Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

A jesli cos bylo nie tak z papierami to jak sie z Wami kontaktowali?przez pracodawce?Nie wiem jak jest dokladnie z tym znieczuleniem, ja nie potrzebowalam , ale lekarz wspomnial , że i tak by mi nie dał. Wiec co kraj to obyczaj jak to sie mówi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyglądało to tak żę księgowe wypisały wszystkie dokumenty ja tylko podpisałam i one załatwiały wszystko w zusie a jak coś było nie tak to księgowe poprawiały i dzwoniły żeby przyjechać do biura ewentualnie coś dowieść albo podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znieczulenie dla kobiet w ciąży jest inne i można spokojnie z niego korzystać. Zwijając się z bólu na fotelu na pewno nie zrobisz lepiej swojemu Maleństwu. Dentysta powinien C***omóc podjąć decyzję - widzi przecież jaki duży może być ubytek, a Ty znasz swoją tolerancję na ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny!! Mam pytanie odnośnie torby do szpitala - ile naszykować koszul/piżam?? zaznaczam że póki co wychodzi na to że będę rodzić sn, ale kto wie jak to wyjdzie w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam 1 koszule do porodu nasyzkowaną i 3 juz na pobyt na oddziale.I chyba raz dałam mężowi do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Jezeli ma kto przywiez to dwie do szpitala pizamy wystarcza i jakas jedna w domu. Jakby sie ubrudzila zeby miec jakas jedna w zapasie w szpitalu i w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na poród sn to wystarczy zwykła koszula nocna .? Czy trzeba założyć coś specjalnego.? Ja chciałam spakować dwie koszule takie do karmienia i jedną właśnie na poród. Nie za mało .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Edzia ja uwazam ze Ci spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94-->Jak napisałaś, czy do porodu może być zwykła koszula nocna czy coś specjalnego, to coś " specjalnego " skojarzyło mi się z jakąś koronkową koszulką nocną bynajmniej nie do spania;) Wyobraźcie sobie minę lekarza i położnej gdybyś w takiej garderobie zawitała na porodówkę:) Zwykła koszula nocna oczywiście jak najbardziej może być, ale lepiej chyba sprawdzi się taka rozpinana na piersi, bo pierwszy kontakt z dzidzią masz skóra do skóry a dzidziuś będzie wymaziany krwią itp. i wygodniej będzie wtedy rozpiąć koszulę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
Witam. Jak mija Wam dzionek?Mi nawet ok,dziś mężulek zaprasza mnie na obiad na mieście, korzystamy z czasu wolnego póki możemy:-) Edziaa94- ja spakowałam jedną do porodu na ramionkach i dwie rozpinane na piersi na salę.Myślę,że wystarczy,zresztą dziewczyny które już rodziły dobrze nam radzą co i jak:-) Pozdrawiam Was i miłego dzionka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do porodu lepiej miec luzna koszule, bo pozniej wkladaja Ci dziecko pod koszule aby possalo cycka;) polecam z doświadczenia koszule do karmienia z bawełny nie dosyc że z czlowieka schodzi woda i na oddziale jest goraco, to lepiej znosic to w bawelnianej koszuli niz w jakims plastiku;) ja skladalam wniosek do zusu wraz z aktem urodzenia, oraz oswiadczeniem, ze moj maz nie bedzie korzystal z urlopu rodzicielskiego. Jak tam u Was mamusie? Moj syn skon zyl wczoraj 3 tygodnie, jak narazie jeszcze sie poznajemy no i maly ma nieuregulowany dzien. W nocy budzi sie co 2-3 godziny na cyca, w dzien coraz bardziej aktywny. Ale trudno mi cokolwiek z nim przewidziec, bo raz je co 2 godziny, raz co 40 min. Niech bedzie juz wiosna, bo pogoda jest dobijajaca i z chdcia malego przyzwyczajalabym do spacerów, a tak kisimy sie w domu. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Pase jescze troszke i zlapie rytm dnia :) Moj synus jutro 3 miesiace ale ten czas leci... