Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karmazynowy przypłwy

O biciu Twojego dziecka.

Polecane posty

Gość bumbum i bum
zauważ że czasem pisałam poprawnie :D a gdzie pochwała super niani, za ładną kropkę nad koślawym "i" ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierrowana
bumbum nie ja pisalam o szwecji nie znam praktyki szwedzi maja tendencje do wywlekania problemow spolecznych problemy maja podobne chyba nie wierzysz ze sa panstwa, ktore ich nie maja ale skuteczniejszy system prawny i ochrona socjalna pozwala lepiej to zorganizowac i wplywac na poglady ludzi to jets spoleczenstwo ktore wielki nacisk kaldzie na edukacje i kampanie spoleczne poczekaj na odpowiedz osoby, ktora problem lepiej zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierrowana
wybacz... mam papierek na wszystkie możliwe dysfunkcje pisane jak 90 procent ludzi, ktorzy za malo czytaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum i bum
sorry za pomyłkę :) nie pamiętałam kto to napisał.... Cieszę się na myśl o wioskach dziecięcych, które mają powstac na przełomie lat i zastąpić w zupełności domy dziecka.... idea wygląda przepięknie, zobaczymy jak to wyjdzie :) ale jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierrowana
powstac na przełomie lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum i bum
zmanierrowana wybacz... mam papierek na wszystkie możliwe dysfunkcje pisane jak 90 procent ludzi, ktorzy za malo czytaja w takim razie jetem w 10% :D czytałam i czytam bardzo dużo, dzięki temu bardzo mało robię już błędów :) swego czasu redagowałam szkolne gazetki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie uwazam tej dyskusji
Malena , smutek mnie ogarnia. To az pupcia musi zapiec, zebys nie wynosiła zabawek? jaki to ciag przyczynowo-skutkowy? Nie mogli ci powiedziec, ze kolezance bedzie przykro, jesli zabierzesz jej zabawkę? Ze będzie przykro jej rodzicom, ktorzy pracowali na to, zeby kupic? Ze mozesz poprosic, zeby ci ją pozyczyła do zabawy? Ze ty masz inne zabawki, kolezanka inne ? Ile to daje tematow do rozmów, ktore dziecko wiele nauczą! A to i trzylatek zrozumie , zwłaszcza, ze lubi pytac :"dlaczego?" No ale jasne, łatwiej dac w d...niż się wysilac. A słowa k... nie uzyje sie w domu, w którym ani mama, ani ojciec, ani babcia go nie uzywają. Jesli dorosli maja autentyczny autorytet, dziecko sie na nich wzoruje.Chyba,ze dziecko nie wie, ze to brzydkie słowo ( w polskim, nie w lacinie i włoskim:)), wtedy jaki sens ma klaps? Jestes młoda , nie znasz innego domu, innego wychowania. Cóz, moze cos stracilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum i bum
źle się wyraziłam hmmm.. nic dziwnefgo że mi się mota język (palce) o tek godzinie.... ma ich być więcej i mają zastąpić domy dziecka... :) nie ma co się czepiać każdego słowa :) na razie jest ich za mało...bodaj kilka... 4..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierrowana
bum bum moze i czytasz ale bledy robi tu co druga osoba dom dziecka jest gorszy niz zly dom chyba, ze to ratuje mu zycie lub zdrowie ale wiez emocjonalna nawet bolesna jest lepsza niz zadna niestety widocznie jednak tego wlasnie trzeba zeby dotarlo do rodzicow ze nie sa panami ciala swoich dzieci ani ich losu maja sie nimi zaopiekowac a nie rzadzic nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarrasrararara
na koniec chciałam dodać, że toksyczne matki to również te , które ubliżają, poniżają, ośmieszają, psychicznie męczą swoje dzieci... z racji swojego zawodu zauważyłam że klaps jest tym mniejszym złem, niż maltretacja psychiczna. Bo , niestety piętno na psychice zostaje już zawsze, a rozszczekanym i "elokwentnym" mamusiom , które nie biją swoich dzieci trudno udowodnić znęcanie się - dotyczy to głównie rodzin o wyższym statucie społecznym, nawet psychiatrów, prawników, sędziów... Miałam koleżankę z bloku, przyjaciółkę, która na myśl o złości swojej mamy wymiotowała, mdlała, trzęsła się.... a mamusia chciała dobrze... ujawniała się ze swoimi skłonnościami w relacjach z ludźmi, była konfliktowa, wygadana, sztuczna, często była agresywna w rozmowach i polemikach, słownie oczywiście. Nie można było przekonać jej do innego zdania, a każdego z innymi przekonaniami miażdżyła jak robaka swoimi "inteligentnymi" gadkami ale Kasi nigdy nie uderzyła, broń boże. Kasia wyjechała na drugi dzień po 18tce i odezwała się do matki dopiero teraz , po 7 latach.... My się tu skupiamy na mamach, które dają klapsa dzieciom w momencie gdy są u kresu wytrzymałości, a mogą być wśród nas mamy, które katują swoje dziecko psychicznie, twierdząc, że nigdy nie dały klapsa... dzieci takich ludzi mają problemy psychiczne w życiu dorsłym, niezadko popełniają samobójstwa w wieku nastu lat... miłej refleksji i dobrej nocy, wszystkim mamom, które chcą dla swojej pociechy jak najlepiej i nigdy by jej nie skrzywdziły dobranoc ******************************************************************** modre slowa, ale spac mialas isc :D czemu do tej przemocy nikt sie nie ustosunkowal???? pytam, czemu??? bo ja tu widze kilka przypadków i to powaznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierrowana
Nie mogli ci powiedziec, ze kolezance bedzie przykro, jesli zabierzesz jej zabawkę? Ze będzie przykro jej rodzicom, ktorzy pracowali na to, zeby kupic? Ze mozesz poprosic, zeby ci ją pozyczyła do zabawy? Ze ty masz inne zabawki, kolezanka inne ? Ile to daje tematow do rozmów, ktore dziecko wiele nauczą! A to i trzylatek zrozumie , zwłaszcza, ze lubi pytac :"dlaczego?" No ale jasne, łatwiej dac w d...niż się wysilac. wiesz, tu teoria nic nie da jak maja nauczyc empatii rodzice, ktorzy nie maja jej tyle ze sa w stanie uderzyc wlasne dziecko??? tak jakby teoretycznie komus wytlumaczyc, dlaczego powinien nas kochac, jesli nas nie kocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum i bum
zmanierrowana bum bum moze i czytasz ale bledy robi tu co druga osoba dom dziecka jest gorszy niz zly dom chyba, ze to ratuje mu zycie lub zdrowie ale wiez emocjonalna nawet bolesna jest lepsza niz zadna niestety widocznie jednak tego wlasnie trzeba zeby dotarlo do rodzicow ze nie sa panami ciala swoich dzieci ani ich losu maja sie nimi zaopiekowac a nie rzadzic nimi zgadzam się z tobą , ale do niektórych nigdy nie dotrze, bo inaczej nie potrafią.... nigdy nie byłam przeciwniczką tej ustawy, jedna zabieranie dzieci rodzicom nie zda egzaminu, a najbardziej ucierpią dzieci ... znam wiele dobrych matek i ich wspaniałe dzieci, które miały incydent z klapsem... gdyby rafiły do srodowiska dzieci z domów dziecka miałaby baaardzo źle... swego czasu pracowałam w domu dziecka...tam widziałam dzieci pokrzywdzone, z ponadrywanymi uszami od ciągnięcia, , zahukane, codziennie ponizane i traktowane jak zło konieczne... i te dzieci teskniły do domó, do rodziców, czuły się nieszczęśliwe i wolały rodziny , gdzie nadużywano alkoholu, byleby najdalej z domu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie uwazam tej dyskusji
gitara... akurat tematem sa klapsy, wiec o dlatego o nich. Przeciez nie stosuje sie ich zamiennie - albo klapsy, albo malretowanie psychiczne! Mowie o zyczliwym , przyjaznym, konstruktywnym tlumaczeniu. Jestem przeciwna jakiejkolwiek przemocy, takze bezsensownym zakazom i nakazom, typu zamykanie w domu , wyłączanie komputera ( ktory jest przeciez pozyteczny , jako zrodlo wiedzy chocby),krzyk, ciagle gderanie itd... Dziecko to przeciez nasz najwiekszy przyjaciel, wiec czemu nie postepowac z nim, jak z przyjacielem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierrowana
konstruktywnym tlumaczeniu. Jestem przeciwna jakiejkolwiek przemocy, takze bezsensownym zakazom i nakazom, typu zamykanie w domu , wyłączanie komputera nareszcie ktos z normalnym podejsciem coz ze ze szwecji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie uwazam tej dyskusji
czasem bywam w Szwcji i podoba mi sie tam to, ze moge wieczoerem chodzic po ulicy, bez ryzyka dostania po łbie. Widac nawyku nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAKAZ KLAPSOWANIA
A wiec w szwickich domach dziecka jest tak samo jak wnaszych,z ta roznica,ze tam wychowawcy sa bardziej swiadomi,swiadomi tego jak taki pobyt wplywa na dziecko,jak rozmawiac z dzieckiem,dlaczego sie tu znalazlo??Wychowawcy sa dobrze przeszkoleni i ,rozmawiaja z tymi dziecmi,te dzieci nie sa tam pozostawione same sobie.Rodzice codziennie maja informacje o dziecku,o chorobach o zachowaniu itp.Dzieciaki wiedza dlaczego tam sa.Kiedy u nas wreszcie bedzie ustawa,kadra pedagogiczna w naszych rodzimych domach dziecka bedzie wymieniona,ze tak to ujme kolokwialnie.Powtarzam raz jeszcze,ze to czy dziecko trafi do takiej placowki zalezy tylko i wylacznie od rodzicow:)W fazie poczatkowej tego projektu..bylo takie zdziwienie,ze jak to??to moje dziecko i ja moge je wychowywac jak chce..ok,ale miej na uwadze,ze sa przepisy prawa,ktore jasno mowia,ze nie mozesz nikogog klepac,bic,popychac..nawet wlasnego dziecka,bo lamiesz w ten sposo panujace prawo.Kilkoro dzieci miesiecznie trafialo do placowek i moge z cala odpowiedzialnoscia stwierdzic,ze po opuszczeniu pacowki rodzice zauwazyli inne metody karania:)Dzieci wcale p takim pobycie nie maja urazow:)jest ok,bo rodzice potrafia sobie radzic bez klapsow.I na szczescie u nas tez tak bedzie,choc podejrzeewamy,ze na poczatku rodzice klapsukacy beda oburzenie!!ale to nic..i tak 60% polskich rodzicow jest przweciwko klapsom i popiera ustawe zakazjaca bicia dzieci.W ustawie bedzie jasno ujeste co to jest ten KLAPS!! otoz,jest to wykorzystanie sily fizycznej wobec slabszego czlonka rodziby i nie tylko rodziny.W czasie pobytu dziecka w placowce opiekunczo-wychowawczwej dzieciaki sa pod dobra opieka i nie dzieje sie im nic zlego.Oczywiscie,ze tesknia ,placza i lamentuja..ale to juz wina rodzicow,ze skazali swoje maluchy na taki los.Na szczescie po takim przejsciu 99%rodzicow zaprzestaje klapsowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierowana na potęgę
Nie mogli ci powiedziec, ze kolezance bedzie przykro, jesli zabierzesz jej zabawkę? Ze będzie przykro jej rodzicom, ktorzy pracowali na to, zeby kupic? Ze mozesz poprosic, zeby ci ją pozyczyła do zabawy? Ze ty masz inne zabawki, kolezanka inne ? Ile to daje tematow do rozmów, ktore dziecko wiele nauczą! A to i trzylatek zrozumie , zwłaszcza, ze lubi pytac :"dlaczego?" No ale jasne, łatwiej dac w d...niż się wysilac. Zapytaj o to debilko jej rodziców, zamiast zadawać tak durne pytania. Dziewczyna opowiedziała tutaj co nieco o sobie z perspektywy dziecka i juz się znalazła analizująca psycholożka od siedmiu boleści. Widocznie tłumaczenie nie dotarło, tak jak do ciebie tutaj nic nie dociera, bo zamiast mózgu masz sieczkę w główce. Siedzi to takie kretyństwo na kafeterii i smrodzi cały topik. Co się tobie nie podoba w wypowiedzi tej dziewczyny ? Bo ma czarny nick i jest przez to wiarygodna ? Zaczernij się kretynko i potem dyskutuj, a nie czepiaj się każdego kto swoją wypowiedzią podważa twoje tezy jakoby klaps czynił wielką krzywdę dziecku i wpływał na życie "potem". No debili nie sieją, jak widać tutaj sami rosną! zmanierowana weź się nie ośmieszaj swoim jadem, idź zrobić coś pożytecznego zamiast czekać czy ktoś tu podważy twoje od siedmiu boleści argumenty lub zrobi jakiś błąd, a jak już tak chcesz poprawiać innych to bądź obiektywna i poprawiaj tez tych, którzy reprezentują poglądy takie jak ty. No syfu gorszego to nie sposób chyba na tej kafeterii spotkać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmoczek
"Jestem przeciwna jakiejkolwiek przemocy, takze bezsensownym zakazom i nakazom, typu zamykanie w domu , wyłączanie komputera ( ktory jest przeciez pozyteczny , jako zrodlo wiedzy chocby),krzyk, ciagle gderanie itd... Dziecko to przeciez nasz najwiekszy przyjaciel, wiec czemu nie postepowac z nim, jak z przyjacielem?" Kobieto, proszę, nie doprowadzaj mnie do śmiechu :D W życiu nie słyszałam gorszej bzdurnej metody wychowawczej...wybacz, ale wyjedz sobie do anglii, popatrz jak mamusie tam są zaprzyjaźnione ze swoimi dziecmi... brak kar i jakichkolwiek metod wychowawczych jest totalną porażką, gorszą od tych klapsów :O za którymi i tak nie jestem Dziecko się kocha, opekuje się nim, ale przyjaciółmi będziecie dopiero, jak to dziecko bedzie dorosłe, inaczej to nie jest przyjaźń tylko chora relacja polegająca na hodowli, a nie wychowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje zdanie jest takie
Malena, serdeczni Ci współczuję, wkopałaś się neiziemsko - nikt Ci i tak tutaj nie uwierzy, żeś normalna kobitka :D Jest coś takiego jak egoizm dziecięcy, właśnie w wieku przedszkolnym sie pokazuje i uwierzcie, że NIE do KAŻDEGO dziecka dotrze tłumaczenie że "kolezance bedzie przykro, jesli zabierzesz jej zabawkę? Ze będzie przykro jej rodzicom, ktorzy pracowali na to, zeby kupic? Ze mozesz poprosic, zeby ci ją pozyczyła do zabawy? Ze ty masz inne zabawki, kolezanka inne". Często jest tak, że rodzic pogada, pogada, dziecko głową kiwnie, że niby zrozumiało, a potem i tak zrobi po swojemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inni zdecydowanie lepiej wiedzą, że na pewno mój dom jest patologiczny i musiałam mieć nieszczęśliwe dzieciństwo :P Ale z tego co tu widzę, to niektórzy \"święci\" lubią dokopywać innym, nie uznawać innego zdania niż ich własne i sączy się z nich jad ;) Nie wiem, jak to możliwe, że ja jestem życzliwie nastawiona do innych i nie próbuję oceniać tych, których nawet nie znam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maleny
tylko Ci współczuć, że wyrosłaś na normalną, kulturalną dziewczynę, na dodatek masz pracę i to dobrą... To szczególnie warte docenienia, że pochodzisz z tak patologicznej rodziny, w której klapsa dzieciom przykładano.... ale "CÓŻ NIE ZNASZ INNEGO DOMU, MOŻE COŚ STRACIŁAŚ"... na dodatek przyjaźnisz się z własną mamą, "cóż" poradzimy, na pewno ona przyjaźni się z Tobą bo "ma wyrzuty sumienia", że Cię tak kiepsko wychowała. Wiem - to jest u Ciebie nienormalne, że mając 21 lat potrafisz mieć wspólny język z własną mamą, jesteś na pewno nie dość samodzielna i musisz trzymać się jej spódnicy!!. Ty nie czekaj zbyt długo, lepiej niezwłocznie udaj się do psychoterapeuty, na pewno Ci pomoże zrozumieć to z czego nie zdajesz sobie sprawy. Na pewno znajdzie coś, co można wyeksponować, żebyś poczuła się gorzej... :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maleny
...cóż poradzić..och!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co ja teraz zrobię :( Może założę nowy temat na kafe \"Dostawałam czasem klapsy, jestem nikim, ratunku\" :( :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maleny
zachęcam, zachęcam Ty....patologio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierzę w to co czytam :D mam uwierzyć, że osoby, które swoje frustracje i nerwy wyładowują na forum i obrażają inne mamy, są w domku prywatnie idealnymi mamusiami, wyrozumiałymi, nie tracącymi cierpliwości :D wychowanie i jaką się jest osobą wychodzi właśnie w relacjach międzyludzkich :) gdy ktoś nie potrafi rozmawiać z innym dorosłym, to nie wierzę że potrafi robić to z własnym dzieckiem, gdzie trzeba mieć 100 razy więcej cierpliwości, opanowania i wyrozumiałości :) obserwuję z boku tę dyskusję i nie wierzę w to co czytam... agresja, nerwy , jad wypływające strumieniami... czy takie osoby są w stanie stworzyć normalny dom i wychowac dziecko tak , jak twierdzą że wychowują? i nie bronię tu żadnej strony, piszę to co jest widoczne gołym okiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie uwazam tej dyskusji
