Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość laseczka1000

FRAXEL LASER BLIZNY POTRADZIKOWE, EFEKTY

Polecane posty

Gość Katherina_71
Witam, chciałam się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi likwidacji blizn i przebarwień FRAXELem RE:store. Zabieg (pierwszy) miałam wykonywany w Bydgoszczy w dniu dzisiejszym. Po wcześniejszej konsultacji, którą odbyłam przed świętami. Zabieg według mojego uznania bolesny, ale każdy ma własną granicę bólu. znieczulenie całej twarzy trwało godzinę - na cała twarz nałożona została gruba warstwa maści. Zabieg trwał w sumie około 1,45 minut, dwoma "natężeniami" Fraxela. Najpierw głęboki, potem powierzchowny. Opuszczałam klinikę wyglądając tak, jakbym zasnęła w solarium, ale ... na pytanie, czy w poniedziałek powinnam wziąć urlop w pracy , usłyszałam, że nie będzie takiej potrzeby. Co do takiej odpowiedzi na moje pytanie, to nie jestem teraz pewna - patrząc na twarz. Jednak muszę przyznać, że opieka na bardzo wysokim poziomie, wychodząc z kliniki otrzymałam komplet masci i kremów do smarowania twarzy oraz wodę termalną, którą użyłam jeszcze w samochodzie wracając do domu:( - pieczenie, ból dość uporczywy. Obecnie minęło 9 godzin od zabiegu - twarz jest żywo czerwona, mam opuchnięte powieki, ba całe oczy i wyglądam jak monstrum. Blizny są bardzo czerwone. Masci miałam smarować do 6 razy dziennie, więc tego przestrzegam. Pije wapno i jem witaminę C. Na razie nie myślę o efektach, tylko o poniedziałku. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, to jednak ten urlop będzie konieczny. Jeśli ktoś podobnie przechodził ten zabieg, niech pisze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robił ktoś fraxel co2 w poznaniu, gdzie polecacie , słyszałem o podróbkach fraxela także pytam komu pomogło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska nt lasera.
Witam. Ja obecnie tez przygotowuje sie do usuwania blizn fraxelem. Zakonczylam kuracje Aknenorminem, ale miusialam zaczac brac Unidox bo wyskakiwaly mi na nowo zmiany. Miesiac temu odstawilam Aknenormin a fraxel planuje zrobic za ok 2 mies. 2 tyg przed zabiegiem mam odstawic antybiotyk, zadnych ziolek nie pic. Zastanawiam sie tylko nad miejscem wykonania zabiegu... Mieszkam na codzien w Opolu i tutaj maja FOTONA laser Dualis SP. Nie znam sie za bardzo na tych laserach wszystkich i mam do Was pytanie czy ten laser bedzie odpowiedni? Pani ktora tam pracuje mowila mi ze miala 2 zabiegi tym laserem i baaardzo mi go poleca. Mowila ze miala bardzo glebokie blizny na zuchwie, 100x gorsze niz moje i jest baardzo zadowolona. Ja na jej zuchwie nie widzialam zadnych blizn... Ja planuje 3 zabiegi z tym ze moje blizny nie sa glebokie. Mam tylko kilka glebszych. A reszta blizn a jest ich duzo sa bardzo plytkie. Ale przez to ze jest ich duzo, nie wyglada to dobrze :/. Denerwuje mnie to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę pocieszcie mnie czy dziurki po fraxelu znikną. Jestem miesiąc po zabiegu fraxelem Co2 a dziurki jak są tak były, w ogóle się nie zmniejszają. Są bardzo widoczne jak się posmarują fluidem. Najgorsze jest to, że wcale nie wygladają jakby maiły zniknąc. Czy jest tu ktoś kto mial je po miesiącu dwóch, a teraz jest powiedzmy poł roku po i jest ich zdecydowanie mniej albo zniknęły zupełnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata_Toruń jeśli tu jeszcze zaglądasz, napisz jak tam Twoje dziurki i czy przebarwienia zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawi
Dwa zabiegi laserem frakcyjnym. Pierwszy w styczniu, drugi w marcu. Po zabiegach skóra wracała do fomy około tygodnia. Niestety efekty mizerne. Blizny jak były, tak są (może odrobinę spłycone). Ani ja, ani nikt z najbliższych nie widzimy jednak specjalnej różnicy sprzed i po. Kupa pieniędzy, sporo bólu. Gratuluję tym, którzy są zadowoleni z efektów. Na mnie niestety nie zadziałało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja trzy fraxele
miałam, obiecywane cuda na patyku, a blizny jak były tak są. Od ostatniego fraxela minał u mnie rok. Załamka normalnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarz
