Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość maciejka19
dzięki :) taki mam plan. Pierworódka ja Ci nie pomoge, bo jałapałam sutek miedzy dwa palcei wkłądałam do dzióbka i szło. Droga prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze sklepiku osiedlowego i niezły upał na dziś się zapowiada. To dopiero okolice 25 stopni i nie wiem jak się przeżyje te upały ponad 30 stopni, które zapowiadają na przyszły tydzień;( Pierworódka jeśli chodzi o karmienie piersią to wiadomo, z własnego doświadczenia nic jeszcze doradzać nie mogę;), ale wszędzie gdzie coś słyszałam od specjalistów albo czytałam, to przede wszystkim dziecko przystawiać do piersi a nie pierś do dziecka. Zobacz sobie też filmiki z poradami na youtube, może coś przydatnego znajdziesz. Megii jak po wizycie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
dziewczyny macie jakiegoś dobrego,sprawdzonego pediatrę który przyjeżdża na prywatne wizyty domowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza_k-82
mamy w planach wyjazd na Węgry ( Mezőkövesd ) do hotelu 3* z wyżywieniem chłopaki będą pluskać się w basenach, a ja wylegiwać w cieniu z mojego miasta 524 km - około 6 godz. 39 min nad morze mamy dalej - mieszkam na śląsku - Częstochowa chcielibyśmy wyskoczyć tam na tydzień 15-22 lipiec będzie to 32/33 tydzień oczywiście za zgodą lekarza - wizytę mam 27 czerwca do tej pory mam wyniki prawidłowe, ciąża bezproblemowa robię to dla syna - który bardzo rozpacza że nie jedziemy nigdzie na wakacje do tej pory, co roku, byliśmy na wczasach zorganizowanych samolotem co Wy myślicie o tym dziewczyny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii-s
evia24 gin zbadal podwozie i stwierdzil ze jeszcze nic sie nie dzieje,jestem pozamykana na cztery spusty! i pewnie bede sie toczyc tak do lipca..a Ty masz na kiedy dokladny termin? iza_k co do wyjazdu to wszystko zalezy od twojego stanu zdrowia,ja jakos w 32tyg mialam jechac z mezem na jeden dzien do warszawy ale nie mialam juz sily i zrezygnowalismy,a od 36 tyg to nawet jak by mi placili to bym nie pojechala nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kolejnej wizycie terminowo przygotowujemy się na następny tydzień, lekarz powiedział, że rozwarcie jest na 2,5. Mam się w terminie zgłosic na Parkitkę a do tego czasu obserwowac co się dzieje. Niby po wizycie czułam się trochę dziwnie ale to pewnie przez to badanie, teraz już jest lepiej. Nawet naogi tak nie puchną, czuję też lekkie skurcze ale nie w dole tylko jakby brzuch się napinał. Lekarz pytał się też o czop śluzowy, w sumie było więcej gęstego śluzu, a tym bardziej dodatkowo po jego badaniach, dodatkowo po badaniu był zabarwiony krwią ale podobno tak miał byc. Macie może jakieś rady na te ostatnie dni? :) Torba już spakowana od dłuższego czasu, ubrank uszykowane łóżeczko i wózek też. Zastanawiam się jeszcze nad kosmetykami dla dzidziusia. Co warto kupic przed porodem? Czytam fora, czasopisma itp. i już się gubię. Co używałyście od pierwszych dni i jakich firm? Wg niektórych opinii lepiej nic nie stosowac, ewentualnie mydełko. Mam teraz ostatnie dni na zakupy, wiem, że później ktoś może mi dokupic co potrzeba ale samemu mam większą pewnośc. Co do wyjazdu to ja też bym się bała jechac za granicę, w Polskę to może jeszcze. Ale każda przechodzi ciąże w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapomniałam :) dostawałyście na Parkitce pudełeczko z próbkami albo wypełniałyście coś żeby później przysłali je do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciejka19
hejoo Iza ja miałam jechać w góry na tydzien w tym własnie okresie. Gin sie zgodził, bo wszystko było super po czym dwa dni poźniej wylądowałam na patologii z plamieniem rowarciem i krótką szyjką (tydzień po wizycie na której było wsio ok). Oczywiście u Ciebie nie musi sie tak zdarzyć jednak piszę Ci o tym ponieważ szybko zrozumiałam że w czasie ciąży jednego dnia jest super a innego coś się zadziewa. Kasia1107 ja mam super pediatre ale nie wiem jak z wizytami domowymi, bo nie miałam takiej potrzeby. Pani Monika Pachura. Jest rewelacyjna od samego poczatku prowadzi mojego syna i juz z niejednej opresji nas wyciągnęła, do tego ma dyzury w szpitlu a to trez przydatne. Lato ja używałam dla pierworodnego jedynie mydełka bambino i "fioletu"-nadmanganian potasu do kąpieli i tyle. Teraz tez mam taki plan. Dopiero jesli sie cos zacnie dziać ze skóra to wtedy emiolienty czy co to tam jest. Tak nas nauczyła połozna im mniej tym lepeij dla dziecka. Ja leżę i czekam analizująckażde strzykniecie w krzyżu. Zaczęły mi sie dzis skurcze, ale przeszły po no-spie wiec to nie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Maciejka, ja też chodzę (byłam raz jak do tej pory) do Moniki Pachury. W razie infekcji to do niej będę sie kierować, zwłaszcza że do jej prywatnego gabinetu mam 2 kroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza_k-82
termin mam wg OM na 10 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii termin z OM mam za 10 dni czyli na 24-go. Ostatnio gin mi powiedział, że możliwe jak 1-go lipca przyjdę na oddział. Pewnie zakłada że też przenoszę... Iza co do wyjazdu za granicę to ja bym się nie zdecydowała mimo że nie działo się u mnie nic niepokojącego. Tak jak pisały dziewczyny wcześniej- każda ciąża i każda z nas jest inna. Sama musisz rozważyć za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie jestem mamą miesięcznej dziewczynki i mam problem bo nie wiem czy nie przekarmiłam małej , czy któraś z was wie ile łącznie na dobę może wypijać maleństwo ? szukała w necie ale nigdzie nie znalazłam takiej informacji dodam że jest na enfamil z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze jedno jakby była przekarmiona to robiła by więcej czy mniej kupek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch
Hej dziewczyny! Jestem świeżo po porodzie na Parkitce, rodziłam tam drugi raz w zeszłą niedzielę. Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem w miarę możliwości i stanu wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
gratulacje !!! mama dwóch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
jak tam ciężaróweczki się czujecie przy takich upałach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Moze jest któraś z Was zorientowana jak to jest na Parkitce jak sie nie ma karty czipowej. Wszystkie mialyscie do porodu? Ja nie wyrabiałam po ślubie bo teoretycznie teraz jest ten nowy system eWUŚ i nie trzeba, ale jak to wygląda w praktyce, wie któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
wystarczy dowód osobisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorolka84
kasia1107 dzięki za odpowiedź. Wszystkie piszecie o karcie czipowej, myślałam, że bez niej się nie obejdzie, choć teoretycznie nie powinna być potrzebna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
Dziewczyny czy orientujecie sie co sie dzieje z Centrum św Łukasza ??? bo własnie dotarły do mnie plotki, że działają do końca czerwca i trzese tyłkiem bo ja rodze tam z początkiem lipca. Może cos wiecie????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonaa20
Mama dwóch - przede wszystkim Gratuluję! Mam do Ciebie kilka pytań, termin mam 13 września i zamierzam rodzić na parkitce. Jestem w trakcie kompletowania wyprawki i nie bardzo wiem co muszę spakować do szpitala. Jakie kosmetyki dla maleństwa, jakie ubranka? Szpital ma jakieś konkretne wymagania? Gdybyś mogła napisać mi jak wyglądała Twoja torba i maleństwa do szpitala to będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza_k-82
witaj ja mam termin z Om na 10 września chciałam rodzić w Łukaszu ciekawe czy dotrwają? jeśli nie - to Parkitka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za plotki o Łukaszu- pada czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammaBlanki
iza_k-82 ja chodzę do dr Sikory termin mam na 29 września chcieliśmy jechać z mężem i córką na Chorwacje lekarz mi zabronił. Jeśli wakacje to tylko u nas w kraju. Dostosowałam się i nigdzie nie jadę za to wzięliśmy się za gruby remont - mam dość - nie daje rady tego ogarnąć. Upały są super ... po tak długiej zimie przyrzekłam sobie, że nie będę narzekać na upały :) pozdrawiam mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Gratulacje mama dwóch :) Ja jestem ciekawa jaka była opieka na Parkitce i czy miałaś lekarza prowadzącego, który tam pracuje? Wczoraj byłam w Łukaszu na bad. prenatalnych i wszystko funkcjonuje normalnie. Dziewczyna przy mnie umawiała sie na porod na sierpień. Z tego co wiem to do 20 czerwca była promocja na porody, może stąd wzęło się nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
mamusie jak sobie radzicie/jak radzą sobie Wasze dzieci w takie upały? Ja jestem wykończona, mam dość. Na prognozach ICM w sobotę ochłodzenie i deszcz, nie mogę sie doczekać. Nawet na spacery nie wychodzimy, bo wieczorami mała jest tak padnięta że kładę ją wcześniej. Może założymy wątek na Kafeterii "Mamusie z Częstochowy"? Bo te nasze pogaduchy o pieluchach trochę nie w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no troche teraz mamusiom nie wypada sie wypowiadac bo sa nowe ciezaroweczki ktore na pewno maja mnustwo pytan ale nie na etapie pieluchowania :) "jeszcze", Upal straszny my lezymy i sie pocimy nie kapalam mojej malej co dzien tylko co drugi na poczatku teraz juz co dzien jest kpiel bo pot sie po d.... leje a jeszcze do tego moja Lenka tak nie lubi sie kapac za kazdym razem konczy sie placzem i pozniej dlugim usypianiem nie wiem juz jak ja przekonac ze kapiel jest fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierworódka- próbowałaś małą zawinąć w pieluchę tetrową i włozyć do wody i powolutku odwijać. Moja mała tak sie kąpała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammaBlanki
Witajcie w tej kolejny upalny dzionek !!! Wczoraj byłam na wizycie mój maluszek waży 850g, niestety mam słaba morfologie :( przepisał mi tabletki Tardyferon Fol mam brać przez miesiąc, no ale nie o tym chciałam... mam pytanie do tych dziewczyn które korzystały z zoo wczoraj się dowiedziałam ze nie ma problemu by dostać na parkitce zoo ale mam musi być świadoma ze dziecko w 60% przypadkach wyciągane jest za pomocą jakiejś przyssawki która się zakłada maluszkowi na głowę. Jak to wygląda w rzeczywistości?? dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia1975 dzis to nawet ja z nia weszlam do wanny zeby ja oswoic przy okazji tez schlodzic bo upal straszny. No i tak sie pluskalysmy razem ja bokiem w wannie a moja malutka na cycu wisiala i sie pluskala mam nadzieje ze to troche jej pomoze. Jak nie to bede probowac z ta pielucha tetrowa. Musi byc przeciez jakis sposob to jej srodowisko nie powinna sie bac az tak zeby sie zanosic od placzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×