Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miss_strawberry

Zaproszenie czy zawiadomienie

Polecane posty

Gość miss_strawberry

Czym rózni sie zawiadomienie od zaproszenia na ślub? w jakiej formie sa zawiadomienia, wysyła się je czy wręcza osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to chyba jasne
jesli komus dajesz/wysylasz zaproszenie to znaczy ze zapraszasz go na tą uroczystosc albo na sam slub albo na slub i wesele jesli dajesz/wysylasz zawiadomienie to znaczy ze chcesz tylko poinformowac te osoby o tym ze wychodzisz za mąż i jesli chca to mogą przyjsc na slub a jak nie to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaa333333333
Wydaje mi się, że zawiadomienie można wysłać i moim zdaniem zawiadomienie jest w formie że zawiadamiasz kogoś, że bierzesz ślub ale nie zapraszasz go na wesele. Może się mylę ale ja tak to odbieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdtyaji
dla mnie to to samo. Skoro zapraszam na sam ślub to chcę tą osobę widzieć na uroczystści w kościele jak zawiadamiam to chcę ją poinformowac ze wychodzę za mąż? wydaje mi się że samo informowanie nie zapraszając chciaz na ten ślub tej takie trochę dziwne typu: " chcę żebyś wiedział ale nie chcę byś był". Przeciez do koscioła można zaprosić sporo znajomych a niekoniecznie powinni się oni bawić na twoim weselu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
Zawiadomienie to nie od razu zaproszenie. Formą zawiadomienia sa ogłoszenia przedślubne. Zawiadamiasz wszystkich że wychodzisz za mąż ale wcale nie chcesz/oczekujesz że wszyscy przyjdą. Zapraszasz tylko tych których obecność jest dla Ciebie ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
zawiadomienie o ślubie - z reguły nie imienne, "X i Y zawiadamiają źe tu i tu wtedy i wtedy odbędzie się ich ślub". Rola wybitnie informacyjna, "bierzemy ślub, od dnia tego i tego bedziemy małżeństwem". zaproszenie na ślub - imienne, "X i Y serdecznie zapraszają A.B. na uroczystość zaślubin w dniu takim i takim tu i tu". Podkreślają fakt iż zależy nam na zobaczeniu danej osoby, "bierzemy ślub, przyjdz i bądź świadkiem naszej przysięgi i naszej radości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co powinno byc w przypadku kiedy pracuje w butiku (z kolezankami i kierowniczka na zmiany) zawiadomienie czy zaproszenie? w dniu slubu bede tu pracowala 3 miesiace... wszyscy juz co prawda wiedza, ze biore slub, ale chyba i tak wypada jakos formalnie o tym powiadomic... jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w podobnej sytuacji...
przyniosłam do pracy i położyłam na stoliku kupione w księgarni zawiadomienie, na ślub przyszły dwie koleżanki, które akurat miały wolne - z kwiatami jako delegacja... po wszystkim zaniosłam do pracy ciasto i również postawiłam na stoliku "do kawy", dla nieobecnych odłozyłam do lodówki:) wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×