Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Gość cciamciaramciam
hej Julka wózek fajowy- widzę ze idziesz w nowoczesny design- ja tez taki lobię:) Woj maly pobił dzis rekord- budził się o 1,4,7 i do 10 spaliśmy:) od razu lepiej sie czuje:) za to cały dzień nie chce spać, nosze, lulam, zaśnie i jak odłożę do łózka yo budzi się. już mnie ręce bolą od tego noszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale błędów narobiłam- sorry dziewczyny, ale pisałam lewa ręką z małym na prawej. Właśnie teraz zasnął- ja tez idę lulać. Spokojnej nocki dla Was i Waszych maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, przyzwyczajaj sie do tego, że mały coraz mniej będzie w dzień spał. JulkaN - wózeczek super nowoczesny, fajny wygląd. Powaliła mnie cena. I nie znalazłam nigdzie wymiarów gondoli.... Wydaje się że malutka jest. Teraz mam kontakt z wieloma dziewczynami z malymi dziecmi i narzekaja na te male gondolki, Bo dziecko 3-4 miesięczne jeszcze za małe do spacerówki, a w gondoli już mu ciasno. A zima w kombinezonie to już w ogóle... No ale to wasz wybor. Oli, fajnie że się odzwalaś. Kobieto, ruszaj na zakupy bo nieługo sił zbraknie. Z wielkim brzuchem wyprawa po wyprawki zamiast przyjemnoscia staje się ciezarem. Zamiast wybierać ciuszki to człowiek sie zastnawia gdzie jest najbliższe WC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć udało mi się wczoraj ewakuować ze szpitala, tak mnie gnaty bolały że szok tam przez te łóżka to nawet zdrowy dostanie skoliozy :P wszystko mnie bolało ... miałam robione 3 razy ktg i dopiero na ostatnim wyszły taki mini skurczyki a szyjka znów 2,0 więc mała ma gdzieś wyłażenie, widocznie dobrze jej tam :) wczoraj na usg miała już 3300 g więc szacowana waga przy porodzie może (jeśli urodzi się w terminie ) to ok.3900-4200 więc duża będzie a główkę też nadal ma większą o jeden tydzień więc będę musiała chyba nastawić się na niezłe wyciskanie :) trochę się boję rodzić takie duże dziecko ale mam nadzieję że skoro natura zadecydowała że ma być duże to przygotowała mnie do tego jakoś :) jeszcze przed porodem udało mi się nasłuchać cierpień rodzących co nie napawa optymizmem ale starałam się jakoś szpitalnych opowieści nie brać zbyt do siebie bo były takie które rodziły 3 raz i każdy poród inny ... masz Julka rację widocznie mała sama sobie termin wybierze :) Radosna dziewczyny mają rację nie skupiaj się tak na tym dokarmianiu lepiej spróbuj jeść regularniej bo pamiętam jak Tysia pisała że jak mniej je to od razu ma mniej pokarmu więc może coś w tym jest Maadaa no widać że naszym dziewczynom się nie śpieszy :) a robili ci jakieś KTG ? miałaś jakieś skurcze na badaniu ? a co do wózka to zgadzam się z Tysią ja też słyszałam że dzieci szybko wyrastają z tych godnol a potem jest problem jak długa zima a jak będzie tak jak w zeszłym roku to dziecko wyrośnie i nie pójdzie na spacerek :( moja mała duża się urodzi więc dobrze że wózek większy będzie bo tak to by był kłopot i bym musiała potem drugi większy kupować :0 AAAAA cudna ta twoja basieńka STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Maadaa..............27....8.....39....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......37......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........21......01.02.2011... dziewczynki .....Haga. ..... IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc Radosna82....28....25.08.2010.....Adaś...3390. ...Kielce.......sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mi się przypomniało odnosnie fotelików. Takie, które są tylko wpinane w bazę są superwygodne, bo sami mamy taki ;) Zamiast szarpać się z pasami tylko wstawiamy fotelik w baze i sam się tam zatrzaskuje. Naprawdę polecam. ISOFIX maja nowsze samochody więc najpierw sprawdzcie czy u was jest. Jak nie ma to są foteliki gdzie baza jest przypinanana pasami. Warto też przymierzyć fotelik przed zakupem do samochodu, bo zajmują one wiecej miejsca niz taki standardowy. My mamy foteli GracoLogico i samochod Ford Mondeo to ma max podsunietym do przpdu fotelu pasazera fotelik mieści się na styk, a to naprawde przestronny samochod. Foteliki z bazą są droższe, ale jeśli dużo ejżdzice, albo czesto to warto. Słyszałam że jakaś firma produkuje uniwersalne bazy do swoich fotelikow tzn najpierw wpina sie w nia fotelik 0-13 a potem pasuje tez fotelik 9-25. Ale za Chiny nie pamietam jaka firma, może Recaro.... ;/ Bratka, jaki macie kolejny fotelik dla Gabrysia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy, dasz radę ;) Zresztą USG może się mylić. A