Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

wrocilam z zakupow w walmart...jedzenie i duperele i chcialam sie pochwalic ze upolowalam foot i hand spa kit za 7$ na przecenie;-) taki duzy basen na stopy i maly na rece z blokiem parafiny w zestawie...juz sie nie moge doczekac zeby sprobowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. dziekuje za obejrzenie filmu.. a odpowiadajac na pytanie GNU to absolutne zaskoczenie, ze tam wyrosly.. Jestem przekonany, ze to nie z ziemia sie przyniosla grzybnia, a przypuszczam, ze posiala sie 2-3 lata wczesniej wraz z przyniesionymi do domu kaniami, moz ebyly zbyt dojrzale i pylily zarodniki.. druga opcja to rowniez z powietrza, bo latem ub. roku (2008) mielismy kanie na ogrodzie, pod jodla kalifornijska.. tam jest takie miejsce, ze wyrzucamy zawsze obierki po grzybach, rok 2008 byl wilgotny i wtedy byly kanie pod jodla oraz boczniaki na trawniku w miejscu po wykarczowaniu jabloni i sliwki.. Moja zona jest bardzo zawstydzona storczykami, bo teraz nie prezentuja sie najlepiej, a w dodatku na tym oknie stoja takie wlasnie przekwitajace. 102 - najlepiej robic to co sie lubi.. ale wez pod uwage wszystkie aspekty.. zreszta sama wiesz najlepiej, a ja trzymam kciuki, ze bedzie Ci sie dobrze wiodlo w pracy, tej czy innej GNU - kanie sa baaardzo smaczne, panierowane i smazone jak kotlety.. ale tych z doniczki nie bede probowal, obawiam sie wplywu srodowiska, zeby nie bylo jakichs niepozadanych zmian w skladzie grzyba.. jeszcze dzisaj rosna, zal mi ich wyrwac.. :) Bagatelka - portabelle kojarze tylko z nazwy, chociaz bylem wiele razy w takim markecie spozywczym nastawionym na emigrantow ze wszystkich stron swiata.. jakie cudenka tam byly, owoce, warzywa, przetwory.. moze i byly portabella, ale w tym natloku wrazen mogly mi umknac.. brykam, dzisiaj zwykly dzien, wiec cos trzeba popracowac, snieg usunac z paru miejsc, uzupelnic wegiel w kotlowni, moze jeszcze jakis filmik? Pozdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnu--- no wlasnie...ten tekst to ciekawe odkrycie... faktycznie tak jest..az sie usmialam...i zdumialam.... ze czlowiek wlasciwie nic nie wie..o swoim mozgu., o jego mozliwosciach. ale co za tym idzie...? jakie wnioski na przyszlosc? czy na tym tez polega nauka szybkiego czytania??? czy moze jeszcze cos bardziej enigmatycznegoooo z tego wynika??? no i...jestesmy po swiatecznym grzybobraniu u kokusia... widzisz? cale fofum bylo u ciebie..... acha.. dzisiaj w ogrodzie znalezlismy szaro-popielatego sredniej wielkosci ptaka.. wsadzilam go do wiklinowego kosza.... i co dalej z nim mam robic???? nie chodzi. help!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie z ptaszkiem do veterynarza, zeby mu sie nie pogorszylo. odnoscie nowego 2010 roku, czy macie jakies konkretnie postanowienia, plany, ktore chcielibyscie zrealizowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - tych storczykow za dobrze nie widac w sensie szczegolowosci ... w sumie to bardziej ksztalty w cieniu, ale mozna sie domyslec, ze sa raczej ladne i delikatne :) Nie widac, czy sa poprzekwitane ... :) Jak jeszcze kiedys przyjedziesz do Stanikow, to musisz koniecznie sprobowac grzybki portabella, grillowane, pieczone, smazone, sa pycha i mysle, ze podobne do kani. Z postatnowieniami sie jeszcze zastanawiam ;) Ej, a mieliscie tak, za czasow dzieciecych lub mlodziezowych, ze sie zakochiwaliscie w aktorach, aktorkach i ogolnie postaciach znanych? Bo ja to zawsze, nawet teraz mnie jeszcze dopada czasem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zaczynam pierwsza, moim marzeniem jest posiadanie wlasnego biznesu i bycie swoim wlasnym bosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczkaaaaaaaaaaaaaaaaa
Witamy! Bardzo prosimy o oddanie głosu na wirtualny pokój naszej córeczki Nikoli. Prosimy wejdź na poniższy link i zagłosuj! To zajmie Ci tylko 7 sekund, a dla nas Twój głos jest bardzo ważny! http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/konkurs/pokoj/10098 Dziękujemy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zakochiwanie sie w aktorach, to jestem chyba za bardzo pragmatyczna w mysleniu, ale moj maz ma tylko jednego rywala i jest nim CLINT EASTWOOD. na szcescie B. mi go bardzo przypomina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) bagatelka - milosci byly a jakze! :D W podstawowce kochalam sie na zaboj w Perze z Roxette i chcialam nawet jechac z kolezanka odwiedzic go w Szwecji! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus, no tak myslalam, ze to kanie, ale nie bylam pewna. Uwielbiam smak kanii - smazonych, mniaaam. Bagatelka - a mi tutejsze grzyby wszytskie smakuja tak samo.. pieczarki, portabele i crimini.. wszystko wedlug mnie jak pieczrki smakuje.. brak mi roznorodnosci jaka jest w PL. a ja w planach na ten rok mam zaliczenie przyjamniej 4-5 przedmiotow na uni, zeby jak najszybciej tego mgr zrobic (musze, bo mi stan NY nie uznal mojego dyplomu jako MA, tylko BA.. a jako nauczyciel musze w ciagu 5 lat od otrzymania licencji zrobic MA) Co do mlodzienczych milosci, do mnie raczej gwiazdy muzyki nie przemawialy... kolezanki kochaly sie w chlopcach z NKOTB, albo DM, a mnie raczej ciagnelo do gwiazd ekranu. przez wiele lat numerem jeden byl dla mnie Kevin (Fred Savage) z 'Cudownych Lat', a potem Tom CRuise... az mna telepie, jak teraz o tym mysle.. fuj fuj ten Tom Cruise :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomysly sa, i mysle, ze jestem coraz blizej, ale plan sie jeszcze nie skrytalizowal w 100%. najlatwiejszym rozwiazaniem byloby kontynuowanie pracy w zawodzie , przez prawie siedem lat pracowalam jako visual corporate manager dla burberry, wiec moglabym pracowac na zlecenie jako stylista, dekorator wnetrz itp. jakoze lubie nowe wyzwania, staram sie nie zamykac na to co juz ''zaliczylam'', staram sie miec otwarty umysl. nie mam nic przeciwko zaczeciu czegos zupelnie nowego...lubie czuc progres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...zeby nie wypasc zupelnie z rytmu, zglosilam sie do pracy w art museum jako volontariusz. moze sie czegos nowego naucze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xoxoxo - swietny pomysl :) GNU - a, no pewnie, ze portabele i crimini nie przypominaja niczym grzybow lesnych, jednak jak dla mnie, to maja troche konkretniejszy smak niz zwykle biale pieczarki, jak sie je da np. do sosu od miesa, no i portabelle sa takie miesiste, ze mozna z nich rozne rzeczy robic. A probowalas shiitake? Sa juz troche bardziej w strone smaku lesnego, a i konsystencje maja inna. A jakies lepsze grzybki jak sa, to juz taaakie drogie :o Ostatnio mialam szczescie wyladowac w restauracji, gdzie zobaczylam na karcie danie z ... KURKAMI! ... i juz wiedzialam, ze musze sprobowac - risotto z estragonem, krewetki i kurki w calkiem duzej ilosci, bylam wstrzasnieta :D Z tym zakochiwaniem, to mialam na mysli bardziej 'celebrity crush' niz milosc cala geba ... Chociaz w latach dzieciecych bylam najpowazniej w swiecie zakochana w