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pase->u nas podobnie , wczoraj skonczylismy miesiac:)Maly w dzien spi tylko raz ok3 godzin, a tak to po 30 min czasem 15...wiec tez roznie. W nocy spi ladnie bo po butelce spo ok4 godzin a potem co 2 godzinki na cyca.mamyproblem z odbijaniem znaczy sie ja mam, nosze malego do odbicia pionowo i nie zawsze mu sie odbije, czasem probuje nosic na ramieniu ale wtedy mam wrazenie ze uciskam maluszka na brzuszek. A jeslimu sie nie odbije, to niespokojnie spi, budzi sie.Macie jakie sprawdzone pozycje albo sposoby na odbicie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki u mnie jeden pokoik już gotowy, został jeszcze jeden do malowania:) Jeśli chodzi o stomatologa, ja w 14 tc rozpoczęłam leczenie, nawet zafundowałam swoim ząbkom skaling i piaskowanie, nie ma obaw przed leczeniem ząbków w ciąży, tym bardziej, że są one w tym okresie podwójnie narażone na różne zapalenia i trzeba o nie szczególnie wtedy dbać - u mnie np. wystąpiło zapalenie dziąseł ale już ustąpiło, wybieram się ponownie aby kontynuować leczenie, bo tak jak piszą dziewczyny próchnica może nieść za sobą różne powikłania przy porodzie... Edziaa 94--- ja mam zamiar jutro wybrać się na oddział, dzwoniłam na izbę przyjęć i z informacji jakie uzyskałam, aby wejść na porodówkę trzeba mieć zgodę pacjentek, natomiast oddział i patologię jak najbardziej można zwiedzić, z tym że najlepiej po południu, kiedy nie ma już ordynatora. Oczywiście przed wejściem na oddział trzeba zakupić fartuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja właśnie znalazłam ten temat i się bardzo ucieszyłam:) Ja też rodzę za dwa miesiące i w związku z tym mam pytanie do Was. Czy szpital mogę wybrać jakikolwiek? Czy lepiej zdecydować się na ten, w którym pracuje mój lekarz? Do Karolnki13: Czy Lubliniec wybrałaś właśnie z tego powodu że Twój lekarz ma jednak jakieś tam powiązania? Bardzo dobrą opinię wydałaś o tym szpitalu i zaczęłam się nad nim zastanawiać... Ogólnie to od początku myślałam o Parkitce bo tam mam lekarza ale teraz się zastanawiam bo słyszę że opieka po nie jest za dobra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi w sprawie koszul do szpitala. Na pewno wezmę wasze rady pod uwagę.:) GAJA 123 ---> Ooo .:) Mam nadzieje że zdasz relacje co i jak .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
hatshepsu mojemu synkowi tez nie zawsze sie odbije tak jak piszesz wtedy niespokjny jest bo go kreci w brzuchu. Klade go na siebie i nie patrze ze uciskam bo on i tak swoim cialkiem ucisnie ale sir odbije cxasem musze dluzej poczekac. Czasem do tego oklepuje go po pleckach a jak nir skutkuje to go klade jak spi i jak sie kreci to biore znow i sie odbije. Musisz pobrobowac bo zauwazylam ze jqk zasnie przy butli tak porzadnie to wtedy ciezko z odbiciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu dziecku tez czasem sie potrafi odbic po 2 godzinnym spaniu, albo po 30 minutach. Jak w nocy usnie przy cycu to juz go nie odbijam tylko klade na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za iformacje. Najpierw chyba musze zrobić porządek ze soba, bo jestem za bardzo przewrazliwona;/I dopadły mnie wyrzuty sumienia ,że synusiowi daje butelke , a nie probuje karmic piersią.Fakt ,że butelke dostaje góra 2 razy na dobę , a reszte piers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
hatshepsu nie przezywaj tak tego bo dziecko to tez wyczowa, masz prawo mieszanie karmic dziecko. U mnie maz na mnie ciagle najezdzal ze czemu piersia nie karmie jak nie mialam tyle pokarmu to co mialam zrobic a on na to ze karm czsciej to bedziesz miala to powiedzialam ze chodz sie zamirnimy niech zqcznie jemy cyca ciagnac to mu sie pokarm pojawi bo mnie juz zdenerwowal. Intuicja sama C***odpowie z katmieniem i nie czuj sie gorsza. Gloea fo gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim hatshepsu ja też to przerabiałam załapałam takiego doła że odstawiłam małą ale u mnie nie było już odwrotu bo wzięłam tabletki ale po czasie widze juz to troche inaczej mała wiecej spi w dzien nie wrzeszczy i sama nie wiem po czym sie polepszyło czy po chrzcinach czy po zmianie mleka bo próbowałam chyba z 5.U mnie z mężem było