Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Witam 🖐️ No dzis to juz przesada o 6 rano wstalam jesc sniadanie ;) Coz jesli chodzi o 2 apetyt to mezus byl zadowolony ;) ogolnie nie moglam spac nad ranem bo mamy w pokoju swinki morskie dwa wielgachne samce i zaczely sie rano gonic po klatce :D coz..Bede mama-zycze samych pozytywnych wrazen z USG..Marakuja na rozwolnienie dobra smecta caly czas sie z tym mecze,:(Grysiu fajne te spotkania,Witaniu-kochana odpoczwaj choc troszke ,co do ruchow dzidzi to u mnie na wieczor bardzo aktywna i rano jak jestem glodna az mi caly brzuch skacze...:) pozdrawiam wszystkie mamusie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawska-- krecenie i przewracanie czulam juz w 18/19 tc, ale takie porzadne kopanie i rozpychanie sie to dopiero niedawno. teraz to z dnia na dzien jest silniejsze i czestsze, wczesniej nawet nie zwracalam uwagi na to :P bede mama-- powodzenia na USG :) santicia-- Gabrysia fajne imionko :) My wybralismy Amelia Agata :) ktore bedzie pierwsze to jeszcze zdecydujemy, na dzien dzisiejszy to Amelka jest :) a o pepowine sie nie martw, Mala napewno odsunie ja od siebie, moja Malenka tez miala pepowine przy buzi, ale to tylko zabawa. wlasnie wrocilam z badan, w srode mam wizyte u gin. aaaa wlasnie, wiecie jaki dzisiaj mialam okropny sen? obudzilam sie z placzem normalnie... snilo mi sie moje Dzieciatko, ale one bylo takie malenkie jakbym je teraz urodzila, lezalo takie malenkie w jakims kartoniku opatulone kocykiem. Probowalam Jej dac pic ale nie ciagla, widzialam jak sie ledwo rusza i odsuwa moja piers, to bylo takie straszne... do rana nie umialam zasnac, ciagle mialm przed oczami ledwo oddychajace Dzieciatko... nie wiem co mi sie za glupoty zaczynaja snic :(:(:( mam nadzieje ze nie zepsulam Wam humorku. ide sie teraz polozyc, moze juz mi sie to nie przysni, milego dzionka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
santica- nie mam pojecia jak to jest z ta pepowina- choc powiem szczerze ze tez sie wlasnie tego obawiam ze dzidza sie zaplacze :( ty jutro zaczynasz 24tydzien a ja 22 :D az jniewiarygodne ze ten czas tak szybko leci imei Gabrysia bardzo mi sie podoba witania- wspolczuje bolow w plecach- ja mam czesto rwe kulszowa i az mi sie slabo robi ajk sobie pomysle ze teraz moze mnie zlapac :( :( :( moncia- udanych zakupow zycze :) fasola- nie ma to jak piatkowy swietny nastroj :D moj mezus juz w drodze do mnie i tylko pol godzinki zostalo i zobaczymy nasze szczescie najcenniejsze :) :) juhu!!!!!!!!! majoweczka- hehe, malenka sie domaga jedzonka nawet o 6rano :D juz mi cisnienie idzie do gory z wrazenia :) maluszkowi chyba tez bo kopie niesamowicie :) sabiness- na jakich badaniahc bylas?? niestety chyba wszytskie miewamy takie sny :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kochane :) Ale dzisiaj pospalam.. Humor troszke lepszy na cale szczescie.. A dzidzia juz dala o sobie znac dzisiaj takze jestem spokojniejsza, bo wiem ze wsyzstko u niej gra ;) teraz jakos postaram sie ogarnac wasze wpisy, tak duzo piszecie ze az nie wiem od czego zaczac ;) Marakuja co do uplawow to i u mnie sa.. taka uroda kobiet w ciazy ;) Co do spania zas, to bylo mi ciezko zawsze spac, ale odkad pije melise z pomarancza na wieczor - to na prawde cale noce pieknie przesypiam :) Bardzo mi to pomaga :) wiec i Tobie to polecam a noz i Tobie pomoze ;) Agus wozeczek bardzo fajny :) I masz racje - czerwien i dla