Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość OlgierdaMama
Hatshepsu - u nas odkąd wyszły pierwsze zęby zaczął spać krócej w dzień. Przed południem śpi ok 40min, potem między 13-14 godzina i potem ok 17 jakieś 40 minut, czasami do godziny. Próbowałam go, ,przetrzymac" żeby nie zasypial o 17, ale wtedy po 18 juz był meeega marudny i trzeba było przed 19 kąpać. W efekcie budził mi się wyspany o 5. Teraz kimnie się o tej 17 to kapanie jest ok. 20, a zasypia ok 21. Śpi do 7.15 czasami do 8 (z przerwa na jedzenie ok 5 - tego się jeszcze nie oduczyl). Takze u nas sposobem było pozwolić mu spać wtedy kiedy robi się śpiący i przesunięcie kapania. Wcześniej po kąpieli jadł i szedł od razu spać. Teraz jeszcze trochę z nami siedzi, ale już żadnych intensywnych zabaw - po prostu przytulasy z Tatusiem. Tak się wycisza i dopiero wtedy jak go odloze do łóżeczka to spokojnie zasypia sam. Tak to u nas teraz wyglada... zapewne do kolejnych zębów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
patusiaxxx -->> u nas jeszcze w tamtym tygodniu, to było tak, że młody wstawał tak koło 7, pierwsza drzemka była 9.30-10 to tak do 11-11.30, a potem o 15 szedł spać to tak do 16, czasem troszkę dłużej spał. Rano 1.5 godziny mniej więcej, po południu godzina. Jak wieczorem budził się przed 16 to kąpiel i spać po 19, a jak po 16 to wszystko przesuwaliśmy na około 20, bo nie był zmęczony i szalał po łóżeczku jak wściekły. Teraz od niedzieli, na poranną drzemkę szedł z płaczem, a po południu nie spał wcale, co kończyło się mega marudnością od 17, a wczoraj usną tacie na rękach koło 18. Dziś ranne spanie odpuściliśmy całkiem i poszedł na drzemkę po obiedzie o 12 z groszami i wstał jakoś chwilkę po 14, najwyraźniej mu to wystarczyło, bo wieczór spokojny, kąpiel chwilkę po 19, cycuszek, przytulanko i już od jakiś 20 minut dziecię smacznie śpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatshepsu-->> pewnie to mało pocieszające, ale ja też nie mam od porodu przespanej żadnej nocy ;) jedyne co mogę Ci poradzić to przesuwać porę spania bardzo małymi kroczkami po 10-15 minut, żeby dla dzieciątka to nie było za bardzo odczuwalne, ale systematycznie co 2-3 dni kolejne 15 minut, może się uda:) no bo jak kładzie się po 18 to niestety do 5 się wysypia, nawet z nocnymi przerwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka a ile razy ci sie budzi w ciągu nocy ? u nas raz daje mu cyca i spi i powiedz mi bp karmisz piersia to ile razy dajesz cyca małemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
A u mnie regułą jeśli chodzi o porę spania w dzień jest brak żadnej reguły. Jednego dnia Mała zasypia koło 12, innego po 15, zwykle śpi ok 2 godz ale zdarza się ze pół godz wystarczy, co ciekawsze nie zauważyłam żeby godzina czy czas spania w dzień wpływały na jej nocne spanie. Zwykle zasypia ok 20-tej i śpi do 8. chociaż są wieczory że szaleje do 21 lub dłużej. Sporadycznie zdarzy się pobudka nad ranem na jedzonko. Jeśli chodzi o te różnice w spaniu w dzień - to są one przy podobnym rozkładzie "zajęć i atrakcji" w ciągu dnia, więc nie zależą od tego co robimy. No i tu pewnie mnie wiele z Was znienawidzi - nigdy nie spałam tyle co przy dziecku, aż się już boję co będzie jak do pracy wrócę i trzeba będzie wstawać o 6-stej :-) Wczoraj mieliśmy pierwsze "poważne" obrażenia - Mała tak wariowała, że przewróciła się na pojemnik z zabawkami tak niefortunnie, że ma cały nos obdarty, zapowiadało się też że będzie opuchnięty, na szczęście nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,orientujecie się w której cukierni zrobią mi piętrowy tort na urodziny? Większy potrzebuję tak do 1,5 kg a mniejszy do 1 kg. Cukiernia Borek odpada,bo już pytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
patusiaxxx -->> u nas na jedzenie też wstaje raz o północy, ale dostaje butle, bo przy cycu od razu zasypia zamiast jeść i może tak co godzinę, na butle trzeba poczekać 5 minut to się trochę rozbudza i je porządnie. Ostatnio nabrał nowego nawyku i wstaje jeszcze tak 2-3 i trzeba Go polulać... nie zaśnie jak Go się nie weźmie na ręce i pokołysze, wystarczy pół minutki i śpi dalej;) a potem koło 5 ląduje u nas na łóżku, trochę cyca i śpi do 7 mniej więcej. Co do karmienia to Michało cyca tak 3 razy na dzień, rano jak Go biorę do nas, potem koło 15 (ale to karmienie będę się starała czymś zastąpić, nie wiem czym jeszcze), no i przed zaśnięciem po 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha bo u mnie cyc jest rano i na wieczór po kąpieli i raz koło 2 -3 w nocy. Od marca jak będzie miał roczek planuje już go przerzucic na butle ale plany planami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus2014
MAchońka możes spróbować w Praszce na promenadzie ale nie wiem czy zrobia pietrowy albo w Aleksandrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgoM
Jest jeszcze drogie Conssoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja2014
