Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Hej Dziewczynki Mój mały nadal w nocy co 2 h sie budzi. W dzien to na spacerze śpi, w aucie od razu zasypia. a potem w nocy szaleje;) JA go tez nie masuje- podobnie jak u Radosnej po kąpieli włącza syrenę i drze się wiec odpuszczamy masaże;) Ja używam na co dzień sudocremu taką cieniutka warstwę i pupka jest śliczna;) RAz dziennie daje NAn szczególnie na wieczór, ajk mały jest wkurzony i nie chce ssać cycka. Czy Wasze dzieciaczki mają gazy? Mój pierdzi strasznie śmierdząco, ale nie płacze ani nie pręzy sie więc chyba nie cierpi, wręcz śmieje sie przy puszczaniu bąków;) MArtwie sie, bo kupkę tez tak raz na 5 dni robi... Dziś idziemy na szczepienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Wpadam na chwile zeby sie pochwalic kto tam siedzi w brzusiu:) 2 tyg temu bylam na polowkowym i p. dr powiedziala ze na 100 % bedziemy mieli coreczke:)))) Cieszymy sie barrdddzzoooooooo. Ogolnie u mnie wszystko ok, chociaz juz dokuczaja mi jakies bole, uciski - jestem chudzielec i moze jest to tym spowodowane? A przeciez nie mam jeszcze mega duzego brzucha - w sumie przytylam niecale 3 kg od poczatku ciazy. Jestem teraz na etapie wybierania wozeczka, ktory zakupimy dopiero po nowym roku pewnie ale chcialam wiedziec mniej wiecej ile szykowac kasy, na co zwracac uwage itp. Pozdrawiam was goraco i sciaskam!!! Acha i gratuluje 'nowym' mamusiom:-D Super macie ze juz jestescie 'po'... Mi strach zaglada w oczy hehe. STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Oli14......30......22........21......01.02.2011... dziewczynki .....Haga. ..... IGA......30......?........21......8.03.2011... córcia........POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........17......26.03.2011... . ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc Radosna82....28....25.08.2010.....Adaś...3390. ...Kielce...........sn Amarantowy..24...14.10.2010...Roksana Jolanta...Elbląg..........sn Maadaa........27...15.10.2010..........Iga.........4000g. .....UK......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellol :) Amarantowy - jeszce bedziesz karmic, nie poddawaj sie, skoro ja karmię po 2 tyg. pobycie w szpitalu to Ty tez mozesz!! jeszcze 2 tyg i konczymy 4 miesiace :) jak ten czas leci.... chcialabym juz wprowadzac jakis pokarm ale pediatra powiedziala ze dopiero jak skonczymy 6 m-cy :( a ja 20 grudnia wracam do pracy, rzeźniaaaaaa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka- ja uzywam od poczatku linomag z zielonymi napisami i nigdy z pupka nie było problemu, zadnych krostek, czy odparze, pieluchy - pampers, chusteczki dada z biedronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję ślicznie Amarantowy - właśnie nie wiedziałam, jak to wygląda, a w aptece mieli tylko tubki... teraz wiem, co kupić. Mam też sudocrem i bepanthen /niby do piersi, ale Nice kiedyś smarowałam pupę/. Iga - gratulacje - jak ten czas leci... już po połówkowym... a ja już w 8 m-cu - też czasem zazdroszczę dziewczynom, które już są "po" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żolinka - jednak do pracy wracasz,a co z Miłoszkiem? jakaś niania? JA chyba będę musiała zrobić dłuższą przerwę, choć mam mieszane uczucia i na razie o tym nie myślę. Ja linomag z zielonym w tubce miałam Nice, nawet teraz mam, bo miała odparzenie latem. Poczekam jeszcze na Tysię, bo widzę, że różne te linomagi... nie wiem, który po każdej zmianie pieluchy używać. Też kupiłam pieluszki pampers i chusteczki pampers białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linomag taki jak amarantowy wkleila link. Zielony- podobno od 3 roku zycia, tak w aptece powiedzieli. Bepanthen jest rewelacyjny do pupy, ale na codzien to drogo wychodzi, wiec tylko od czasu do czsau smaruje. Ja pupe myje woda ciepla i