Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Czesc wszystkim! :) Ja tak ogolnie napisze, do kazdego po troszku, bo nie nadazam z czytaniem i kto co napisal. Mowiac o starszych od siebie mezach/chlopakach, mam troche doswiadczenia. Miedzy mna i moim mezulkiem jest 17 lat roznicy. Wybralam wlasnie tak, bo zawsze mnie "pociagali" starsi ode mnie mezczyzni. I do dzisiaj mi tak zostalo. ;) lol I nie jest tak dlatego, ze moj tata odszedl, czy cos z tym stylu. Po prostu taka moja natura. ;) Mysle, ze jest w tym duzo racji, ze mezczyzni starsi sa dojrzalsi i wiedza czego chca, choc nie zawsze. ;)Mam nadzieje, ze sytuacja tej kobiety sie latwo rozwiaze. :) 102 jak poszedl test? Ja tez go bralam i powiem ci, ze bylo latwiej niz myslalam. Wlasciwie to mi wygasa w tym roku. ;) Ale juz nie pracuje jako kucharz, wiec nawet nie odnawiam. ;) Moim zdaniem VS sie strasznie popsula. Kilka lat temu kupowalam biustonosze tylko u nich, ale od pewnego czasu zauwazylam, ze wlasciwie szybko sie rozlatuja, material nie ten sam i jakos tak dziwnie leza. Nie wiem, moze to tylko moje wyobrazenie. Ostatnio polubilam Fredrick's. :) No i stwierdzam, ze Target ma fajne biustonosze w przystepnej cenie. ;) Facebook u mnie tez dziwnie wyglada i nie wiem dlaczego. A ja jutro robie golabki. Znajomi przyjezdzaja na weekend i zona kolegi meza chce sie nauczyc jak robic golabki. :) A na deser planuje drozdzowiec tylko nie wiem jeszcze z czym. Najlepiej rabarbar, ale nigdzie nie ma na razie. Wisnie tez bylyby opcja, ale nie moge znalezc bez pestek, a dlubac mi sie nie chce takich z kompotu. ;) Chyba kupie borowki (i tez wole polskie jagodki tak prosto z krzaczka).;) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia- dziekuje ze pytasz...to sie pochwale..98% to moj 4 raz, najlatwiejszy do tej pory, idiotyczne pytania w stylu: zanim przygotujesz calego pomidora to musisz...go umyc oczywiscie bakteri/wirusow 2 pytania banalne...na szczescie, w ostatnim roku mialam prawie 30 pytan szczegolowych z tej dziedziny, oblalam za pierwszym razem;-) ula- fajnie ze dolaczylas, pochwal sie rodzinka, malzonek grek? w jakim wieku dzieci, czuje sie zaproszona na kielonka;-) Bagatelka- a ja juz gotowa do wyjazdu na FL, oby do czwartku...wynajelam sobie samochod, wszystko dopiete...wiecie ze delta pobiera 25$ za bagaz? kij im w oko, biore plecak podreczny z jedna para majtek i skarpet, reszte dokupie na FL, wkoncu po to jade ;-);-) a i kolejki po bagaz mnie omina;-) Gapa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kolezanki od dowcipow to nazywa sie Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam wszystkich u mnie słonko i jest ok rodzinka juz po obiadku..zadowolona najedzona mam chwilke na mała czarna bez mleka i zagladam do was..aaaaaa nie nie mój mężuś to nasz rodak z krwi i kości POLAK i córeczka klasa V uczy sie w polskiej szkole...jestesmy tu dopiero 4 lata ...namówiła nas na wyjazd tutaj siostra mojego lubego która jest tu juz blisko 20 lat a ze mieszkalismy w polsce w małym miasteczku i perspektyw ciekawych nie było wiec postawilismy wszystko na jedna karte i przyjechalismy tutaj jakos nam jest tu dobrze nie narzekam mała juz sie przyzwyczaiła bo poczatek to było okropnie chciała wracac do polski nie chciała chodzic do szkoły bo płakala ze nie