W lutym 2011 roku skończyłam kurację Aknenorminem, który łącznie brałam przez kilka miesięcy. Niestety, lekarz dermatolog obiecał śliczną buzię, a co dostałam? - przez miesiąc od zakończenia kuracji faktycznie było lepiej, jednakże podczas procesu leczenia powstało mi mnóstwo blizn potrądzikowych, w szczególności na policzkach. Ponadto, kurację rozpoczynałam w lipcu 2010, co było jakimś nieporozumieniem - nie wiedziałam wtedy, że nie powinno stosować się tak silnych leków podczas okresu letniego z powodu mojego młodego wieku. Ile powinnam jeszcze czekać, by móc skorzystać z laseru Fraxel? Każdy dermatolog mówi inaczej, dlatego liczę na pomoc tych, którzy - być może - także korzystali z preparatów typu Aknenormin czy Izotek. (Niemal identyczny skład). Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Payo
Z tego co mi wiadomo po każdych retinoidach (np. Izotek, Rozaccutane etc.) usuwanie blizn nie wcześniej niż po pół roku. Ja blizny ma od zawsze na plecach czole i klatce piersiowej. Cały czas zastanawiam się nad Fraxelem, ale czytając niektóre posty tracę nadziję, że ich się kiedyś pozbędę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butka
2 miesiące temu przeszłam pierwszy zabieg laserem fraxel repair w jednej z warszawskich klinik. Trądzik zaczął się u mnie, kiedy miałam ok. 12 lat i w dość silnej postaci ciągnął się aż do początku studiów :( do tej pory czasem coś mi wyskakuje, ale nie jest to już tak uciążliwe i szpecące jak kiedyś. Niestety po trądziku pozostały blizny, szczególnie w okolicach policzków, środka czoła oraz brody. Są to pewnego rodzaju wgłębienia, nierówności skóry, przez które bardzo cierpiałam - w ostrym świetle twarz wyglądała jak poorana, wręcz pomarszczona i miałam obsesję przeglądania się w każdym mozliwym miejscu, żby sprawdzić jak wyglądam. Przeszłąm 2 zabiegi peelingiem glęboko złuszczającym Neoderma, który również był bolesny, a proces wracania do siebie trwał kilka dni. Przyniosło to pewien efekt, jednak nie spektakularny: polecam jednak na cerę - po zabiegu jest jaśniejsza, znikaja przebarwienia oraz skóra nie przetłuszcza się nawet przez kilka miesięcy. Zabiegu laserem długo się bałam ze względu na jego inwazyjność: obawiałam się ewentualnych powikłan itd. W końcu jednak nie wytrzymalam i pomyslalam dobra raz sie zyje a ja juz nie moglam zdzierżyć widoku swojej twarzy. Zabieg kosztował mnie 1000zł, trwał dość krótko, był bolesny ale do wytrzymania. Po zabiegu wyglądałam masakrycznie przez kilka pierwszych dni, przez 2 dni miałam na twarzy rany, z których wydobywałsię płyn oraz krew, musiałam przecierać skórę gazą sterylną oraz smaować wazeliną. Po kilku dniach strupy zeszły, a pod spodem była delikatna, czerwona skóra. Po dwóch miesiącach mogę stweirdzić, że zabieg bardzo pomógł, byc może nie działa tak samo na wszystkie typy blizn (bądź to zależy od rodzaju fraxela), ale ja jestem bardzo zadowolona: blizny bardzo się spłyciły, skóra przejaśniała, a wreszcie mogę na siebie patrzeć w miejscach, których wczesniej unikałam jak ognia (np. włączam już światło w garderobie :P - wiem, moje schizy; kto nie ma blizn nie zrozumie). Wiem, że jeszcze kilka zabiegów przede mną, lekarz ostrzega, że na pewno nie będzie to jeden lub dwa a efekt i tak nie będzie perfekcyjny - skóra nigdy nie będzie idealnie gładka jak pupa niemowlaka. Ale nie tego oczekuję - chcę odetchnąć od kompleksów, nie widzieć tylko blizn iedy patrzę na siebie. Pierwszy zabieg bardzo dużo mi pomógł, zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie, odzyskuję wiarę w to, że jednak może być inaczej. Nie wiem czy w każdej klinice mają taki sam laser i nie wiem od czego zależy, czy leczenie komuś pomaga bądź nie, ale w moim przypadku przynosi bardzo dobre efekty, przynajmniej na razie. Pozdrawiam wszystkich i kibicuję, mnie też kibicujcie, bo jeszcze dużo przede mną :)) w razie pytań postaram się odpowiedzieć, czasem tu wpadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Payo
#butka A jak z łojotokiem po zabiegu? Miało to jakis wpływ. a fraxel repair to ten silniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butka
