Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
isabell_g

Lekopenia, anemia, o duzo za dużo żelaza!!!???

Polecane posty

Jeszcze dwa tygodnie temu: WBC: 6,9 RBC: 4,55 HGB: 11,3 g/dl HCT: 34,4 L % PLT 212 10\'3 / mm\'3 W szpitalu natomiast pierwsza morfologia średnio dobra, jednak za pierwszym razem nie zbadali mi żelaza przez przypadek( a miałam kiedyś anemie z niedoboru żelaza 20ug/dL) dlatego powtórzyli. I okazało się, że teraz żelazo wynosi 280 ug/dL! Morfologia słaba byla zawsze, wiele wskaźników w dolnych granicach. WBC: 2,2-2,5x 10\'3 /mm\'3 (za nisko, nie [podoba mi sie]) RBC: 4,48-4,17x10\'6/mm\'3 HGB: 11,5-10,7g/d OB: 14 IRON: 280-156ug/dL Najjpierw usłyszałam, że zastanawiające jest to czemu żelazo mi tak skacze, miałam robionych kilkanascie morfologii, dziwili sie czemu mało hemoglobiny a tak duuuużo żelaza. Sprawdzili TIBC: 327mg/dl.n/250-425mg/dl oraz Ferytynę: 34,04ug/dL Początkowo nastraszyli mnie, że szpik kostny może nie pracować, i prawdopodobnie potrzebne będą badania tegoż szpiku. Miałambyć przewieziona na oddział hematologiczny. Następnego dnia przyszedł lekarz i powiedzieli ze to anemia i że powinnam brać żelazo(hahaha jednak lekarka dodała już potem, że przy takim poziomie żelaza boja podawac mi się żelazo xDDDDD i ja zgłupiałam, nic już nie wiedziałaaaam i nie wiem!!). Dziś wypisano mnie, kazano jeść więcej mięsa i tyle. Ratuuuuuuuunkuuuuuuuuuuuuu...... Czemu mam tak mało krwinek białych?....Co z tym żelazem!! Kidyś 20 teraz 280!!!!!! Matkooo...I tylko ciągle pytali się mnie w szpitalu czy nie jest mi słabo xDDD. Trzymali tydzien, a miałbyć jeden dzien! I czuję sie gorzej niż przed pójściem do szpitala ponieważ zdenerwowali mnie niemołosiernie. Co mam teraz zrobić?...!!! Miałam również kaszel - to był zespół oskrzelowo zatokowy. Myslę, że nie spadły mi te leukocyty od infekcji ponieważ 2 tyg temu tez byłam chora, i w ogóle często chora robiłam badania i nigdy nie było tak źle!!!! I dwa tygodnie temu byłam po 2 antybiotykach, a teraz w szpitalu nic mi już nie dawali. I 2 miesiące temu zaczęły mi się powiększać węzły chłonne szyi. Ogólnie czuję przewlekłe osłabienie i zmęczenie, łapie pierwszą lepszą infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×