Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Migotka moj maly urodzil sie z waga 4100 jak mial 6 tygodni wazyl 6 kg. Teraz ma 3 miechy i wazy 7300 karmie go piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka moj maly urodzil sie z waga 4100 jak mial 6 tygodni wazyl 6 kg . teraz ma 3 miechy i wazy 7300 karmie go tylko piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka moj maly urodzil sie z waga 4100 jak mial 6 tygodni wazyl 6 kg . teraz ma 3 miechy i wazy 7300 karmie go tylko piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
SierpniowaMama-> dziwnie bez podusi może być Tobie, bo się przyzwyczailas. Dziecko nie ma przyzwyczajeń i nie ma sensu Go uczyć. Ono do niczego poduszki nie potrzebuje. Lekarz tez Ci na pewno potwierdzi, że do roku powinno spać na płaskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Migotka a ile ma Twoje Maleństwo? Bez obserwacji to ciężko doradzić. Może być kolka, ale to raczej nie cały czas. Może Go przyzwyczailiscie do noszenia i teraz nie chce inaczej? A może coś mu faktycznie jest i lepiej podejść do lekarza. Poobserwuj. I polecam jeszcze raz książkę Język niemowląt - może będzie Ci łatwiej zgadnąć o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
moja tak płakała jak miała problem z ulewaniem, Ty nic na ten temat nie piszesz więc myślę że to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Migotka --> moja Zuzia urodziła się z wagą 4070 dzisiaj byliśmy na szczepieniu waga 5500 ma 7 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, A co powiecie na jakieś spotkanie/spacer? Jak się zrobi troszkę cieplej oczywiście. Ja Częstochowy za do dobrze nie znam, ale może Wy znacie jakieś fajne miejsce gdzie możemy posiedzieć z Maluszkami? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Mateusz urodził się z wagą 4370, jak miał 7 tygodni to ważył 6300. A teraz ma 12 tygodni, ale nie wiem dokładnie ile waży. Dowiem się za tydzień bo idziemy na szczepienie. Ale jest już ciężki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Olgierda Mama to nie jest zły pomysł i fajnie by było zrobić "zlot kafeteryjnych mamuś " :-)Jeśli chodzi o miejsce to ja się dostosuję ponieważ mieszkam pod Częstochową choć całe życie mieszkałam w Częstochowie to jednak wybór miejsca zostawię innym chętnym mamuśką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie.Pół tora tygodnia temu synek goraczkował przez okolo 2 dni pani doktro stwierdziła,że to 3 dniowka.....2-3 dni po tym dostał niby wysypki...ale jest nieduzo tych krostek na brzuszku.I tu problem....ta niby wysypka utrzymuje sie juz okolo tygodnia.Czekalam z dnia na dzien ze zniknie bo wybieramy sie na szczepienie i odwlekam to.Ale chyba jutro musze wybrac sie do lekarza;/czy od kaszki malinowej mogl dostac krostek?i to sie zbieglo razem z 3 dniowka;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Dziękuję za odpowiedzi. Mój synek ma 7 tygodni i waży 5800g. Ale widzę, że Wasze dzieciaczki wcale nie ważą dużo mniej. A lekarz mowi, że to troszkę dużo. Patusia czy Twoj tez przy takiej wadze był okraglutki? Bo mój wygląda jak księżyc w pełni, ciężki, ze trudno mi go już nosić. Byliśmy wczoraj u lekarza. I pani doktor stwierdziła, że w nosku jest infekcja albo może to też być alergia. Może to aż tak go rozdrażnia i mu przeszkadza. Brzuszek raczej odpada bo od samego początku mamy z nim problemy i nie powodowal on takiej reakcji. Na początku też myślalam, że może takim zachowaniem wymusza branie na ręcę itd, ale to nie to bo jak go wezmę to i tak się nie uspokaja. I mam jeszcze do Was pytanie odnośnie zeza i drżenia kończyn. Ponoć to jest normalne o ile samoistnie minie. Czy Wasze dzieci też tak miały, że drżały im nóżki, rączki, bródka? I Mały czasami robi zeza co też mnie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Z tym zezem to normalne, ma prawo się zdarzać. A co do drzenia to w szpitalu mówili, że tak może być w pierwszych dniach. U nas minęło jak pani doktor w 3 dobie podała dodatkowo witaminę, chyba K. Na drugi dzień od razu się skończyło. Ale jak rozumiem Ty masz większe dziecko to chyba inna przyczyną takiego zachowania. Może idź się skonsultuj z innym lekarzem. Sama na pewno czujesz czy wszystko jest ok i trzeba przeczekać czy dzieje się coś co wymaga Waszej interwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Fajny pomysł z tym spotkaniem mam :), choć ja jeszcze chwilę muszę poczekać żeby zostać mamą w 100 %. Mieszkam pod Częstochową, ale całe życie to było moje rodzinne miasto więc jestem jak najbardziej za :). Chciałabym tylko, by termin był jakiś weekendowy bo ja nie mam prawa jazdy i mąż musiałby nas podwieźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
