Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość gość
moja jeszcze lubiła cieplejszą wodę niż 37 stopni ale spróbuj ją opatulić w tą pieluszkę i powoli wkładać i delikatnie polewać wodą może to coś da. Moja chlapie sie w basenie na całego a potem jak do wyjścia to płacz i lament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
moja uwielbia kąpiel , kiedy wycieramy ją ręcznikiem to zaczyna sie jazda :) upał straszny moja mała śpi po 15 minut bo się nie da masakra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato ja w marcu dostałam taką walizeczkę a w niej próbkę witamin, gryzaczek i maść na odparzenia. nie było żadnej ankiety. Doo kąpieli najpierw używałam mydełka bambino w wlewałam kilka kropel oliwki do wanienki a po miesiącu już żelem z niveii Gość mój mały jak miał dwa miesiące to wypijał 90ml co 3h. Ile pije twoja córeczka ml? Co do kupek to sama nie wiem. Dziewczyny a ja mam takie pytanie, wyrabiałyście maluchom kartę chipową? Bo już nie wiem czy wyrabiać czy nie? Mały Zgłoszony do ubezpieczenia oczywiście jest. Pierworódka, mój synek też tak ryczał w niebo głosy jak był kąpany. Też próbowałam owijać w tetrówkę ale to nic nie pomagało, trochę było lepiej jak wlewałam gorącą wodę, ale też nie zawsze. Niedawno zakupiłam mu w tesco fotelik do wanienki i normalnie wszystko się odmieniło. Siedzi sobie jak książe, pluska nóżkami a ja mogę go na spokojnie umyć, więc gorąco polecam :) No ale jak się go już wyciągnie z wanienki to też jest ryk, ale włączam suszarkę i się uspokaja. Aż się boję rachunku za prąd w tym miesiącu :) Spróbuj z cieplejszą wodą a jak dalej będzie płacz to ten fotelik. Masakra w te upały. Hubert cały dzień w bodziaku albo w samy pamku jest a i tak się z niego leje. U nas w mieszkaniu jest 28-29st teraz codziennie, ale chłodniej niż na dworze. Na spacery wychodzimy po 18 jak już tak nie grzeje. Odkąd zaczęły się te upały to mały wogóle nie chce pić ani wody, ani herbatek tylko mleczko mm. boję się że się odwodni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja jazde robi od samego początku i jak woda cieplejsza jest i jak zimniejsza. Ma dopiero 3 tygodnie wiec nie posadze jej w foteliku jeszcze, a mamy taka gabke wytłoczoną do kapieli ale tez nic nie daje bardzo sie lapie raczkami i do siebie przyciaga np. moja reke. My tez lezymy i sie pocimy. Moja jest na piersi ale pytalam położnej czy moge jej dawac wode dodatkowo w te upaly i mozna przegotowana ale jak poczuje ze jej woda plynie z butelki to tak sie krzywi i wypluwa ze szok :) jak wyprowadzacie swoje maluchy na dwor ja swoja wynosze w czapeczce i pozniej ja sciagam we wozku z krotkim rekawkiem w bodziaku sobie lezy przykryta tylko pielucha tetrowa chyba jej nie zimno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
Mój synek ma 7 tygodniu i wczoraj byliśmy na szczepieniu o 8 rano i był ubrany w cienkie body z długim rękawkiem i spodenki bez stópek i lekarka powiedziała że za grubo i że wystarczy samo body. Oprócz piersi dopajam go też wodą mineralną,przegotowaną dodatkowo i na szczęście bardzo chętnie ją pije.Czy waszym dzieciom też od czasu do czasu zapada się ciemiączko?bo u nas tak właśnie objawia się to że chce mu się więcej pić.Co do kąpieli to od 2 dni coś mu się zmieniło i nie ma płaczu przed ani po,można go spokojnie ubrać, nabalsamikować itp bo wcześniej to był ryk i wrzask tylko w wodzie uspokajał a teraz jest ok,zobaczymy czy to chwilowe czy już mu minęły te sceny przed i po kąpieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Byliśmy dzisiaj