chlopca i dla dziewczynki :) Wiadomo, teraz bedziesz sie troszeczke szybciej i bardziej meczyla po kazdym mniejszym lub wiekszym wysilku, ale to jak najbardziej naturalne jest :) bede-mama ja tez nie mam pojecia jak smakuje zupa ogorkowa ;P Kiedys tez nie jadlam pomidorowej - ale jakos mi posmakowala w koncu ;) a do ogorkowej wstret nadal mam ogromny ;) Mimo ze ogorki jem w kazdej innej postaci ;) A u mnie... to Wam opowiem przy okazji co to za aferka byla, jak juz bedzie mozna mowic wszystko i bez obaw ;) Dzis jest juz 100 razy lepiej.. :) Powodzenia na badaniach - pewnie teraz ogladasz juz dzidzie ;) Czekamy na dobre wiadomosci ;* :) Moncia od czasu do czasu mozna sobie pozwolic na makowca ;) Co do bolu w lewym boku, to pewnei dzidzia Cie tam uciska na cos, takze sie nie przejmuj kochana :) Styczniowa Malwo co do plaszczykow to faktycznie lepiej kupic dluzszy i grubszy bo zima ma byc (przynajmniej w PL) bardzo bardzo mrozna.. Daga wiem ze nie ma sensu na poczatku kupowac, bo ja nawet nie wiem czy bede miala czym wykarmic mojego Skarba ;) Takze mysle ze to sie okaze w pozniejszym czasie czy jednak sie przyda czy nie ;) Co do zupy z zacierkami to u mnie to jest tzw "mleczna" czyli mleko i zacierki - takie jakby kluski robi sie je z maki, jaj ;) No i sie je tak wlasnie "uciera" kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc hehe ;)) haha usmialam sie jak przeczytalam opis Twojej wizyty u gina ;) Taka pacjenta to sie malo kiedy zdarza ;) Ja to zawsze mam setki pytan, ale moja dr jest tak mila ze z usmiechem na wszystkie odpowiada, bo niektorzy to czasami wielka łaske robia ze odp.. Ciekawska mamo - po prostu Twoja mama sie martwi o Ciebie ;) Nie martw sie.. ja z moja nie mieszkam razem, a tez jak sie tylko zobaczymy to od razu stost pytan, rad i innych takich ;) Oczywiscie jak juz pow moi rodzice maja racje zawsze, wiec wole ich sluchac, co do basenu to Ci powiem ze wcael nie musi byc jakas infekcja :) Takze to akurat bym ominela - chociaz u mnie w miescie to co rusz afera i zamykanie basenu bylo bo jakies gronkowce itd.. wiec ja wole losu nie kusic i takie baseny jak moj omijac z daleka, ale jesli nie bylo nic takiego u Ciebie i bardziej dbaja o czystosc niz u mnie to czemu mialabys nie isc ? ;) Grysia takich jak ten tylko ze 3kolowych jest duzo wozkow ;) Bynajmniej jak ide u mnie po miescie to widuje ;) Wiec mysle ze problemu ze znalezieniem takiego nie mialabys problemu :) Mnie tylko troszke wkurza ze przednie kola sa mniejsze niz tylnie.. wolalabym zeby wszystkie byly jednakowe.. z tym ze przednie skretne- ale nie wiem czy znajde taki ;) Super ze macie tam takie centrum, u Nas takich miejsc bardzo brakuje.. ale co zrobic.. za granica wszystko jest lepsze ;) Agatokles - jak dluzej gdzies pospaceruje to mnie tez boli w krzyzu.. i czasami tez tak mocno ze jak sie poloze to sie ruszyc nie moge.. ale na szczescie przechodzi, wiec staram sie tez za duzo nie chodzic po sklepach, bo wole w zamian tego isc na spacer ;) Santicia Nie martw sie kochana na zapas ! Nic jej tam nie grozi, i na pewno sie odsunie ta pepowinka :) Jeszcze Malutka ma duzo czasu ;) Imie jest przesliczne :D Witania dziekuje za slowa pocieszenia, juz jest znacznie lepiej :* Zwolnij kochana Tobie sie troszke odpoczynku nalezy :) Fasola wspolczuje grafiku biedulko :( Wczoraj faktycznie slabiutko dawala o sobie znac, ale dzisiaj juz nadrabia takze sie przestalam martwic, a jak Twoj