Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Sierpniowa_Mama
28marzec ja wiem, że to może być mała ilość wód płodowych, ale chodzę na bieżąco do lekarza i wszystko było w porządku, więc myślę że to nie to :). Przynajmniej mam taką nadzieję. Może po prostu taka moja uroda, że mam mały brzuch :D. Mam nadzieję, że Twoja córcia szybko dojdzie do zdrowia i że będzie wszystko dobrze :), wszystkiego dobrego :* magda16023 wiem coś o tym, damy radę, jeszcze troche tylko nam zostało i będą skarbeczki na świecie :) Dziewczyny gdzie kupić termometr dla noworodka w Czewie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamuska88
Witam wszystkie przyszłe mamy tez mam termin na poczatek sierpnia dokloadnie 5. Chce rodzic na mickiewicza bo z tamtad mam lekaza ake wczoraj usłyszałam ze porodowka na mickiewicza jest w remoncie i troche sie wystraszyłam czy ja skonicza . Witam wszystkie mamusie z konopisk ja tez jestem z tej gminy to tez chetnie dolacze do spaceru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Przyszlamamusia88 witaj :), ja jestem z Kijasa :). Remont na Mickiewicza trwa do końca sierpnia planowo, ale przyjmują rodzące normalnie :). Więc nie martw się, ja też mam zamiar rodzić na Mickiewicza, a termin mam na 8 sierpień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamuska88
To widze ze w naszej gminie coraz wiecej maluszkow sie pojawia . A tez masz lekarza z mickiewicza. Moze wiesz coś co wymagaja na porodówce dla maluszka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda16023 i Sierpniowa_Mama może uda nam się spotkać w Mickiewiczu :)) chociaż ja z reguły jak przez całą ciążę czuję się bardzo dobrze i rzadko kiedy miałam okazję do narzekania, to przedwczoraj myślałam że urodzę... miałam wrażenie jakbym miała skurcze i łzy same cisnęły mi się oczu z bólu, na szczęście przeszło, ale miałam już jechać do szpitala... nie mówiąc o tym że ostatnie noce to dla mnie jakiś koszmar... boli mnie całe krocze, plecy i ciężko mi znaleźć jakąś pozycję w której można by spać, a przekręcanie się z boku na bok to jeszcze większy ból... Miałyście też tak w ostatnim miesiącu? A jesli chodzi o Mickiewicza to lekarz mi mówił że odkąd zaczął się remont jeszcze nie mieli aż takiego tłoku żeby odsyłać dziewczyny do innego szpitala :) ... a co do opinii na temat szpitala to moja koleżanka rodziła ponad tydzień temu i jest bardzo zadowolona z opieki pielęgniarek, położnych i samych lekarzy, więc też mnie trochę uspokoiła bo jednak miałam pewne obawy czy to na pewno dobry wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamuska88
Gochya tez tak mam od tygodnia ze łapia mnie takie bóle dzwoniłam z tym do lekarza powieział ze moga być to skurcze przepowiadajace . A o spaniu nie wspomne bo tez nie mogę znaleść odpowiedzmiej pozycji. A jak u was z cisnieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój lekarz właśnie jest na urlopie i powiedział że jak cokolwiek będzie się działo to żeby do szpitala jechać, dlatego tam się wybierałam. A ciśnienie idealne książkowe zarówno teraz jak i całą ciążę 120/70, 130/80 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Sierpniowa_Mama - my termometr i wiele innych rzeczy kupiliśmy w "jacku Agatce" na 1-go maja, mają duzy wybór, dość dobre ceny i bardzo fajną obsługę - polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Hej dziewczyny byłam dziś obejrzeć porodówkę na Blachowni i już zdecydowaliśmy z mężem iż rodzimy tam mimo iż lekarza mam z Parkitki. Szczerze to całkiem inaczej traktują ludzi pielęgniaraka z położnictwa oprowadziła nas po oddziale udzieliła wszsytkich informacji i na 99,9% rodzimy tam. Ponieważ mam cesarkę to jadę wcześniej się umówić na termin dogodny dla mnie mąż zaraz jak przewiozą mnie na salę pooperacyjną może być ze mną nie ma ograniczonych godzin na odwiedziny byle odbywały się po obchodzie porannym i jesteśmy w szpitalu po za dobą zero jeszcze 4 h dziecko dostawiają do piersi a jeśli mama jest zmęczona biorą dziecko do sali z noworodkami aby mama mogła odpocząć. Ja już się chyba zdecydowałam jedyny minus łazienka na korytarzu. Sale dla dwóch osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamuska88
