Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karmazynowy przypłwy

O biciu Twojego dziecka.

Polecane posty

Gość bumbum i bum
oj izuchna izuchna bumbum nie zrozumialas pytania? bo odpowiedziala przedszkolanka a nie ty czy ktos oprocz rodzicow moze dac klapsa? dziadek? babcia? przedszkolanka? zrozumiałam, i już odpowiadam: dokładnie tak jak mówisz - tylko rodzić może ukarać dziecko KLAPSEM i nikt inny - bo to rodzic ponosi trud wychowania, jest z dzieckiem cały czas i on jest odpowiedzialny na jakiego człowieka wyrośnie jego pociecha :) sama bym nigdy nie dała nawet po łapce dziecku, które nie jest moje - bo np opiekuję się nim, mam z nim kontakt góra kilka godzin, a nie 24 na dobe, przez kolejne 18 lat :) i jestem w stanie wytrzymać te kilka godzin zostawiając wychowanie i ewentualną męczarnię z takim szkrabem jego rodzicom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj izuchna izuchna
brawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety - no kpię bo widzę, ze dla was klaps (taki jaki ja pojmuję) jest katowaniem i znęcaniem. Więc dziwię się wrażliwe i cnotliwe panie :) jak to jest możliwe, że podpowiadam wam taką opcję, aby zgłosić to na policję, a wy siedzicie tu tyle godzin i ciągle jedno i to samo : klaps jest naruszeniem nietykalności, jest taki art. w KK, to znęcanie, to bicie...więc nie zrozumiem jednego - jak takie poczciwe matki jak wy mogą tak bezczynnie siedzieć na kafe mając taki dowód ? skoro macie takie przekonanie, że to jest naruszenie niet. - a co do tego zapis w KK jest - więc pędem na policję ! Mam nadzieję, ze się na was nie zawiodę i jutro rano ( najpóźniej ) przyjedzie po mnie policja :) acha i o 4 groszach nie zapomnijcie - bo na jednej pryczy mamy sobie chrapać ! lubię towarzystow inteligentnych i rozgarniętych człowieków :D tymczasem papasie znieczulice moje drogie :) bawełna - trzymaj się kobieto i nie zapomnij jeszcze tak parę razy tym twoim starym baranem o ściankę rzucić :D paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj izuchna izuchna
bumbum - wszystko teraz jest jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resume
wybitnie podba mi osobowosc naszej bawelenki:) nie mam argumentow, to zrugam, wyzwe, ponize i na koniec dowale, bedzie docipnie i wesolo:) a na serio i na koniec jedno pytanie, nie dwa pytania dlaczego kazda osoba pamieta ile razy i w jakiej sytuacji dala dziecku klapsa badz szarpnela? i dlaczego tyle osob pamieta w jakich okolicznosciach i ile razy dostalo od ojca lub matki? dlazego? bedzie podpowiedz tylko jedna: "ja bylam niedobra i zasluzylam". zwalilam talerzyk ze stolka , zasluzylam, bylam niegrzeczna i zasluzylam... czy jak powiedziala Izucchna.. mam sie zdenerowala bo... nie wiem czy Onelli czy inne dziewczyny z topiku o toskycznych zwiazkach to czytaja ale moze zapytajcie sie ich co to oznacza dla dziecka, gdy powtarza i przyswaja sobie takie slowa "no ja zasluzylam, bylam niegrzeczna" "mamusia sie zdenerowala, bo zle zrobilas.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
> oj izuchna... nie zamierzałam - co prawda - nawiązywać z tobą jakiegokolwiek kontaktu, ale skoro się domagasz odpowiedzi, proszę podobnie jak matka np. ja w EKSTREMALNEJ sytuacji gdyby zdarzyło się, że dziecko (a takie bywają) jest wyjątkowo nieznośne i miałoby to zagrozić bezpieczeństwu-życiu innego czy tegoż dziecka TAK uważam, że lepiej, żeby dostało klapsa niż stało się NIESZCZĘŚCIE. Podkreślam chodzi o wyjątkową sytuację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie uwazam tej dyskusji