co do spotkania-dobry pomysł, nie mieszkam w Czewie ale z Małą chętnie przyjedziemy, co do zeza - moja córcia przez pierwsze kilka tygodni też mocno zezowała, z tygodnia na tydzień coraz mniej PS - co z tą pogodą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 --> my robiliśmy dzisiaj USG przezciemiączkowe w NZOZ "MEDAR" koszt 50 zł., ale nie wykonuje go neurolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Migotka 2014 --> u mnie jest to samo, moja Zuzia też non stop płacze i marudzi, nie może zasnąć a jak już jej się to uda to budzi się po 15 min. Nie pomaga noszenie, przytulanie, dosłownie nic, tylko, że ja wiem na 100% że to kolka, stosowaliśmy delicol, espumisan, nawet debridat ale bezskutecznie. Wczoraj byliśmy u dr Dyczkowskiego, którego jedna z dziewczyn polecała, naprawdę warto do niego pojechać bo to wspaniały człowiek, bardzo ciepły i ma super podejście do dzieci, zbadał Zuzię bardzo dokładnie i powiedział, że brzuch ma jak balon i dlatego jest taka rozdrażniona, przepisał lek robiony, stosujemy od wczoraj, zobaczymy czy pomoże, dzisiaj jest bardzo spokojna ale to chyba efekt poszczepienny, cały czas śpi... Dr Dyczkowski jest też neurologiem dziecięcym ale nie wiem czy robi USG przezciemiączkowe, my takie usg robiliśmy u dr Pojdy, razem z konsultacją płaciliśmy 150 zł, samo USG u niego kosztuje 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
Hej Dziewczyny, u nas USG przezciemiączkowe wykonano po porodzie przed wypisem ze szpitala na Parkitce i wynik mamy wpięty w książeczkę. Ale może to ze względu na to że Malutki był dwa razy owinięty pępowiną. Chociaż kojarze że Pani doktor wspominała że to już standard i że wykonują w szpitalu, a tu czytam że Wy szukacie lekarzy. Mam pytanie do Mamuś które karmią swoje Dzieciaczki tylko mlekiem modyfikowanym. Co ile występuje u Was kupka? My mamy prawie 4 miesiące, jesteśmy na Bebilonie pepti i kupka jest co 3 czasami 4 dni, ale Synek nie ma kolek, tylko pruka. Dodam że czekamy na wyniki alergii z krwi bo cały czas ma wysypke i chyba ten Bebilon za bardzo mu nie służy. My ostatnio na wizycie - Synek miał 3 miesiące i tydz dojkładnie- ważył 7300g:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Mały w końcu zasnął więc mogę dokończyć pisanie. Znowu miał atak płaczu. umęczyliśmy się oboje. Trwało to chyba ze trzy godziny az ze zmęczenia biedaczek padł. Marta33 to masz co nosić:) mnie już ręce odpadają i tez mam Mateuszka:) OlgierdaMama troszkę mnie zaniepokoiłaś bo mój mały ma 7 tygodni i zdarza mu się to drżenie, ale pojawiło się dość późno od urodzenia, może 3-4 tygodnie.Witaminę K podawałam jak był na piersi. Teraz dostaje tylko sztuczne mleko, które zawiera witaminę K więc go dodatkowo nie suplementuję. Co do USG to chciałam go zapisać na sobieskiego, ale zapisy będą dopiero 30 czerwca na ostatni kwartał, na parkitce pani doktor idzie na dłuższy urlop i będzie przyjmować tylko tych już zapisanych więc pozostaje tylko prywatna wizyta. Swoją droga jak mnie to irytuje, że człowiek płaci składki a i tak musi chodzić na prywatne wizyty:/ 21maj a masz jakiś namiar na tego lekarza? Przyjmuje w Częstochowie? I nie wiesz jakie sa do niego terminy? Bo my potrzebujemy to USG na już. A czy Twoja Zuzia płacze tak cały dzień czy tylko wieczorem? Bo czytałam, że płacz kolkowy występuje wieczorem, a u nas cały dzień. I z moich obserwacji wynika, że on chyba płacze tak po jedzeniu. 28marzec i 21maj miałyście jakies wskazania do zrobienia tego USG czy robiłyście je tak dla świetego spokoju? Jeśli chodzi o spotkanie kafeteryjnych mam to ja też się piszę. Dajcie tylko znać kiedy i gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Asiara88-my się karmin=my mlekiem modyfikowanym. Gdy podawaliśmy mu bebilon pro nutra kupki robił 3-4 razy dziennie. Ale strasznie się cały dzień prężył, stękał, jęczał. Może nie mógł sie odgazować. I lekarz zmienil mu mleko na pepti, ale po nim było jeszcze gorzej bo kupki były co 2 dni. Więc powróciliśmy do bebilona pro nutra i i kupka jest raz dziennie, ale taka porządna. Pisałam o tym już wcześniej, ale może tego nie czytałaś. Nie potrzebujesz