Babelek ? ;> Pewnie tez juz mizia Mamusie od ranka ;) Majoweczko swinki morskie macie ;> :D Ale super ;D Zawsze chcialam miec swinki ale moj nie chce ;P I nie idzie go przekonac, on za to by chcial jeszcze jednego psa ;P Ale ciagle mu powtarzam ze poki co nie mamy warunkow na to ;) Sabiness nie martw sie tym snem, czytalam ze to jak najbardziej naturalne jest, ze niby to nasza podswiadomosc tego strachu przed porodem tak zaczyna dzialac.. ale nie ma czym sie przejmowac, bo na pewno ten sen sie nie sprawdzi, a dzdzia urodzi sie cala i zdrowiutenka :) I bedzie tak glosno krzyczec ze na pewno caly oddzial ja bedzie slyszal hehe ;) Glowka do gory kochana :* To byl tylko zly sen A u mnie dzis 19 tydzien sie zaczyna :) Kurcze jak ten czas szybko leci ;) Humorek znacznie lepszy, przespana cala noc, az do 9:30 dzisiaj spalam.. ;o Nawet nie slyszalam kiedy moj do pracy poszedl.. ;) A co do nacinania krocza - powiem Wam ze ja wole zeby mi nacieto.. niz jesli mialabym popekac sama.. tak neistety moja kuzynka miala.. i nie wiedzieli jak ja zszyc ;/ dlatego.. lepiej zeby nacieli i zszyli to co nacieli niz jakby mieli mnie cala pocharatac.. No i udalo mi sie ogarnac wszystkie posty od wczorajszego dnia ;) Milego dnia Mamusie i dzidziusie :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ❤️ :) Marwo,Sabiness,Będę-mama – dziekuje, mam nadzieje,ze ta pepowina przestanie być jej najlepsza zabawka… ;) Mala ciagle ma glowke tak jak do porodu, a ta pepowinka z silami grawitacji tez na dol się zsuwa… Ehh… Będę-mama – 22 tydzien?NIom gratulejszyn na zapasik ;) Czas leci,masz racje :) Eh… Do finalu mniej jak wiecej… Sabiness – ja tez miewam takie sny, już dwa razy były tak smutne ze również płakałam :) To znak ze się bardzo martwimy a nasza milosc stala się już…bezwarunkowa ;) A ja się przed chwilka zbudzilam z drzemki, jakos zle się poczulam,slabo mi było, i przyszedł pas ciazowy – jest suuuper :) Wezme go dzisiaj na zajecia, bo na ten weekend mam zjazd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaMadzik
czesc dziewczunki, mam pytanie czy spicie na plecach?? bo słyszałam że spanie na plecach poddusza dzidzię, należy spać na lewym boku z poduszką między nogami, czy stosujecie się do tego? bo mi jakoś niewychodzi w nocy sama się przekręcam na plecy?? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, Santicia, Witania, Mama Jakubka i wszystkie Mamulki ktore jeszcze nie podaly swojego maila - bylabym bardzo wdzieczna jesli jednak bym otrzymala Wasze adresy ;) W celu przekazania waznych informacji ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dzierlatki, u mnie 3:30 w nocy.... nie spie i nie moge :( tyle dobrego, ze z wami w koncu popisac moge bede-mama, a co o tym nacinaniu pisali? w DE tez je zawsze robia? Szpital nie jedyny, jest jeszcze jeden blizej o polowe drogi, ale tam podobno jest poloznik sadysta, zwolennik cesarek, wiec trzymam sie z daleka (droga przez gory i tak by mnie czekala), a ten moj szpital ma zupelnie nowy oddzial polozniczy, ludzie mili, musze dojechac jakos ;-) Tutaj zaleca sie jechac wczesniej przed terminem i czekac juz tam na rozwiazanie, ale ja nie wiem ile sama wytrzymam (maz musi pracowac), no chyba ze z nudow i tesknoty zaczne rodzic /lol/. Koniecznie idz obejrzyj szpital i oddzial, to wazne, mi bardzo pomoglo, uspokoilam sie przynajmniej co do tego tematu, pielegniarka wszystko nam super wyjasnila i pokazala, omowila fazy porodu i