jak się nie uda to bedzie cesarka i tyle. Takze nie ma co sie martwic na zapas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) u nas wczoraj byle rewelacyjny dzien. Bez płaczu i marudzenia :) Jadnak jak dziecko jest najedzone to i spokojne :) Ciamcia_moze spróbuj malego czesciej dokarmiac??? Bo moze jest głodny jak płacze. Ja Adasia tez tak bujałam i mi na 5 usypial i potem znowu sie budzil i tak calusienki dzien. A od piatku jak dokarmiam to jest spokoj. Dokarmiam co drugie karmir\enie 90ml, przed nocka 120ml, a w nocy jesli po cycu nie moze usnac to 60ml i jest narazie spokoj. Julka_widzialam ten wozek na zywo i jest super. A ten fioletowo grafitowy idealny dla dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiu, nie mamy jeszcze następnego fotelika i szczerze powiedziawszy nie mamy w tej chwili na niego kasy. Chciałabym coś z IsoFixem właśnie ale z tych co dobrze wypadają w testach to wydatek około 1500zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia MaxiCosi ma uniwersalną bazę do dwóch fotelików, tylko że to najnowszy model i straaaasznie drogi. My mamy Maxi Cosi ale starszy model więć baza nie przyda się do drugiego fotelika. Zresztą wychodzimy z założenia, że chcemy szybko drugie dziecko więc i tak będą potrzebne 2 foteliki :) Amarantowy nie miałam KTG tutaj dopiero kilka dni po terminie robią KTG. Chyba, że coś nie tak i wcześniej pojedzie się do szpitala, to wtedy robią. Dziś dzień mojego terminu a ja czuję się świetnie, lepiej niz wczoraj i nic mnie nie boli.... Jutro spotkanie z położną zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Maadaa...........27....8.....40....12.10.2010..dziewczynka....UK....0 Amarantowy........24....1......37......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........21......01.02.2011... dziewczynki .....Haga. ..... IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc Radosna82....28....25.08.2010.....Adaś...3390. ...Kielce.......sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do koloru wózka to naprawdę fajny sama bardzo lubię grafit i fiolet :) A po co KTG po porodzie Maadaa przecież wtedy już tam dziecka nie ma :) ??? pewni jeszcze mała posiedzi sobie jak skurczów nie masz :) no chyba że wody ci odejdą ....ja mam często w nocy te przepowiadające skurcze ale szybko przechodzą więc jeszcze czas za to mam problem ze spaniem bo mała układa się mi na wnętrznościach jakoś że mogę tylko na lewym boku spać bo jak próbuję się przewrócić to taki ból mnie łapie że szok i czuję się tak zdezelowana już tym łażeniem czasem do końca 8 miesiąca było ok a 9 i nagle nie mam na nic siły ledwo obiad daję radę robić a wierzyć mi się nie chciało że nie będę mogła na rowerze jeździć czy skarpet ubrać :):) no tak czy siak trzymam kciuki za nasze dobre rozwiązania żeby i nam i maluszkom poszło to łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co do wózka - mnie się bardzo podoba i jest leciutki i malutki po złożeniu. To chyba zdecydowało o wyborze, bo przedtem moim faworytem był maxi-cosi mura3. Co do gondoli - ona nie jest aż taka mała, choć wąska, ponoć dlatego, że jest przystosowana do wpinania do auta /ma pasy i wszelkie atesty/. Ma podnoszony zagłówek i z tego, co rozmawiałm z dziewczyną, która używa już wózka, spokojnie mieści 6-miesięczne dziecko w kombinezonie. Moja urodzi się w grudniu/styczniu więc na wiosnę i lato powinna być dobra - mam nadzieję. Nie zapieram się, że wózek jest idealny, pewnie nie, chociaż nie ukrywam, że liczę na komfort za tą cenę. W praktyce ocenię za rok. Mój samochód jest nowy - nie ma jeszcze roku, ma system isofix i raczej z niego skorzystam. Na razie nie kupuję bazy, ale na wiosnę chyba tak. Ta baza pasuje do późniejszych też fotelików jane. A foteliki nawet bez bazy zapina się nie przez dziecko, tylko przez podstawę fotelika. U męża w samochodzie też jest isofix, chociaż już kilkuletni. To chyba od marki też zależy, nie tylko od rocznika auta... A co do auta, właśnie ze względu na częste wyjazdy, wolę mniejszy wózek, żeby sprawniej go załadować. Do mojego samochodu /chatchback/ jane wchodzi do bagażnika na stojąco i obok mam miejsce, maxi-cosi np. musiałam kłaść na cały bagażnik, albo koła zdejmować. Mąż ma większy samochód, ale kupuję pod siebie. Mam kiepskie wyniki, zobaczymy co powie lekarz w poniedziałek. Na razie łykam feminatal i zalecone leki na bóle. Spojenie dokucza, krzyż też... Nie narzekam jakoś szczególnie, ale średnio się czuję i cieszę się, że część zakupów już mam. Właściwie resztę mogę ostatecznie mężowi zlecić i uzupełnić