Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość gość
czesc dziewczyny jestem w 23 tygodniu ciazy i jestem pacjentka dr najmana czy ktoras z was do niego chodzila? czytam to forum od jakiegos czasu i coraz bardziej sie boje :) zdecydowalam sie na porod na parkitce bo z mickiewicza mam zwiazane nieprzyjemne wspomnienia... zastanawiam sie tylko jakie jest wasze podejscie czy mezowie byli z wami podczas porodu nie wiem czy nie bede miala cc bo mam duza wade wzroku(krotkowzrocznosc) i problemy z kregoslupem(rwa kulszowa) zawsze chcialam zeby maz byl przy porodzie ale ostatnio byl taki program na tvn style o obecnosc***artnerow przy porodzie i zaczelam sie zastanawiac....jakie sa wsze doswiadczenia? bede wdzieczna za kazda odpowiedz...pozdrawiam olka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż był przy porodzie i jestem mu za to bardzo wdzięczna. Kiedy masz przy sobie osobę, którą znasz i która cię wesprze w trudnych chwilach jest łatwiej, przynajmniej takie jest moje zdanie. Mąż trzymał mnie za rękę, podawał wodę, bo ciągle gdzieś gubiłam butelkę, a przy naprawdę silnych skurczach pilnował bym nie zleciała z piłki, co było prawdopodobne, a na koniec odciął pępowinę:) Tak naprawdę wszystko zależy od faceta, jeżeli uważasz, że da rade i nie będzie to dla niego za duże obciążenie psychiczne to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia 2014
gość (Ola)--> to rodzimy w tym samym terminie :) może się spotkamy na parkitce :) Niestety ja Ci nie pomogę bo chodzę do innego lekarza a chodzisz może na szkołę rodzenia do Juliamedu? Sierpniowa mamo --> mam nadzieje że wszystko jest dobrze po badaniach bo coś nic nie piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaOlgierda->myslalam ze robiac ten masaz troche sie rozciagne a tu lipa. Wiec nawet nie pytali i nacieli. Nic przeciwko nie mialam bo i tak tego nie czulam;) 28marzec->roznie jest ale codziennie jest kilka wypisow. Ja bylam na nowym oddziale i widzialam ze rotacja to jest. Czasem tez chyba kladli na ten stary ale tego nie jestem pewna. Maja pierwsza noc przespala cale 7 godzin dzis 6 wiec pospac moge. Dalej mam problem z laktacja i dzis kupilam laktator. To cudo!!!! A na laktacje nie herbatki tylko femaltiker! Polecila mi Karolina od noworodkow ale juz po pierwszej saszetce mialam kilka kropel. Zadne herbatki bo one zawieraja anyz co nie jest dobre podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia 2014-ja mam termin z usg na 04.08 a z daty to na 06.08 na dodatek to własnie moje urodziny:) nie chodzi mi o wytrzymalos tzn czy moj maz nie padnie jak zobaczy porod to raczej chodzi o takie pozniejsze powiedzmy"podejscie" do mnie" zasial we mnie ziarno niepewnosci wlasnie ten program na tvn - ie bo wypowiadal sie i facet i kobiety i mieli rozne zdania... a jak tam dziewczeta mialyscie badania prenatalne? ja robilam 2 razy i jestem bardzo zadowolona ze sw. lukasza...a jak tam u was? ja juz wiem ze urodze dziewczynke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze jedno do szkoly rodzenia nie chodze nie wiem czy to potrzebne czy nie wiekszosc moich znajomych nie chodzila...i nie krzywduja sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia 2014
Ja mam termin na 3 sierpień :) też byłam na badaniach prenatalnych dwa razy w Łukaszu ja będę mieć chłopca :) powiem Ci, że bardzo możliwe, że się spotkamy :) Jeśli chodzi o poród to ja jestem za rodzinnym i zdecydowaliśmy z mężem że będzie przy mnie w te chwili :) Szkoła rodzenia może i masz racje ale ja chodzę bo zawsze to coś daje a po za tym jest za darmo. Szkoda że nie chodzisz może byśmy się poznały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszporek
a są tu może mamusie które beda rodzic w czerwcu ?? chetnie bym się na kawę umówiła :) pozdrawiam ! p.s. na szkołę rodzenia zaczęłam chodzić i póki co bardzo mi sie podoba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Mamcia, Ola może ja się z Wami też spotkam, termin na 8 sierpień ale pewnie wezmą mnie wcześniej bo mam mieć cesarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota09
