Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość konwalijka1
Dziękuję kobietki za miłe przyjęcie:) ja dziś gotuję ogórkową. Ostatnio w makro (wiem, że tam trzeba mieć kartę ale może ktoś z waszych znajomych ma - ja też pożyczam) wypatrzyłam korpusy kurczaka po 2,5zł - są 2 i choć nie mają za dużo mięska to spokojnie 1 korpus na zupę wystarcza. Tak więc 1 korpus na zupę, potem go wyjmuję obieram z mięsa i robię sos do ryżu ( mięsko z tego korpusa podsmażam i przyprawiam i potem zalewam śmietaną) przymieżam się też do zrobienia zakwasu do żurku. Robił ktoś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalijka1
*przymierzam się* miało być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
Hej dziewczyny :-) Możecie mi pomóc? Potrzebuję jakiegoś pomysłu super fajnego :-D na jakis upominek albo coś na Święta. Oczywiście jadę do Rodziców i chciałabym zrobić im niespodziankę... jak na każde Święta, ale pomysły już mi się skończyły :-( Rok temu przyjechałam z ogromnym bukietem żółtych tulipanów :-) Mamcia była przeszczęśliwa. Na Boże Narodzenie zrobiłam dla Rodziców i Brata z żoną 2 ogromne choinki z piernika i udekorowałam świątecznie hehe no ale nie mam pomysłu co zrobić teraz? Może akurat macie jakieś pomysły za pazuchą :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Kup wydmuszkę ze strusiego jaja można dostać już ozdobioną -to fajna dekoracja świąteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakwas na żurek- mąka żytnia, ciepła woda (nie gorąca), czosnek. Do dużego słoika wsypać do 1/3 wysokości mąki, zalać wodą, dodać pokrojony czosnek, wymieszać, zostawić do \"ukiszenia\". Bedzie gotowy jeśli pojawi sie kwaśny zapaszek. Jeśli proces chcemy opóżnić/zatrzymać wkladamy słój do lodowki Słoik dlatego duży, że zakwas może wystrzelić jak zsiadłe mleko :) Najprosciej po 1 razie nie wylewać całej zawartości do zupy tylko zostawić część- proces bedzie postepował szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zurki srurki..z torebki jebne
Jak mawiala Doda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
To Doda wie co to ŻUREK?:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czemu ma nie wiedziec
W Ciechanowie sie wychowala przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie:) jestem na urlopie u rodziców dzisiaj wiec korzystam z okazji i pisze do Was:). Dzieki wszystkim za dobre słowa:) Jakoś sie trzymam, wierze ze musi byc dobrze. A propos żurku, dzis nastawiłam tradycyjny zakwas. I wyszperałam fajny wielkanocny przepis-jajka po szkocku:) Nie, nie zaczyna się od słow: Pożycz od sąsiada 10 jaj:):):):) Wrzucic?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki:) 1. Gotujemy jaja na twardo 2. obtaczamy je w mięsie mielonym wymieszanym z ulubionymi przyprawami i ew.musztardą 3.panierujemy w mące, jajku i bułce tartej 4.smażymy ok 6 min na złoty kolor w głębokim tłuszczu. tradycyjne, sycące danie szkockich Jakobitów:)Podobno pyszne, muszę wypróbowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frydis - muszę wypróbować te jajka w mielonym kiedyś na obiad. Może być fajne danie, do tego ziemniaczki i surówka. Ja dzisiaj się zabrałam za wiosenne porzadki. Pomyłam wszystkie okna, poprałam firanki i zasłonki. Jutro mój mąż obiecał mi pomóc szorować kuchenne szafki. Nie lubię szorować szafek, bo mam jasne i jak się trochę zaniedba, to już trzeba czyścić cifem. A ostatnio przez te kursy trochę zaniedbałam sprzatanie. Mój mąż lubi takie prace, jak czyszczenie szafek, polerowanie kafelek, więc mu na jutro zorganizowałam zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to szczesciara z Ciebie:)moj lubi tylko zmywac naczynia i prac--ale dla mnie to i tak wielkie