Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niewielka

żadna praca nie hańbi

Polecane posty

Próbuję przekonać mamę do otwarcia własnej firmy sprzątającej Jak myślicie od czego zacząć? czy jest tu może ktoś kto prowadzi taką firmę lub korzysta z takich usług? Głównie chodziło by mi o : mycie okien, mycie podłóg, ogólne sprzatanie cotygodniowe, sprzątanie po remontach, czyszczenie dywanów, zajmowanie się ogródkiem, mycie samochodów, pranie i prasowanie. Myślę że początkowy wkład w taką firmę nie był by aż taki duży, z czasem można poszerzyć swoją działalność. W okolicznej gazecie znalazłam jedno ogłoszenie firmy sprzątającej tam pani powiedziała mi że za sprzątanie po remoncie średnio biorą 3zł za metr kwadratowy, a mycie okien 2.50 metr kwadratowy. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do założycielki topiku
Nie wiem czy pomysł dobry. Powiem tak jesli chodzi o mycie samochodów to raczej nie opłaci ci się to, u nas myjka kosztuje jakies 7 zł nie pamiętam dokładnie w zeszłym roku tak było, a koszt umycia samochodu, wody którą się zużyje, tego czasu a i tak nie będzie tak czysto jak po myjce, chyba że czyścisz wnętrze samochodu to wtedy tak bo tego na myjce raczej nie zrobią. Jesli chodzi o sprzatanie domu to zazwyczaj jak się tego potrzebuje to się zatrudnia sprzątaczkę na stałe, nie wiem czy ci taka firma wypali, moze jakbyście większy zakres wprowadzili, moze sprzątanie podwórka, koszenie trawnika. Chodzi o to że te pierwsze czynności to sobie niektórzy lubią sami wykonać i musielibyście mieć tylko klientów aktywnych zawodowo, a jeśli dojdzie wam sprzątanie podwórek, to moga skorzystać nawet starsi ludzie którzy nie mają mozliwości wykonywać nietórych obowiązków, zastanów się co jeszcze można by robić w ramach prowadzenia takiej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do założycielki topiku
No właśnie tym bardziej że jest kryzys i pracodawcy tną koszty, często wolą sobie znaleźć stażystę który będzie zapierdzielał za państwowe pieniądze i sprzątał biuro. Musisz dobrze przemyśleć swoją decyzję. Najlepiej jest inwestować w branże które kryzys nie dotyka tak bardzo, a niestety ta branża podobnie jak inne usługi, czy gastronomia to po prostu możesz nie miec na to klientów. Jest kryzys ludzie nie mają kasy więc pomyśl dobrze czy to będzie dobry interes w tym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wasze opinie, oczywiscie zastanawiam sie tylko nad tym, wiem ze sa czasy jakie sa:-/ oczywiscie porzadkowanie ogordkow tez wchodzi w rachube, nawet myslalam o nagrobkach. co do samochodow to glownie chodzi mi o czyszczenie w srodku, jestem poprostu u kogos sprzatam mieszkanie i przy okazji samochod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×