rozne opcje :) (Nutella jeszcze cala, wczoraj poszly rodzynki w czekoladzie ;)) Mow koniecznie zaraz nam tu, jak tam po badaniu. Santicia ja tez sie matwie, moj bobas tez szalal ostatnio, a teraz cisza, a co do pepowiny to chyba jeszcze duzo czasu, powinna sie jeszcze ulozyc prawidlowo, badz dobrej mysli. Gabi mi sie podoba Witania, a czemu szykujesz sie na cc? Sorki ze pytam, moze pisalas wczesniej Fasola, no ja ci powiem, ze balam sie szpitala jak diabel swieconej wody (nie mialam pojecia czego sie tu spodziewac) i teraz kamien spadl mi z serca, ze znalazlam ten szpital, ale nie wszedzie jest tak fajnie, no i jak juz mowilam musze tam dojechac najpierw 200km, 3h kreta, gorska droga, cos za cos ;) (PS, maz ma lezanke a nie lazienke, tzn lazienka jest w pokoju tez z wanna nawet, aleja sie ciesze ze moj M bedzie mogl sie zdrzemac jak da rade) Laktatory ogldalismy w internecie wczoraj, nie wiem jak wy dziewczyny, ale ja sie nie widze zupelnie jako uzytkownik tego urzadzenia. A tak w ogole jakie macie preferencje? Reczne, na baterie czy mechaniczne, my widzielismy taki na baterie, strasznie glosny jest. Glupie pytanie, a nie mozesz siedziec przy sztaludze np na takim wysokim krzesle? Sabiness, takie sny to kolejne uroki ciazy, coraz bardziej sie martwimy i zaczynaja nam sie snic glupoty, ja staram sie nie myslec za duzo, choc nie bardzo sie da Marwo, ja tez mam mnostwo pytan zawsze do lekarza, siedze najczesciej na badaniu dlugo, zawsze mam liste gotowa, zeby niczego nie zapomniec zapytac, tylko jak wychodze to staram sie nie rozgladac po poczekalni, bo pewnie jakies wkurzone przyszle mame juz tam siedza, no coz, powinni sie juz nauczyc, zeby dawac mi dluzsze wizyty ;) Ja mysle, ze to tak jest w pierwszej ciazy niczego nie jestes pewna nawet jak wiesz jak to jest, wiec duzo pytasz, a w drugiej juz jestes sama ekspertem :) Hej juz 19ty tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede-mama-- bad.ogolne moczu, morfologia i CRP :) malaMadzik-- ja lubie zasypiac na plecach bo wtedy wspaniale czuje Małą :) w nocy sie przewracam na bok, ale nie pilnuje tego jakos specjalnie. a co do badan to myslicie ze moge poprosic lekarza zeby mi zlecil badania na toksoplazmoze i to cos z obciazeniem glukoza itd? inne kobiety juz to mialy, a ja ciagle tylko mocz i morfologia.. dzieki za wsparcie w sprawie tego snu... Maz sie aby wspaniale zachowal, byl strasznie zaspany ale mnie przytulil i podal puszke brzoskwin :) A ja moge znowu powiedziec - obżarstwo jest grzechem... po obiedzie sie znowu ruszac nie umie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaMadzik, to taka niby pozycja najlepsza do spania na tym lewym boku, ale mi np zupelnie nie pasuje, wole prawy bok, mysle, ze mozesz spac jak ci wygodnie, jesli krzywdzilabys dzidzie to twoj organizm dalby ci znac od razu, a ta pozycja jest zalecana tylko a nie najlepsza dla wszystkich, wydaje mi sie ze potem juz nie dasz rady spac na plecach, bo dzidzia bedzie za duza i na glowna zyle bedzie naciskac za mocno, wiec nie martw sie, jeszcze zmienisz sama przyzwyczajenia :) kurcze laski, ja zamiast sie przespac jeszcze, glodna teraz jestem... no zalamka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness jasne, ze zapytaj o skierowanie na badania, jesli ci nie da to niech uzasadni dlaczego? moze za wczesnie jeszcze, ja mam juz skierowanie na krzywa cukrowa, ale mam isc dopiero na badanie miedzy 24 a 28 tygodniem, wiec