Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biuralistka40

Zelixa - ktoś zna? dla tych co czytają ze zozumieniem

Polecane posty

30 zdań których NIE może powiedzieć kobieta gołemu mężczyźnie: 1.Paliłam już grubsze skręty 2.Ohhh, jakie to urocze. 3.Może po prostu się przytulimy? 4.Wiesz, chirurgia plastyczna mogłaby pomóc. 5.Możesz tym zatańczyć? 6.Mogę dorysować na tym uśmiechniętą bułkę? 7.No no, a stopy masz takie duże. 8.Dobra, popracujemy nad tym. 9.Czy to piszczy przy nacięciu? 10.O nie... chyba boli mnie głowa. 11.(chichot i pokazywanie) 12.Czy mogę być szczera? 13.Jak słodko, przyniosłeś kadzidło. (?) 14.To tłumaczy, skąd u ciebie taki samochód. 15.Może po zmoczeniu urośnie. 16.Za co Bóg mnie pokarał? 17.Przynajmniej dużo (długo) nie zajmie. 18.Nigdy przedtem nie widziałam takiego. 19.Ale wciąż działa, prawda? 20.Wygląda na nieużywany. 21.Może wygląda lepiej w naturalnym oświetleniu. 22.Może przeszlibyśmy od razu do zapalenia papierosów? 23.Zimno ci? 24.Musiałbyś najpierw naprawdę mnie upić. 25.Czy to złudzenie optyczne? 26.Cóż to takiego? 27.Dobrze, że masz tyle innych talentów. 28.Czy jest do tego pompka? 29.Więc to dlatego osądzasz ludzi po osobowości. 30.Zdaje się, że to zrobi ze mnie rannego ptaszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pewnie każdej czasem zdażyło się obejrzeć jakis teleturniej,a to najśmieszniejsze gafy jakie przytrafiły się graczom;-);-);-) Najsłabsze Ogniwo Pytanie: Jaka wspólna nazwę noszą popularny batonik i rzymski bóg wojny? Odpowiedz: Snickers Pyt: Jaka literę przypominają krzywe nogi? Odp: L P: Kupa lub beczka? O: (chwila ciszy...) - beczka! P: nie, śmiechu. P: Jakim gazem były napełniane sterowce? O: gazem musztardowym. P: Kogo pokonali Grecy w finale Euro 2004? O: Nikogo. Wygrali. P: Jakiego koloru jest sroka? O: czerwono- żółta. P: Ile par oczu ma mucha? O: sto milionów P: Rodzaj potwora? O: Kangur. P: Jakim językiem posługuje się większość mieszkańców czeskiej Pragi? O: Nie mam pojęcia. P: Po jakiej orbicie krąży Księżyc wokół Ziemi? O: Księżyc nie krąży wokół Ziemi. P: Jak nazywa się najstarsze drzewo w Polsce? O: Baobab. P: Ja się nie pytam, jakie zwierzątko ma pan w domu. Podpowiem, ze to jest dąb, proszę powiedzieć jak ma na imię. O: Zenon. P: Jaka jest wspólna nazwa dla pocisku do kuszy i taniego wina? O: Jabol. P: Kraj w Ameryce Południowej, który jest synonimem chaosu. O: Harmider. P: Nazwa stworzenia, które może mieszkać w nosie. O: Gil. P: Wierze, ze znasz sie na tej dziedzinie, może wymienisz inne zwierze, które można mieć w nosie? O: (pewny siebie) - Koza! P: Jesteś prawdziwym specjalista w tym temacie. (chodziło oczywiście o muchy w nosie) P: Zwierze na literce "M"? O: Mis! P: Zielony barwnik obecny w roślinach? O: Mech. Familiada P: Potrawa z warzyw? O: Kalafior. P: Wymień soczysty owoc? O: Banan. P: Kto spełnia życzenia O: BYK. P: Co robiła koty? O: Skakaja. P: Coś kwaśnego? O: Kwas solny. P: Czym się bawią dzieci w piaskownicy? O: Przewracają się. Jeden z dziesięciu P: Z czym można puścić zrujnowanego bankiera? O: z dymem. P: Z którego miejsca na Ziemi wszędzie jest na północ? O: Wszystkie drogi prowadza do Rzymu. P: Kto gra role Podstoliny w Zemście? O: Janusz Gajos. P: Jaka trwa teraz era geologiczna? O: Atomowa. P: Ile skrzydeł maja pszczoły? O: Pszczoły nie maja skrzydeł. P: Czy diplodok żyje obecnie? O: Tak. P: Główni bohaterowie "Nocy i dni" O: Jan i Bogumił. P: To byłoby takie nowoczesne małżeństwo. P: Jaka nazwę nosi najsławniejszy polski żaglowiec? O: Kusznierewicz. P: Nazwa miasta w Polsce, ryba, narzędzie stolarskie. Jaka wspólna nazwę maja te trzy rzeczy? O: STRUG! P: Kto spotkał 7 krasnoludków - królewna śnieżka, czy śpiącą królewna? O: Sierotka Marysia. P: Największy polski gryzoń? O: Żubr. P: Z ilu pieśni składa się biblijna księga Psalmów? O: Z pieśni nad pieśniami. P: Jak sie nazywa zwierze żyjące na ziemi, które osiąga 30 metrów długości? O: Żyrafa. P: W spodniach albo na świadectwie? O: Pała Va Bank P: Mówimy tak, gdy ktoś nie orientuje się, nie zna się w danym temacie. O: Co to znaczy pieprzyć androny! P: Szkielet, jakiego zwierzęcia często spotykamy w łazience? O: Czym jest PIES. (chodziło o gąbkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To MUSIAŁAM POPROSTU MUSIAŁAM tu wkleić;-);-);-);-);-);-) ostatnia dziś rzecz,nie będę zaśmiecać topiku;-);-) Znaczenie Imion Męskich A Adam - nudny i ma małego pyrtka, suchar, nie myje uszu. Adrian - ogląda kreskówki, a gdy nikt nie patrzy, biega w damskich ciuszkach. Albert - uroczy i śmieszny, ale niestety pedał. Aleksander - ładnie i mądrze mówi, łasy na łapówki. Alfons - imię instytucja, niedomyty, ulizany krętacz. Alfred - zawodowiec w dziedzinie masturbacji. Alojzy - oślizgły typ, pewnie zoofil. Ambroży - samotnik z brodą, miejscowe dziwadło. Andrzej - wie co w życiu najlepsze, jada wieprzmaki, chodzi jak gej. Anatol - od urodzenia łysy i w pinglach, szuja. Antoni - nudny i wali mu z pod pachy, często bezrobotny. Arkadiusz - pierdoła, myśli że go wszyscy lubią, a w rzeczywistości jest na odwrót. Arnold - mięczak i ciota, nosi damską bieliznę. Artur - miły, koleżeński, pomaga innym, totalny frajer. B Barnaba - dobre imię dla osła, uczynny, miły wieśniaczek. Bartłomiej - myśli że jest cwany, ale nieświadomie daje wszystkim dupy. Bartosz - pustak jakich mało, ale dupy na niego lecą, śmiertelnie boi się robactwa. Bazyli - totalny zakręt z zadupia, straszny nudziarz. Benedykt - straszny lamus, zazwyczaj ksiądz. Benjamin - żyd z koszernym fiutem, nigdy nie porucha. Błażej - dziecinny i nudny, pracuje na trzy zmiany. Bogdan - typowy polaczek, lubi się najebać i dać komuś w mordę. Bogusław - twardy skurwiel, dupy się do niego kleją. Bonifacy - dobre imię dla kota, straszny z niego ciułacz i sknerus. Borys - wbrew pozorom, ląduje pod stołem po pierwszym piwie. Bożydar - niesłychany sztywniak, wcześnie chodzi spać. Bronisław - totalny lamus, zwykle mistrz gminy w oraniu pola. Brunon - zacny człowiek, pierdoła w stosunku do dziewczyn. C Cezary - wkurwiający i dziecinny arogant, ma zjebane imię. Cyprian - romantyczna dusza, pisze wiersze, do końca życia prawiczek. Cyryl - okoliczna menda, wyrucha cię do cna, a ty nawet się nie zorientujesz. Czesław - fajny kumpel, jak przyzwyczaisz się do jego chujowego imienia. D Damian - osiedlowy cwaniaczek, jeździ do dupy za miasto, niedokochany. Daniel - uroczy gość, ale brzydal, sypia z facetami. Dariusz - paser i krętacz, interesy z nim to przyjemność (tylko dla niego). Dawid - osiedlowy kutafon, uwielbia kartofle i nigdy nie zamyka ryja. Dionizy - mądry facio, ale za duży sztywniak. Dominik - frajer, wpieprza czekoladę kilogramami i zapycha kibel. E Edmund - dobry z fizy, marszczy freda na klopie. Edward - chciałby dużo poruchać, ale nie może, bo jest frajer. Edwin - Cicha woda, ma dużego pytona, ale laski go nie dostrzegają. Emil - kumpel z zadupia, przyjeżdża do miasta poruchać miejscowe panienki. Ernest - Z pozoru spoko facet, ale debil jak dłużej pogadasz. Erwin- straszny skurwiel, dla kasy sprzedałby własną matkę. Eryk - regularnie targa dziada, dużo podróżuje. Eugeniusz - wstydliwy na trzeźwo, po pijaku przerżnie nawet drzewo. F Fabian - przystojny, ale w gruncie rzeczy frajer. Felicjan - straszny narcyz, z pozoru pedał, chociaż w rzeczywistości też gej. Feliks - twardy skurczybyk, umie dać po gębie, zaliczył każdą babę w swojej wsi. Ferdynand - zgrywa szlachcica, ale to zwykły wieśniak. Filip - domowy cwaniaczek, ciągle tnie na komputerze, straszny leszcz. Florian - sprzedaje warzywa na bazarze, syn kominiarza. Franciszek - krępa ciapa, często w okularach, wygląda jak borsuk. Fryderyk - tępak z siłowni, obżera się w McDonaldzie. G Gabriel - szaleniec, dużo gada, ale same głupoty, strasznie pobożny. Godzisław - ma wielgachną pałę, ale nie potrafi zrobić z niej użytku. Grzegorz - tęgi frajer, mieszka na wsi i wali mu z gara, postrach krów w oborze. Gustaw - szlacheckie imię, wpieprza chleb ze smalcem. H Hieronim - tępy szpanerek, regularnie męczy bena. Hilary - lubi dupy z małymi szparkami, chodzi w pinglach. Hipolit - zboczeniec, lubi się obnażać przed dziećmi. Henryk - cnotliwy i szlachetny, ma słabość do najtańszych jaboli, nieogolony. Horacy - dobre imię dla konia, końskiego ma też fiuta. Hubert - dużo gada, ale w gruncie rzeczy spoko kumpel, lubi polować. I Ignacy - rzadkie imię i zacne, ale to pedofil. Igor - cwany skurwiel, wie jak robić ciemne interesy. Ildefons - przystojny, czuły, romantyczny zoofil. Ireneusz - tęgi burak, obżera się na kolację, śmiesznie biega, pedał. Izydor - Bezrobotny, ale nie umie pić, zwykle zbiera złom. J Jacek - Wstydliwy i spokojny, rzadko myje nogi, lubi podglądać gołych chłopców. Jakub - Dobre imię dla chomika, twardy skurwiel, każdemu nakopie, mimo że żyd. Jan - samotnik, lubi torturować zwierzaki (najczęściej pytona). Janusz - Wąsaty kutas, myśli że wszystko wie, jeździ polonezem. Jarosław - spokojny gość, lubi poruchać starsze panie. Jeremiasz - twardziel, żydowski charakter, żyłka do ciemnych interesów. Jerzy - Brzydal, brzydal, brzydal, do tego śmierdzi mu z pod pachy. Joachim - żydowskie imię, żydowski charakter, straszny sknera. Joe- okropny, wstrętny i bezczelny typ, pije kawę bez cukru. Jonasz - smakosz śledzi, rzadko się myje, śpi w skarpetach. Józef - robotnik z fabryki, chleje jak słoń, jeździ komarkiem, ale to równy facio. Julian - Zniewieściały pantofel, mistrz w zmywaniu naczyń. K Kacper - myśli że jest sexowny, straszny pozer, leszcz na liścia. Kajetan - dobry pływak, kocha wodę, popuszcza w majty. Kamil - paker, dobry kierowca, idiotycznie się śmieje. Karol - myśli że jest cwany, ale to dupa na posyłki. Kazimierz - lubi poruchać wiejskie laski, zjada pomidorówkę, pierdzi przy jedzeniu. Klaudiusz - łysy pedał, myśli że jest spryciarz, a tak naprawdę straszny frajer. Klemens - dobre imię dla kota, śmierdzący dziad i totalny frajer. Kleofas - patrz alfons, do tego zamulacz. Konrad - twardziel, ale ma małego kutasa, wali tylko od tyłu. Kornel - cwaniaczek z nocnego, ma małego ptaka, ale rucha często. Kryspin - rozpieszczona ciapa, mimo że ma kasę, laski go olewają. Krystian - robi w supermarkecie, straszna złotówa, zamulacz. Krzysztof - równy chłop, żłopie piwsko hektolitrami i kradnie w delikatesach. Ksawery - słucha muzyki poważnej, lubi skórzane ciuszki, zboczeniec. L Lech - wąsaty buc, często wędkuje, lubi strzelić minetę. Leon - pedał, zwykle łysy, ćpun i chuligan, nie podciera tyłka. Leonard - wkurwiający palant, udaje że wszystko wie. Leopold - nocuje po rowach, złota rączka, przyjmuje zapłatę w naturze. Leszek - czuły i romantyczny, zwykle kierowca miejskiego autobusu, oszust. Longin - cwaniak, wie jak kręcić wałki, intensywnie się poci. Lucjan - panienka w męskim ciele, podnieca go balet. Ludwik - dobry kumpel (do bicia) jeździ fiatem 125p. ł łukasz - geniusz w kilku dziedzinach, kiepski w szkole, nocuje pod delikatesami. M Maciek - menda społeczna, zgrywa cwaniaka, w rzeczywistości palant. Maksymilian - wszystko maksymalne, tylko pyrdek minimalny. Marek - cichy i grzeczny, ale jak się najebie , wszystko rozpierdala. Marcin - przystojny i inteligentny, codziennie ostrzy pinokia. Marian - robol fizyczny, ubiera się w lumpexach, rzadko trzeźwy. Mariusz - ma miłą mamę, codziennie bzyka ... gumową lalę, straszny prostak. Mateusz - wysportowany, inteligentny, przystojny, pedał. Mauracy - uroczy, robotny wie¦niak, żeni się z najbrzydszą babą we wsi. Marceli - dziecinny frajer, zjada kozy, gejowo się ubiera. Melchior - typowy włóczykij, zwykle z wielką brodą, lubi cebulę i straszy dzieci. Michał- przystojny dusigrosz, do tego pierdoła, wpieprza chińskie zupki. Mieczysław - wali po mordzie (zwykle dziewczyny), pada dopiero po 2 litrach wódy. Mieszko - zacne, starodawne imię, częściej śpi po rowach niż w łóżku. Mikołaj - wieczny myśliciel, zdycha jako prawiczek, wcale nie lubi dzieci. Miron - dobry kumpel spod