niezyjacym juz wowczas Elvisie P., potem w gwiezdzie popu Limahlu :D A pozniej to juz nikt nie zrobil na mnie tak niesamowitego wrazenia... Ale do dzis mnie czasem ktos zakreci, chocby chwilowo ... Z ostatnich 10 lat to Alan Rickman jak Snype w 1 czesc HP (innych nie ogladalam), Jeremy Irons, Ralph Fiennes, ostatnio na chwile Bradley Cooper, a najnowsze moje ciacho to Neveen Andrews (z bryt. serialu Budda of Surburbia, jakby ktos ogladal, jest tam duzy wklad muzyczny Davida Bowie). Nie moge, on jest taki slodki, a o dziwo zupelnie odbiegajacy od moich poprzednich ulubiencow ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, ze w piekarniku u mnie siedzi piekny kurczak nadziany cwiartkami cytryny i galazkami rozmarynu, otoczony kawalkami czerwonych ziemniaczkow posmarowanych oliwa i posypanych rozmarynem :) A zapach .... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj czytam...i czytam niektore z was to maja fajne prace;) jesli chodzi o aktorow lub piosenkarzy to jakos nikogo sobie nie przypominam:( byl pewnego czasu Kurt Cobain-ale to wybryk natury-i chyba tak naprawde mi sie nigdy nie podobal........ he he Margot pamietam Roxett-ale jakos ten facet nigdy mi do gustu nie przypad-za to uwielbialam ich piosenki-ohhhhhhh jak to bylo dawno....... GNU generation-oh i tu fakt ten chlopaszek z cudownych lat:)- cudowny i to poczucie humoru i jego charakter-bylam bardzo zauroczona!❤️ o a teraz przypomnial mi sie moj IDEAL-TEN PRZYSTOJNIAK Z FILU-,,LOST BOYS,,-kurcze zapomnialam jak on ma na imie?????-wiecie o kogo mi chodzi??? teraz bardzo sie zmienil pod wplywem narkotykow:(-taka szkoda bo chlopak mial talent!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam na necie Corey Haim❤️-gral w kilu jeszcze innych filmach z lat 80 ale w tym momencie zadnego tytulu nie pamietam:( oh dziewczyny piszecie o Limahlu-kurcze ledwo co to nazwisko pamietam.....mialam z nim taka prasowanke na koszulce:)heheheee i u nas bardzo byl modny George Micheal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za moich czasow to....;-) Bryan Adams, Dylan z Beverly Hills, a teraz mam nowego:wilkolaka ze zmierzchu juz samo to co tylko mysle jest nielegalne....ale cialo:-) hmmm dobra wiadomosc, w przyszlym roku jak skonczy 18 lat bedzie w reklamie bielizny Armaniego..juz sie doczekac nie moge... polecam film: district 91, zaczelam sobie myslec o naszym czlowieczenstwe i prawach dla wszystkich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sheusa- o mojej pracy pisalam na stronie 37, nie chce sie powtarzac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. moze was nie zamecze swoimi filmami.. ale zamiescilem kolejny, tym razem z ogrodu, widac dobrze jaka jest u mnie zima, zostal nagrany w Sylwestra a teraz jest tego sniegu jeszcze wiecej i ciagle sypie.. powolutku, ale sypie.. Oto link http://www.youtube.com/user/kokus63#p/a/u/0/IyBu947cCIc Jesli znowu zglosi sie na glownym okienku ten z poszukiwan to poszukajcie "ogrodu" obok, z prawej.. Nie moge sobie poradzic z tym, zeby zamienic filmy na glownym okienku, moze ktoras zna YT i mi podpowie gdzie szukac sposobu? Ktos pytal o noworoczne postanowienia.. moje wieloletnie doswiadczenie w tym wzgledzie jest takie, ze dalem sobie spokoj.. nic z tego nie wychodzi.. zycie jest plynne jak rzeka, ciagle zmienia bieg, szybkosc, meandruje pomiedzy mieliznami a nawet bagniskami.. czasem trafi sie jakas skala, ktora trzeba ominac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - piekny zimowy filmik :) I nawet Twoj (?) glos slychac :) simonka - George Michael byl moze dorobine pozniej niz Limahl ... L. przestalam kofac, jak sie okazalo, ze jest za niski :D i przerzucilam sie na GM. Ale to juz nie bylo to samo :D 102 - ja myslalam, ze ten wampirek jest starszy! Zauwazylam, ze wiele kobiet oszalalo na jego punkcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simonka