ma kolezanek ale jakos to sie ułozyło i teraz nawet nie wspomina zeby wracac i tak sobie tu jestesmy mamy ciepło morze dookoła i m owimy ze moze byc ..dzis mam gosci miecho na griil juz czeka winko sie chłodzi i balujemy ,,,,pozdrawiam zycze miłego weekendu i zagladne tu jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy kawusi, a jak z jezykiem? Pewnie nie jest lekko, co? W jakich miesiacach najlepiej na wakacje? Zeby nie bylo za goraco ani za chlodno? My za rok sie do Grecji wybieramy na okolo 10 dni! Mam nadzieje, ze nasz plan wypali. Mamy zabrac ze soba znajomego Greka. :) Bedzie za tlumacza. ;) No i moze jeszcze pare innych znajomych z nami sie wybierze. ;) 102 gratulacje wielkie! Nie ma nic lepszego, jak dostac tyle procent z testu! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Tez zawsze, od lat -nastych, lubilam starszych facetow, min. 10 lat, rowiesnicy sie dla mnie nie liczyli praktycznie, acz raz, dla swietego spokoju, wyprobowalam swych szans z rowiesnikiem i rezultat taki, jak sie mozna spodziewac: na + z jednej strony, na - z dziesieciu nastepnych ;) 102 - 98% ty kujonie :D Kongratulejszyn :classic_cool: A jak nakupisz sobie tego wszystkiego, to jak sie z tym spowrotem zabierzesz? Kupisz walizke? Moja kolezanka od dowcipow to tez Anna ... nie wiem, co o tym myslec? Marzenusia - a ja wczoraj wlasnie wdzialam juz rabarbar, sliczny, czerwoniutki ... nigdy nic w zyciu nie robilam z rabarbaru, ale wyobrazam sobie jak pyszny moglby byc taki drozdzowiec ... zapodaj przepis moze, co? Tez marze o wycieczce do Grecji, ale to na razie z wielu wzgl. nierealne, natomiast troche bardziej realnie wyglada ew. wyjazd do Portugalii ... ach to by byl raj dla podniebienia ... taki fajny zwykly kraj, gdzie jeszcze liczy sie jakosc, nie jest wszystko przezarte komercja i 'wielkim swiatem' w negatywnym tego slowa znaczeniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka wrocila i topik od razu sie rozkrecil :classic_cool: Na razie tylko szybciutko Was pozdrawiam. Postaram sie zajrzec pozniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co, wcielo mojego posta? 😠 Adam zdobyl srebro!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej wpadam sie przywitac i zyczyc wam miłej niedzieli i leniuchowania pogoda dalej mi dopisuje słonko swieci ale mamy wiatr od sahary i pełno wszedzie piasku ale nie marudze bo słonko jest i ciepło:):):):):)(sun)(sun) pozniej zagladne zobaczyc co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. dziekuje bardzo za wasze wypowiedzi na temat relacji pomiedzy mlodymi kobietami i starszymi mezczyznami, pomoze mi to lepiej ocenic sytuacje mojej przyjaciolki.. Nie zamierzam jej udzielac rad jak ma postapic, to nie bylalby zdrowa sytuacja az tak bardzo ingerowac w jej zycie.. nie mogac samemu nic jej zaoferowac.. Wracajac do realu.. xoxoxo - bardzo cenna Twoja uwaga, na samej gorze 68 strony.. Co do ogrzewania to mysle o ogrzewaniu z wykorzystaniem paneli slonecznych, jest to u mnie technicznie mozliwe.. tylko koszty.. potrzebuje na ten cel jakies 10-12 tys zl, w aktualnych cenach.. Marzenka - napisz koniecznie jak sie udala wizyta znajomych.. zwlaszcza te golabki.. 