delikatesów, trochę tępy, zbiera butelki. Mirosław - jeździ kraść do Niemiec, ciągle najebany, lubi owłośone panienki. Miłosz - strasznie miły gość, ale nigdy nie ruchał i nigdy pewnie nie porucha. N Nikodem - sprytny naciągacz, ma małego pyrtka i fajną furkę. Norbert - blokers, jara trawę przed śniadaniem, myje dupę raz w tygodniu. O Oktawian - rozpieszczona ciota, zadufany w sobie cieć. Olaf - blondyn z krzywymi zębami, brzydal, jeździ rowerem. Oskar - duża pyta, pusto w głowie, dobre imię dla kota. Oswald - dobre imię dla sutenera, przemądrzały frajer. Olgierd - miły, uczuciowy, chętnie wyruchałby ci siostrę. P Pankracy - nikt się tak nie nazywa, to się znalazło tu przez przypadek. Patryk - Bardzo chciałby poruchać, ale panienki go olewają, bity w szkole. Paweł - dobry kolega, dużo rucha a potem opowiada kumplom, trochę ciapa. Piotr - inteligentny, ale rzadko rucha bo onieśmiela panienki i trochę przynudza. Przemysław - pyskaty skurwiel, nigdy się nie zamyka, zjada salceson na śniadanie. R Radosław - zimny skurwiel dla kumpli, dla dziewczyn pantofel. Rafał - objada się białym serem, dużo zarabia i wszystko wydaje na dziwki. Rainer - ma chatę w Berlinie, jeździ najnowszym merolem, zboczeniec. Rajmund - szczerbaty frajer, sprzedaje w kiosku, jeździ daewoo. Remigiusz - dobry z matmy, chętnie wyruchał by ci matkę, strasznie się poci. Robert - cichy, sztywny, w łóżku podobnie, lubi wielkie cyce, szybki inaczej. Roch - ma dzianych starych, kawał rozpieszczonego kutafona. Roman - arogancki buc, beznadziejny w łóżku, a myśli że jest ogierem. Rudolf - totalny frajerzyna, chodzi na tirówki piechotą. Ryszard - równy chłop, lubi się zdrowo najebać, rucha sąsiadki. S Sebastian - ma małe jajca i żadnych kumpli, do tego śmierdzi czosnkiem. Sergiusz - robi ciemne interesy, rucha się tylko na zwierzaka, maminsynek. Seweryn - szuja i krętacz, wyruchałby ci psa, goli się pod pachami. Sławomir - mięczak, pije na krzywy ryj, oszust i trochę skurwysyn. Sławoj - chętnie by poruchał, ale nie ma czym, ksiądz lub katecheta. Sobiesław - ma smykałkę do interesów, jeździ drogimi furami, rucha się po ciemku. Stanisław - przystojny, inteligentny, dużo podróżuje, mało rucha. Stefan - sprzedaje w warzywniaku, zamulony frajer z zadupia, gra w totolotka. Sylwester - lubi szpanować, ale ma małego i rucha tylko raz w roku. Szczepan - miłośnik pietruszki, frajer, chodzi w sandałach. Szymon - śmierdzący kudłacz, ciągle wisi komuś kasę, trochę zamulający. T Tadeusz - łysawy, tęgi buc, myśli że jest najmądrzejszy, zapalony działkowicz. Teodor - miewa myśli samobójcze, pewnie z powodu małego fiuta. Teofil - oślizgły zboczeniec, nie myje kutasa, do tego łamaga. Tobiasz - frajer, obżera się konserwami, pędzi bimbel w piwnicy. Tomasz - dużo imprezuje, zna dużo ludzi i wszystkim wisi kasę, zajebiście gra w nogę. Tonisław - szmugluje alkohol przez czeską granicę, ma pedalską fryzurę. Tycjan - przystojny, inteligentny, oszwabi cię tak, że nawet się nie połapiesz. Tymoteusz - przystojny, milutki, trochę pedałowały, ale panienki się o niego biją. Tytus - dobre imię dla psa, straszny pantoflarz, ale dupy go lubią. W Wacław - Pyskaty cwaniak z dużym pytonem, mimo że brzydal laski na niego lecą. Waldemar - zarozumiały i obrażalski, ciągle siedzi w kryminale. Walerian - szarmancki wobec kobiet, preferuje wino w plastikowych kubeczkach. Walter - górnik z górnego śląska, śmierdzi i cwaniakuje że ma rodzinę w Niemczech. Wiesław - ciapa jakich mało, krzyżówka żółwia z człowiekiem, mała pyta. Wiktor - rusek pełną gębą, wysoki, przystojny ale non stop najebany. Wilhelm - myśli że zdobędzie wszystkie dupy, ale i tak nigdy nie porucha. Wincenty - konkretny twardziel, chociaż niepozorny, lepiej z nim nie zadzierać. Wit - dzielny, waleczny, praworządny osobnik, ma słabość do panienek z wąsami. Witold - straszna szuja, ale jak się najebie świetny kumpel, robi na budowie. Władysław - lubi zaglądać do kielona, fajny gość, lubi grube baby z dużymi cycami. Włodzimierz - cieć komunista, obżera się mielonymi, jeździ ładą. Wojciech - typowy sołtys, próżny tępak, mały pyrdek i duży bęben. Z Zbigniew - potulny, miły, po prostu ideał, szkoda tylko że pedał. Zdzisław - cichy, z wąsem, mieszka na zadupiu, jeździ maluchem. Zenobiusz - docent, niedomyty, arogancki brzydal, do tego mało zarabia. Zenon - ma prawko na kombajn, lubi się najebać, na lato kisi ogórki. Ziemowit - typowy rolnik, choduje świniaki, chodzi w kaloszach. Zygfryd - zboczeniec, wali gruchę w windzie, uwielbia golonkę. Zygmunt - lubi browary, zapalony krzyżówkowicz, bzyka tylko klasycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!hej!kochane kobietki pamietacie mnie jeszcze🖐️ Widze te same osoby dotrwałyscie az do dziś teskniłam za Wami❤️Dwa dni zajeło mi czytanie ale wytrwałam. renatka3355👄 kasiek30👄 moniusia35👄 Agixa👄 biuralistka👄 kajair👄 gosik39👄 Winiolka👄 bernardynek👄 Nareszcie znów mam neta wiec witam Was. Ja od 10 maja jestem bez zeli dużo szkód wyrządzila w moim zdrowiu ale już jest ok obecnie waże 78kg zaczynałam 17.01-95kg podobam sie sobie i to jest najważniejsze nie jem ziemniaków,chleba pszennego i makaronu jem duzooooo warzyw.Pozdrawiam Was papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że nie urażę nikogo poprzednim znaczeniem imion męskich;-);-);-)W końcu każda z nas ma poczucie humoru;-);-)a nasi faceci.............wcale nie muszą tego widzieć choć ja pokażę mojemu hi hi hi,spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucia12❤️ Pamiętam Cię,faktycznie długo Cię nie było,ale pomimo kłopotów zdrowotnych gratuluję takiego spadku wagi i co najważniejsze zmiany nawyków żywieniowych🌼 Trzymaj się cieplutko i odwiedzaj nas 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Renatko za słowa otuchy.No to jeszcze ja dodam na dobry sen coś:Przychodzi facet do pracy z podbitym okiem.Koledzy się naśmiewają: -Ty,żona ci przyłożyła?! -Nie,eee,to znaczy,eee,niechcący,kurczakiem. -Jak to kurczakiem?