na 2,5h spacerze w Sokolich Górach. W pewnym momencie zrobiło się gorrrrąco, do tego pełno komarów (bez moskitiery na wózku). Połowę spaceru machałam pieluszką wokół wózka, żeby krwiopijcy do dziecka się nie dostały. Efekt był taki: my pogryzieni, spoceni, zmęczeni a Ela szczęśliwa że rodzice teatrzyk odstawiają, całą drogę przegadała i smoczkiem się bawiła :) rewelacyjne to moje dziecię. Potrafi tak głośno gadać/krzyczeć że w całym domy ją słychać. Zaczynam rozszerzać dietę, idzie mi już całkiem nieźle, doszłam do fasolki szparagowej i jest spokój. Wszędzie piszą, słyszałam to też w szpitalu od piediatry, że podczas karmienia można jeść wszystko, to co w ciąży, Co by się zgadzało na razie, bo praktycznie wszystkie warzywa jadłam w ilościach hurtowych, do tego orzechy, czosnek, cebula (jeszcze nie próbowałam, ale czeka na mnie pasta z makreli wędzonej z cebulką mniam) Ela przybiera coraz mniej, chyba wszystko spala. Dziewczyny co tam u was? W takie upały moja jest na dworze w tym, w czym w domu, porozbierana na maxa, czapeczki też jej nie zakładam, bo ma potem główkę spoconą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
moja mała 6 tyg. kończy we wtorek i też w samym bodziaku :) nam gorąco a co dopiero maluszkom :) moja też wydaje śmieszne dźwięki czasem tak głośno krzyknie że sama się przestraszy :) od ponieddziałku troche chłodniej uffff :) a jeszcze całe lato przed nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatki bylas na szczepieniach pierwszych ? Ja nie wiem co wybrac mam 3 opcje albo kasa chorych albo 5 w 1 albo kompleks 6 w 1 plus meningokoki i pneumokoki jakie wybieracie szczepienia ? i jakie ceny wam proponuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka19
Ja pierwszego syna szczepiłam szczepionką 6 w 1 + pneumo. Teraz też mam taki zamiar. JUż nie pamietam dokładnie cen ale cos koło 500 zł za dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
my szczepiliśmy 6w1 (infanrixhexa200zł) plus rotarix 300zł,za 4 tygodnie powtórka rotarixem i chyba 5w1 już bez wzw, a pneumokoki dopiero po tych szczepieniach,prevenar mamy na szczęście za darmo bo mały urodził się przed 37tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
sorry nie 4 tylko za 6 tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
my szczepimy tą 6w1 plus pneumokoki na rota sobie darujemy pneumo są groźniejsze mamy termin na 2 lipca , 6w1 to chyba 200 pln a pneumo tez 200 albo 300 nie pamietam dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny mam pytanko jeśli chodzi o usg bioderek wiem że większość z was robiła to na zawodziu , czy robią je co dziennie ? czy trzeba się umawiać ? i w jakich godzinach najlepiej jechać żeby nie było kolejek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatki z tego co pamiętam to na zawodziu robią w pon, śr i piątki lekarz jest od 10 albo 11 ale można wcześniej się zarejestrować i nie czeka się w kolejce jak widza że z dzieckiem to poza kolejką wołają bo to i tak do innego lekarza niż te stare babska co ta siedzą z nudów chyba i wilkiem na ciebie patrzą. 🌻 Ja dawałam tez 6w1 infarix hexa koszt 210,00 i tylko to obie dawki przeszła beż żadnych objawów jutro idziemy na 3 dawkę i ostatnią. Dopiero kolejne szczepienie po roczku będzie. 