Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nauczycielka przedszkola

__onanizm dziecięcy w przedszkolu__

Polecane posty

Gość nauczycielka przedszkola

jestem młodym nauczycielem, pracuję dopiero pierwszy rok. W tym tygodniu zauważyłam, ze jeden chłopiec ewidentnie się onanizuje. Robi to co jakis czas i przestaje, gdy odwróce jego uwagę. Chłopiec ma dość trudną sytuację w domu. Czytałam o dziecięcym onaniźmie i zdania sa podzielone- niektórzy psychologowie twierdza, ze naturalny etap rozwoju dziecka, a inni- ze to wynik problemów emocjonalnych. Od innej nauczycielki dowiedziałam się, ze w zesżłym roku też to robił. Czy powinnam powiedziec o tym matce? Po wakacjach już nie będzie tego chłopca w przedszkolu, ja byłam tylko jego "przejściową" wychowawczynia- czy powinnam ingerowac w takie sprawy? Dodam jeszcze, ze matka nalezy do osób problemowych, lubi ze wszystkiego robić aferę. Nie wiem, co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdftg
Ja powiedziałbym o tym mamie przedzskolaka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauczycielka przedszkola
no własnie, tym bardziej, że do końca nie jest powiedziane, czy to problem,c zy tez naturalny etap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnmmmm
on przynajmniej już od samego mała wie po co nosi. Jeszcze trochę to 10 latkowie będą uprawiać seks, także będzie wiedział co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszkakula
Jest to etap naturalny w rozwoju, ale jeśli się przedłuża (trwa już drugi rok, jak piszesz), a do tego wiesz, że ma trudną sytuację w domu, to ewidentnie jest powód, żeby się tym zainteresować. Nie popadać w paranoję, wysyłając dziecko od razu do psychologa, ale poobserwować, zobaczyć, w jakich sytuacjach to robi... Porozmawiałabym też z matką, ale w jak największej dyskrecji, ze zrozumieniem, bez robienia z tego problemu - po prostu zasygnalizować w taktowny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój brat tez miał taki okres, ze się ocierał o wszystko i o wszystkich, zwracaliśmy mu uwagę, że tak się nie robi przy innych ludziach i przestał. wydaje mi się, ze każde dziecko to przechodzi bo dużo się o tym słyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunallll
a ja tam dużo słyszę, ze nie należy mając 14-18 lat uprawiać seksu i co, ile mamy małolat mający dzieci w tym wieku. Także jak ktoś jest zboczony to już od samego mała. Ty lepiej nie słuchaj tylko wychowuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunallll - a jak ktos jest debil to też od "samego mała" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×