-dziwią się koledzy. -Ano tak:grzebie żona w zamrażarce,taka wypięta,pośladki krągłe,seksowne to ja ją od tyłu... -Aaaa,to żona nie lubi od tyłu? -Lubi,lubi ale nie w Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! ja tylko na chwilkę.basen zaliczony choć pewnie nie wyjdzie mi to na zdrowie bo trzeba pamiętać aby wlosy jednak dobrze wysuszyć :-( a ja szybko szybko wczoraj i dziś kicham katar się zaczyna a tu ROBOTY masa!!!!!! zmykam zaraz do Krakowa na zebranie. zobaczę co u Was może wieczorkiem Pogoda nadal bez zmian niestety.... P.S. kapusniak powoli zaczyna wychodzic mi uszami :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woooooooooowwwwwwwwwwwwwwwwwww.......Upffffffffffffff Renatka Ty to masz repertuar - jesteś \"Niewyczerpana\" :D 🌼 od rana niezły ubaw ....do łez dzięki - bedę miała super dzień humor mam wspaniały i ta \"koza w nosie\" he he he!!! ale jak pokaże mojemu Jurasowi (Jerzy) \"Jerzy - Brzydal, brzydal, brzydal, do tego śmierdzi mu z pod pachy\" mam nadzieje,ze nie zepsuje mi dobrego dnia he he he!!!!1 pa buziolki ślę miłego dnia 👄 🌼:-)) :-)) Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje ślicznoty- yyyy- jekigoś zbłąkanego slicznota tez przywitam chętnie ;) Ja już po krótkim wypadzie. Wróciłam opalona i wypoczęta. Ośrodek mogę z czystym sumieniem polecić, a i sam Jarosławiec też. Ojjj- ale gofry nad morzem smakują, że hoho!!! Ale udało mi się 5 dni pobytu dwa razy popływać w przy-ośrodkowym basenie. Ale chodziłyśmy na spacerki. Co do wagi, to na szczęście nie wzrosła ;) Ale plan dietetyczny\" spalił na panwece-ehhh. Co prawda starałam się jak mogłam, jednak nie zawsze się udawało. Nie mam polotu do pisania po tej całonocnej podróży. Jeszcze tylko 2 godzinki i do domku, a tam czeka na mnie moja kołderka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana19
Witam koleżanki:) biorę zelixe od tygodnia, i faktycznie na mnie działa. Mam tylko jeden problem, biorąc rano tabletkę po śniadaniu i do około 15 nie czuję głodu, lekki obiad po 15 i godzina 17, 18 zwijam się z bólu.. Boli mnie niesamowicie żołądek jak coś przegryzę i się położę ustaje na chwile i za 20 - 30 min znowu, i tak w kółko muszę coś zjeść bo inaczej robi mi się niedobrze. Czuję tak jakby skurcze żołądka, to jest nie do zniesienia.. Czy to normalne? Czy muszę z tym iść do lekarza? Proszę Was kochana o radę. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka laseczki Biuralistka się odnalazła👄 pięknie opalona🌼wypoczęta-tylko pogratulować że w tak \"rajskich\" Jarosławskich warunkach waga w góre nie skoczyła............ Roxana19🌼 Witaj w naszym gronie;-) Moim zdaniem za wcześnie bierzesz tabletkę stąd ten wilczy głód popołudniami i wieczorem,to moje zdanie ale może na wszelki wypadek skontaktuj sie z lekarzem. Nie napisałaś czym zaspakajasz głód ,jaka jest Twoja dieta-to ważne. Oraz waga,wiek ,wzrost-standardowe wiadomości;-) ozdrawiam Kasiek30🌼 berecik na główkę po baseniku zakładaj-mniejsze ryzyko przeziębienia;-);-);-) Agixa❤️ wracaj kobietko🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka5400🌼 jakoś sobie trzeba humor poprawiac gdy pogoda kiepska;-);-);-) Guziczek72🌼 ;-);-);-)fajne;-);-);-) Kurcze paskudnie mi sie net zacina-biuralistko jeśli tu będziesz to wiedz Słonko moje że Twoja wiadomosć na moje GG dotarła ale nie jestem w stanie Ci tymczasowo odpisać:-(:-(musze sie z administratorem skontaktować,niech coś z tym zrobi;-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jednych dzień, jak co dzień, dla drugich dzień roboczy dla innych jakieś święto i można gdzieś wyskoczyć. Dzisiaj jest wtorek, można go lubić, lub nie. Trzeba go jakoś przeżyć ...może nie będzie tak źle... ,,, ślicznie pozdrawiam i pięknie się kłaniam fajnego popołudnia życzę ślicznie, choć u mnie deszczyk też pada sobie , tym piękniej Was! ! pozdrawiam biuralistka 🌼❤️ anabel 🌼❤️ anula tg 30 🌼❤️ Ashtraygirl 🌼❤️ Ata26 🌼❤️ Agixa 🌼❤️ Bambooshek 🌼❤️ Blanka_27 🌼❤️ caterpillar 🌼❤️ Goplanka 🌼❤️ Gucia77 🌼❤️ Guziczek72 🌼❤️ Iwcia73 🌼❤️ Joasia2106 🌼❤️ Joasia27 🌼❤️ Julia Agnieszka 🌼❤️ Kajar 🌼❤️ Kasiek30 🌼❤️ Lenka203 🌼❤️ Lucia12 🌼❤️ MONIUSIA35 🌼❤️ Nadiia 🌼❤️ Nowa ala 🌼❤️ nutella pr ze sło 🌼❤️ Olus23 🌼❤️ Paczulek 🌼❤️ Pączuszek84 🌼❤️ Renatka3355 🌼❤️ Ruda102 🌼❤️ Sylwia1203 🌼❤️ Winiolka 🌼❤️ viola270 🌼❤️ Zielonooka27 🌼❤️ marta_wawa 🌼❤️ anka5400 🌼❤️ 🌼❤️ dla wszystkich :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś Święto Tatusiów......... W dniu dzisiejszym drogi Tatku, zdrowia, szczęścia i dostatku. W życiu samych przyjemności, w duszy niechaj spokój gości.❤️❤️❤️ Serdeczne pozdrowionka dla Waszych Tatusiów dziewczynki..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... na tym forum jestem nowa... ale pisałam sporadycznie (i czytałam namiętnie w 2006) na innym zamieszczonym tu forum o zeli.. dopiero teraz się zarejestrowałam więc będę używała tego samego nicku...:) ale dość tłumaczeń... jak juz na 2 forum wspomniałam po raz 2 zaczynam zelę.... i jest narazie ok....ale to dopiero 5 dzień.... co prawda czuję się bardzo dobrze, to powiem szczerze że teraz zauważam że pomimo brania zeli po śniadaniu, po 16 też mnie głód ciśnie... może macie jakieś rady w tej kwestii?? może brać później?? poprzednio brałam po 8 rano po ładnym śniadanku i było super... teraz wygląda to inaczej... ale wagi nie sprawdzałam.. hmmm pozdrowulce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo Agnessa też jestem nowa ;-) to już jesteśmy dwie :D ósmy dzień na zeli łykam ok 9-10 i mam spokój do rana. Może pij po posiłkach herbatki... Tutaj sa bbb super dziewczyny --- pozdrawiam WAS WSZYSTKIE------- 👄 napewno Ci dobrze poradzą życze wytrwałości :D 🌼 👄 anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxana- tak silne bóle żołądka..nie masz z nim przypadkiem jakiś problemów o których nie wiesz? Ja też poproszę o wiek, wagę i wzrost. agnessa_31- hmmm... a co jesz od momentu owego śniadania do 16? Bo coś mi się wydaje, że niewiele. A powinnaś jeść średnio co 3-4 godzinki. Spróbuj ;))) Anka5400-wytrwałości ;))) Dojdziemy do celu-prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! ja tylko na chwilkę :-) podpisuję listę obecności i dalej do pracy.mam ostatnio taki zapier... że nie wiem jak się nazywam :p basen zaliczony-dieta jako tako-choć ostatnio mój brzuch się buntuje i caly czas mam wrażenie że jestem w ciąży(taki wielki) okropność muszę wspierac się czymś z apteki chyba pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj biuralistko 🌼 -----miło,że już jesteś :D--super jak jest cały komplet he he he :-)) dzieki za wsparcie - dam rade bo bbb tego chcę miłego dnia dla wszystkich wspierajacych :D 🌼❤️ 🌼 "Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie\" 🌼🌼 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam lalunie moje powoli się szykujcie do mnie na kawkę bo kuchnia małymi kroczkami robi się \"normalna\"-wczoraj skręciłam pierwszą szafkę!! :) tak się cieszę że bałagan się kończy ,bo mnie już szlak trafiał!! ale jak skończę tą kuchnię to muszę zacząć sprzątać cały dom bo bałagan wkradł się wszędzie :nie wspomnę o ogródku zarośnięty jak nic!!ale przez te deszcze nie można wyrywać tego zielska bo dużo ziemi też wychodzi. --->jucia12 co z tobą było? co ci zela zrobiła? -->renatka3355 to z tymi imionami mężczyzn jest super!!! mój ma na imię Krzysztof początek się zgadza ,ale nie delikatesy bo tam nie lubi chodzić!!ale piwko to on KOCHA❤️ dzisiaj wraca moja córcia wieczorkiem ją odbieram ,to będę miała pomoc w domku. pozdrawiam was kochane i zbierajcie się już na tą kawkę!!! serdecznie zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana 19
Anka5400 i agnessa_31 witajcie:)) ja też jestem tutaj dopiero od wczoraj :))) biuralistka40 nie miałam do tej pory problemów z żołądkiem a jeśli zdarzały się to sporadyczne i nie były aż tak bolesne.. Mam 19 lat, ważę 70kg i 1, 67 wzrostu.. Chciałabym ważyć 60 kg :) pozdrawiam Was dziewczynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana 19
renatka3355 witam również bardzo mi miło :) wagę i wzrost napisałam [powyżej.. :) a co jem? więc staram się jeść przede wszystkim mniej.. na śniadanko płatki, jogurty, sałatki.. Obiady to jakieś brokuły, kalafior, warzywa gotowane, a kolacja no często właśnie wieczorami jem baaardzo dużo ze względu na to co dzieje się z moim żołądkiem i jak straszne skurcze dostaje.. Wtedy zazwyczaj nie patrzę na to co jem niestety.. :( wiem, że to mój błąd :( pozdrawiam Kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hayka pozdrawiam serdecznie dawno mnie nie bylo ale caly czas o was mysle , caly czas tez sama walcze :) Roxana19 Prawdopodobnie masz wrzody zoladka bynajmniej tak to wyglada z opisu Choroba wrzodowa charakteryzuje sie tym ze nawet po jedzeniu po ok 30min powraca straszny bol jakbys byla glodna- no przynajmniej tak mi sie zdaje , lepiej by bylo jakbys nie miala bo to okropna dolegliwosc, moze to tylko psychika Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was szalone ZELIKSIARY-hehe ---->❤️Roxana 19- tak Cię po matczynemu pogłaskam po główce i dam kuksańca ;) Jesteś w wieku mojej średniej córci i ostatnia rzecz jaką bym chciała by brała-to tabsy na odchudzanie. Przede wszystkim jak u Ciebie z ruchem? Jeśli siedzisz na dupeczce i nic nie robisz-to już Ciebie Agixa swoimi czarami popchnie do ćwiczonek. Bez szaleństw, spokojnie ale codziennie jakieś ćwiczonka sobie rób. Jak ja to mówię, machnij nóżką przez kilkanaście minut dziennie. Włącz basenik a waga poleci w dół- zobaczysz. No niestety bez pracy nie ma, hmmm: ładnej sylwetki. Ze względu na Twój młody wiek szybciutko uporasz się ze swoimi kilogramikami. To czy chcesz nadal brać zelixę-pomimo takich uciążliwych dolegliwości- pozostawiam do rozważenia przez Ciebie samą. Ale wkleję Ci jadlospisik na jeden tydzień. Malo skomplikowany i możesz spróbować poditować się przez tydzień czy dwa bez zeli, jak będziesz miała efekty i waga będzie spadać, to... sama zdecydujesz co dalej ;) Poniedziałek, 18 maja 2009 r. Kaloryczność: 1430 kcal Śniadanie 395 kcal Zupa \"Nic\" Kiwi, Herbata bez cukru Zupa \"Nic\" Czas wykonania: 15 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Mleko spożywcze 1.5 % tłuszczu 335 g (1½ szkl.) Jaja kurze całe 50 g (1½ szt.) Cukier 15 g (1½ płaskiej łyżki)   Instrukcje: 1. Zagotować mleko w garnku. 2. Jaja wybić. Ubić sztywną pianę z samych białek i dodać cukier, dalej ubijając. 3. Pianę kłaść na gorące mleko, zagotować, przełożyć ją na drugą stronę, ponownie zagotować i umieścić na talerzu. 4. Do mleka dodać cukier oraz żółtka energicznie mieszając. Tak przygotowane mleko wlać do talerza z pianą i podawać. 5. Zupę \" Nic\" można serwować również na zimno. Drugie śniadanie 130 kcal Kanapka z szynką i kiwi Herbata bez cukru, Mandarynki Kanapka z szynką i kiwi Czas wykonania: 10 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Masło extra 2 g (niecała łyżeczka) WILBO - Polędwica królewska z indyka \"Przysmak\" 20 g Kiwi 50 g (½ średniego) Chleb chrupki 10 g (1 kromka)   Instrukcje: 1. Kanapkę posmarować masłem. Położyć na niej plasterek szynki i pokrojone w plasterki kiwi. Obiad 465 kcal Pieczona flądra Ryż brązowy, Kapusta biała gotowana, Sok pomidorowy Pieczona flądra Czas wykonania: 40 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Oliwa z oliwek 10 g (2 łyżeczki) Flądra świeża 100 g Przyprawy: Pieprz czarny, zmielony Rozmaryn   Instrukcje: 1. Ryby sprawić, umyć, osuszyć. Pokroić na mniejsze części. 2. Posypać przyprawami i nasmarować oliwą. 3. Ryby owinąć w folię aluminiową. Piec na ruszcie lub w piekarniku aż do uzyskania miękkości. Kapusta biała gotowana Czas wykonania: 30 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Cukier 1 g (½ szczypty) Kapusta biała 150 g Przyprawy: Sól biała 1 g (½ szczypty) Pieprz czarny, zmielony   Instrukcje: 1. Z kapusty usunąć zewnętrzne liście. Poszatkować. 