🌻 A u nas Ala rośnie jak na drożdżach jutro kończy 4 m-ce od 2 tygodni łapie fajnie zabaweczki obiema rączkami (takie na pałąku) i przyciąga sobie do buźki i gada do nich, a od tygodnia przewraca się z plecków na brzuszek i teraz leżanko jest tylko na podłodze albo zapięta w leżaczku-bujaczku, z którego zlądowała (bo ją "głupia" mamusia nie przypięła) stracha się najadłam ona też ale na szczęście nic się nie stało. Jutro idziemy na badanie to zobaczymy ile gwiazda przybrała, no i może za tydzień jak nie będzie przeciwwskazań pójdziemy na basen popływać. I też w tym tygodniu zamierzam rozpocząć rozszerzanie diety tak żeby na koniec wakacji już fajnie jadła jak będę szła do pracy. I troszkę się tego boję, bo w te upały chciałam jej dawać wodę to ni cholery nie chciała pić a już 4 butelki wypróbowałam. Na dodatek chyba zaczynają iść jej ząbki bo ślini się strasznie wszystko do buźki pakuje i gryzie no i marudna się też zrobiła. 🌻 Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1107
Gusia Twoja córeczka dostała juz 2 dawki hexy i jutro idziecie też na hexę 3cią dawkę?dobrze rozumiem?bo z tego by wynikało że razem ze szczepieniem w szpitalu zaraz po porodzie to dostanie 4 dawki na wzw typu b a wg kalendarza szczepień ma być 1 dawka w 24godz po urodzeniu,2 dawka w 2 miesiącu życia i 3 dawka w 7 miesiącu...bo już się pogubiłam w tych szczepieniach.. A czy na to usg bioderek na Zawodzie trzeba skierowanie?,my się wybieramy na Sobieskiego tylko mam skierowanie z maja i nie wiem czy jeszcze ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia powiem ci że nie wiem jak z tym jest ale tak wychodzi że w szpitalu dostała wzw i gruźlice, jak miała 1,5 m-ca dostała 1 dawkę 6w1 Szczepionka przeciwko błonicy (D), tężcowi(T), krztuścowi (komponenta acelularna)(Pa),WZW typu B (rDNA)(HBV), poliomyelitis (inaktywowana)(IPV) i przeciwko Haemoph ilusinfluenzae typ b(Hib) jak miała 3 m-ce dostała 2 dawkę 6w1 i jutro ma 4 m-ce i dostanie 3 dawkę 6w1 to całkiem możliwe że nie dostanie tej dawki w 7 m-cu WZW spytam lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dzięki za podpowiedź może w piątek się wybierzemy , a co do picia wody to moja też nie chce wody tylko herbatkę rumiankową z hippa jest bardzo delikatna w smaku może wypróbuj mojej posmakowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia24
Dziewczyny! mam pytanie odnośnie znieczulenia zewnatrzoponowego na Parkitce. Czy któraś z Was je miała? Jak to wszystko wygląda? bardzo boję się porodu i coraz poważniej zastanawiam się nad zzo. polecacie? odradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Wiatam Was dziewczyny:) My dziś byliśmy na drugich szczepieniach i mały waży już 6530:) a w czwartek skończył 3 miesiące rośnie jak na drożdżach:) Naszczęscie dziś super jest po szczepieniu wesoły gaworzy jak nigdy bo ostatnio to cały czas spał i był taki słaby.... zobaczymy jaka będzie noc ale zapowiada się dobrze:) Upały też znosiliśmy ciężko był bardzo markotny a że nie lubi i tak spacerów to ta pogoda już w ogóle go denerwowała. Na szczęście ostatnio znowu polubił kąpiel bo była przecież tragedia, wydaje mi się że nie ma na to sposobu samo chyba musi minąć. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Witajcie a gdzie podziały sie wszystkie cieżaróweczki?;) Mamy kilka dni odpoczynku od upałów uff jak dobrze. Jak sie czujecie? * Bierze któras z was Acard albo brała w ciąży? Na ile przed porodem odstawiałyscie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukierek100