Ja mam na szczęście lekrza ktory nawt na urlopie za granica odebrał odemnie telefon. A też fajnym sklepem jest sklep od narodzin tez wszystko sobie można kupic w jednym miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
sory dziewczyny nie 4 h tylko 4 doby :) Ja mam 36 tydz i mam już skurcze nie mówiąc o tym jak mi puchną nogi ale noc jest najgorsza ręce mi drętwieją i ogólnie bardzo mało śpię więc chyba dziewczyny w naszym terminie to normalne. ryJka --> a powiedz mi lekarza prowadzącego masz z jakiego szpitala że też myślisz o Blachowni i kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Witajcie po kilkudniowej nieobecności, ale ciągle walczymy z płaczkami synka. Dzisiaj płakał mi 3.5 godziny. Już nie wiedziałam jak mu pomóc tak się biedaczek wymęczył. Przynajmniej teraz już wiem, że to na 100 procent kolki. Mam nadzieję, że jak szybko się pojawiły tak szybko znikną. 28marzec przepraszam Cię, że w końcu nie napisałam Ci czy decyduję się wykorzystać tą Twoją wizytę, ale nie miałam chwili żeby tu do Was zajrzeć a i tak niestety nie mogłabym we wtorek, ponieważ miałam już i tak przekładaną poporodową wizytę kontrolną. Byłam na niej w Łodzi i oczywiście znów zostałam miło zaskoczona, ponieważ pamiętali mnie i mój przypadek po 8 tygodniach. Pani doktor mnie wybadała(na szczęście wszystko ok), porozmawiałyśmy sobie i teraz już wiem, że jeżeli takowa się przytrafi to kolejną ciążę prowadzę od początku w Łodzi. A teraz już Wam piszę co z tym neurologiem. udało nam się dostać do pani doktor Szmaciarskiej. A tak swoją drogą słyszałyście opinie o pani doktor? Bo ja mam mieszane uczucia po tej wizycie. Zrobiła nam USG i wynalazła jakąs mała torbielkę. Mówiła, ze jest mała, i nie ma powodu do niepokoju jednak trzeba skontrolować czy się nie powiększa. Opisałam jej co mnie niepokoi w zachowaniu synka. Zbadała go i stwierdziła, że ma tendencje do odwracania główki w jedną stronę. Kazała brać go do odbijania na obie strony bo faktycznie tu się przyznaję, że zawsze brałam go na lewe ramię. Ale nie mówiła nic o rehabilitacji. Pozostałe objawy czyli zaciskanie piąstek, wyginanie się w literę C i prężenie uznała za normalne. Stwierdziła jeszcze, że trzeba popracować troszkę nad mięśniami barkowymi czy jakoś tak je nazwala. Ale podobno dzieci z wysoką wagą urodzeniową mają z tym problemy. Pokazała mi jakie mam wykonywac w domu ćwiczonka i tyle. I jak czytam, że przy problemach z asymetrią dziewczyny chodzą na rehabilitacje to sie zastanawiam czy nie iść jeszcze na konsultację do innego lekarza. Czy może szukam dziury w całym, a powinnam zaufać pani doktor? Wiecie po tym co mnie spotkało w ciąży ze strony lekarzy nie mam już do nich zaufania i podchodzę z wielkim dystansem...28mrzec do pani doktor Bryzik poszłaś ze zdjęciami USG i ona je opisywała? Czy one były już opisane? i ile miałaś tych zdjęć? Ja mam 2 i nie wiem czy ewentualnie byłyby wystarczające na konsultacje do innego lekarza. Bo wiadomo lepiej oglądać obraz na monitorze niż na zdjęciach, ale skoro pisałas, że panie doktor nie robią USG to chyba nie ma innego wyjścia. Odnośnie termometru to my kupiliśmy taki co się przykłada do skroni i powiem Wam, ze ja nie jestem z niego zadowolona, ponieważ przy każdym pomiarze pokazuje inną temperaturę. Wystarczy, że dziecko sie delikatnie poruszy albo ma np włoski na czółku i wyniki się znacznie różnią. A powiedzcie