tak jak mamakaja z czystym sumieniem moge powiedzic, ze wychowalam dwoje dzieci bez klapsa. TłUMACZYŁAM i działało. Klapsów nie dostawałam tez ja od swojej mamy, a mama od babci, babcia od prababci - w tamtych czasach to nie bylo takie oczywiste, a prababcia miala siedmioro dzieci. Uwazam, ze wychowanie polegajace na tlumaczeniu, bez klapsow, jest lepsze chocby o tyle, ze wychowuje ludzi samodzielnie myslących, umiejących podejmowac decyzje, nie agresywnych , z poczuciem wartosci na tyle silnym, zeby nie skrzywdzic slabszego, chocby zwierzęcia. Ludzi, ktorzy na pewno nie sklamią w rodzinie, czują zawsze jej wsparcie i cenią ją za logike postepowania . Oczywiscie, zawsze bywaja wyjątki w jedną i drugą stronę,potwierdzajace, jak wiadomo, regułę. No i racje ma mamakaja - przyklad idzie z góry (historyjka z matką lejaca po tylku i krzyczacą, ze bic nie mozna). Dla scislosci - nie uwazam za potwora matkę, ktora pod wplywem silnego stresu, np.niebezpieczenstwa zareagowała klapsem - jesli to jednorazowy incydent i matka zdaje sobie prawe,ze nie było to wychowywanie, tylko zwyczjanie puscily jej nerwy i z czego na przyszlosc wyciagnie wnioski (biegnie pod samochod- nie puszczac jego reki na ulicy poki małe , wsadza palec w gniazdko - zabezpieczyc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie tu juz nic nie pomoze. Skoro przytaczane sa definicje pojec, odnosniki do tych definicji, zastosowanie tych definicji w aktach prawnych a mamuski dalej swoje, to ja juz nie mam wiecej nic do powiedzenia, bo biorac dalej udzial w tej dyskucji musialabym juz tylko kopiowac i wklejac w nieskonczonosc zaieszczone juz wczesniej cytaty z prawa. Powiem wam tylko, bo widze ze nie zrozumialyscie jeszcze, ze macie prawo do swoich pogladow, mozecie sobie wmawiac ze klapsy sa ok, ale jezeli te przepisy wejda w zycie to dajac klapsa popelnicie przestepstwo. I to nie jest wymysl moj ani zadnej innej "zlosliwej zmiji jadowitej" z tego forum. I tym optymistycznym akcentem pozwole sobie opuscic szanowne towarzystwo. Ty nie kopiuj tylko pioruuunem na policję zgłosić te przestępstwa :D no dobra - to była moja ostatnia ekscytacja :) bawełna - a Ty kobieto nie wspominaj, że Twój syn ma za dobrze, bo to kole w oczęta :) jak mogłaś ??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj izuchna izuchna
resume, oczekujesz od osob, ktore uwazaja ze prawo do klapsa nalezy sie matce za prace wlozona w wychowanie dziecka zeby zrozumiale idee toksycznosci rodzica? no bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
resume idiotko, musisz mieć coś z percepcją matki pamiętają te 2 czy 3 razy, bo były to właśnie TAK WYJĄTKOWE sytuacje, z pewnością nie pamiętasz przykładu z dzieckiem, które zginęło pod kołami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pSZeCZkolanka
Chciałam jeszcze dodać, że "moje" 5-latki tłuką się na potęgę - niezależnie od tego, czy klapsy dostają, czy nie ;) (no chyba,że rodzice kłamią, dzieci kłamią i tak na prawdę wszystkie są karcone klapsem w domu....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj izuchna izuchna
powtarzasz sie przedszkolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj izuchna izuchna
a wyrodna dalej bardzo kulturalnie i z klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resume
mamusia "wyrodna matka" sie zdenerowala bo zle zrobilam:( mausia albo zruga wulgarnie i wyzwie albo da klapsa modelowe wychowanie piecdzieseciolatki, ktora tez syna chwala w innych czasanch niz sa obecnie mamusi, wyluzuj nie warto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakaja
Rece opadaja----mam nadzieje ,ze w twoim otoczeniu izuchna pojawi sie ktos kto doniesie na ciebie:)ZYCZE CI TEGO:) I zobaczymy jak bedziesz sie cieszyc kiedy zakaz bicia i klapsowania dzieci wejdzie w zycie:)Ciekawe co zrobisz jak dziecko w szkole powie,ze czasem dostaje klapa:)I wtedy policja zapuka do twych drzwi:) Ale co tu sie dziwic..ciemnota jeszcze zamieszkuje nasz kra niestety,zostaje tylko czekac na zakaz ustawowy, o ktorym byla mowa . Inaczej bedziecie spiewac:)Szkoda tylko waszych dzieci,ze mialy pecha trafic do takich nierozumnych,malo inteligentnych i niereformowalnych matek. Wyrodna matka..to stary rocznik i takich sarszych ludzi ciezko reformowac... Reszta badania GUS-u jasno poakzuja,ze najwiecej bitych dzieci jest ze wsi,z miejsc gdzie ludzie nie sa skorzy do zmian na lepsze,maja swoje przedwojenne przekonania a kazdy kto chce im wytlumaczyc,ze nowe nie znaczy zle..jest opluwany i obrazany.Fakty swiadcza same za siebie. Iloraz intelgencji i szerokie choryzonty maja tu kluczowe znaczenie..co jest widoczne na tym forum. Opuszczam was,bo uwazam,ze szkoda mojego czasu na tlumaczenie rzeczy oczywistych osobom niereformowalnym i ograniczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moje zdanie jest takie
Uważam, że można wychować dzieci "porządnie" bez klapsów. Zgadzam się z tym twierdzeniem. Ale zgadzam się też z tym, że dziecko, które tych nieszczęsnych klapsów w swoim życiu zarobiło TEŻ można wychować na mądrą, dobrą osobę. amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
Izuchna, żałuję, że w ogóle za bardzo się rozpędziłam, to jest za trudne przyjąć po prostu: kurczę fajnie się babie udało - zwłaszcza samej. Wierz mi zawsze był stawiany za wzór, no kurde - naprawdę, ale nawet gdyby tak nie było, przecież też byłby najdroższy najważniejszy na świecie! Teraz mendzie nie ździelę, bo naprawdę pojechał do klubu, a pieprzony ma zwolnienie, zasmarkany a polazł, i co mam mu zrobić?, zabić, muszę to jakoś przełknąć, bo jednocześnie widziałam, że leżąc w łóżku uczył się angielskiego. Boże jaki bywa śmieszny z tą swoją dorosłością, jaki rozczulający, czasem wkurzający, ale po prostu kochany i koniec! Zaraz napiszą cobym się nie rozpłakała. A Ty pszeczkolanka naprawdę te dzieciaki tak tłuczesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum i bum
klaps w wyjątkowych sytuacjach ostaje zapamiętany :) ale jak sięgnę pamięcią wstecz, to czasem sama sobie bym lanie dała, jak sobie przypomnę co ja wyprawiałam.... czasem naprawdę wolałam żeby mi matka wpier**********oliła po tyłku, niż miałaby ślęczeć mi nad uchem, opowiadać , tłumaczyć, gdzie za 8-9 razem gdy szło o to samo mogłam mówić razem z nią słowo w słowo, bo pamiętałam :) więc nie tylko klapsy się pamięta, hehe, tłumaczenia też :) ale klapsy w extremalnych przypadkach działały, a tłumaczenia wychodziły drugim uchem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
resume wróć do ostatniego swojego postu, rozumiesz coś z niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pSZeCZkolanka
Owszem, powtarzam się - nawyki z pracy ;):P Spadam więc do spania, bo o 7 rano muszę być wśród moich "patologicznych" wychowanków. Jak tak patrzę na nich i ich reakcje to co najmniej połowa musi być "katowana" klapsami :P Dziwne, bo mama największego rozrabiaki ma w zwyczaju komentować każdą uwagę: Kamiluniu, Kamisiuuu...tyle razy ci przecież tłumaczyłam, że nie wolno bić dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zauwazylam ze wyrodna
