wydaje, że czuję dzidzię. Takie jakby łaskotanie ale nie jestem pewna, bo zawsze z tej samej prawej strony :) Może mi się tylko wydaje i muszę poczekać. Co do brzuszka to mi się już uwydatnił. Zwłaszcza że zawsze szczupła byłam, a teraz najpierw do pokoju wchodzi brzuch, potem cycki i ja :) Mam takie pytanie - wiem, że to może jeszcze za wcześnie, ale czy rozglądacie się za wózkami? Ja narazie na allegro oglądam i spodobał mi się quinny speedi sx. W sumie w sklepie też go macałam i fajny lekki :) Narazie go tylko oglądam ale jestem przekonana do niego, kupię dopiero na jesień. A może któraś z was ma już jakiś model upatrzony albo usłyszała od znajomej, który jest wart polecenia. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doro - pytam bo nie słyszałam żeby którakolwiek z moich ciężarnych koleżanek miała robione TSH w ciąży - widać lekarz m usiał mieć jakieś podejrzenie, bo normalnie lekarze nie zlecają hormonów w ciąży - to nie jest standardem w każdym razie. Madzialińska - ej kobito nie strachaj się :) ja nie jestem pewna czy to dziecko czy moje kiszki wiec spokojnie, nie chcę tutaj siać zamętu albo zbyt wcześnie się chwalić, po prostu coś innego poczułam, ale czy to dziecko to pojęcia nie mam :) Uważam, że na ruchy mamy jeszcze conajmniej 2 tygodnie. Spokojnie :) Ja przez powłoki brzuszne nic nie czuje żadnego ruchu w środku, a w ogóle jak się coś rusza to czuje tylko w głębi no i to są sporadyczne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa Doro - biorę elevit pronatal. Ale wszystkie witaminy ciążowe są po pierwsze drogie a po drugie mają ten sam skład tylko różnią się firmami. Więc to wszystko to jest na jedno kopyto :) W przyszłym tygodniu jadę wreszcie na zakupy ciążowe -tj ciuchowe. mam już tylko jedne spodnie w których się dopinam :O Madzialińska orientujesz się może czy coś ciekawego ciążowego znajdę u Ciebie w Puławach w galerii?? bede u rodziców w weekend wiec może się wybiorę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi wiem, że mamy jeszcze do tego trochę czasu ;) Ale tak jakoś chciałabym już poczuć tego malucha. Choc zdaje sobie też sprawę z tego, że w pewnym momencie będziemy miał tych jego skoków serdecznie dość... zwłaszcza jak zacznie po żeberkach kopać ;) Zenek u mnie jeszcze (przynajmniej na razie :D ) najpierw przez drzwi wchodzi biust, potem dopiero brzuch i ja ;) Ale to sie niedługo zmieni. A co do wózków, to tak tylko podglądałam w sklepach i trochę w sklepach internetowych... jednak jak popatrzyłam na ceny takich wielofunkcyjnych to mi sie lekko słabo zrobiło :O Liczyłam się z wydatkiem około 2000 ale nie wiem czy sie to uda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi w galerii to chyba nie ma takiego typowego sklepu z ubraniami ciążowymi.... Są dwa sklepy dla dzieci, tam mogą być jakieś stoiska dla mam, ale przyznaje, że nie zaglądałam. Ostatnio ubrania kupowałam u rodziców w Łodzi ;) A co do witamin, to biorę Centrum Materne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Możliwe, że lekarz coś tam podejrzewał, a muszę przyznać, że trafił mi się człowiek, który woli dmuchać na zimne:) Co do ciuszków ostatnio w H&M przyjaciółka wyszukała mi spodnie ciążowe za 50zł, także zdarzają się również przeceny dla ciężarówek:)) Madzialińska - z opinii wielu mamusiek wiem, że nie warto kupować wózków wielofunkcyjnych, bo tak prawdę mówiąc położna nie wypuści Ciebie i Dzidziusia ze szpitala, jeżeli nie będziesz miała specjalnego nosidełka do samochodu, którego nie ma przy wózkach wielofunkcyjnych... Czyli jest to kolejny wydatek. Dla nas - listopadówek- najlepsze będą wózki z głęboką gondolą, żeby nasze Skarby nie zmarzły ;), a te wielofunkcyjne nie mają aż tak głębokiej gondoli. Dlatego bez sensu wydawać 2000 na wózek, jak można kupić równie ładniutki za 800zł ( a są takie i mam już upatrzony:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc jednak nastawiam się na zakupy w Warszawie- mam do obskoczenia H&M, Happy Mum i jeszcze jeden sklep w którym wiem że są ciuchy dla ciężarówek - kurcze maraton się szykuje, oby mi sił starczyło :) Co do wózków to mi się strasznie podobają z firmy Bebecar- ale są cholernie drogie i zastanawiam sie czy to ma sens. Zależy mi jedynie na tym, żeby wózek był na dużych dmuchanych kołach, był w miarę lekki, miał opcję z wyjmowaną kondolą, kondola żeby była większa i głęboka, no i żeby był 2in 1 ze spacerówką, która ma opcje zmiany kierunku prowadzenia. Taie sa moje podstawowe wymagania i nie wiem czy znajdę coś takiego w przyzwoitej cenie nie przekraczającej 2 tyś zł :O No i trzeba jeszcze liczyć fotelik samochodowy. A położna wypuści ze szpitala nawet w samej gondoli- uważam że zakup nosidełka jest totalnie bez sensu bo dziecko momentalnie z tego wyrasta, dlatego ja najchętniej bym od kogoś pożyczyła albo odkupiła za połowę ceny z drugiej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tez myślałam o takim wózku jak mówi Ejmi. Dokładnie o dwufunkcyjny: gondola i spacerówka. W Łodiz jest chyba jakaś hurtownia wózków na Brukowej... muszę sie zorientować i przy okazji trzeba będzie pojechać i zwiedzić ;) Fotelik jest obowiązkowy, a nosidełko się pożyczy. teraz u mnie jakiś wysyp dzieciaczków, więc ktoś na pewno będzie miał takie cudo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Moja koleżanka miała kupiony wózek wielo... i położna nie wypuściła jej do puki nie miała nosidełka dla Małej... Może to zależy od położnej, ale już niejednokrotnie spotykałam się z taką opinią. Ja mam to szczęście, że nosidełko mam po najstarszym synku mojego kuzyna (w sumie to mężczyzna powoli) i tak w rodzinie wędruje od jednej do drugiej mamusi:) A co do wózeczka, to właśnie taki jak opisujesz mam upatrzony za 800zł.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doro - to podaj proszę firmę tego wózka :D A co do położnej to po prostu trafili na taką sztukę, nie słyszałam jeszcze żeby położna miała cokolwiek do gadania w tym temacie, mój sąsiad syna przywiózł do domu na poduszce przykrytego kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doro82
Ejmi napiszę Tobie we wtorek, bo muszę Rodziców odwiedzić i tam mam upatrzony wózek. Nie jest to jakaś mega znana firma, a ja nie chcę płacić więcej tylko za to, że jest to dzieło znanej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doro- będę Ci bardzo wdzięczna :) Ja firmę to mam głęboko w poważaniu, byleby mi wózek i cena odpowiadała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×