moze twoj lekarz tez czeka, kto pyta nie bladzi kochana, a moze te badania nie sa u ciebie refundowane a lekarz nie chce cie wysylac prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jezeli chodzi o znieczulenie przy porodzie to mysle ze trzeba sie zastanowic i porozmawiac z dobrym lekarzem na ten temat. Oczywiscie kazda z nas chcialaby jak najmniej sie meczyc i chetnie strzelila by sobie znieczulenie :D ja tez tak myslalam ale.... miesiac temu spotkalam sie ze znajomym lekarzem (co prawda nie ginekologiem tylko chirurgiem) ale pracuje w szpitalu gdzie dosc popularny jest wsrod kobiet ze wzgledu na dobra opieke przy porodach i kobiety chetnie tam rodza. Ostatnio opowiadal mi ze chce jeszcze bardziej ulepszyc porodowke m.in chce zeby bardziej dostepny byl porod w znieczuleniu. On widzi to w ten sposob ze kobieta wczesniej zazwyczaj i tak oglada jak wyglada szpital i rozmawia z personelem wiec wczesniej musialaby sie zdecydowac na taki porod ale najpierw konieczne byloby spotkanie z lekarzami i rozmowa za i przeciw takiemu rozwiazaniu. Mowi ze wbrew pozorom kobiety czesto rezygnuja ze znieczulenia jezeli lekarz okladnie im opowie i wytlumaczy jak to wyglada i jakie rzeczy i ryzyko sie z tym wiaze. Mysle ze to jest super pomysl zeby nie decydowac sie w ciemno tylko dlatego ze sie boimy bolu ale zebysmy sie dobrze zastanowily i porozmawialy na ten temat z kims kompetentnym. ja osobiescie wybieram sie w grudniu do tego szpitala gdzie ten lekarz mnie oprowadzi i wszystko wytlumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness > toksoplazmoze mozesz sobie zrobic w kazdej chwili sama prywatnie. ja juz robilam i na szczescie wynik jest ok :) moj lekarz tez standardowo caly czas morfologie, mocz, cukier i bialko sprawdza ale pod koniec pazdziernika czeka mnie badanie krzywej cukrowej czyli 3 naklucia w ciagu 2 godzin i wypicie 75g glukozy. napewno tez bedziesz miala to badania bo to podobno obowiazkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj znowu objadam sie na mase :) mam ogromny apetyt i nie moge i w sumie nawet niechce nad nim zapanowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ledwo nadazam za Wami ostatnio ;-) U mnie nic nowego. Chcialam na cos odpisac, ale zapomnialam na co... Masakra, chyba skleroza ciazowa mnie dopada! Cos bylo jeszcze o porodach w wodzie - tutaj mozna wypozyczyc specjalna wanne i rodzic tez w domu w wodzie, ale ja nie chce w domu - balabym sie, ze w razie komplikacji pomoc dotarlaby za pozno :-( Napewno chce rodzic w szpitalu, a czy w wodzie, czy nie, to jeszcze pomysle... I ja nie chce, zeby moj M byl ze mna... Chce byc sama. Wiem, wylamuje sie, ale tak mam czesto ;-) Ruchy poczulam w 20tc. I teraz czuje coraz mocniej, tak pare razy dziennie. Spie tez na plecach, bo tak mi najwygodniej. Ewentualnie prawy bok wchodzi w gre, na lewym najgorzej sie czuje i dlugo nie wytrzymuje. Nie wiem, co jeszcze... jak sobie przypomne, to napisz. Bede-mama, pisz jak po usg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moncia to widzę, że też lubisz dłuższe pogaduszki telefoniczne ;) Fasola, wszystkie będziemy zmuszone do używania laktatorów... Majóweczko, o 6tej śniadanko??? :D Dobre :D Trochę wcześnie... U mnie też ruchy najwyraźniejsze na wieczór i rano :) Sabiness ślicznie Amelka :) Sen okropny, jak najszybciej zapomnij o nim... Bede-mama właśnie rwy kulszowej najbardziej się boję, oby nas ominęła... Marwo zupa