udogodnienie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to mój nie cierpi wieszać firan i prasować. Nie zmuszam go i ja to robię. A tak wszystko lubi robić w domu. W ogóle to taki szyścioszek z niego, stale sprząta, myje podłogi, odkurza i uwielbia gotować. Do pralki go nie dopuszczam, bo obawiam się, że wyprał by wszystko razem białe z kolorem. Czasami jak ma coś wstawić to pyta mi się na ile stopni. Więc wolę robić to sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! chętnie się do was przyłączę, przeczytałam wasz topik od deski do deski i bardzo mnie zainteresował. Od marca uzgodniliśmy z mężem żę przydało by się abyśmy w końcu coś odłożyli z naszych zarobków. Nie zarabiamy kokosów, przez ostatnie kilka miesięcy ledwo starczało nam od wypłaty do wypłaty. Dlatego postanowiliśmy to zmienić. Od początku miesiąca zapisuję skrupulatnie wszystkie wydatki w danym dniu (bo nawet nie wiem na co to wtedy się rozchodziło), kupuję w mniejszych ilościach aby połowy nie wyrzucać tak jak to robiliśmy do tej pory. Jeśli mam jakieś resztki w lodówce to robię z nich np. pizze. Jeśli zostanie mi coś więcej to mrożę. Do sklepu chodzę także z kartką i trzymam się tylko tego co mam kupić, kupuję zazwyczaj najtańsze rzeczy i przekonałam się że nie są takie złe. W tym miesiącu dostaliśmy bardzo niskie wypłaty i odkąd zaczeliśmy mądrze wydawać i gospodarować to w portfelu mamy więcej niż dotychczas byśmy mieli! Spisałam sobie wiele fajnych przepisów, które tu podałyście i zamierzam z nich korzystać! Może macie jeszcze jakieś inne sposoby na oszczędzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życzliwa wszystkim
Agula, my musimy oszczędzać na ogrzewaniu (gazowe niestety), wszędzie też pozakładaliśmy świetlówki zamiast zwykłych żarówek. Zamiast częstych kąpieli w wannie pełnej wody - prysznic. Wszędzie pouszczelniane okna i drzwi, trzeba pilnować również żeby były zamykane, aby nie grzać niepotrzebnie przedpokoju czy korytarza. Kurde, ten deficy ciepła bardzo mi przeszkadza ... dotychczas mieszkaliśmy w bloku, tam jednak było dużo cieplej. Teraz przeprowadziliśmy się na parter domu dwurodzinnego. Przestrzeń do ogrzania jest dużo większa ... a jak patrzę na ten ciągle obracający się licznik gazowy, to mi skóra cierpnie. Jeśli macie jakieś sposoby na zredukowanie tego to bardzo proszę o rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oszczędna
Witam, ja też oszczędzam ale raczej na prądzie gazie ,wodzie, rozmowach telefonicznych ... Na jedzeniu też trochę, ale nie na wszystkim. Nie chcę nikogo krytykować i prosze sie nie obrażać. Wiem że nie wszystkich stac na wszystko dlatego Was rozumiem. Ale mam jedną sugestię: Piszecie że nie oszczędzacie na zdrowiu, a ja myślę że jednak tak: -ryba panga którą tu wychwalacie - nie jest zdrowa !!! -kurczaki są na chormonach - a zauważyłam że w co 2 domu króluje kilka razy w tygodniu ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Dlaczego Panga nie jest zdrowa?Nikogo nie urazasz:)Napisz cos wiecej o tej rybie:)Bo u mnie czasami sie zdarza zjesc ta rybke ale przewaznie to jest losoś i dorsz- innych nie chca jesc:)Odosnie kurczakow to ja bardzo lubie a wszczegolnisci teraz gotowanego na parze:)Moja corka jak ma zjesc drob to na sile - nie wiem ale dla niej maja byc albo pierogi albo ryba a najlepiej jakby byla tylko zupa i koniecznie z makaronem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
a oszczędna - napisz co Twoim zdaniem powinno sie jesc co dzisiaj jest zdrowe?!:)pyta tak z czystej ciekawosci moze mnie oswieci:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życzliwa wszystkim