2. Ugotować z przyprawami w niewielkiej ilości wody. Przekąska 180 kcal Napój z soku pomidorowego, selera i kefiru Winogrona Napój z soku pomidorowego, selera i kefiru Czas wykonania: 20 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Kefir 2% tłuszczu 200 g (1 małe opakowanie) Sok pomidorowy 50 g (4 płaskie łyżki) Seler korzeniowy 30 g   Instrukcje: 1. Seler opłukać, obrać, umyć. Zetrzeć na grubych oczkach tarki jarzynowej. Wlać szklankę wody do rondelka. Dodać starty seler. Zagotować. Następnie wystudzić. 2. Połączyć z sokiem pomidorowym i kefirem. 3. Całość dokładnie wymieszać. Kolacja 245 kcal Fasola z curry Woda niegazowana Fasola z curry Czas wykonania: 45 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Fasola biała. nasiona suche 40 g Rodzynki suszone 10 g (1 płaska łyżka) Oliwa z oliwek 5 g (1 łyżeczka) Jabłko 75 g (½ średniego) Cebula 55 g (½ średniej) Przyprawy: Curry   Instrukcje: 1. Fasolę namoczyć wieczorem. Następnego dnia w nowej wodzie ugotować. Odcedzić. 2. Cebulę obrać, posiekać. Zeszklić na rozgrzanym tłuszczu. 3. Jabłko umyć, obrać, pokroić w plasterki. Wrzucić do cebuli. Smażyć, mieszając. 4. Rodzynki namoczyć w ciepłej wodzie na kilka minut i odcedzić. Wrzucić je do cebuli. Dodać też przyprawy. 5. Całość wymieszać z ugotowaną fasolą. Trzymać na ogniu przez kilka minut. Wtorek, 19 maja 2009 r. Kaloryczność: 1495 kcal Śniadanie 405 kcal Pieczywo chrupkie na słodko Herbata bez cukru, Kiwi, Kefir 2% tłuszczu Pieczywo chrupkie na słodko Czas wykonania: 10 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Chleb chrupki 15 g (1½ kromki) DANONE - Serek homogenizowany waniliowy \"Danio\" 30 g Jabłko 110 g (¾ średniego) Przyprawy: Cynamon   Instrukcje: 1. Pieczywo posmarować serkiem, położyć na nie jabłko i posypać cynamonem. Drugie śniadanie 200 kcal Kanapka z dodatkiem warzyw Herbata bez cukru, Kefir 2% tłuszczu Kanapka z dodatkiem warzyw Czas wykonania: 5 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Ogórek 50 g (1 mały) Chleb chrupki 20 g (2 kromki) Koper ogrodowy 2 g (1 łyżeczka) Pomidor 50 g (1 mały)   Instrukcje: Warzywa pokroić, wymieszać. Pieczywo obłożyć warzywami, posypać posiekanym koperkiem. Obiad 450 kcal HORTEX - Danie Meksykańskie Sok grejpfrutowy Przekąska 185 kcal Kefir 2% tłuszczu Mandarynki, Chleb chrupki, Herbata bez cukru Kolacja 250 kcal Grzanki hawajskie Herbata bez cukru, Kiwi Grzanki hawajskie Czas wykonania: 15 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Szynka wieprzowa gotowana 30 g (½ dużego plastra) Ser Gouda tłusty 15 g (½ plastra) Ananas plastry w syropie 15 g (½ plastra) Masło extra 2 g (niecała łyżeczka) Chleb żytni razowy 20 g (½ kromki)   Instrukcje: 1. Kromkę cieniutko posmarować masłem. 2. Położyć na niej plasterek szynki, ananasa i kiwi. Posypać startym serem. 3. Włożyć do nagrzanego piekarnika na 5 min. Środa, 20 maja 2009 r. Kaloryczność: 1375 kcal Śniadanie 360 kcal Kanapka z tuńczykiem Herbata bez cukru, Winogrona Kanapka z tuńczykiem Czas wykonania: 5 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Tuńczyk w oleju 45 g Serek twarogowy homogenizowany pełnotłusty 15 g (3¾ płaskiej łyżki) Bułki wrocławskie 45 g (3 kromki) Cytryna 20 g (1½ plasterka)   Instrukcje: 1. Bułkę posmarować serkiem homogenizowanym, następnie nałożyć na niego tuńczyka. 2. Cytrynę dokładnie umyć, sparzyć gorącą wodą, pokroić skórkę w drobne paseczki. 3. Tak przygotowane kanapki skropić sokiem z cytryny. Wierzch oprószyć pokrojoną skórką cytrynową. Drugie śniadanie 175 kcal Kefirowe orzeźwienie Mandarynki Kefirowe orzeźwienie Czas wykonania: 10 min       Trudność:         Koszt: tanie Składniki: Koper ogrodowy 2 g (1 łyżeczka) Ogórek 50 g (1 mały) Jabłko 75 g (½ średniego) Kefir 2% tłuszczu 200 g (1 małe opakowanie)   Instrukcje: 1. Kefir ubić trzepakiem lub mikserem. 2. Jabłko i ogórka umyć, a następnie obrać i pokroić w drobną kostkę. 3. Składniki wymieszać. Całość posypać koperkiem. Obiad 470 kcal Kasza gryczana z masłem Sok pomidorowy, Surówka z pomidorów Kasza gryczana z masłem Czas wykonania: 35 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Kasza gryczana 75 g (6 płaskich łyżek surowej) Masło śmietankowe 9 g (niecała łyżka) Przyprawy: Sól biała 1 g (1½ szczypty)   Instrukcje: 1. Kaszę przebrać, opłukać, zalać wrzącą wodą w ilości potrójnej objętości kaszy, osolić i gotować około pół godziny. 2. Tak przygotowaną kaszę wymieszać z masłem. Surówka z pomidorów Czas wykonania: 10 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Szczypiorek 6 g (3 łyżeczki) Cytryna 45 g (3 plasterki) Pomidor 600 g Przyprawy: Sól biała 1 g (1½ szczypty)   Instrukcje: 1. Pomidory opłukać w zimnej wodzie i pokroić w plasterki. 2. Wycisnąć sok z cytryny. 3. Szczypiorek opłukać w zimnej wodzie i drobno posiekać. 4. Pomidory ułożyć dekoracyjnie na talerzu, posypać solą, szczypiorkiem, polać sokiem z cytryny i schłodzić. Przekąska 135 kcal Maślanka 1,5% - np. JANA Chleb chrupki Kolacja 230 kcal Kapusta biała na mleku Woda niegazowana Kapusta biała na mleku Czas wykonania: 30 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Masło śmietankowe 7 g (1½ płaskiej łyżki) Cukier 9 g (1½ płaskiej łyżeczki) Mleko spożywcze 1.5 % tłuszczu 75 g (6 łyżek) Kapusta biała 375 g Przyprawy: Sól biała 1 g (¾ szczypty)   Instrukcje: 1. Z kapusty usunąć zewnętrzne liście. Opłukać i poszatkować. 2. Ugotować szklankę wody. Na przygotowany wrzątek wrzucić kapustę, wlać mleko. Dodać przyprawy. Wywar odparować. 3. Odsączyć kapustę. Wywar pozostawić do wypicia. Stopić masło. Polać nim kapustę. Czwartek, 21 maja 2009 r. Kaloryczność: 1480 kcal Śniadanie 380 kcal Grzanka z pomidorem Herbata bez cukru, Pomarańcza, Kefir 2% tłuszczu Grzanka z pomidorem Czas wykonania: 20 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Cytryna 30 g (2 plasterki) Czosnek 3 g (½ ząbka) Oliwa z oliwek 2 g (niecała łyżeczka) Cebula 10 g (2 plasterki) Pomidor 195 g (1½ średniego) Bułki wrocławskie 30 g (2 kromki) Przyprawy: Sól biała 1 g (½ szczypty) Pieprz czarny, zmielony   Instrukcje: 1. Pomidory umyć, pokroić w kosteczkę. 