górkowa jest pyszniutka ;) Mój mail witania@autograf.pl Grysiu, śpj kochana, śpij... Środek nocy. U mnie cc z powodu że mam świeżą bliznę po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marwo moja fasola też się od rana rozbrykala;) więc od razu lepiej. Santicia a przeslij jak mozesz jeszcze raz link do tego pasa:) bo ja chyba cos ominelam. z góry dziękuję. Grysiu a czemu nie możesz spać? coś Cię boli? Co do sztalug to to by bylo za proste. w domu to ja mam takie krzeselko ale na uczelni zapomnij - dobrze ze sztalugi są. a to moje krzesło troszkę ciężkie więc nie wyobrażam sobie wozić je za kazdym razem:( leżanka;) ale się uśmiałam chyba za szybko czytalam tamtą wiadomoć;) sabiness ja bym swojego poprosila. Zawsze lepiej wiedzieć, zwlaszcza ze na glukoze robi się wlasnie w tym okresie. Bo z tego co wiem to na toksoplazmoze na poczatku, ale tym co wyszla ujemna musza w 25 tygodniu zrobic ponownie. Witaniu wiem ale nie wyobrazam sobie sciagnac mleka na caly dzien....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musialam w końcu stopkę zmienić;) Buziaki dla wszystkich lutóweczek bo ja już chyba tu dzisiaj nie zawitam. No chyba że wieczorkiem ale bardzo późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja sie codzien lapie ze budze sie na plecach mala mamo :/ ale lekarz mowil ze nic mi nie bedzie ...sluchajcie jestem z siebie dumna bo po dlugich walkach zalatwilam dzis w poradni papiery,o certyfikat ciazy,przysla mi go do domu i bede mogla dalej starac sie o macierzynski,naprawde sukces bo kazdy mnie gdzie indziej odsylal dawal inne numery tel.itp..smieszny i zakrecony to kraj..Co do boli brzucha to nie wiem ale jak chodze to mnie strasznie ciagnie,najbardziej lewa strona..wydaje mi sie jakby dzidzia podczas chodzenia tam lezala...mam nadzieje ze to nic powaznego?!Zjadlam golabki z pudliszek i czekam na meza ktory ma dzisz szybciej finisz i obiecal zabrac na pizze...;P Zgaga murowana hehe zreszta ja mam zgage od kiedy jem sniadanie i bez niej czuje sie dziwnie :D pozdrawiam oczywiscie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grysia-- to idz cos zjedz :) ja sie budze codziennie w nocy miedzy 2-3 i poprostu musze cos zjesc. Jak nie zjem to tez spac nie umiem :P ostatnio wsuwalam kanapke z serkiem topionym, do tego kakao i zagryzalam brzoskwiniami z puszki :D i powiem Ci ze potem spie jak male dziecko do 9 rano :D nie ma co sie dziwic, Dzidzius chce i koniec :D a co do badan to sa normalnie refundowane tylko ten lekarz cos chyba kreci bo nie chetnie daje mi skierowania na badania. zuza-anna-- jak mi nie da skierowania teraz we srode na wizycie to zrobie pywatnie, bo kontakt z kotami mialam od dziecka i troszke sie niepokoje. Z drugiej strony znajoma polozna mi powiedziala ze jak dotrzymalam ciaze tak dlugo, to tokso napewno nie mam, bo jakbym miala to bym juz dawno poronila. a te z glukoza co one daja? do czego sa potzrebne? jedz jedz :) jak to zawsze powtarzam mojej 8-miesiecznej bratanicy "papej, papej, bedziesz buła" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze na chwilkę zajrzalam sabiness jeśli chodzi o glukoze w ciązy to badają Ci ją po to żeby okreslić poziom glukozy w surowicy krwi aby w ten sposób wyeliminować zagrozenie cukrzycą w czasie ciąży. A co do toksoplazmozy to raczej masz racje, ale lepiej się przebadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness > ja musiałam zrobic toksoplazme bo wczesniej