mi jeszcze co mam zrobić z ta sapką bo ciagle jest i mały się z nią strasznie męczy. Kropię mu nosek solą fizjologiczną i zawsze z rana coś mu wyciągnę, ale mimo to nadal mu tam charczy. Myślicie, ze mogłam mu coś tam uszkodzić aspiratorem? Bo żeby te kozaki powychodziły to muszę troszkę jednak tym aspiratorem mocniej pociągnąć:/ 28marzec życzę żeby maleństwo dzielnie zniosło rehabilitację i żeby się jak najszybciej skończyła. Pozdrowionka dla wszystkich mamuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Przyszlamamuska88 nie ma żadnej konkretnej listy rzeczy na Mickiewicza. Musisz sobie znaleźć listę w necie :). Pisałam nawet w tej sprawie do szpitala ale zero odzewu. 14 lipca mam wizytę u swojego lekarza więc go zapytam jeszcze dokładnie, ale ja już w tym tygodniu zaczynam pakować torbę i mniej więcej wiem co trzeba zabrać. Wiem tyle, że tam trzeba mieć nawet swój talerz, bo rozmawiałam z dziewczyną którą niedawno rodziła :), choć może coś się zmieniło :) Gochya nie jesteś sama, ja od 3 miesięcy biorę końską dawkę magnezu bo mam skróconą szyjkę i lekarz kazał brać żeby skurczów nie było, więc ich nie odczuwam, ale za to krocze to chce mi rozerwać szczególnie przy wstawaniu z łóżka rano :(, przy każdej zmianie pozycji, przewróceniu się na bok. Poza tym boli mnie kręgosłup i puchną mi nogi. A w tym dniu w którym miałaś takie skurcze to coś musiało być na rzeczy. Bo ja wtedy tak się źle czułam, zaczęło mi się w głowie kręcić, mała kopała z całych sił no i tak dziwnie brzuch mnie bolał, że też myślałam, że zaraz urodzę. Na szczęście minęło, ale wystraszyłam się bardzo i już miałam jechać do szpitala :( MałaRybka dzięki za informacje, a ile mniej więcej płaciłaś za ten termometr?? Pamiętasz może? I czy materacyk do łóżeczka też można tam kupić?? Bo ja jutro jadę już na ostateczne zakupy i chcę wszystko za jednym zamachem załatwić :) Migotka2014 wytrwałości Ci życzę :*. Jeśli chodzi o lekarza to nigdy nie zaszkodzi się skonsultować z innym, bo przecież lekarz to nie jakaś wyrocznia, może się mylić. Lepiej się skonsultować i mieć spokojną głowę, że to na pewno jest tak a nie inaczej. Powiedzcie czy to pryskanie dziecku codziennie wodą morską to jest przymus?? Jakoś mi się nie widzi, żeby codziennie dziecku odciągać wydzieliny z noska, no chyba że miałoby katar. Na szkole rodzenia każą 3 razy dziennie pryskać dziecku, a po co męczyć. Dopiero jakby się coś pojawiło no to może wtedy. Za kilka tygodni rodzę i się zastanawiam czy jest to naprawdę niezbędne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 ja nie dostałam zdjęć tylko sam opis, u nas też jest torbiel w przegrodzie przezroczystej o wymiarach 4 mm. Zarówno lekarz wykonujący badanie jak i dr Bryzik w rozmowie telefoniczne kazała się tym nie przejmować i jak się spytałam czy będzie potrzebne USG kontrolne to powiedziała, że nie. Lekarz od USG powidział, że 3/4 dzieci którym wykonuje badanie ma torbiel. Może dr Szmaciarska chce Cię naciągnąć na kolejne badanie, ale z drugiej strony sama się zastanawiam czy za kilka miesięcy nie zrobić małej kontrolnego USG. My skierowanie na rehabilitacje dostaliśmy od pediatry, to może zagadaj i poproś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 jeśli możesz to napisz jaka duża torbiel jest u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Sierpniowa_Mama - kupiliśmy termometr za ok 80 zł, do przykładania na chwilkę, nie jest jakiś super dokładny, mają tam duży wybór, łóżeczko i wszystko do niego tez kupiliśmy, jak dobrze pamiętam to materac gryka-kokos to było chyba coś 60 zł, przy tych pierwszych większych zakupach od razu dostaliśmy 5% rabatu i kartę stałego klienta. co o aspiratorka to kupiłam taki malutki zwyczajny za kilka zł. jak na razie nie był potrzebny ani razu, Miłych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