Wyrodna matko---nie ucz ludzi kultury i poprawnej pisowni:)najpierw spojrz na siebie:)dlaczego wyzywasz ludzi??sama przeciez jestes wulgarna.Nie potrafisz Agumentu odeprzec argumentem?? Izgadzam sie z tym,ze kiedy pojawia sie w rozmowie czy w poscie wzmainka o statusie spolecznym to swiadczy to o niskiej samoocenie.No chyba ze temat dotyczy wlasnie statusu spolecznego,stanu konta i ilosci luksusowych samochodow:)Wiecej klasy kobieto..bo az strach pomyslec jak odnosisz sie do bliskich.. I jeszcze jedna sprawa--dajcie se na luz..tym osobom chcecie jeszcze wmowic,ze istnieje cos takiego jak toksyczny zwiazek??hehhe One i tak wiedza ze nie:)no przeciez wszystko wiedza:)sa ponad wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
resume jeszcze jedno pamiętasz każdy szczegół na mój temat, czym zasłużyłam na taką uwagę i zainteresowanie? czuję się zaiste wyróżniona...boli, że komuś trochę lepiej.... Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
> zauważyłam... ale ci się udało z tym odnoszeniem się do bliskich!!!!!!!!!BINGO!!!!!!!!!!! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pSZeCZkolanka
Buahaha...Nie nooo...nie tłukę, bo bym już dawno zwolniona była :P Tłuką się niestety sami, z czym walczę zaciekle różnymi metodami bardziej znanych psychologów i metodyków niż Super Niania ;) Aczkolwiek czasami potrafią człowiekowi ciśnienie podnieść tak, że gdyby to było moje własne, to nei wiem, jak bym zareagowała... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zauwazylam ze wyrodna
A uwazasz,ze tylko ty masz samochody?no prosze cie..rozejrzyj sie po siwecie:)Kto teraz samochodu nie posiada?? No ale moze u ciebie w wiosce masz pierwsz to sie cieszysz:)Ciesze sie razem z toba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmiać mi się chce z was :) Mam 21 lat, jak byłam dzieciakiem, to czasem dostawałam klapsy. I co? Jestem normalna, zdrowa, nie mam problemów żadnych :D Gdyby nie to, że rodzice mi dali klapsa jak szalałam, to pewnie na głowę bym im powłaziła i wyrosła na rozpuszczoną księżniczkę :| W rodzinie jest dużo dzieciaków, niektóre są bezstresowo wychowywane, bez klapsów i to co wyprawiają, to masakra! Niektóre to już nastolatki i ich zachowanie aż woła o pomstę do nieba. Mi i innym dzieciakom, które też miały klapsy jak przegięły, bardzo szybko przyszło pojęcie tego, co dobre, a co złe i jakich granic nie należy przekraczać. To działa inaczej niż sądzicie, święte mamusie, dzieci w takiej sytuacji są mądrzejsze niż sądzicie i pojmują szybciej, czego nie wolno, niż te, którym tłumaczysz, że \"nie rób tak, bo mamusi będzie przykro\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
> zauważyłam co ty bredzisz? nie mam żadnego auta, rowerem brykam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda czsu na matolki
Tylko ludzie glupi i ograniczeni umyslowo nie sa w stanie dostrzec zla w klapsach:)Spadajmy z tego topiku bo glupota zarazliwa:)niech tluke te swoje dzieci.Inaczej nie potrafia..same doznawaly przemocy to teraz odreagowuja...przyjdzie kryska na matyksa...hahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
pszeczkolanka wrócę jutro podzielić się wrażeniami z przedszkola, udzielałam się dużo w Radzie rodz. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matka za 4 grosze
Malena Twoje wypowiedzi są szczególnie cenne - bo to drugi biegun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×