102 - gratuluje wyniku testu.. a tak sie balas.. ulkaula - moja kuzyneczka wyszla za maz za Greka, mieszkaja na wyspie Sifnos, maja hotel, restauracje i przystan, wszystko na zboczu, nad samym morzem. Plyna do Aten promem chyba 10 godzin, jesli dobrze pamietam opowiadania ciotki.. Bagatelka - jak sie udalo przyjecie dla znajomych? a zwlaszcza ta kaszanka.. :D JoAska - trzymalas kciuki za Adama M.? :D no to mu pomoglo.. Margot - jak minela niedziela? jakis spacerek? Kasiulena - niedawno czytalem, ze mimo odplywu Polakow z wysp brytyjskich sprzedaz polskich produktow spozywczych nie spada, co swiadczy o tym, ze nie tylko nasi je kupuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) No i juz po gosciach. Strasznie lubie tych naszych znajomych! Golabki wyszly palce lizac tak jak i moj drozdzowiec. http://i48.tinypic.com/s6kg46.jpg tu jest zdjecie, przepis zapodam pozniej, bom leniwa teraz. ;) Golabki obfotografuje, jak bedziemy jesc, bo wczoraj nie zdazylam. Smakowaly znajomym jak najbardziej (zazyczyli sobie do domu kilka nawet). Znajoma mowila, ze sprobuje zrobic sama. :D Wyszlo mi ich az 25! ;) No ale zjedlismy 6, 8 wydalam, reszta na pozniej. ;) No chyba, ze do kolejnych znajomych zabiore z 4. ;) Alez sie narobilam! Ale fajnie widziec ucieszone gebule. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka i jak twoja kaszanka? Ja uwielbiam pod kazda postacia, ale najbardziej na zimno, prosto z lodowki na polskim chlebku z keczupem i musztarda, albo na cieplo podsmazona z cebulka, podawana z ziemniakami duszonymi i kiszona kapucha! Pycha! :D Tak sie jadalo u mnie w domku. :) Kokus ja mysle, ze duzo innych narodowosci lubi polskie produkty, zwlaszcza czekoladki i kielbasy. ;) Moja znajoma dzisiaj nakupila sobie tyleeee slodyczy, ptasie mleczko, czekolady wedlowskie, cukierki, jakies ciasto polskie z migdalami, ktore jej polecilam, bo uwielbiam. ;) Jak ide do polskiego sklepu, to widuje sporo"Amerykanow" kupujacych polskie wedliny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... golabkami mi zapachnialo! :D Marzenusia podziel sie! :D :) bagatelka - jak udalo sie przyjecie? :D :) kokus - spacerek byl w sobote! S. przeczolgal mnie po gorach! Czuje to jeszcze w nogach :classic_cool: :) kasiulena - jak zdrowko? Wydobrzalas przez weekend? ❤️ :) JoAska - bardzo sie ciesze z medalu! Ogladalam wczoraj z S. - to byl jego pierwszy kokurs (musialam biedakowi zasady tlumaczyc ;) ) i mial ubaw jak pokazali video z lat 50, kiedy skoczkowie machali rekami jak ptaki. ;):D:D Do jutra kochanie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie weekend w pelnym relaksie. wczoraj facial w rdspa, dzis dotrzymuje towarzystwa mezowi w kuchni, dostal natchnienia i wyzywa sie pieczac i gotujac. pytanie: czy ktos z was ma lawende w doniczce w domu? jak sie nia zajmowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam rowniez nasiona lawendy i maciejki. chcialam miec je w doniczkach w domu, czy ktos robil jakies ''eksperymenty'' z nasionami? i moze podzielic sie doswiadczeniem. z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim :) Kokus a no trzymalam, trzymalam :) Tylko ogladalam na francuskiej telewizji i bardzo zaluje bo nie ma to jak polscy komentatorzy. Nie docenialam jak bylam w PL. A teraz :( Francuskcy komentatorzy (w wiekszosci, bo nie wszyscy oczywiscie) procz paru doslownie to porazka. Wiecie, ze Ci ludzie nie potrafia wymowic