2. Cebulę i ząbek czosnku obrać, posiekać i dodać do pomidorów. 3. Całość przyprawić solą, szczyptą pieprzu, skropić sokiem z wyciśniętej cytryny. 4. Drugi ząbek czosnku również posiekać, podsmażyć na rozgrzanym tłuszczu. Następnie smażyć go z kromkami bułki, aż będą chrupiące. 5. Przyprawionymi pomidorami obłożyć ciepłe bułki. Drugie śniadanie 195 kcal Kanapka z łososiem i koperkiem Herbata bez cukru, Kefir 2% tłuszczu Kanapka z łososiem i koperkiem Czas wykonania: 5 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Koper ogrodowy 2 g (1 łyżeczka) Łosoś wędzony 5 g (1 plasterek) Chleb chrupki 20 g (2 kromki)   Instrukcje: Pieczywo obłożyć rybą, posypać koperkiem. Obiad 460 kcal Wieprzowina i cielęcina po chińsku Ryż brązowy, Sok pomidorowy Wieprzowina i cielęcina po chińsku Czas wykonania: 35 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Por 55 g (½ średniego) Marchew 50 g (½ średniej) Pietruszka. korzeń 35 g (½ średniej) Wieprzowina schab surowy z kością 35 g Cielęcina sznyclówka 20 g Cebula 55 g (½ średniej) Seler korzeniowy 35 g (½ plastra) Pieczarka uprawna. świeża 55 g (1½ małej) Olej słonecznikowy 6 g (niecała łyżka) Przyprawy: Sól biała 1 g (½ szczypty)   Instrukcje: 1. Opłukać mięso w zimnej wodzie i pokroić je w paski, przyprawić solą i włożyć na rozgrzany olej. 2. Dodać uprzednio obgotowane pieczarki i smażyć około 5 minut. 3. Dodać seler pokrojony w paseczki oraz resztę warzyw rozdrobnionych w talarki. 4. Przyprawić jeszcze do smaku solą, dolać 3/4 szklanki wody i dusić do czasu aż warzywa zmiękną. Przekąska 195 kcal Chleb chrupki BAKOMA - Serek waniliowy \"Bakuś\", Herbata bez cukru, Mandarynki Kolacja 245 kcal Kanapka rozgrzewająca Herbata bez cukru, Mandarynki, Kefir 2% tłuszczu Kanapka rozgrzewająca Czas wykonania: 5 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Czosnek 3 g (½ ząbka) Olej rzepakowy o obniżonej zawartości kwasu erukowego 2 g (niecała łyżeczka) Chleb chrupki 20 g (2 kromki) Sałata 8 g (2 małe liście) Przyprawy: Imbir Pieprz Cayenne   Instrukcje: 1.Pieczywo podpiec chwilę w piekarniku, bądź na patelni grillowej. 2. Czosnek zmiażdżyć z utartym imbirem (może być suszony), pieprzem cayenne, olejem. 3. Powstałą pastą posmarować pieczywo, obłożyć sałatą. Piątek, 22 maja 2009 r. Kaloryczność: 1275 kcal Śniadanie 365 kcal Kanapka z nasionami Herbata bez cukru, Pomarańcza, Kefir 2% tłuszczu Kanapka z nasionami Czas wykonania: 10 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Bułka grahamka 25 g (½ małej szt.) Masło extra 2 g (niecała łyżeczka) Ser twarogowy chudy 10 g (1 płaska łyżka) Słonecznik nasiona 5 g (niecała łyżka) Dynia pestki 4 g (niecała łyżka)   Instrukcje: 1. Bułkę posmarować masłem. 2. Położyć na niej sałatę i twarożek. 3. Kanapkę posypać nasionami słonecznika i dyni. Drugie śniadanie 95 kcal DANONE - Serek truskawkowy \"Danonki\" Woda niegazowana Obiad 435 kcal Szaszłyki z warzyw marynowanych Chłodnik ogórkowy, Sok grejpfrutowy Szaszłyki z warzyw marynowanych Czas wykonania: 15 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Cytryna 60 g (4 plasterki) Oliwa z oliwek 5 g (1 łyżeczka) Pieczarka uprawna. świeża 55 g (1 duża) Cukinia 50 g (5 plasterków) Musztarda 6 g (1 płaska łyżeczka) Bakłażan 100 g (1 średni) Pomidor 40 g (6 plasterków)   Instrukcje: 1. Wymieszać razem musztardę, oliwę, sok i skórkę z cytryny. 2. Opłukane uprzednio i pokrojone w duże kawałki warzywa ponakłuwać na patyczki do szaszłyków. 3. Tak przygotowane warzywa polać sosem z cytryny, musztardy i oleju i odstawić na około 30 minut obracając je od czasu do czasu. 4. Nagrzać piekarnik do temperatury 180 stopni i piec przygotowane szaszłyki około 5-6 minut, obracając je co 2 minuty. Chłodnik ogórkowy Czas wykonania: 30 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Woda niegazowana 250 g (1 szkl.) Pietruszka. liście 2 g (1 łyżeczka) Szczypiorek 2 g (1 łyżeczka) Ser twarogowy półtłusty 75 g (6 łyżek) Cebula 110 g (1 średnia) Ogórek 50 g (1 mały) Przyprawy: Pieprz czarny, zmielony Sól biała 1 g (1 szczypta)   Instrukcje: 1. Ogórek umyć, usunąć skórkę, pokroić w kostkę. 2. Cebulę obrać, posiekać. Wymieszać z ogórkiem. 3. Dodać ser, przyprawić. Całość zmiksować. 4. Tak przygotowaną masę schłodzić w lodówce lub wstawić na 10 minut do zamrażalnika. 5. Po upływie tego czasu do schłodzonej masy wlać taką ilość lodowatej wody, aby otrzymać gęstą zupę. 6. Szczypiorek i liście pietruszki umyć, osuszyć, posiekać. Posypać nimi potrawę bezpośrednio przed podaniem. 7. Spożywać natychmiast po przygotowaniu. Przekąska 95 kcal DANONE - Serek morelowy \"Danonki\" Woda niegazowana Kolacja 280 kcal Pieczywo chrupkie z pomidorem i mozzarellą Herbata bez cukru, Jabłko, Kefir 2% tłuszczu Pieczywo chrupkie z pomidorem i mozzarellą Czas wykonania: 10 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Pomidor 10 g (2 plasterki) OSM KALISZ - Ser mozzarella 15 g Oliwa z oliwek 2 g (niecała łyżeczka) Chleb chrupki 10 g (1 kromka) Przyprawy: Bazylia suszona   Instrukcje: 1. Na pieczywie położyć pomidora i mozzarelle, skropić oliwą i posypać bazylią. Sobota, 23 maja 2009 r. Kaloryczność: 1385 kcal Śniadanie 395 kcal Zupa \"Nic\" Kiwi, Herbata bez cukru Zupa \"Nic\" Czas wykonania: 15 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Mleko spożywcze 1.5 % tłuszczu 335 g (1½ szkl.) Jaja kurze całe 50 g (1½ szt.) Cukier 15 g (1½ płaskiej łyżki)   Instrukcje: 1. Zagotować mleko w garnku. 2. Jaja wybić. Ubić sztywną pianę z samych białek i dodać cukier, dalej ubijając. 3. Pianę kłaść na gorące mleko, zagotować, przełożyć ją na drugą stronę, ponownie zagotować i umieścić na talerzu. 4. Do mleka dodać cukier oraz żółtka energicznie mieszając. Tak przygotowane mleko wlać do talerza z pianą i podawać. 