dwa razy poronilam.... Twoja położna ma troche racji ale uważam że jeżeli chcesz to powinnaś zrobić to badanie. Glukoze się pije przy badaniu krzywej cukrowej żeby sprawdzić czy kobieta nie ma cukrzycy ciążowej. Pierwsze pobranie krwi jest na czczo, później pije się glukoze i kolejne próbki pobierają po 1 i 2 godzinie. Ja mam cały czas strasznego spiocha. W nocy tylko wstaje żeby isc do toalety no chyba że dzidziuś tak szaleje w brzuszku że mnie obudzi.. już kilka razy mu sie udało :) i przewracam się cały czas z boku na bok. majoweczka09 > gratuluje sukcesu!!! jak ktoś jest uparty i wie co chce osiągnąc to napewno sie uda :) uciekam od kompa bo skupić się nie moge tak maluszek zaczął szaleć że brzuch mi skacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja wczoraj was podczytywalam ale taka bylam zabiegana w pracy a na dodatek kolezanka zadzwonila ze jej synek jest chory (znow klamala, maly na bank ma sie dobrze ;) ) i poproszono mnie o zrobienie jeszcze jej zmiany czyli w sumie 15 godzin, zawsze sie zgadzalam ale tym razem miarka sie przegiela, od 3tyg nie robie doubli bo jestem w ciazy i az sie wkurzylam ze mnie o to poprosila managerka, powiedzialam ze ewentualnie zostane 3 g dluzej a poranna zmiana niech przyjdzie na 2 w nocy do pracy. A ta pipka stracila kase bo myslala ze ja zrobie za nia jej zmiane a ona zrobi za mnie niedzielna. Nie ma mowy, w pon mam usg i w niedziele musze byc czyms zajeta bo inaczej to ocipicy bym dostala z tego podekscytowania :D Czy wy tez jestescie zakrecone, zapominacie co chcialyscie zrobic? Np teraz przeczytalam co pisalyscie i jak chce odpisac to ledwo co pamietam co chcialam napisac...ponoc mozg w ciazy gorzej sie dotlenia bo wiecej idzie do dzidzi, eh dzidziu ogluptaszasz mamusie, ale dyplomu mi nie zabierzesz :P Chcialam sie pochwalic ze wczoraj zaczelam 20 tydzien, to taka okragla polmetkowa liczba, strasznie sie ciesze. Ludzie w pracy ktorzy wiedza ze jestem w ciazy mowili mi wczoraj ze w koncu zaczyna mi cos widac brzuszek, ale ci co nie wiedza a im wczoraj powiedzialam to nie mogli uwierzyc. Pogadalam sobie z jedna ciezarna i mowila ze mnie to dziewczynka bedzie-no w koncu choc jedna osoba stawia na dziewczyne hehe-bo mam taki ksztalt brzucha ze mi sie rozlewa po calosci, mowila ze w tym roku to zatrzesienie chlopcow, ze tyle znajomych czy nawet klientow w jej sklepie spodziewa sie chlopcow, tak wiec nasz topik to chyba wyjatek bo na okolo tez widze wiecej chlopcow :) Bede mama daj znac jak po usg. Mnie pecherz w nocy nie goni, dziasla nie krwawia, zgagi brak, jedyne co to bym mogla sie w lozku wylegiwac calymi dniami ;) Tak wiec odpukac na razie ciaze znosze dobrze (tzn oprocz pierwszych 3 miesiecy, brrrr, jak pomysle o tych mdlosciach...). Grysia, ja mam dokladnie takie samo dziwne odzucie zwiazane z laktatorem, kojarzy mi sie to z dojeniem, no bo nie oszukujmy sie jest to ludzka dojarka ;) Zniesmacza mnie ta mysl ale laktator i tak kupie, bo chce miec mozliwosc wyjsc z domu na dluzej nie martwiac sie ze dziecko dostaje sztuczne mleko, jak nie bedzie trzeba to wole jak najdluzej moim mlekiem karmic. A po drugie to sa one super na zatory i nadprodukcje mleka. Eh ale bede to robic w samotnosci, nikomu nie pozwole sie ogladac podczas dojenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) podziwiam wszystkie z Was ktore chodza do pracy i jeszcze po tyle godzin, ja mam zakaz przez ciaze zaagrozona i chyba