platkami kosmetycznymi takimi zwyklyimi. Takie dla dzieci mialam ale za duze byly. Jak jest kupa to najpierw wycieram papierem toaletowym-kupuje delikatny, nieperfumowany. IGA-gratuluje córeczki ;) nie ma sie co bac, bedzie dobrze ;) żoli - ja tez slyszalam o tej szkole ze pokarmy inne niz cyc od 6 miesiaca, ale dla mnie to jakas durnota. Bo na przyklad gluten trzeba wczesniej dawac, wiec nie karmiac niczym innym oprocz piersi to niby jak masz ten gluten podawac????? Ja stosuje sie do rad poloznej - naprawde równa babka. Wg niej od 3 miesiaca mozna dawaca niewielkie ilosci pojedynczych skladników: soczek jablkowy, gotowana marchewka, soczek z marchewki, po ukonczeniu 4 miesiecy juz 2-3 skladnikowe zupki, po ukonczeniu 5 miesiecy zupki z mieskiem. Gluten od 4 miesiaca, ekspozycja ma trwac 2 miesiace. I ja sie tego trzymam. Po ukonczeniu 6 miesiecy dziecko powinno zjadac juz przynajmniej jeden posilek inny niz piers. Na poczatku zobaczysz ze maly zje troche owoca albo zupki i bedzie dojadal cyckiem. W pewnym momencie moze mu sie bunt na jedzenie zalaczyc i nie zechce nic oprocz cycucia. Poza tym na hop-siup nie wprowadzisz wszystkiego - co kilka dni nowy skladnik. Na poczatku tez nie dajesz dziecku codziennie jedzenia tylko co 2-3 dni, Takze dojscie do 1-2 posilkow samodzielnych dziennie troche trwa. Masz ochpte to sprobuj dac cos malemu, Zobaczysz czy bedzie jadl, jak zareaguje jego brzuszek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno odnosnie kaszek. Bardzo czesto mamy daja wlasnie jako jeden z pierwszych oddatkowych posilkow kaszki. Rozmawialam z polozna, pediatra i ciocia-pielegniarka dziecieca i wszystcy sa zdania ze najpierw warzywa -owoce, a potem kaszki. Jak jest odwrotnie dzieci czesto jak zasmakuja w slodkich kaszkach nie chce jesc owocow które sa kwaskawe i warzyw. Poza tym kaszki co by nie mowic tuczace sa i jesli dajemy a dziecko nie rusza sie duzo to chwila moment robi sie pulpecik ;) no chyba ze dzieciaki maja problem z niska waga to sie zaleca nawet od 2-3 miesiaca kleik ryzowy do mleka. Ja mam zamiar kaszki zaczac dawac za miesiac na kolacje. Tzn ok 19 kaszka, o 20 kapanie i cyc i spac. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłoszek na razie lizal jabłuszko ale mialam ubaw z tym lizaniem, byl zaskoczony nowym smakiem a potem juz tak szybko lizal jezyczkiem tylko ma swoja wlasna metode lize nie z dolu do gory tylko z gory na dol jakby spodem jezyka chcial hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Julka_u mnie od pierwszych dni pieluchy pampers premium care i bephanten - jak narazie zero odparzeń czy zaczerwienień. Duża tubka kosztuje 36 zł i starcza na miesiąc. Do wycierania pupy uzywam chusteczek Nivea Soft & cream - idzie mi około 1 paczki na tydzien, a jak mały zrobi kupke to myje mu pupe wodą z oilatum wacikami dla dzieci. Amarantowy_dokarmiam małego ok 90 ml mleka co karmienie, oprócz nocy - w nocy jest tylko cyc. A co do ulewania to zawsze nosze małego do dwóch odbić - jedno "na sucho" drugie juz mu sie ulewa i potem mam spokój :) Ciamcia_mój Adas puszcza często bączki :P Najczęsciej podczas karmienia cycyem lub przebierania. Już się tak nie pręzy jak wczesniej i kolki juz praktycznie minęły. Co do kupki to Maksio strasznie żadko Ci robi. U nas teraz jak dokarmiamy jest średnio jedna kupa na dobe. Jak mały był tylko na cycu to była jedna na 2-3 doby. Iga_gratuluję córczki :) Dobrze, że wszystko w porządku. Zrób zakupki troche wczesniej w 6-7 miesiacu, bo potem juz pewnie nie bedzie sił na latanie po sklepach :) Zolus_ale ten czas leci...Ty juz do pracy wracasz. U mnie juz zleciała połowa podstawowego macierzyńskiego...A teraz siedzenie z dzieckiem z kazdym dniem jest przyjemniejsze. No i u nas w koncu - w listopadzie - zaczyna sie wykanczanie mieszkania to