Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka11

skaza bialkowa u malutkiego dziecka

Polecane posty

Moj synus od urodzenia ma silna skaze bialkowa,teraz ma 4mies. karmie go piersia.Po kilku wizytach u roznych lekarzy stwierdzili ze mam przejsc na diete bez bialka.Mam pytanie ile g bialka ma nie przekraczac w 100g? bo np. w makaronie jest 10g niewiem czy moge zjesc.Prosze o odpowiedzi i dziekuje z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem za bardzo pytania. skaza bialkowa to okreslenie na alergie na bialko mleka krowiego czyli masz unikac wszelkich produktow w ktorych zawarte jest bialko mleka krowiego... najczesciej skazie bialkowej towarzysza inne alergie wiec dobrze by bylo w jadlospisie unikac rowniez najczestszych alergenow (jajek np.). no ale bezwzglednie musisz unikac wszystkiego z mlekiem krowim w skadzie i nie mozna ci zjesc ani grama z bialka pochodzacego z mleka krowiego... dziwne ze przechopdzisz na diete tak pozno (ja bylam na niej praktycznie od poczatku jak sie tylko dowiedzialam o skazie)... poza tym ciagle wystawianie dziecka na dzialanie alergenu moze w pozniejszych latach zaowocowac astma, wiec jak najszybciej odstaw nabial. mozesz jesc inne produkty zawierajace bialko (miesa, produkty sojowe-tylko ostroznie bo tez potrafia uczulac)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem na diecie bezbiałkowej od momentu gdy się dowiedziałąm o skazie małej. Teraz ma 3,5 miesiąca a dowiedziałam się jak miała ok 2 miesiące. Nie jem nic co zawiera białko,oraz jajka, makaron bezjajeczny kupuję w sklepie ze zdrową żywnością. poza tym nie jem ryb, czekolady, cytrusów i owoców drobno pestkowych.Trochę ciężko z jadłospisem ale da sie żyć. Wszystko dla dobra dziecka. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusia wiekszosc makaronow w zwyklych supermarketach nie zawiera jajek... sa robione z samej maki-wystarczy czytac sklad... powaznie np. makarony lubelli te zwykle... wiec jak nie chchesz przeplacac w sklepie ze zdrowa zywnoscia to skocz do supermarketu i poczytaj etykiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×