dziewczyny pomozcie bo ja juz zglupialam- nie wiem czy to zabkowanie w koncu czy nie... kaja jest marudna a jej dziasla sa rozpulchnine i poszerzyly sie w miejscu 2 tak jakby tam mial sie w to miejsce pojawic zabek... ma tez bialy zarys zeba w dziasle jak dotykam to jest to twarde i ostre ale jeszcze sie tam nic nie przebija... aaa jeszcze wczoraj ja obserwowalam i tak ruszala jezyczkiem w srodku buzia ogolnie jakby gume zula... czy takie objawy wskazuja na zabki? smaruje jej dentinoxem te miejsca rozpulchnione. i dodatkowo nie chce jesc. tylko pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ząbki idą:)czasem do samego przebicia moze minąc kilka dni zanim poczujesz ,że to ząbek.U nas tak było niby bylo widac zarys zeba, lekarz nam powiedzial ze to kwestia 3-4 dni....a przebiły sie po 2 tygdoniach,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie strasz... nie widac jeszcze zadnej kropki na dziaselku ani paseczka ile to jeszcze potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tak bylo byl mega marudny i akurat wtedy bylismy u lekarza po recepte na mleko.Jak zajrzał do buzi..to powikał głową i powiedzial ,że ida wszytskie naraz i ze kwestia kilku dni i sie przebija........a my czekalismy grubo 2 tygodnie...Ale ukazdego maluszka jest inaczej:)głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas ida napewno dwie dwojki dolne... dziekuje za konsultacje bo juz zglupialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jak ktoś używa Nan Pro 2 to w Makro jest promocja i 800gram kosztuje 35,05. A Pampersy 4+ są za 37,79 (nie wiem na ile atrakcyjna promocja, bo nie uzywamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
OlgierdaMama - dzięki za info, jak za mleko to bardzo dobra cena - normalnie ok 40 zł najtaniej - np. w Biedronce. a co do tych Pampersów to nie pamiętasz może za ile szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza85
MalaRybka - pampersy 4 sa za 37.79zl za 62szt a 4+ w tej samej cenie ale za 56szt Kajka030 jak tam u Ciebie? Chloe jestes juz w domku? Daj znac jak sie czujecie. OlgierdaMamo dajesz rade? Maz dochodzi powoli do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Eliza - nadal czekam, skurcze się pojawiają ale z wczorajszego KTG wynika że jeszcze są za słabe, czopa chyba całego się już pozbyłam - jak dla mnie to mega ilości tego ze mnie wypadły już, no i mam 4cm rozwarcia, lekarka mówi że tygodnia chyba nie wytrzymam :). więc czekamy już na TE skurcze, ja bym chciała w weekend jak mąż będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do promocji na tego typu rzeczy dla dzieci ja zawsze sprawdzam jeszcze na : promobaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajka030 powodzenia CI zycze i zazdroszcze bo tez bym chciala znow to przezywac :) takie cudowne uczucie a porod niesamowite przezycie. skoro masz juz 4 cm to praktycznie polowa porodu za Toba szczesliwego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja tez sprawdzam na promobaby, ale nie zawsze wszystkie promocje tam są. Zresztą sama nie zawsze pamiętam żeby tam zaglądać, a promocja na mleko na tyle dobra, że warto dać znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Eliza - daje rade :) ciąża przebiega bezproblemowo, wiec jest dobrze. Maz bez zmian - przy tego typu zlamaniu jeszcze co najmniej miesiąc z zakazem jakiekolwiek obciążania jednej nogi. A potem zobaczymy. Jestem dobrej myśli - jak zwykle :) inaczej być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgierdaMama - to się zgadzam że dobra promocja i nawet nie wypadałoby się nie podzielić taką informacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja2014 a próbowałas masowac dziasełka? Mnie pediatra mówi ła ze to pomaga bo te zele to raczej działaja przez krótki czas. Mowiła zeby kupic taka silikonowa nakładke na palca i tym delikatnie maluszkowi pomagac masujac dziasełka. Mojej kolezanki synek ciagle gryzł pieluche tetrowa i to mu bardzo pomagało. Kajka trzymam kciuki za Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuptus2014 dziekuje za rade. tak masuje jej palcem i troche to pomaga ale faktycznie chyba pomysle o tej nakladce na palce. mala obecnie spi i placze przez sen... wykonczy sie biedna :( a co u Was tuptus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Kaja2014 - możesz też spróbować z w miarę miękkim gryzakiem schłodzonym wcześniej w zamrażalniku, zimno też łagodzi. Nie słyszałam wcześniej o tej stronce 'promobaby", jak zwykle dzięki Wam czegoś przydatnego można się dowiedzieć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja2014 u Nas ok, mały slini sie na potegę, sprawdzam mu dziąsełka i są twarde w miejscu jedynek. Wczoraj tez mi w nocy płakał przez sen- myśleliśmy ze brzuszek ale nie dopiero jak sie obudził na karmienie to sie uspokoił ale póżniej spał od 12 do 3 niespokojnie i budził sie jak mu smoczek wypadł a wczesnie siwe to nie zdarzało, wypluwał smoczka zaraz po zasinieciu i był spokój na cała noc .My ostatni mamy przeboje z jedzeniem bo mały w dzien ssie pierwsze 10min normalnie a pózniej wszystko go interesuje i rozprasza. Juz tez zaczęłam myśleć ze to zabki. Jutro idziemy do pediatry to z nia pogadam. Trzymajcie sie i oby zabki szybko dały Wam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×