MałaRybka dziękuję Ci bardzo, właśnie o taki termometr mi chodzi, żeby na kilka sekund przyłożyć, bo nie chcę dziecka męczyć specjalnie i wkładać do pupy zwykły. Nie dość, że może być chore to jeszcze będę je męczyć. Jakoś damy radę, mam nadzieję :). Powiedz mi jeszcze jakiej grubości masz materac dla dziecka? Bo ja póki co to widziałam tylko taki bardzo cienki, z 4 cm grubości i był właśnie w podobnej cenie. Czy te materacyki są takie cienkie??? Bo ja bym wolała coś grubszego jednak, żeby była pewność że się łóżeczko małej w plecki nie wbija.... A powiedzcie mi czy w Blachowni jest sklep dla dzieciaków z takimi rzeczami??? Bo jutro będę tam w szpitalu i coś mi się obiło o uszy że jest jakiś pawilon z dziecięcymi rzeczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
MałaRybka czy mogłabyś się do mnie na maila odezwać?? Albo na gadu?? Mail to madzialena87@gmail.com, a gadu jak coś to w mailu podam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka 2014 -- ja mam lekarza z Parkitki ale i tak w tym czasie wyjeżdża na wakacje na 2 czy 3 tygodnie :/ jeśli tylko dotrzymam do końca to chcę rodzić albo na Blachowni albo w Chorzowie, od Parkitki trzymam się z daleka bo znajoma miała dobry wynik gbs a jej dziecko zarazili ..lekarz który prowadził jej poród powiedział wprost że na pewno nie zaraziło się dziecko przy porodzie a inni jak dopytywała od czego musi brać ten antybiotyk to mówili żeby się nie interesowała..a i źle ją zszyli, szwy puściły a oni ją zostawili taką rozwaloną i stwierdzili że może tak zostać.. no toż to chore jest..i wiele innych.. Po jej historii wolę nie ryzykować rodzenia tam.. a do szpitala na Blachowni mam najbliżej dlatego też wybiorę się żeby wszystkiego się dowiedzieć i zobaczyć jak tam to wszystko teraz wygląda. Termin mam niby na początek sierpnia ale z ostatniej miesiączki wychodzi mi na ostatni dzień lipca.. i tak mam przeczucie że urodzę wcześniej, najgorzej że za dwa tygodnie mojego lekarza już nie będzie więc jak tylko będzie się coś działo to muszę kierować się na szpital.. Byłam u lekarza i wyszło że przytyłam w miesiąc ponad połowę tego co przez całą ciążę i muszę zrobić badanie krwi i moczu bo też puchną mi ręce i nogi i lekarz mówi że to źle.. Czekam też jeszcze na wynik gbs bo jak na razie planuję rodzić SN. Ale poza tym że od 2 miesięcy mam codziennie zgagę i że ostatnio puchnę to czuję się nawet ok. czasem mam tylko skurcze ale wiem że to te przygotowujące do porodu, w nocy też mam problemy ze spaniem głównie przez ciągłe wędrówki do toalety ale takie uroki końcówki ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
dziewczyny macie jakiś tańszy aerozol do nosa? ja mam końcówkę sterimar ale przy katarze idzie jak woda i zamierzam teraz kupić coś tańszego bo za niego dałam 26zł w promocji w superpharm;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
28marzec ja mam dwa zdjęcia+kilka słów na temat USG w książeczce zdrowia. U nas torbielka jest w splocie naczyniówkoywm(nie wiem czy to to samo co u Ciebie tylko pani doktor użyła innej nazwy) i ma 5 mm. Wiesz nie mówiłam tego na głos, ale też mi to przeszło przez chwilę przez myśl:/ sama już nie wiem. Póki co byliśmy jeszcze dzisiaj na badaniu krwi i muszę umowić małego na wizytę więc o wszystko dopytam już pediatrę. Martwi mnie bo synek skończył 8 tygodni a poki nie ma wyników nie możemy go zaszczepić. Czy te szczepienia trzeba wykonać w jakiś poszczególnych tygodniach życia dziecka? Bo czytałam, że ktoreś powinno się wykonać między 6-8 tygodniem życia dziecka. Sierpniowa Mamo dziękuję Ci. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Tobie również życzę szybkiego i bezbolesnego porodu, a poźniej samych przespanych nocy:) a dla Maleństwa zdrówka. RyJko ja pod koniec ciąży w tydzień przytyłam 4,5 kg. Byłam tak napuchnięta, że nie mogłam patrzeć w lustro. A jak u Ciebie wygląda ciśnienie? Bo u mnie było jeszcze ciśnienie podwyższone i w ostatnich badaniach moczu pojawiło się białko i diagnoza brzmiała zatrucie ciążowe. Właśnie z tego powodu miałam wcześniej rozwiązaną ciążę. Mam nadzieję, że u Ciebie to nie będzie to, ale dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa dziecka zrób jak najszybciej badania i kontroluj ciśnienie bo to poważna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
ryJka--> powiedz mi jak nazywa się Twój lekarz bo dziwnym trafem mam identyczną historię. mój lekarz ma od 21 lipca już urlop wyjeżdża aż do 5 sierpnia. A ja tak jak Ty mam termin początek sierpnia a z okresu wychodzi mi koniec lipca. A jeśli chodzi o dolegliwości ciążowe mam identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Migotka 2014 - zgodnie z obowiązującym w naszym kraju kalendarzem szczepień pierwsze są zaraz po urodzeniu (gruźlica i WZW) a kolejne właśnie 6-8 tydzień, ale tak jest akurat u nas, w innych krajach nie ma aż tylu obowiązkowych i tak wcześnie, Ja dopiero teraz (4miesiące) będę szczepić Małą na gruźlicę, a potem na inne, ale na pewno nie naraz. Nie ma co się spieszyć ze szczepieniem, najważniejsze żeby dziecko do szczepienia było idealnie zdrowe. Sierpniowa_Mama - zaraz piszę do Ciebie maila;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ciśnienia to mam właśnie bardzo niskie bo ostatnio nawet 90/55 gdzie zawsze miałam wyższe :/ zobaczymy co wyjdzie mi z wyników.. Mamuśka 2014-- ja chodzę do Blukacza i wyjeżdża 23 lipca także przed jego wyjazdem mam się jeszcze pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Migotka2014 :) MałaRybka napisałam Ci maila zwrotnego :) ryJka ja od tego lekarza uciekłam. Prowadził moją ciążę do 20 tygodnia, aż miarka się w końcu przebrała. Mam nadzieję, że u Ciebie chociaż zachowuje się jak lekarz i że wszystko jest ok :). Ja mam niestety z nim złe wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa_Mama-- tak jak wcześniej pisałam nie jestem zadowolona z tego jak prowadzi ciążę i też go nie polecam, i z tego jak się zachowuje wobec pacjentek.. ale nie chciałam już kombinować ze zmienianiem go na innego lekarza także byle do końca dotrzymać a później na pewno już do niego chodzić nie będę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłamamuska88
W blachowni z tego co się orientuje jest tylko sklep z wózkami ale czy maja tam coś więcej dla dzieci to nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
ryJka no i bardzo dobrze :), polecam Ci Tomasza Strzelczyka, to złoty człowiek :), i jest anielsko cierpliwy, a ja potrafię ludzi wyprowadzić z równowagi :D. Będzie dobrze mam nadzieję, życzę Ci szybkiego porodu i żebyś nie musiała szanownego pana B. oglądać więcej po porodzie :) Przyszlamamuska88 wybieram się jutro do JackaiAgatki po wszystkie zakupy na 1 maja, także nie będę po Blachowni jeździć i szukać, ale dziękuję Ci bardzo za informacje :). Wiem, że zmienna jestem, ale doszłam do wniosku, że szkoda paliwa i czasu, lepiej jechać w pewne miejsce i wiedzieć, że wszystko się dostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
ryJka --> wiesz co ja też mam niskie ciśnienie. Słuchaj jak coś to daj znać może dowiesz się czegoś jeszcze o Blachowni a wiesz kto jest tam ordynatorem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Husky- polecam Physiomer Baby - za 115ml place ok 16 zł. Zdecydowanie lepiej się opłaca a jest tak samo dobry. Migotka - ja na kolki używam Bobotic forte i pomaga. Jak chcesz to mam do odsprzedania, bo zamówiłam za dużo (jest mega wydajny). Oddam za symboliczną dyszke jakbyś chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×