witam🖐️ hehehe:)-tak tu wspominacie..........i sobie mysle ile lat to juz uplynelo i jak to fajnie byc dzieckiem tak niewiele ci potrzeba do szczescia:) drodzy moi ja nie chce wciaz walkonic tego tematu ,ale jak wiecie niedlugo lece do polski....i do konca nie wiem co mozna zabrac na poklad samolotu! tzn-zadnych perfum lub kosmetykow-tak?czy ja to rozumie! no a puder-podklad-taki puder twardy to mozna czy nie??? no i sa te male dezoranty-wiecie te malutkie no to mozna taki-bo ja sobie totalnie siebie nie wyobrazam bez zero makijazu,bez dezodorantu i bez mycia zebow:(.........tak sobie mysle,ze makijaz to male piwko-jakos to przezyje-no ale zadnych mokrych chusteczek:( bez mycia zebow bez dezod. no to zgroza zapachowy horror chyba ze zjem pudelko gum,no bo po tylu godzinach w ustach to goraczka:( prosze o rady-jak wy sobie z tym radzicie!?szczegolnie na dlugich miedzynarodowych trasach! no i sobie tak mysle ze na lotnisku w Amsterdamie czy Frankfurcie to chyba jedyna ozliwosc by cokolwiek kupic to karta kredytowa ,bo euro niestety nie mam-i czy to bezpieczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelko- prostuje Cie.....nie nie wampir, pattinson znacznie odbiega od mojego idealu.w kazdym aspekcie...no i jest masz racje starszy 22-23 lata ten o ktorym mowie to aktor Taylor Lautner (gra wilkolaka-Jacob Black)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - a-ha, dzieki za sprostowanie, ja sie na tym temacie nie znam ... bede wiec musiala zlustrowac tego wilkolaczka ;) Pattison, pozeracz damskich serc, jest dla mnie tez nie teges. O, wlasnie spojzalam na wilkolaczka - to juz zupelnie inna historia ;) Sliczny chlopas, troche jeszcze dziecko, ale zobaczymy co pokaze na reklamie Armianiego ;) simonka - nie panikuj dziewcze, w samolocie bedziesz mogla umyc zabki, poprawic makijaz, a nawet uzyc mokrych chusteczek. Sluchaj wiec, a uwaznie: w bagazu podrecznym na pokladzie mozesz miec wszelkie kosmetyki 'suche' (puder, roz, szminka, cienie ... ) w dowolnej ilosci. Jesli zas chodzi o kosmetyki 'mokre' (kremy, zele, pasty ... ) mozesz miec malutkie opakowania, do 1.7 oz / 340 mL. I nie moze byc ich zbyt duzo - musza sie zmiescic w przezroczystej kosmetyczce albo woreczku 'ziplok' o wielkosci m.w. kasety video. Taka torebke/kosmetyczke wyciagasz z torby i luzem kladziesz do przeswietlenia, zreszta zobaczysz jak inni beda robic. A walizce ktora nadajesz mozesz miec wszystkie inne perfumy i obojetnie co. Oki-doki?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, jak wyszedl ci ten kurczak? slinka cieknie na sama mysl. simonka, najlepiej jak bedziesz sie na biezaca kontaktowac z liniami lotniczymi w sprawie przepisow. oni ciagle cos zmieniaja, zeby bylo ''bezpieczniej'' latac. ja ostatni raz bylam w pl w 2002, wiec nie wiele moge tu powiedziec. widac, ze jestes bardzo podekscytowana tym wyjazdem, jakie masz plany w polsce? rodzina, zwiedzanie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xoxoxo - aaa, kurczak wyszedl bajeczny! Smak cytrynowo-rozmarynowy przedostal sie na caly obszar mieska, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×