Dziekuję pażdzierniczku za odpowiedź. też tak właśnie myśle o tych pigułkach co Ty,palić nigdy nie paliłam więc z tym nie będzie problemu, a że karmie piersią to tylko te wchodzą w gre:) tylko czytałam że trzeba je brac punktualnie a u mnie z pamięcią do tabletek ciężko jak brałam witaminy to jak mi się przypomniało to raz rano raz wieczorem. Ale zawsze można sobie ustawić jakieś przypomnienie w tel. A co do libido to u mnie po porodzię wogóle coś z nim licho ale teraz już powoli się poprawia. Muszę się wybrać do mojej lekarki bo idę i dojść nie mogę. A teraz już dostałam pierwszy okres więc od następnego mogłabym zacząć brać. A jak tam z wagą nie tyjesz od nich? bo róznie się o tym słyszy, a nie ukrywam że po ciąży zostało mi jeszcze kilka dodatkowych kilogramów. Dobrze że już coraz cieplej to prędzej gdzieś się wyjdzie i może wkońcu uda mi sie co nieco zrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Dorota nie masz za co dziekowac :) ja biore lesiplus to moje pierwsze tabletki I fakt nawet karmic chyba nie za bardzo mozna, to juz bys musiala kekarza wypytac. Po nich pic sie strasznie chce ale to mi mowil lekarz. Powiem Ci ze na poczatku tez byl problem z punktualnoscia ale pozniej sie przyzwyczailam, ak tam godzine plus minus wezmiesz nic sie nie stanie Mam swoje kg I nie czuje sie po nich napuchnieta ani ze tyje, I nie mam takich napadow naslodycze przy okresie. Mam jeszcze nadprogramowe kg ale nie martw sie bo nie wszystkie zaraz gubia jak tez aktorki :) Przyznam ze moj maz nie bardzo zadowolony z mojego libido :) a po ciazy to nie ma co sie dziwic czlowiek zmeczony I nie ma nawet sily o pieszczotah myslec. Sie rozpisalam. A chcociaz z Wami moge popisac jakas odskczniw od dnia codziennego. U nas katastrofa z przewijaniem maly nauczyl sie przewracac na brzuch I tak sie obraca ze nie da rady pieluchy zalozyc :) zebow jeszcze nie ma za to potok slin leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota09
Mój tez nie zadowolony z tego powodu ale co ja mu mialam poradzić ciekawe jakby on musial rodzic czy tak by mu pio sie chcialo ale cóż niektórzy faceci już tacy sa. Mój maly tez sie ślini na potęgę a do zębów to mu jeszcze daleko:-) ł ja po pierwszym porodzie schudłam 4 kg wiecej niz mialam przed ciążą a teraz cos ciężko i chciałabym zgubić jeszcze z 6. Tyle ze ze starszym to caly czas spacerowałam i to kilka razy dziennie a teraz przy dwójce nie mam jak bo starszy ma niecałe 2 latka i daleko mi nie zajdzie a nosić go tez nie nanosze. Przydałoby sie kupic wózek dla dwójki ale stwierdziłam że sie nie opłaca bo za długo tez go nie poużywam wiec jak tylko siostry mnie odwiedzają to odrazu chodzimy na spacerki bo to jedyna okazja żeby dało się wziac dwóch razem no i jeszcze jak mąż ma wolne to tez ale wtedy to raczej jeździmy do rodziców. Z góry mówię że te dziwne słowa to przez to ze pisze z tel.a jak juz cos napisze to nie chce mi tego kasować a tak musiałbym pisac od nowa a nie mam tyle czasu. Ale sie rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie chodzisz do tej szkoly rodzenia? moze przemysle sprawe jeszcze?:) no to dziewczyny wydaje mi sie ze spotkamy sie jak nic bo termin mamy prawie ten sam:) a jak u was ze snem ja ostatnio zasnac nie moge potem w nocy sie budze i rano kolo 7 oczy jak 5 złotych i koniec spania jak sie w nocy budze to czuje ze mala tez sie kreci ....ehhhh a jak mowia bedzie coraz gorzej... powiedzcie mi taka rzecz macie takie jakby skurcze? ja nieraz jak np za duzo pochodze itp to czuje taki skurcz bolesny na dole brzucha trwa 2-3 sekund i mija nie sa regularne nieraz 1 w ciagu dnia nieraz 2,3 roznie...nie pytalam jeszce mojego lekarza ale teraz jak pojde to spytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Dorota tak jest z tymi chlopami niw zrozumieja dopoki nie znkda sie w takej sytuacji. U mnie starszy syn ma 4 lata I mamy podworko wiec wyszalje sie ma dworze jeszze maz kupil trampolime to istny szal. Tez pisze. Tel wiec sie nie martw ehehe Co do wozka to wydaje mi sie ze to niepotrzebny wydatek, jeszcze troche I starszy syn chodzic bedzie wiecej I nie bedzie chcial wozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia 2014
Wiesz co ja skurczy nie mam ale kręgosłup mnie już boli ze snem też jest lipa bo szczerze mówiąc budze sie i nie moge zasnąć lubie leżeć na plecach ale małemu to nie odpowiada i kopie :) Jak chcesz się coś dowiedzieć to ja chodze na szkołę rodzenia w pon na 17:30 do Juliamedu wiem że można zaczać w trakcie najwyżej później skończysz zresztą jeszcze przedemna najważniejsze zajęcia więc jak uważasz ;) a jak nie będziesz chciała to mogę wysyłać Ci konspekty na e mail :) bo wszystko mam na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia 2014