akrurat przed koncem macierzyskiego sie przeprowadzimy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My po szczepionce. Mały krzyczał podczas wkucia, aale przytuliłam go i zaraz zasnął. Dziś śpi od 9 , czyli prawie 4h:) Alle to normalnie podobno. Wczoraj dałam mu czopek i zrobił mega kupę- koloru zielonego. Porozmawiałam z pediatrą i już wiem, ze mały nie toleruje laktozy. Muszę totalnie zmienić dietę na miesiąc i powinno się unormować i kupka i bąki i te bóle brzucha. Pediatra poleciła dodawać do mleka sztucznego troszkę kleiku ryżowego- ma spać lepiej po tym;) Od 4 miesiąca zaczniemy dawać Sinlac, potem jakieś jabłko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy Ty wyleczyłaś oczka a my zaczynamy z nimi walczyć... Całe zaklejone za żółto. Przemywamy często i dziś trochę lepiej. IGA kobietki górą :) Julka juz 8 miesiac??? Jak ten czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamciaramciam kupami się nie przejmuj mój robił co tydzień kupe a dozwolone jest 8 dni o ile dziecko się nie męczy po 8 dniach można zacząć się martwić,a że żadko kupy robi znaczy że bardzo dobrze trawi :) a co do kaszek to ja daje na noc choć i tak nic nie daje bo mały 13 skończy 7 mies a dalej budzi sie kilka razy w nocy ale moję dziecię to straszny głodomorek mógłby jeść cały czas i wszystko przed południem potrafi zjeść całego banana i całę jabłuszko na raz :) ogólnie to wszystko mu smakuje a najbardziej dynia z ziemniakami i ndykiem z hippa :) ale poradzcie co jest najlepsze na odparzenia bo mamy sudokrem który nic nie pomaga :( pozdrawiam choć żadko zagląda to poczytuje :) bo mały po 15 minutach spania w domku jest wyspany a na polu w wózku to 4 godziny potrafi spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia, na odparzenia tylko MAŚĆ Bepanthen. U nas nie pomagalo nic- ani Sudocrem, ani rumianek, ani Alantan, a Bepanthen wyleczyl pupe w jede dzien,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia to super ze malutki tak ładnie wcina! A ile waży? Trochę mnie uspokoiłaś z ta kupka, ale mam nadzieje, zę po tym probiotyku cześciej będzie robił. RAdosna mój mały dzis pcha raczki do buzi.Robi to cały czas, nawet wytrąca sobie pierś, bo najchętniej to obie rączki i sutek by chcial mieć naraz. Ciekawe o co chodzi.Przecież zeby jeszcze im nie idą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Iga gratuluję córeczki :) teraz dziewczyny nam się same zapowiadają :) a zaczynałyśmy prawie od samych chłopców :) Żoli dzięki za wsparcie :) ja mam nadal nadzieję,a co do powrotu do pracy to u mnie nie ma o tym mowy z różnych względów ale powiem wam szczerze że jak o tym pomyślę nie chciałabym być na waszym miejscu może będziemy biedę klepać przez kredyt ale nie chciałabym teraz małej komuś zostawiać nawet z rodziny a byłam z małą wczoraj u mojej pediatry wariatki bo położna to nie dotarła do tej pory leniwa baba i mała przybrała od szpitala 360 g waży teraz 3400 g :) Dzięki Radosna to faktycznie sporo już Adaś je moja to tak góra 100 ml dziennie jak już w proszku dostaje ale jest jeszcze malutka Maadaa powodzenia w leczeniu oczek ja kila razy dziennie przemywałam wacikami z rumiankiem i zbierałam całą ropę a potem raz na noc zalewałam oczka solą wylewałam na 2 oczka całe jedno opakowanie soli i ta sól najwięcej pomogła a co do mojego karmienia to znów mam problem bo mleko leci terz jak mała je ale nie umie zlapać sutka i jej się nie dziwię bo mam duże ciężkie piersi i maleńkie sutki które ciężko utrzymać takiej kruszynce nawet jak je trzymam ściągałam dziś cały dzień mleko i prócz tego że sama ssała pierś to wypiła już dziś 150 ml mleka ściągniętego z piersi - zamówiłam te nakładki do karmienia może to coś pomoże bo już nie mam ja siły a co ma powiedzieć taka biedna mała kruszynka :( same cuda z tym karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy a próbowałaś takich nakładek-kapturków na sutki? JA mam podobny problem, duże piersi a płaskie małe brodawki i mój MAks wcale nie mógł złapać i w szpitalu polecili. MAm z Aventu http://bajka.istore.pl/pl,product,1233015,avent,silikonowe,nakladki,na,piersi,rozmiar,s.html i czasem nawet teraz daję mu jak jest wkurzony i nie moze chwycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy, ale te muszle to chronią przed bolesnością i wkłada się je do stanika. Tamte Aventu co CI wysłałam link to takie kapturki z dziurkami 9 coś jakby sztuczne sutki:) i dziecku łatwiej chwycić taki kapturek. Nakładasz go na swoje sutki i już dziecko spokojnie ssie i mleczko kapie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, moja gwiazda pożera rączki i wszystko co napotka na swojej drodze juz od jakiś dwóch miesięcy. Ząbek jeden widac pod skórą od miesiąca, teraz drugi juz pod skórką widac a sie ch...y przebic nie chca, tylko dziecko sie meczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku tak szybko by szły te ząbki? On skonczył dopiero 3 miesiące, a tak naprawde powinien skonczyć 2 9 tylko miesiac wcześniej sie urodził)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyżynianie sie zębów to proces który może trwac nawet kilka miesięcy. W tym czasie zawiązki zębów wędrują ze szczęki do góry a potem przebijają się przez dziąsła. Jedne dzieci nie odczuwaja tego jako dolegliwosc a inne tak. To co widze po mojej malej to u niej falami idzie marudzenie przez zeby - łącznie z budzeniem sie w nocy z placzem. I dopiero wtedy żel na dziasełka pomaga. I u nas kilka dni marudzenia, potem spokoj przez jakis czas, i znowu. Jak podrazni dziasla dlugim gryzieniem gryzaczka albo zabawki to tez czasem jest placz. Takze ciamcia spokojnie. Zabki moga sie pojawic za tydzien a moga za pol roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia tu szczepienia są od 8 tyg. Więc za 5 tyg jedziemy się szczepić. Resztę szczepień będzie już w Polsce. Muszę się dowiedzieć i porównać co tu a co tam dają aby nic nie powtórzyć ani nie pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo :) Tysia123 - mi ostatnio lekarka powiedziala ze Basi tez pomalu wyrastaja zęby. jednak nie zauwazylam zeby jej to mocno przeszkadzalo. Slini sie wiecej i wszystko laduje do buzki, ale jest pogodna i usmiechnieta. Tysia123 - a w razie czego to jaki zel na zeby dajesz Małej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentinox. Ale podobno najlepszy jest Baby Orajel, tylko w Polsce niedostepny, na eBayu trzeba szukać. Teraz też jest jakiś nowy specyfik - Camilia, ale nie probowaliśmy, bo żelik- smarujemy ile nam trzeba, a Camilia cala dawke daje sie dziecku do buźki. Siła dzialania jest chyba podobna. A jak żel nie pomaga i boli dziecko, to mozna podac cos przeciwbolowego w syropie np IbufenD czy cos w tym stylu,. agusia non stop nie matudzi, ale czasem jak ja boli to bidulki mi szkoda bo placze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello jest tu ktoś????????????? U nas OK, Iga śpi, zaraz jak się obudzi cyc i mykamy na spacerek. Mamy już 3 tyg, nie mogę uwierzyć jak ten czas leci. Oczka dalej zaropiałe ale już mniej. Masuje codziennie kanaliki przy oczku, może pomoże. Już 3 razy usmiechnęła się z otwartymi oczkami bo do tej pory tylko przez sen. To niesamowite zobaczyć uśmiech na twarzy maluszka :) Mi z 16kg zostało 6kg. Myślę, że nie jest źle. Narazie żadnych jeansów itp nie noszę aby rany nie uciskać choć już ładnie zagojona. Miałam szwy rozpuszczalne i ładnie mnie zszyli. Troche dosyć mam dresów i luźnych ubrań ale tak mi najwygodniej z Małą cały dzień w domciu. Bratka co u Ciebie? Ty miałaś do pracy wracać? Jak poszło? Maluszek z niańką OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×