dlatego tez takiego lenia dostalam ze nawet posprzatac mi sie nie chce w domu masakra.. Mnie tez bolą plecy czasem budze sie rano czuje zmeczenie ale bol plecow nie daje mi juz spac szczegolnie bolą wlasnie jak leze na plecach tak jakby mnie dzidzia wtedy usickala albo ja nie wiem Tez dzis mialam dziwne sny najpierw snila mi sie w ogole jakas masakra morderstwa zabojstwa a pozniej jak wstalam siku i znow poszlam spac to przysnila mi sie moja mała coreczka mbyla taka malenka miala krociutkie czarne wloski wygladala jak ja gdy bylam taka malutka, w tym snie przewijalam ja po raz pierwszy wiem ze strasznie dlugo to trwalo bo bylam taka delikatna tak sie balam ze cos jej zrobie hehe potem jeszcze mi sie snilo ze przykladalam ja do cycusia z jednego ladnie pila z drugiego nie chciala :d wstalam i stwierdzilam ze nie moge sie juz doczekac az bede ja miala przy sobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falbanaaa ja przez pierwsze 4 miesiace czulam sie bardzo zle potem caly 5 miesiac dobrze a przez ostatnie dni (chyba przez ta pogode) brak we mnie zycia tylko bym lezala w lozku, nic nie robila, myslala o glupich dolujacych sprawach no i wlasnie zaczela mnie meczyc zgaga coraz czesciej.. a ja tez sie pochwale dzis zaczynam 24 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) skrotem telegraficznym bo padam na pyszczola i ide spac 20tydz 5 dzien, 390g, zdrowy chlopak :) caluje Was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawska mama, ja tez mam sny o dziecku, zawsze mi sie sni dziewcznka choc nie znam plci ;) Dzis spalam do 13tej i mialam super przygodowy sen, jakis splyw statkiem na rzece, statek sie przewrocil i bylo ciekawie :) No wlasnie zapomnialam napisac o plecach, pierwszy bol krzyza juz mialam w pierwszym miesiacu ciazy, teraz czasem tak zaboli ze wstac z lozka nie moge, musze jakos bokiem sie skulac ;) A co do pracy to ja bym najchetniej na L4 poszla ale w UK czegos takiego nie ma, wg nich ciaza to nie choroba i czy zle sie czujesz czy dobrze to robic trzeba, jedyne co mozna zrobic to mozna zaczac macierzynski juz 11tyg przed PDP z czego skorzystam. Ktos sie pytal kiedy wracam, wiec zaraz przed gwiazdka. A moj mail to falbanaa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raany ogladalyscie moze rozmowy w toku.. byl temat o tabletkach antykoncepcyjnych i byla bardzo mloda dziewczyna ktora sie wypowiadala ze zazywala te tabletki poszla do lekarza i okazalo sie ze jest w ciazy (tak wlasnie od ktoregos momentu zaczelam sluchac ale chyba dobrze zrozumialam) dogadala sie z lekarzem kupila tabletki wczesnoporonne zazyła, zaczela krwawic po czym bardzo sie zdziwila ze 4 tyg plod ma raczki nozki glowke.. okazalo sie ze dzidzius mial juz 19 tygodni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tili tili gratuluje synka dzis byla u mnie siostra ktora jest 4 tyg po slubie tak narzekała na swojego meza ze az sie ciesze ze juz sobie poszla w sumie widziala co brała wiec niech teraz nie narzeka ja czekam na mojego buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli super !!! GRATULACJE!!! :D Wreszcie chłopak, bo mało u nas ;) Ciekawska mama, to nie tak było w tych rozmowach w toku, dziewczyna poszła do lekarza po tabletki, nie wiedziała, że jest w ciąży i lekarz też nie stwierdził, bo było za wcześnie, przepisał jej tabletki i dziewczyna poroniła, ale dopiero w 19 tyg ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×