Sierpniowa mamo kto wie może będziemy razem na sali leżeć :) w dwie albo we trzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wszystko możliwe ...:) jak możesz to prześlij mi na maila bianka22@interia.pl a ja sie zastanowie:) a za wózkami sie juz rozgladalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia 2014
Ola wszystko wysyłam Ci na e mail co mam narazie, będę przesyłać dalej jak coś dostane :) Jeśli chodzi o wózek zdecydowałam się na tako :) Już mam wybrany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia 2014
Sierpniowa mamo jak się czujesz ? wszystko dobrze po badaniach ? Wiesz już co bedziesz miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam pytanie do dziewczyn które prowadzą swoją ciąże u dr Szyllera.Jak on ją prowadzi? Czy daje skierowanie na badania? w którym tygodniu ciąży robi ostatnie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki . Moj maluszek wczoraj skonczyl 3 tygodnie. Jak ten czas leci. Mam malego zarloka w domu :) Ja czuje sie coraz lepiej polozna, ktora przychodzi do domku mowi zeby jeszcze sie oszczedzac i nie dzwigac bo wieczorami bardzo mnie rana ciagnie. W spodnie sie mieszcze ale sie nie zapinam :( . Kwietniowa Mamo co tam u Ciebie ? Rozpakowalas sie w koncu ? 21 maj a ty jak sie czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
patusiaxxx u mnie póki co ok, ciśnienie nie jest najgorsze, mała przybiera, ale nie chce się ruszać, niedługo zawału przez nią dostane, lekarz kazał mi liczyć ruchy a tu nie ma czego liczyć :( wczoraj cały dzień się nie ruszała więc wieczorem pojechałam na parkitkę, na szczęście okazało się, że wszystko w porządku, lekarz stwierdził, że nie dam się dziecku wyspać :) chciałabym żeby był już maj bo im bliżej końca tym ja jestem bardziej tym wszystkim zestresowana. Z tego co wiem Kwietniowa Mama urodziła synka już jakiś czas temu i Ewelina ( moja sąsiadka z patologii ciąży) wczoraj miała cc, ma córcie 3,5 kg, wczoraj USG robił mi jej lekarz, więc się dowiedziałam także dziewczyny są już po :) szczęściary :) Fajnie, że masz już to wszystko za sobą, ja jak wczoraj weszłam na izbę przyjęć i zobaczyłam to wszystko, to tak mnie strach obleciał, że szok, nawet położna się śmiała, żebym wróciła dopiero na poród bo już się wyleżałam wystarczająco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - ja chodziłam do doktora Szyllera i jestem bardzo zadowolona. Ostatnie usg robi chyba różnie. Ja miałam ostatnie jakoś w 36 tygodniu.:)ale w sumie jak byłam u niego na ostatniej wizycie w czwartek nie mógł usłyszeć serduszka to zrobił mi usg a urodziłam w poniedziałek więc to kwestia chyba ciąży i kobiety. Daje skierowania na badania.:) Jest bardzo sympatyczny i zawsze odpowiada na wszystkie pytania. A za 28 marzec i marta 2403 trzymam również kciuki .:* Będzie dobrze.: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczyny Mam pytanie do rodzących na parkitce, czy dostawałyście na wyjście ze szpitala jakieś darmowe produkty dla dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja też już jestem po :) urodziłam wczoraj przez cc, zaczęłam sn ale miałam takie bóle że nie dałam rady, może dlatego że zaczęli mi poród wywoływać przez balonik. Poza tym mój synek ma 62 cm i waży 4370 także kawał chłopa z niego :) nie dałabym rady go chyba urodzić sn. 21 maj teraz ja leze z Twoja sąsiadka z patologii :) cc robił nam ten sam lekarz dr Korn, bardzo fajny lekarz. Ogólnie opieka na parkitce lekarze i położne bardzo się interesują i jak na razie nie mam na co narzekać pomimo że mój lekarz prowadzący tutaj nie pracuje. 28 marzec jutro przychodzisz do szpitala, mam nadzieję że coś się ruszyło. Trzymajcie się dziewczyny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 --> Gratuluje.;** W końcu się doczekałaś.:) gość- Ja dostałam na parkitce paczkę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
marta2403 ----> gratuluje !!! :) jeśli możesz to pogratuluj ode mnie Ewelinie. Co do dr Korna to racja, jest super lekarzem,można wiele z nim załatwić, do dziś żałuje, że nie prowadzę u niego ciąży, ale teraz to już za późno na cokolwiek. Mamuśka 2014 i 25kwiecień -----> a Wy jak tam? jesteście już po wizycie u naszego lekarza? rozmawiałyście o ewentualnej cesarce? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
Wiesz co jestem po wizycie ale jeszcze nic nie wiem nie gadalam z nim poczekam jeszcze a Ty coś z nim gadalas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×