odwotnie to on wyzywał żebym nie męczyła dziecka a potem namawiał jak mu lekarz nagadał że może bym karmiła.Unas też było różnie z odbijaniem jak miałam na piersi ale podobno mleko matki jest tak doskonałe że nie za każdym razem się odbije.Ja dzisiaj rano przezyłam horror mała lezała na łóżku i baraszkowała aż tu nagle nie mogła złapać oddechu zaczęła płakać wiezgac nózkami i robić się czerwona wzięłam ją szybko na ręce i zaczęłam klepać po plecach i nosem poszła jej wydzielina jakby ślina i pokarm kroche to trwało zanim to zeszło a ostatni dodam że bardzo się ślini czy komuś tak się stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
Dziewczeta mam pytanie: czy można mieć pomalowane paznokcie dłoni i stup podczas pobytu w szpitalu??? Dobrej nocy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG moze jej sie ulalo i noskiem poszlo. Jak bedziesz na kontroli badz szczepieniu to sie lekarki zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 mamy szczepienie wiec zapytam jak wytrzymam bo jak sie powtórzy to lece do lekarza.Pazdzierniczku jak tak twoje cwiczenia?Dzisiaj znowu pochmurno i ponuro głowa boli i ogólnie dzien do bani a co u was kochane słychac.Mam pytanko do mamuś jak u was wygląda wieczorne usypianie bo ja muszę siedzieć przy łóżeczku i podawać małej smoczek dopóki nie zaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GG nigdy jak sie dziecko dławi nie bierzemy na prosto na rece bo mleko wpada dalej i dziecko moze nie złapac tak szybko oddechu,po prostu odwracamy na boczek a jak juz sie uleje noskiem odwracamy pleckami do nas i mocno odchylamy do przodu by wszystko co zalega wyleciało .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Pase cwiczenia jakos ida ale nie codziennie bo za krotki dzien. Musze sie ogarnac i bardziej nacisnac zeby systematycznie cwiczyc. U mnie synek przy butli usypia albo przy smoczku, czasem jak mu ciezko usnac biore na rece lub we wozku usypiam. Na sile nie usypiam jak widac ze juz spiacy to smoczek wystarczy jescze pieluszke kolo buzi klade wtuli sie w nia i spi. W sumie i tak drzemki robi bo spi po 30 min czasem godzine sie uda. Zmykam prasowac dosc leniuchowania hehe. Powiem Wam ze lepiej sie czuje jak na takich wysokich obrotach jestem dzien szybciej leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - zwłaszcza te z terminem na maj - pytanie do Was: od 2 dni mam wrażenie, że mały się dosłownie ,,wcisnął" na dół... wcześniej czułam jego ruchy ewidentnie wyżej. Teraz mam wrażenie chwilami, że mam go dosłownie między pachwinami... zaczynam też odczuwać takie jakby rozpieranie... czy Wy też tak macie?? to 23tc i trochę się niepokoję... zauważyłam też, że od tego czasu częściej pojawia się siara - już nie tylko w nocy, ale w ciągu dnia równie często... Mam lecieć do lekarza czy panikuję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
MamaOlgierda w ok 20-21 tc miałam to samo co Ty, czułam jakby mała wierciła mi się "między nogami", trwało to kilka sekund i mijało, jednak powtarzało się czesto przez ok 2 tygodnie, bardzo mnie to stresowało, ponieważ miałam wrażenie, że córa zaraz ze mnie "wyskoczy", nie dzwoniłam w tej sprawie do mojego ginekologa a jak poszłam na wizytę to nie wspomniałam o tym, bo po prostu znowu zaczęłam czuć ją wyżej. U mnie tak to wyglądało, ale każdy przypadek może być inny także jeżeli Cię to stresuje to może zadzwoń do swojego lekarza i dopytaj czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to samo MamoOlgierda miałam między 23 tc a 28 tc. Jeszcze dodatkowo miałam takie uczucie jakby Maleństwo skakało mi po szyjce macicy. Wystraszyłam się bo pomyślałam że może szyjka się skróciła i na wizycie lekarzowi powiedziałam - ale wszystko ok - powiedział że to normalne objawy, choć gdy coś niepokoi to zawsze trzeba powiedzieć. Teraz jestem w 33 tc i nie mam tego - za to Mały jest ustawiony b.wysoko i żebra moje ledwo to wytrzymują i wątroba też jest na wykończeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×