Tak, ta panga jakaś paskudna jest, to też wiem. Podobno chodowana jest w jakichś okropnych warunkach i karmiona świństwem ... a później my to wszystko zjadamy razem z tą rybką. U mnie w domu nigdy nie kupowało się pangi, na szczęście :) A co do kurczaków ... skąd wziąć kurczaka bez hormonów w dużym mieście ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
No wlasnie....skad wziac kuraka np we Wrclawiu?Pozatym....cale zycie jem jajka ze sklepu, kurczaki ze sklepu- wszystko ze sklepu i jakas zyje:))I Pange takze jadalam i czasami jadam:)Ogolnie to chyba nie ma dzisiaj produktow ktory bylby idealny dla naszego organizmu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a postawić ładne skrzynki
na balkonie i tam kilka kur hodowac to niełaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panga nie ma przede wszystkim
zadnych wartosci w sobie, 80 % wody tak słyszalam, lepiej kupowac mintaja albo morszczuka a co do ogrzewania, jak bedziesz tak zamykac wszystkie okna to bedzie coraz zimniej i licznik leci, kiedys pracowalam w ZBK i ludzie przychodzili i skarzyli sie czemu tyle placą, nie umiem tego wytlumaczyc ale jak jest duchota to jakas kula zbiera sie w pokoju i jej nie mozna ogrzac dlatego jest coraz zimniej, takze otwierac okna albo przynajmniej uchylac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życzliwa wszystkim
O kurdę. Naprawdę rewolucyjna rada, ale dziękuję serdecznie. Spróbuję otworzyć przestrzeń tak jak radzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panga nie ma przede wszystkim
sprobuj i poobserwuj jakie bedą koszty, albo przedzwon do gazowni i sie popytaj co zrobic zeby tyle niz zuzywac gazu, czy potwierdzą ze powinno sie wietrzyc ale mysle ze w ZBK nie wciskali by kitów ludziom, sama sie zdziwilam ze tak to działa, to sa jakies prawa fizyki ktorych nie potrafię wytlumaczyc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwijcie lekarza
moja mała rada: zamiast średnio co dwa tygodnie kupowac butelkę spreyu (cif, ajax, clin - cena ok.7 zł) (do mycia blatów, luster, kafli, mebli , telewizora itd) kupiłam dużą butelkę płynu do mycia Ajax - wszystkie powierzchnie (6zł)i rozcieńczam go z wodą. 5 nakrętek na 1 butelkę spryskiwacza. Efekt ten sam co Cif, clin. Dodam tylko że już kilka miesięcy mam 1 butlę za 6zł i nie muszę wydawać co kilkanaście dni na nowy płyn. Trochę pogmatwałam, ale babeczki na pewno wiecie o co chodzi. pozdrawiam. acha, ten Ajax jest również do mycia podłóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
Witam :-) A ja kupuję butelkę octu (niecałe 2 złote) i do butelki ze spryskiwaczem wlewam pół na pół wody i octu. Urzywam do wszystkiego :-) i nie mam chemii w domu :-) a czyśi np. zabrudzone kafelki lepiej niż niejeden cif czy inny domsetos ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
*używam :-O o rany :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka79
Czesc dziewczynki, przyłaczam sie bo u nas tez bardzo duzo sie marnuje i wydaje na jedzenie, wiec postanowiłam to zmienic. A przy okazji wyczytałam ze podawałyscie przepis na zupke gulaszową, ja robie taka od lat i jest naprawde niedrpga a smaczna. Zupa gulaszowa: poł kilo miesa wołowego lub wieprzowego 3 cebule pół pora 3 marchewki 2 pietruszki 2 kostki rosołowe sól, pieprz, papryka słodka Mięso przyprawiam, opruszam mąką i podsmażam razem z cebula, nastepnie dodaje reszte pokrojonych składników i dopełniam wodą oraz dodaje kostki. gotuje wszystko z 1,5 godziny, pychota polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U mnie tez tylko ocet
Soda i zwykle szare mydlo..do sprzatania. szkoda mi kasy na chemie. rozumiem pasta do zebow nie moze byc bylejaka czy krem do twarzy ...ale do garow czy podlog ?sciereczka i mop z mikrofibry ,woda miotelka do kurzu i sprzatam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×