Właściwie to nie wiem, czym różni się fraxel repair od fraxel restore, bo o takim też słyszałam. Lekarz z kliniki, w której miałam przeprowadzany zabieg stwierdził, że ten laser będzie dla mnie dobry, a przypuszczam, że tak czy owak mieli tylko taki. Jeśli chodzi o łojotok to w moim przypadku skóra po zabiegu była raczej wysuszona i dość długo dochodziła do siebie. Po pewnym czasie na brodzie zaczęły wyskakiwac mi ropne pryszcze, dermatolog stwierdziła, że to z powodu wciąż nieustabilizowanego trądziku, a podobno do fraxela powinno się podchodzić dopiero kiedy z twarzą jest juz ok. W moim przypadku (i moim zdaniem) było w porządku, pryszcze wyskakiwały stosunkowo rzadko i w małej ilości, ale pani dermatolog była innego zdania. Ale ciesze się, że zrobiłam ten zabieg zanim udałam się do dermatologa, nikt mi nie zabronil a ja nie zaluje :p i tak bym zrobila i mam zamiar zrobic jeszcze. Teraz przyjmuje tetracykline i twarz sie dodatkowo wygladzila, wiec widac lepiej efekty zabiegu. Tak czy owak, jeśli macie wciąż wyraźne problemy z trądzikiem to najpierw do dermatologa na ustabilizowanie problemu a później na zabieg; ja zrobiłam inaczej bo nie leczyłam się juz od lat przekonana, że jest już w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Może troszku usystematyzuje pewne rzeczy: 1. Nazwa frax, fraxel - to nazwa handlowa produktu - lasera frakcjonującego CO2 - lasery tego typu dzielą się na ablacyjne i nieablacyjne 2. Jeżeli stosujesz jakiekolwiek retinoidy, sterydy - to pierwszy zabieg zazwyczaj wykonuje się nie prędzej niż 6 miesięcy po zakończeniu leczenia. 3. Zabiegów nie wykonuje się podczas aktywnego trądziku - lepiej wcześniej go przeleczyć - np. peeling Easy Phytic Solution bądź poprostu maska tretinoinowa. 4. Jeżeli masz tendencje do opryszczki to 2 dni przed zabiegiem zacznij brać Heviran. 5. Po zabiegu skóra nie moze być opalaana, gdyż na pewno powstaną przebarwienia. 6 Dziurki - czyli tzn. otwory ablacyjne mogą utrzymywać się nawet do roku czasu - pytanie jak silne były ustawienia - natomiast do max miesiąca są one widoczne dla otoczenia - później są wielkości małych porów - więc są widoczne tylko dla Ciebie - jak przyglądasz się w lustrze z bardzo bliska. 7. Obrzęk powinien minąć max po 3 tygodniach. Później skóra staje się sucha - w tym momencie zaczyna przebudowywać się kolagen - efekty zabiegu ocenia się nie prędzej niż po 3 miesiącach - w tym okresie warto nawilżać, natłuszczać i odżywiać skórę - najlepsze są wówczas kremy z witaminą C - osobiście uwielbiam C-VIT z Sesdermy. Jeśli są jeszcze jakiekolwiek pytania uprzejmie pomogę - wykonujemy wiele takich zabiegów ;-) http://www.botokspoznan.pl/laser-co2.html - a tu mała galeria zdjęci po zabiegu frakcjonowania laserowego - i wcale nie jest to frax restore - wszystko zależy od chęci i umiejętności lekarza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiekk80
czy ktoś usuwał laserowo blizny potrądzikowe w poznaniu badz szczecinie? ze skutkiem zadowalającym ? jesli tak bardzo proszę o namiary na te kliniki...szukam namiarów na specjalistów z tej dziedziny godnych polecenia, którzy na prawde chca pomóc a nie tylko zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiekk80
czy ktoś usuwał laserowo blizny potrądzikowe w poznaniu badz szczecinie? ze skutkiem zadowalającym ? jesli tak bardzo proszę o namiary na te kliniki...szukam namiarów na specjalistów z tej dziedziny godnych polecenia, którzy na prawde chca pomóc a nie tylko zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynakk
do butka: gdzie laserowo usuwałas blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynakk
do sandrine: napisałas że lasery frakcjonujące CO2 - dzielą się na ablacyjne i nieablacyjne, a co onacza ten podział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butka
W AG klinik w Warszawie. Pan doktor trochę szalony, ale jak na razie nie mam mu nic do zarzucenia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnystawska
Nie wie ktoś czy można skorygowac fraxelem dość dużą wgłębiona starą bliznę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynakk
Ponawiam wątek, proszę o kontakt wszystkich którzy usuwali blizny fraxelem w Poznaniu, albo w Szczecinie, poleccie PROSZĘ jakies kliniki , badz zdecydowanie jakies odradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiekk80
ja również proszę o namiary na Szczecin, Poznań bądź Bydgoszcz, jesli w ktoryms z tych miast laserowo usuwaliscie blizny piszczcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela80