jesli mialabym jakiekolwiek watpliwosci w co do swoich pogladow na wychowanie, to po zaserwowanych tu wyzwiskach jestem juz w 100% utwierdzona w tym, ze mieli absolutną racje moi rodzice wychowujac mnie, a i ja swoje dzieci , tak a nie inaczej. Róbcie, co chcecie, ja cieszę sie, ze zyję w innym swiecie , bez bicia i ordynarnych wyzwisk, wsród innych znajomych, w innej rodzinie - i że mam taka mozliwosc. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
> EROTICA ...jest jedna drobna różnica - z naszymi dziećmi łączy nas jednak innego rodzaju więź, stąd z tą cierpliwości może być deczko inaczej. Dzieci są przez nas układane od pierwszej chwili życia, znamy je, rozumiemy...są częścią nas, empatia w stosunku do własnego dziecka - mimo wszystko - to coś innego niż w stosunku do kogoś, kto co post to inaczej gada, jest niespójny sam ze sobą i często bliżej nie wiadomo o co mu chodzi... Poza tym to właśnie matka wie czym "rozbroić" najeżonego agresora, zna jego "słabe miejsca", wie jak pokierować konfliktem, żeby wyegzekwować to, co chce bez uciekania się do ....(wstawić co chcesz). Nie wiem czy zauważyłaś, że napięcie na topiku rosło wraz z upływem czasu, jaki interlokutorzy sobie poświęcali. Mnie osobiście do szału doprowadza tu setny tekst w wydaniu tej samej osoby na dany temat, zero reakcji, jakby "grochem o ścianę", jak zdarta płyta. "Mam coś do powiedzenia i piszę" (bez przerwy to samo).. A już zarzucanie patologii ludziom, których się nie zna, z wypowiedzi których wynika, że są jak najbardziej "normalnymi" (w sensie pozytywnym) ludźmi jest po prostu skrajną głupotą. Założenie jest jedno: na tym świecie nie ma fajnych, otwartych, pozbieranych, zadowolonych z życia i siebie ludzi, bo nawet jeśli tak jest - MUSI być jakieś drugie dno. Kolejna sprawa - szukanie dziury w całym, pieniactwo - nawet jeśli popełnisz przypadkowy błąd - na pewno jesteś niedouczona, hurra!!! patologia!. Było tu kilka osób (m.in ja), które próbowały obrócić pewne reakcje, teksty w żart, zastosowały sarkazm - reakcja - vide wyżej. Pozorna agresja (tak pozorna!) werbalna to przejaw zwyczajnej bezsilności na nieprzemakalność argumentacji - nawet cierpliwej Izuchnie puściły nerwy. A teraz powiem coś, czym narażę się na gromy - gdyby moje dziecko reagowało tak, jak niektórzy adwersarze tutaj - to ja nie tylko przyłożyłabym klapsa - ja bym go ZABIŁA! Boże dziękuję Ci, że dałeś mi dziecko inne niż oni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
EROTICA i jeszcze jedno - zwróć uwagę, że to właśnie osoby, którym zdarzył się do dziecka klaps były tu bardziej pogodne, skłonne do żartów i skłonne do racjonalnej dyskusji. i odwrotnie - te wzorowe mamuśki to jedna drapieżność i żądza krwi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
zdarzył się W STOSUNKU DO dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie wierzę w to, co przeczytałam :O : 1. klapsujące matki piszą tu, że nie wierzą, że można nie uderzyć dziecka 2. jeżeli jakiejś matce się udało nie uderzyć dziecka, to pewnie maltretuje je psychicznie, znęcając się nad nim 3. jeżeli nie biją, to pewnie same były bite i mają uraz, a to z kolei należało się z racji ich tumanowatości w dzieciństwie 4. wyzwiska - debilu, kretynie, idioto, tumanie, durna babo i wiele innych 5. kilka osób napisało, że gdyby nie dostało po dupie w dzieciństwie, zeszłoby na manowce.. niczego więcej dodawać nie trzeba, aż wierzyć się nie chce, że wśród nas istnieją i chodzą wolno po ulicach takie osobowości :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×