bebilona pepti? Bo zostały nam trzy puszki i mogę je odsprzedać bo raczej nie będziemy go już używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Migotka moj Mati jak sie urodził miał 4100 i 58 cm. Jak miał te 6 tyg to jak ci wczesniej pisałam miał 6 kg i 62 cm i był troche jak kulka. Ale ja sie tym nie prxejmuje, bo mój mały jak ma byc mały skoro mój maz ma 2 metry a mój ojciec i tesciu to tak zwani kawał chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny Promenada jest super na spacerki...cisza,spokój i można spacerować więc polecam a na spotkanko też chętnie przyjdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka 2014,moja córunia ma 3,5 miesiąca i jeszcze do niedawna też robiła zeza i drżała,ale teraz już jej to samoistnie przeszło,pytałam lekarki o to drżenie,ale powiedziała że maluszek nie ma jeszcze dobrze wykształconego układu nerwowego i dlatego tak się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Migotka a może On jest przekarmiony?? Jak często Go karmisz? Może po prostu ssie, żeby się uspokoić i się przejada. Co Wy z tym usg? Dodatkowo robicie? My mieliśmy w szpitalu i się aż zaczęłam zastanawiać czy czegoś nie przeoczylam skoro tak o tym piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Migotka 2014 ---> ten dr który robił nam USG przezciemiączkowe nazywa się Jarosław Pojda tel. 517 033 005 przyjmuje w piątki od 15 w Częstochowie, Aleja Wolności 46, zadzwoń sobie do niego a na pewno karze Ci przyjechać w najbliższy piątek. Odnośnie dr Dyczkowskiego, który też jest neurologiem dziecięcym to przyjmuje w Lublińcu na ul. Opolskiej 1 budynek MEDLIFE tel. 602 769 262, wspaniały doktor natomiast nie wiem czy wykonuje USG przezciemiączkowe, musiałabyś zadzwonić i zapytać. My mieliśmy wskazania do ponownego USG przeciemiaczkowego bo Zuzi wyszły delikatne zmiany w główce i musieliśmy to skontrolować. Moja Zuzia płacze bardzo często, może nie aż tak, że cały dzień ale za to cały dzień marudzi, kolka faktycznie występuje wieczorem, ale dotychczas miała przez cały dzień bardzo dużo gazów w brzuszku i dlatego tak płakała, od wczoraj stosujemy ten magiczny lek na kolkę więc mam nadzieje że to minie. Moja mała momentami robiła się sztywna w ciągu dnia, lekarz powiedział, że to dlatego, że w tym momencie musiało ją zakłuć w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 - my robiłyśmy USG ponieważ niestety u mojej córci wystąpiło wzmożone napięcie mięśniowe. W szpitalu miała już robione i było OK, ale neurolog powiedziała, że w tym szpitalnym wyszłyby jakieś zmiany gdyby były problemy jeszcze w czasie ciąży, a te porodowe wychodzą po kilku tygodniach. Na szczęście badanie wyszło prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Nam Pani doktor kazała zrobić to usg bo synek ma małe ciemiączko i żeby sprawdzić czy nie zarasta zbyt wcześnie. A przy okazji mam zapytać neurologa o te drgania kończyn. W szpitalu też mieliśmy robione i raczej wszystko było ok bo lekarze nie mówili o żadnych nieprawidłowościach. OlgierdaMama- raczej się nie przejada bo na wizycie pani doktor pytała o to ile je i jak często. Zjada 120 co 3-4 godziny, a w nocy czasami przesypia mi nawet 5-5,5 godziny. I co w tym wszystkim najdziwniejsze, że odkąd mi tak płacze przesypia ładnie noce. Nakarmię go, odbijamy, odkładam do łóżka i ładnie śpi. A wcześniej wybudzał się i jęczał i stękał. Zaczęlam się niepokoić bo naczytałam się teraz w necie o dziecięcym porażeniu mózgowym. Dlatego chce jak najszybciej zrobić to usg i mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku. Dzięki Wam dziewczynki za odpowiedź na nasz problem. Co ja bym zrobiła bez tego forum;) życzę wszystkim spokojnej i przespanej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 też się naczytałam i kilka dni przepłakałam, bo właśnie wzmożone napięcie mięśniowe jest też objawem dziecięcego porażenia mózgowego. I zgadzam się z Tobą, że to jakaś paranoja, że płacimy składki niby wszystko jest zapewnione, ale terminy kilku miesięczne i tak trzeba wszystko prywatnie załatwiać. Na Sobieskiego czekamy już 3 tygodnie na rehabilitacje i jeszcze jest przed nami kilkanaście dzieci, a przecież u takiego malucha każdy dzień jest ważny. Chory kraj i dziwią się, że mało dzieci się rodzi. Sama wyprawka ile kosztuje, a jak dochodzą wizyty lekarskie, badania czy rehabilitacja jak u mnie to głowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×