Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Ziulka81
ten gość to ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
syn jak ma katar to w dzien psikam woda morska ona nie szkodzi mozna kilkanascie razy na dzien w miedzy czasie psikam Euphorbium a na noc zeby spał spokojnie Nasivin soft przy czym ten lek mozna tylko do 3-4 dni stosowac bo wysusza slusowke w nosie. Czasem rano jak bardzo mial katar to mu tez psikalam. Dodam ze pierwszy katar mial jak 3 tyg skonczyl i te leki stosowalismy i do tej pory stosujemy i pomaga. Czasami biore do szklanki troszke wicka i goraco woda zalewam i zeby w pokoju zapach sie rozniosl i lepiej dzieci oddychaja, tylko zeby nie przesadzic z iloscia bo bedzie za intensywny zapach. Mozna tez kupic inhakol takie krople tez do wody goracej zeby zapach sie rozniosl. U nas my w trojke chorzy, maly katar ma ja zakatarzona i kaszle a syn na drugim antybiotyku mial wczesniej chore gardlo teraz na oskrzela poszlo. Szpital w domu. Przyznam ze mam juz dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
zapomnialam napisac ze psikajac woda morska pozniej sciagam KATARKIEM z nosa zeby oczyscic nie czekam dlugo tylko odrazu sciagam bo tak to ma jeszcze wiecej tej wydzieliny. Czesto trzeba nawilzac nosek bo przy tym sciaganiu tez sie wysusza nosek. Zdrowka dla Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
pazdzierniczek-> dzieki a napisz czy raz psikalas do dziurki tym e uphorbium bo pisze ze od 2 roku zycia wiec nie chce przesadzic... strasznie ter az z tymi przeziebieniami:( a lato przyszlo i myslalam ze bedzie lepiej a tym katarkiem tez sciagam po wodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Ziulka dziękuję za odpowiedź :), a powiedz dla noworodka to mówisz że lepszy rożek niż ten śpiworek? I czy jeśli rożek będę miała to kupować kołderkę z poduszeczką? Czy to w późniejszym czasie bardziej się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
SierpniowaMama-> my mamy śpiworek i póki co leży w szafie. Synek spał w Nim kilka razy, ale bardzo niespokojnie. Jak się okazało woli jednak być dość ciasno otulony. Na szczęście dostałam taki większy, wiec za jakiś czas na pewno do Niego wrócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Małe dzieci nie potrzebują poduszki, nawet nie powinny mieć. Kolderka dla malucha tez jest średnio praktyczna, bo się może odkopac. Lepiej rożek albo kocyk miecutki, którym możesz owinac porzadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
ja moją młodą tylko w spiworki kładę jak z rozkow wyrosła. przynajmniej wcale mi się pod wykopuje a jak wstaje to widać że nóżki ma ciepkutkie. za nogami tak trzepie że spod każdego kocyka się wykopala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Dziękuję Dziewczyny za opinie :) to ja kupię rożek i śpiworek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama80
Powiedzcie mi kobitki, gdzie w Częstochowie można kupić spodnie ciążowe i pozostałe ciuchy dla ciężarówek? gdzie są jakieś niedrogie sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Ja używałąm na początku rożka bo jednak sprawdza się że noworodki lubią być ciasno opatulone.Potem lepszy chyba jest śpiworek.Jeśli chodzi o kołderkę to w ciągu dnia używam kołderki bo mała nie spi tyle godzin co w nocy i nie zdąży się odkopać.Twoje maleństwo urodzi się latem więc jest inna sytuacja bo moja mała jest z lutego i na początku była w beciku i jeszcze nakrywałam ją kołderką ale kocykiem też można.Ja pościel miałam po starszym synu więc nie kupowałam specjalnie ale jeśli chcesz to możesz kupić kiedy dziecko będzie miało już kilka miesięcy.Poduszki w tych kompletach są na prawdę płaściuteńkie więc chyba nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, Napiszę jeszcze raz, bo dostaliśmy paczkę z ciuchami i już nie mam gdzie tego trzymać. Mam do sprzedania: ubranka w rozmiarach 56-68. większość w stanie bardzo dobrym (ubrane raz, góra 3). Jest też nowy komplet z metkami. Do tego rożek z wkładem kokosowym. Jeśli kompletujecie wyprawki to zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Dzięki Dziewczyny :), a powiedzcie jeszcze jaki materac do łóżeczka polecacie?? Bo niby polecają kokosowo-gryczany, ale słyszałam o nim niezbyt pochlebne opinie, lateksowy też polecają, ja nie wiem jaki wybrać... Chciałabym, żeby był bezpieczny dla naszego dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@olgierdamama: moja koleżanka urodziła wcześniaczka z ok 2 mce temu, zapytam czy by chciała. A skąd jesteś dokładnie i ewentualnie jak się skontaktować z Tobą? I oczywiście cena, bo to najważniejsze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Za te używane ciuszki 60 zł. Rożek 30zł. Ja mieszkam pod Częstochowa, ale nie ma problemu podjechać do miasta gdzieś. To jest mail do mnie jakby co: decoupage14@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Sierpniowa_Mama - maja Mała ( 3,5 miesiąca) na początku spała w rożku, potem pod kołderką - ale zawsze kołderka tak trochę niżej, ale ostatnio zaczynamy spanie w śpiworku ponieważ zaczęła nocne wędrówki, w pewnym momencie śpi już w poprzek łóżka i to że się odkopie spod kołderki to jedno, a drugie boję się żeby gdzieś główki w nią nie wsadziła, co do materacyka to też trochę czytałam i zdecydowałam się na gryka-kokos, łóżeczko, materac i pościel kupiliśmy w Jacku i Agatce na 1-ga Maja, ceny mają ok, duży wybór i bardzo miła i fachowa obsługa, osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:)mój synek spał w beciku-rożku chyba do okolo 2,5 miesiaca,potem zwyczajnie było mu niewygodnie.....mialam kupiony ten mniejszy rożek ,a maluszek też urodzil sie z waga 4 kg.Potem przykrywałam go kocykiem i tak jest do tej pory , chyba,że sa upały to wtedy pieluszką.Kołderka musi poczekać , jest zwyczajnie za duża....posluchalam pani w sklepie ,że wiekszy komplet posłuży dłużej.....ale teraz jej nie używam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
a ja dla odmiany od początku przykrywam córkę kołderką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Huskyoo ja psikałam euphorbium 2 lub 3 razy dziennie do tego przed kąpielą i w ciągu dnia wodą morską. Powiem że nawet długo utrzymywał się ten katarek ale pomogło. Ja Kochane przekonuję się tzn. testuję smoczek no i powiem że wczoraj pierwszy raz Mała spała w lozeczku póki co teraz też śpi zobaczymy jak będzie dalej choć wolałabym nie podawać smoka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Gaja i pozostałe Dziewczyny -> polecam książkę Język niemowląt. Pozwala poczuć się znacznie pewniej w opiece nad maluszkiem i wiele rzeczy ciekawie wyjaśnia. W sumie żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałam. Uniknelabym kilku błędów i teraz by było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Ja rowniez polecam ksiazke Jezyk niemowlat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Gaja123->dzieki, poki co mlida wczoraj sie ciut wiecej slinila wiec dzis zaprzestsne bo tak w ulotce jest. Na szczescie dzis juz ciut lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Dziękuję bardzo Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :), to ja kupuję rożek i śpiworek :), no i może podusię :). Kochane jesteście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Witam mamusie i przyszłe też mam do was pytanie czy któras z was stosowała metode usypiania 3-5-7 i jesli tak to z jakim skutkiem ja próbuje drugi dzien ale jest taki wrzask że mi serce pęka na razie jakoś wytrzymuje ale jak teraz nie nauczę jej samej zasypiać to potem już wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
sierpniowa mama-> ja kupiłam koldre ale leży nie rozpakowana i czeka na lepsze czasy. dużo też rozmawiałam na temat śmierci przez uduszenie i stwierdzilam że się boję. spiworki mi się trafiły po dzieciach w rodzinie i wszyscy twierdzimy że rewelacja. mloda spod wszystkiego się odkopuje a ja nie muszę w nocy do niej zagladac. najlepsze te z polaru które dobrze się zginaja i dopasowuja patrz też na to żeby miał zapiecie na ramionach na 1 zatrzask. drugi mam na dwa i rzadziej używam. a co myślicie nt monitorow oddechu? ja miałamkupić ale w końcu zrezygnowalam . wiem że w Polsce są szpitale które do domu dziecka nie wypisza jeśli się go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Dziewczyny czyli mówicie, że śpiworek super, a kołderkę sobie odpuścić do późniejszego wieku tak? A czy jeśli ten śpiworek to kupować podusię? Bo tak jakoś dziwnie bez poduszki, a te dla dzieciaków nie są jakoś bardzo grube, więc może poduszka nie zaszkodzi :). Przepraszam, że zadaję milion razy to samo pytanie ale mam taki mętlik, poród coraz bliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Witajcie dziewczyny. Moje Maleństwo od trzech dni ciągle płacze. Ręce mi już opadają bo nie wiem co mu jest. Nie może spać, bo jak tylko zaśnie od razu się budzi. Myślałam, że to do tego noska, ale jak je mleko to normalnie oddycha przez nosek i ładnie pije. Jak tylko skończy od razu ryk. I tak niemalze do następnego karmienia. Noszę go, daję smoka, woże w wózku i nic. Może któraś z Was spotkała się z czymś takim? A powiedzcie mi dziewczyny czy macie jakieś namiary na neurologa dziecięcego, który robi USG przezciemiączkowe. A może orientujecie się ile takie badanie kosztuje? I mam jeszcze pytanie do mam, których dzieci urodziły się z waga powyżej 4 kg. Ile ważyły jak miały ok 7 tygodni? My też kupiliśmy pościel i stoi nierozpakowana, bo mały póki co śpi pod kocykiem, a na materacyk zdecydowaliśmy się na kokosowo-gryczany i my jesteśmy z niego zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Migotka moj maly urodzil sie z waga 4100 jak mial 6 tygodni wazyl 6 kg. Teraz ma 3 miechy i wazy 7300 karmie go piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×