przez internet. Oli - Tysia ma rację - kupuj wcześniej, bo coraz dalej coraz ciężej. U mnie z dnia na dzień, przez to spojenie, pojawił się ból przy każdym kroku i nie sprawia mi już radości chodzenie, a nawet jest niebezpieczne... Piękne macie dzieciaczki i świetnie radzicie sobie w roli mamy. Mam nadzieję, że i ja nie gorzej odnajdę się po dłuższej przerwie. Maada i Amarantowy - trzymam kciuki za szybkie i bezproblemowe rozwiązanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy napisałam po terminie a nie po porodzie. KTG robią jak upłynie termin porodu i nic sie nie dzieje. Nie mam żadnych skurczy i ogolnie czuję się dobrze :) Mała kopie, słucham dopplerem serducha więc jest OK, czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa ty teraz koniecznie melduj sie codziennie. Jak sie nie pokazesz znaczy rodzisz ;) Dzien dobry wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, w nocy co chwilę się budziłam tak mnie mocno plecy na dole bolały. Właśnie wzięłam prysznic i jest troche lepiej ale dalej boli. Raz na jakiś czas zakuje mocniej. To chyba nie są skurcze skoro tylko plecy? Skurcze powiązane są z brzuchem prawda? Brzuch tak tylko delikatnie boli. Już sama nie wiem im więcej czytam co to skurcze tym bardziej nie mam pojęcia o nich. Mamuśki napiszcie mi jak to jest kiedy coś się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam skurcze polaczone z bolami krzyza. Wygladalo to tak ze najpierw zaczynal bolec krzyz coraz bardziej, w miedzyczasei brzuch robil sie twardy, po chwili brzuch robil sie miekki i zanikal tez ból krzyza. Jak nie wiesz czy sa skurcze czy nie to skocz na ktg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Tysia. Dzis mam wizyte na 15.00 wiec narazie poczekam do wizyty, chyba za bedzie robiło sie coraz gorzej to pojade wcześniej. Mąż w pracy ale w przeciągu 20 min będzie w domu jakby co. Narazie czekam. Tylko bardziej boli jak leżę więc muszę spacerowac po pokoju i nie wiem co z sobą robić. Chyba będę spacerować z laptopem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh... snilo mi sie dzisiaj ze urodzilam czworaczki....jejku jak sie nameczylam przy tym :D Zostane jednak przy moich blizniaczkach... Maadaa trzymaj sie kobitko, ja ci nic nie powiem madrego, ale bede sie uczyc na Twoim doswiadczeniu. Co do zakupow to musze sie pochwalic ze mamy juz mebelki do pokoju, wozek -easy walker duo (niestety dla blizniakow nie ma takich ladnych jak Julka wybrala) i wlasnie maxi cosi z bazami do samochodu. Tylko ze z takimi bazami, ktore sie przypina pasami. Pierwsze zakupy ubrankowe tez za mna...takie mini :) Teraz chce wybrac jakas ladna posciel, reczniczki do kapieli, i inne tam takie pierdolki...takze dzialam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa., z bólami krzyzowymi to ani siedziec ani lezec nie moglam. Ewentualnie siedziec w ten sposób: ftek z pionowym niemal oparciem i mala ale dosc pękata poduszka polozona miedzy oparciem a plecami u dolu. Ruszaj sie jak najwiecej, chodz, ruszaj biodrami jakbys tanczyla. Bedzie lżej, a jak cos sie zaczelo to powinno sie rozkrecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maaadaa - wkrotce bedziesz mamusią!!! ja niestety nie pomoge w temacie skurczybyków, bo ani jednego nie mialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa ja miałam tylko bóle w okolicy lędźwiowej- brzuch tylko się napinał jak piłka, ale nie bolał. Za to plecy bolały. Przez to na ktg nie było widać skurczy ani nic, a mnie bolało. Szykuj sie kochana bo już wkrótce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś po 1 dawce szczepionki na rotawirusy- jestem biedniejsza o 350zł:) Moje dziecko waży 6kg!W ciagu tygodnia przytył 400gram jakas masakra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka nie powiedziała nic, ze za dużo. JA trochę się martwię. Może zacznę go troszkę oszukiwać herbatkami albo wodą? Jak myślisz Tysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
400 gram w tydzien to sporo.... ale nie oszukuj zadnymi herbatkami. Widocznie tak ma byc, a jak dziecko pozniej bedzie chodzic i wiecej sie ruszac to bedzie miec dobra wage i schudnie :) U mnie zmiana na lepsze. Teście wrócili po pół roku i teściowa mi duzo pomaga. Naprawde nie sądziłam ze 70letnia kobieta bedzie w stanie mi tak duzo pomoc! Basia miala katarek :( no ale juz z niego wyszla tak jakby, ale za to ja teraz chodze zakatarzona i troche cieńka jestem. Teraz jak mam dziecko to moge pomarzyć o położeniu sie do łózka i kurowaniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×