nazwisk zagranicznych sportowcow, znanych w Europie, na Swiecie!! Wyobrazacie to sobe u Szaranowicza, Babiarza itp? No wiadomo, Frencze maja problem z jezykami ale jesli sie jest juz komentatorem to nazwiska sportowcow powinno sie umiec wymowic tak jak one brzmia chyba, nie?? Bardzo mnie to razi i za kazdym razem jak sa jakies igrzyska, mistrzostwa i ogladamy je tutaj to nam sie cisnienie podnosi 😠 W dodatku czesto sie zdarza, ze na antenie, jesli jest trudne nazwisko wogole dla nich do przeczytania po "swojemu" to potrafia sie wysmiewac, ze co to wogole za nazwisko, jak mozna takie miec. Masakra!! 😠 Xoxoxo lawenda baaardzo nie lubi duzych ilosci wody, nawet w upaly. W oryginale zyje na suchym dosc podlozu i takie lubi znaczy piaszczysto-gliniaste, lubi tez glebe zanieczyszcona odrobine wapniem. Jesli w ogrodzie rosnie to skalniak jest dla niej super miejscem. A jesli chcesz ja miec w donicy, to musi miec ona spore otwory w dnie, zeby woda mogla przeleciec i koniecznie dobry drenaz, czyli kamyczki, grys na dnie. Bardzo lubi tez jesli jest obsypana drobnymi kamyczkami wokolo sadzonki. Uwielbia duuuuuuzo slonca oczywiscie. Zakwita po odpowiednim okresie dni trwających co najmniej 14 godzin. Trzeba scinac kwiaty po przekwitnieciu i na wiosne tez lubi jeszcze drugie przyciecie.To chyba juz wszystko najwazniejsze :) Takie mam doswiadczenia w uprawianiu lawendy :) A propos kwiatkow :D Wczoraj skonczylo sie Swieto mimozy. Kryzys dopadl i parade, byla gorsza niz w zeszlym roku :( Ale za to mam troszke w domu :) pachnie jak nie wiem! Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Marzenka, takiego mi narobilas smaka na golabki ze nie wiem :) Chyba zamowie sobie u babci jak w marcu pojedziemy do PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello ludziki Kokus - jak najbardziej produkty polskie robia furrore :) Powstalo tez mnostwo polskich restauracji i to dzieki rodzimej kuchni... Moi znajomi uwielbiaja pierogi, golabki, paszteciki czy knedle o slodyczach nie wspominajac... takze dobrze, ze udaje nam sie w taki czy inny sposob promowac Polske :) A propos kaszanki mam calkiem spory zapas wiec jak ktos ma ochote chetnie wysle... bo sama to nie bardzo za nia przepadam :) MArgot - zostalam jeszcze na dzisiaj w domu...przyplatalo mi sie zapalenie krtani i nie wiem jak sie tego dziadostwa pozbyc.Zupelnie stracilam glos i zaczyna mnie to powoli wkurzac.. ktos ma pomysl jak to wyleczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SImonka sto lat!! :) Niech Ci sie szczesci we wszystkim :) Kasiulena zdrowka! Na krtan to nie zawsze domowe sposoby pomagaja bo czasem to zapalenie bakteryjne i wtedy nie da rady bez antybiotyku. U mnie domowy sposob to plukanie szalwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nic nie wiem na temat hodowli roslinek. Nie mam szczescia do nich... Nawet jak kupie doniczke z bazylia, mieta, czy jakims tam innym zielskiem do jedzenia, to pozrywam te listki, co sa i wiecej nic nie rosnie :o Goscie wcinali polskie smakolyki, az milo :D Kaszanka wyszla wspaniale! Pokroilam ja na mniejsze 'kielbaski' i podpieklam w piekarniku posypana szczypiorkiem. Zero roboty, zadnego smazenia na patelni, a efekt super - wyszla chrupiaca jak z grilla :) A jak elegancko sie prezentowala na lisciach salaty :classic_cool: Teraz mam ochote zapasc w sen zimowy na caly miesiac. Cos ostatnio straszna sennosc mnie nachodzi, musze sie wziac w garsc i zaczac wczesniej chodzic spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joaska, dzieki za cenne informacje, na pewno skorzystam z twoich porad. na razie sie przygotowuje, wiec chce zgromadzic jak najwiecej info. na ten temat. mysle rowniez o hodowaniu ziol aromatycznych- ozdobnych, wyszczegolnilam okolo 30, po selekcji, powinno zostac ok. 10, to wystarczy na poczatek. wiosna idzie..............:) juz czuc w powietrzu, ziemia inaczej pachnie. za 2 tyg. ide sie obciac! nie moge sie juz doczekac, zeby nadac fryzurze styl. krotkie wlosy sa bardzo fajnie, ale faza zapuszczania nie jest zbyt atrakcyjna. na szczescie juz po za mna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka, a o ktorej normalnie chodzisz spac? ile godzin spisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie nie mam takiego 'normalnie'. Zawsze sobie zakladam, zeby zaliczyc 8 godz., ale z reguly wychodzi 7, czasem nawet mniej. W weekendy zadrabiam. Wstaje o 6 rano - syf :P No ale zawsze cos musi byc, jak mam przyjemna, bezstresowa prace, to chociaz jeden stresik, to wczesne wstawanie, musi sie wkrasc ;) No i obiecuje sobie chdzic spad ok. 22 -22.30, ale to sie jakies takie wczesne wydaje, no i tak siedzimy i gadamy jak 2 plotkary do poznej nocy nieraz :D Ale lepsze to, nic nie miec o czym gadac z mezem i kazdy sie rozchodzi do swojego pokoju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...pewnie, ze lepsze. u nas, ze wzgledu na male dziecko, utrzymujemy wieczorna rutyne, ale nie rozni sie ona za bardzo od tego jak bylo wczesniej, gdyz staramy sie isc spac o okolo 9:30. po calym dniu zajmowania sie dzieckiem, o godz. 8 obserwuje u siebie wyrazny spadek energii, i to jest dla mnie znak, ze organizm sie powolo wylacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus, panele sloneczne, to nie jest zly pomysl, ale w porownaniu z ta nowa technologia o ktorej slyczalam w tv na 60 minutes, panele sa malo produktywne, szczegolnie w krajach o malym naslonecznieniu. http://popwatch.ew.com/2010/02/22/60-minutes-bloom-box/ to wydaje sie byc rozwiazaniem na przyszlosc, moze za jakies 10 lat wszyscy bedziemy uzywac, bloom-box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zobacze co to sa te bloomboxy, a tymczasem zapraszam do ogladania moich zdjec.. Wczoraj zrobilem troche porzadku i poslalem na fotosika: Tu sa krzemienie pasiaste, ktore znalazlem latem ub. roku: http://kokus63.fotosik.pl/albumy/736488.html a tu grzyby w doniczce, nie wiem czy mowilem, ze pojawil sie drugi rzut: http://kokus63.fotosik.pl/albumy/736611.html jak ktos lubi cieplo domowego kominka to tutaj: http://kokus63.fotosik.pl/albumy/736630.html A to prawdziwa niespodzianka, jeszcze nigdy nie fotografowalem jedzenia... http://kokus63.fotosik.pl/albumy/736663.html I na koniec ogrod w zimowej szacie, od 14-go lutego.. az do obecnej odwilzy: http://kokus63.fotosik.pl/albumy/736682.html Pozdrawiam.. Jutro, jak zwykle do pracy, wstaje o 4:20.. o 6-tej to juz jestem na stanowisku.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...4:20, to musisz chodzic spac zaraz po dobranocce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×