hej dziewczyny ;) Mam termin porodu na 7.07.2013 wczoraj byłam na wizycie lekarz powiedział ze szyjka sie skrociła do minimum ale ze to jeszcze nic nie znaczy i nie wrozy szybkiego porodu , nie wiem co mam myslec bo w zeszłym tygodniu mowił ze szyjka skrocona i rozwarcie na 1,5 cm i ze porod sie zbliza .. zgłupiałam po wczorajszej wizycie . Czy ktoras z was tez tak miała ze mimo tego ze nic nie wskazywało ze porod blisko urodziła w terminie ??? Bo zaczynam sie denerwowac ze przenosze małego ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny pomóżcie mi bo zeświruję :) chodzi o pępek a mianowicie nam kikut odpadał na raty byłam w poniedziałek u lekarza powiedziała mi że sie goi i jest ok smarowałam fioletem i spirytem na zmiane ale mam pytanie czy u waszych maluuszków też był taki malusieńki biały dzyndzelek ? bo to nie chce schnąć cholerstwo :( wciąż smaruje spirytem 97 % i nie wiem czy ma to wyschnąć ? bo co nam ten wentylek to nie wiem tylko się stresuje nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
ten dzyndzelek jest w środku pępuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
cukierek100 nigdy nic nie wiadomo możesz urodzić np. jutro albo za 2 tygodnie tak naprawdę każda z nas jest inna iciążę przechodzimy inaczej z tym rozwarciem to loteria pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja wczoraj też byłam na wizycie, termin jak narazie się potwierdza na 7.07 i powoli zaczyna sie wszystko przygotowywać. Trochę możemy teraz odpocząć od upałów, niestety moja opuchlizna pomimo zmiany temperatury nie zniknęła, ale to podobno normalne na tym etapie. Pozdrawiam mamusie i ciężarówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jest jedna ciężaróweczka:) pisalam gdzieś tam kiedyś posta ale pewnie już nikt nie pamięta ;) mam termin na 12. 08, póki co to tęsknie za upałami bo na pewno lepiej je znoszę niż tą wieczną noc... nie mam ochoty w ogólee wstawać z łóżka, a jak za długo w nim jestem to jestem przeokropnie obolała, ciężko na jedną nogę m stanąć, nawet i nie mogę leźeć na tym boku. Budzę się wcześnie, jak widać :) noce są dla mnie męczące bardzo! Chodzi któraś z Was na basen do szkoły 48? bo od lipca KB zamknięte, na Rakowie też mam ostatni karnet od męża z pracy, jak mam płacić to nie widzi mi się tam za bardzo chodzić bo muszę przez całe miasto się przebijać... Szkoła 2 też w lipcu remontowana... więc wiecie może w jakie dni funkcjonuje 48? i czy w ogóle funkcjonuje... jak nie to chyba umrę z bólu i przestane chodzicć, bo jakoś nie.potrafię się zmobilizować do ćwiczeń w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia1107 co do szczepionki to ALa następną ma dopiero chyba w 13 m-cu ta w 7 (wzw) ją omija bo już dostała 4 dawki. 🌻 To moja to drobinka we wtorek skończyła 4 m-ce a waży 6100 ale teraz ją podtucze bo zaczynamy jesc marcheweczke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Gusia, moja za tydzień kończy 5 miesięcy i waży 5600. lekarka powiedziała że trochę mało ale przybiera regularnie, a poza tym od początku jest drobinka, więc nie ma co się martwić. Za nami trzecie szczepienie i pierwsza marcheweczka :) Mam zamiar zaraz gluten wprowadzić w postaci kaszy manny. Ela baaardzo chętnie zajada marcheweczkę, ładnie łyka, mam nadzieję że też ją trochę podtuczę. Co do wagi do 5 miesiąca powinno dziecko podwoić wagę urodzeniową. Moja ważyła 2800 a teraz 5600, więc się wstrzeliła idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa34aa
Hejka jest i następna cieżarówka hehe. Ja mam termin na 28 lipca, czuję się jak wieloryb ale cóż jeszcze ajkoś się przemieszczam, dla mnie pogoda taka jak teraz jest idealna, w upały się po prostu rozpływałam. Co do basenów to może zadzwoń i zapytaj ale myślę, że 48 jest otwarta.Idę przyjąć kolejną dawkę żelaza bo anemia mnie dopadła.Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×