do Anulka 15 mam do ciebie pytanie:) na jednym forum znalazlam Twoja wypowiedz ze korzystalas juz z lasera celem usuniecia blizn w szczecineckim laser-medica... a na innym forum znalazlam twoje zapytanie o dr. Zawodnego ze Szczecina (według daty wynika ze pytalas o niego jak juz bylas po laserze w laser-medica), nie jestes zadowolona z laser medica? proszę odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nael
Witam wszystkich. Placówki które posiadają orginalny laser ablacyjny Fraxel repair Co2 wyprodukowany przez Reliant Technologies Inc która jest filią Solta Medical można zweryfikować wchodząc na stronęwww.fraxel.com. Następnie klika się w odnośnik "find a DOCTOR' po czym wybiera się kraj i w tabelce wyświetlają się nazwy klinik i laser jaki posiadają (fraxel restore wystepuje pod nazwa fraxel@ 1550) Na tej stronie również pod linkiem http://www.fraxel.com/consumer/what-to-expect /fraxel-results/term/62 pokazywane są efekty zabiegów z informacją jaki laser był stosowany i jaka była ilość zabiegów. Znalazłem ciekawy wątek na forum zagranicznym w którym wypowiadają się amerykańscy chirurdzy plastyczni na temat orginalnych laserów fraxel repair i fraxel restore link: http://www.realself.com/question/fraxel-repai r-how-it-different-fraxel-laser W skrócie to lakarze w tym wątku twierdzą że jedna sesja laserem fraxel repair zrobi tyle co 3-5 sesji laserem fraxel restore z tym że repair jest laserem ablacyjnym przez co okres rekonwalescencji społecznj (chyba tak to sie poprawnie nazywa czyli poprostu to w jakim czasie twarz będzie wyglądała normalnie bez zaczerwienienia i będziemy mogli pokazac sie na oczy ludziom w pracy czy szkole) jest długi i dochodzi do 10 dni i więcej a w przypadku lasera fraxel restore okres ten wynosi dzień góra 2 dni. Ogólnie to wydaje się mi że w stanach ludzie poprostu mają kase i stać ich na kilka zabiegów fraxelem restore w czasie lunchu i wolą zrobić pare i nie być wyłączonych z życia na jakis czas niz zrobic fraxelem repair i czekac ponad tydzien aby skóra wróciła do pewnej normalności bez sączących się ran. Tak uważam. Polecam przeczytanie tej stronki gdyż ci lekarze b ciekawie piszą i w dosyć przystępnym języku z tłumaczem google można sobie poradzić. Miałem dwa zabiegi jakims dennym laserem na bliznę i mi mało co pomogły więc szukam właśnie tego lasera fraxel repair. Jeżeli macie takie informację to proszę o podanie namiarów na gabinety które w swojej ofercie posiadaja orginalny laser fraxel repair. Na stronce fraxela są podane takie: http://www.liftmed.pl/ http://www.mfp24.pl/ http://www.elite.waw.pl/ http://www.estivance.pl/ Może byliście już na tych zabiegach i możecie polecić jakiegoś lekarza który ma wprawę z tym laserem? Póki co celowałbym w gabinet Elite w warszawie, czy jest tam lekarz od laserów godny polecenia? Jak ten gabinet stoi cenowo w porównaniu do innych? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzn
czy ktoś robił sobie fraxelem w Poznaniu w centrum diagnostyki znamion? Tam mają Fraxel Restore. Lekarz to Dr Tomasz Fedorowicz - po tym jak usuwałem podejrzany pieprzyk to mam do niego zaufanie. Planuję Fraxela za około rok bo wtedy tak naprawdę będe mógł z tym walczyć pełną parą no i będe mógł siedzieć w domu i czekać na gojenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Ja robiłam w Poznaniu 11 dni temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziol
hej, przeczytalam wiele opini na temat laseru fraxel. jedni odradzaja inni polecaja. jak byłam zdecydowana na 100% tak teraz nie wiem co robic. zdecydowac sie? leczylam sie rok izotekiem, skonczylam kuracje w marcu. chcialabym sie teraz pozbyc okropnych blizn z twarzy. mam je na policzkach, brodzie, czole.. czy moze jakies peelingi, kwasy lub laser MOSAIC? podobno jest mniej inwazyjny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezapominajka**
Niech ktos dokładnie opisze jak twarz wygląda po tym zabiegu czy mocno jest czerwona i spuchnieta jak długo sie goi kurcze chce isc na ten zabieg ale boje sie ze bede tak spuchnieta ze ledwo oczy bedzie widac a tu trzeba normalnie funkcjonowac chodzic do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×