5. Zupę \" Nic\" można serwować również na zimno. Drugie śniadanie 180 kcal Napój z soku pomidorowego, selera i kefiru Winogrona Napój z soku pomidorowego, selera i kefiru Czas wykonania: 20 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Kefir 2% tłuszczu 200 g (1 małe opakowanie) Sok pomidorowy 50 g (4 płaskie łyżki) Seler korzeniowy 30 g   Instrukcje: 1. Seler opłukać, obrać, umyć. Zetrzeć na grubych oczkach tarki jarzynowej. Wlać szklankę wody do rondelka. Dodać starty seler. Zagotować. Następnie wystudzić. 2. Połączyć z sokiem pomidorowym i kefirem. 3. Całość dokładnie wymieszać. Obiad 460 kcal Indyk z wiśniami Kasza gryczana, Sok grejpfrutowy Indyk z wiśniami Czas wykonania: 30 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Oliwa z oliwek 6 g (niecała łyżka) Miód pszczeli 7 g (niecała łyżka) Wiśnie bez pestkek mrożone 85 g (½ szkl.) Mięso z piersi indyka ze skórą 80 g Przyprawy: Imbir Sól biała 1 g (1 szczypta) Pieprz czarny, zmielony   Instrukcje: 1. Mięso umyć w zimnej wodzie, pokroić na plastry i posypać solą i pieprzem. 2. Oliwę rozgrzać na patelni i usmażyć na niej piersi z indyka, dodać 3/4 szklanki wody, imbir, miód i dusić około 15 minut. 3. Następnie dołożyć wiśnie, doprawić do smaku i dusić jeszcze 15 minut. Podawać na gorąco. Przekąska 95 kcal DANONE - Serek malinowy \"Danonki\" Woda niegazowana Kolacja 245 kcal Fasola z curry Woda niegazowana Fasola z curry Czas wykonania: 45 min       Trudność: normalne         Koszt: normalne Składniki: Fasola biała. nasiona suche 40 g Rodzynki suszone 10 g (1 płaska łyżka) Oliwa z oliwek 5 g (1 łyżeczka) Jabłko 75 g (½ średniego) Cebula 55 g (½ średniej) Przyprawy: Curry   Instrukcje: 1. Fasolę namoczyć wieczorem. Następnego dnia w nowej wodzie ugotować. Odcedzić. 2. Cebulę obrać, posiekać. Zeszklić na rozgrzanym tłuszczu. 3. Jabłko umyć, obrać, pokroić w plasterki. Wrzucić do cebuli. Smażyć, mieszając. 4. Rodzynki namoczyć w ciepłej wodzie na kilka minut i odcedzić. Wrzucić je do cebuli. Dodać też przyprawy. 5. Całość wymieszać z ugotowaną fasolą. Trzymać na ogniu przez kilka minut. Niedziela, 24 maja 2009 r. Kaloryczność: 1530 kcal Śniadanie 420 kcal Kluski lane na mleku Pomarańcza, Herbata bez cukru Kluski lane na mleku Czas wykonania: 20 min       Trudność: normalne         Koszt: tanie Składniki: Mąka pszenna. typ 500 7 g (niecała łyżka) Jaja kurze całe 50 g (1½ szt.) Mleko spożywcze 1.5 % tłuszczu 335 g (1½ szkl.) Przyprawy: Sól biała 1 g (1½ szczypty)   Instrukcje: 1. Jaja wybić do miseczki, mąkę przesiać przez sito. 2. Przygotowane składniki dokładnie wymieszać na jednolitą masę. 3. Mleko zagotować. Przygotowane wcześniej ciasto przelewać przez lejek na gorące mleko i mieszać do momentu zagotowania. Drugie śniadanie 200 kcal Kanapka z dodatkiem warzyw Herbata bez cukru, Kefir 2% tłuszczu Kanapka z dodatkiem warzyw Czas wykonania: 5 min       Trudność: łatwe         Koszt: normalne Składniki: Ogórek 50 g (1 mały) Chleb chrupki 20 g (2 kromki) Koper ogrodowy 2 g (1 łyżeczka) Pomidor 50 g (1 mały)   Instrukcje: Warzywa pokroić, wymieszać. Pieczywo obłożyć warzywami, posypać posiekanym koperkiem. Obiad 445 kcal FROSTA - Szpinak z sosem śmietanowym Kasza gryczana, Woda niegazowana Przekąska 185 kcal Kefir 2% tłuszczu Mandarynki, Chleb chrupki, Herbata bez cukru Kolacja 270 kcal Pieczywo chrupkie na słodko Herbata bez cukru, Kiwi, Kefir 2% tłuszczu Pieczywo chrupkie na słodko Czas wykonania: 10 min       Trudność: łatwe         Koszt: tanie Składniki: Chleb chrupki 10 g (1 kromka) DANONE - Serek homogenizowany waniliowy \"Danio\" 20 g Jabłko 75 g (½ średniego) Przyprawy: Cynamon   Instrukcje: 1. Pieczywo posmarować serkiem, położyć na nie jabłko i posypać cynamonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 ❤️ 🌼renatka3355🌼 🌼 ❤️🌼 Agixa 🌼 ❤️ 🌼 ❤️🌼 🌼 ❤️ 🌼 ❤️kajair❤️🌼 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 kasiek30❤️ 🌼łooo matko- za kapuściana zupkę się wziełaś???hihihi- nooo, kochana DETERMINACJA GÓRĄ!- Jak długo chcesz się kapuścić? I jak efekty po-basenowe??? Bo u mnie mogłabym rzec REWELACYJNIE. Waga co prawda uparcie stoi w miejscu-nooo, troszkę spadła(ociupinkę) Ale mam za to fajnę figurkę. Nie jestem wysuszonym babsztalonem, hihihi 🌼Paczulek 🌼Gosik39🌼 🌼 agnessa_31 🌼 Anka5400-ależ Ty sporo spadłaś przez te 7 dni. Gratuluję ale przestrzegam przed powolniejszym spadkiem wagi w następnych tygodniach. Jesteś w tej grupie szczęśliwców co to od razu waga jak szalona spada ;) 🌼 smutna grubaska1977- zelixa jest najtańsza- spróbuj od niej. I zmień ten nick- hihihi- musimy Ciebie rozweselić-dziołszko. 🌼Guziczek72- spadnie, spadnie- masz racje ciesz się, że nie wzrasta ;))) marta_wawa🌼 Gosik39🌼 Winiolka🌼 bernardynek🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana 19
biuralistka40 serdecznie dziękuję:) co do ruchu to staram się w miarę możliwości biegam, robię brzuszki:) a co do mojego wieku to lekarz sam zalecił mi dietę ze względu na to ze w ciągu roku przytyłam prawie 15 kg i to stało się dla niego dość niepokojące :( dziękuje jeszcze raz za dobre rady i jadłospis i pozdrawiam serdecznie :)) na razie będę brać zelixe troszkę później tak żeby działała dłużej aż do wieczora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana 19
Paczulek to naprawdę są objawy wrzodów żołądka? już kiedyś któryś lekarz podejrzewał to u mnie, ale okazało się że to tylko były nerwy, to że jadłam niezdrowo i w pospiechu. może to faktycznie psychika, chcąc schudnąć staram się nie jeść, a do tej pory jadłam normalnie.. żołądek mimo tabletek które do pewnego momentu działają przystosowuję się i nie czuję głodu ale kiedy przestają działać domaga się jedzenia :( pozdrawiam Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Biuralistka---zglupialam z tą kapuchą ale już powoli koniec bo bokiem mi wychodzi :p jadlam go ponad dwa tyg. z różna częstotliwością.raz dziennie albo i 5 razy. wlaśnie zjadlam talerz zupiny :-) waga leci powoli do dolu a po basenie Kochana rewelacja!!!!! figura mi sie poprawila widać coraz lepiej wcięcie w talii :-) staram sie byc tam każdego dnia ale z tym też roznie bywa :-) pozniej napisze.boirę sie za papierzyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×