Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

Gość czyli nie ma tu
Michala G. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tajemnicza
Wiatr, nie poprawiaj mnie co raz, jestem "nie tajemnicza". Kazdy wybiera nick sobie sam, chociaz ... mam problem z jezykiem polskim :). Ucze sie polskiego, bo bardzo mi sie podoba. Polki i polacy rowniez... :) ...i w koncu na tym topiku ucza sie jezyka rosyjskiego, a nie polskiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OM
zyje, kochanie dla Ciebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO Iron.y: ja mam piosenke \"dwie gitary\" Ha! tylko ze po francusku w wykonaniu Aznavour\'a, a w refrenie rzeczywiscie jest \"ech raz, jeszczo raz ...\"itp Rowniez mam oryginalną piosenkę w wykonaniu Wysockiego. ps. a wczoraj oglądalam 20-lecie Chaif w TV \"na pierwom\", ech...... \"poplach o nem poka on zywoj...........\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak! Tak to jest jak sie najpierw pisze a potem czyta, głąb ze mnie! pozdrowka, dla Iron tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś sie podszył pode mnie, ale napisał dobrze;D, żyje Wietrze. Mam tylko egzamin z literatury rosyjskiej XIX/XXw., więc jestem zakopana w knigach:o. A ktoś tu sie chwalił, ze był nad jeziorem Bajkał, nie pamietam tylko kto, a nie mam czasu sprawdzic. Prosze bardzo o jakies wrazenia z podróży:). Tez bardzo chciałabym tam pojechac, tylko brak mi kompanii:o. Pozdrowiam Cie Wietrzyku(a moze Huraganie;) )i cała Reszte🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki powod milczenia jest chwalebny - powodzenia wszystkim zdajacym egzaminy, piszacym prace itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Я на экзаменах и в отчаянии......:( Pozdrawiam gorąco🌼 и надеюсь, что наш топик(?) останется в живых:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podciagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lauralove
Czesc wszystkim.Studiuje w Polsce,pochodze zas z Bialorusi.Rosyjski znam doskonale i uwazam ,ze jest piekny,razem z wloskim uznany za jezyk milosci.Ma w sobie ta sile i duchowa potege o ktorej miedzy innymi pisze W.Megre\"Anastazja\".Zycze kazdemu przeczytac te ksiazki,kazdemu kto chce budowac swoje zycie na gruncie spelnionych marzen.Nazwalabym stan po przeczytaniu ksiazek tych stanem renesansu duszy.Swoja droga staram sie jak najwiecej opowiadac o Anastazji i jej mysleniu,o jej tworzeniu i pieknym spelnieniu.Swiat rozkwita ...To dziala!!!Jesli jestes zainteresowany to napisz do mnie:) Moje gg 5882008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
опять гибернация топика... найду Байкал в сети

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tia... nawet jego corke :) ...В старые времена могучий Байкал был веселым и добрым. Крепко любил он свою единственную дочь Ангару. Красивее ее не было на земле. Днем она светла - светлее неба, ночью темна - темнее тучи. И кто бы ни ехал мимо Ангары, все любовались ею, все славили ее...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Мать-Природа мудра. Она спрятала подальше от своих неразумных детей, в самый центр Сибири, этот последний живой колодец планеты. Несколько миллионов лет создавала природа это чудо - уникальную фабрику чистой воды. Байкал уникален своей древностью. Ему около 25 миллионов лет. Обычно озеро в 10-20 тыс. лет считается старым, а Байкал молод, и нет никаких признаков того, что начинает стареть и когда-нибудь, в обозримом будущем, исчезнет с лица Земли, как исчезли и исчезают многие озера. Наоборот, исследования последних лет позволили геофизикам высказать гипотезу о том, что Байкал является зарождающимся океаном. Это подтверждается тем, что его берега расходятся со скоростью до 2 см в год, подобно тому, как расходятся континенты Африка и Южная Америка..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala1
Witam wszystkich:) Być może takie pytanie już kiedyś padło na forum,ale... czy możecie mi polecić jakąś szkołę języka rosyjskiego w W-wie?Uczę się tego języka od podstawówki,zdawałam maturę,potem egz.na studiach na poziomie B1 no i utknęłam na B2 i nie mogę go zdać. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na kogo czekasz
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhh
W Polsce wszyscy po czterdziestce, przynajmniej jako tako. Jak pamiętacie był jezykiem obowiazkowym, i nawet jesli nie chciało sie go uczyc to przez 11 lat nauki jakos wchodził do głowy. musiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraaa
nie chcialo mi sie przegladaac dokladnie calego tematu wiec wybaczcie ze sie nie doczytalam...sa tu jacys studenci filologii rosyjskiej? ja wlasnie sie tym zajmuje na co dzien. a w ogole rosyjskiego ocze sie...niech tylko policze...10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuujjjjjujuju
ojojok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
Hej Kochani, a ja jestem świeżo upieczonąstudentką rusycystyki! :) Nie uczyłam się w ogóle tego języka wcześniej, więc zaczynam od podstaw :) (gr niezaawans.) Zastanawiam się - czy j.ros. przysparza trudności uczącym się ludziom ? Dodam, że znam j.ang. i j.niem. Boję się, że nie podołam :O Przerażają te bukfy :) Więc trzeba się przyłożyć do nauki tego języka czy też jest prosty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraaa
Tymonka- najtrudniejszy nie jest ale prosty tez nie:) bukwy to akurat nic skomplikowanego:) spokojnie sie nauczysz. musisz zwrocic uwage na gramatyke np. odmiany niby czesto podobne do polskich ale jest tam mnostwo haczykow. no i moim zdaniem najtrudniejszy jest ten rosyjski akcent ruchomy. nawet rosjanie maja z ni czasem trudnosci. ale nie martw sie.bedzie dobrze:)) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×