Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

mnie tez kusi to ciasto;)mysle, ze wyjdzie bez problemow :)mam w domu sliwki wiec moze je dodam, tylko, ze jest maly problem troche z mezem chcielismy przystopowac z tym obzarstwem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki:) Robie ciacho, wyjdzie napewno:)))) Dziewczynki ja nie mam dzis dobrych wiesci:-( Kolejny cykl staran przede mna - z malego chorwata nici - a tak sie staralismy;) Zalamalam sie dzis rano, chociaz juz wczoraj byly objawy nadchodzacej @... Takze spadam na dol tabelki nr 1 i znow czekam na 'te' dni. Juz sama nie wiem co robic - oczywiscie umaiwam sie w tym miesiacu na wizyte do gina, pomyslalam tez o mierzeniu tempki - w sumie nie zaszkodzi, prawda? musze troszke na ten temat poczytac. Dziewczyny, trzymam za was kciuki bo wsze terminy @ sie zblizaja:)))) NICK...........WIEK.......CYKL.........@......... .MIASTO(WOJ)......DZIECKO Kasssiula........26.........4.........03.07.......Bielsk o..............0 Tysia_86........23.........2.........12.07.......Toruń ...............0 Asiula78.........31.........7.........17.07.......Kraków .............0 karola.w.........24........16.........19.07.......Wrocla w...........0 IGA................29.........7..........15.09......POZN AN...........0 magdalenka.s....29.........6.........22.08.......gdańsk. ...........0 kamilsien..........29.........7.........22.08.......Zamo ść............0 JOWITA.LODZ....29.........7.........23.08.......Lodz.... ........... ciamciaramciam...25.........3.........21.08.......Wrocła w ........0 ważka79 ...........29........10.........12.08.......Radom........... .0 tysia123............27.........4.........21.08.......lub lin..............0 żolinka..............28...................21.08...... jaworzno..........0 AAAAA1980.........28.........3.........18.08.......POZNA Ń ...........0 bibi ..................26 ........5.........25.08.......wawa .............0 misia1990...........19.........3.........25.08.......Bie lsko-Biała.....0 wiolkcia..............27.........4.........29.08.......z abrze...........0 Sralis Margolis.......36.........3.........31.08.......Kraków...... .....1 Iza_R.................30.........8.........30.08.......Ł ódź...............1 anulka-84............24........12.........27.08......Byd goszcz........0 Koralina82..............27.........3......08.09......Byd goszcz.......0 BRZUCHATKI : NICK..............WIEK...CYKL..TC...TERM.POR....MIASTO.. ..OSTATNIA @..DZIECI bratka_............27....11....10...05.03.10....Trójmias to...28.05...0 wazka85............24.....1.....8...09.03.10....Lisburn. ......3.06.....1 Moniakr.............26.....3.........................Lod z ................... luleczka1982.......27.....2.....6......???......gdansk.. ....20.06.....0 Monikaddd..........22....18.....6...26.03.10....Białysto k...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
Witam :-) Igunia glowa do gory skarbie! Bedzie nastepny cykl i nowe nadzieje - ale masz racje, idz dla swietego spokoju do lekarza, bedziesz spokojniejsza. niech ci zrobi badania hormonow, bo narzakalas na bole piersi, moze czegos jest za duzo albo za malo... wszystko bedzie oki, zobaczysz. A reszta dziewczynek? Co tam u was? Ja na wyniki naszej pracki musze jeszcze poczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza wlasnie dla swietego spokoju pojde na te badania, ale wiecie co, boje sie strrrasznie... juz sobie wyobrazam za cos moze byc nie tak:-( no i nie zalamuje sie jakos bardzo - moj maz wczoraj stwierdzil ze w sumie to nie ma wiekszego problemu, bedziemy mieli radoche ze staranek jeszcze przez kolejny miesiac hehe ale mi sie juz to wszystko dluzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
IGUS, glowa do góry. Niedługo ty też będziesz miała maleństwo, zobaczysz. Jak będziesz juz po wizycie u lekarza daj znac jakie badania masz zrobic. Ja czekam do weekendu na @ (juz w głebi duszy czuje ze przyjdzie) i umawiam sie tez na wizyte. Skonsultujemy miedzy soba rodzaj badan to bede wiedziala o co jeszcze sie upominac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
No wlasnie widac jak roznie podchodzimy do tego wszystkiego my i nasi faceci:-) moj maz tez nie ma nic przeciwko kolejnym probom a ja... no coz wolalabym zeby juz sie udalo bo tez czuje ze to sie przedluza w nieskonczonosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
Tysia dlaczego pizesz ze przyjdzie??? No co ty, trzeba sie nastawiac na dzidzie a nie na @ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia masz racje, porownamy to co powiedza nam nasi lekarze:-) Ja na 100% zdam wam relacje z wizyty. acha tysia ja mysle ze to sie poprostu czuje, ze @ nadchodzi... Ale moze ty sie mylisz???? ;) tego ci zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia bo my jestesmy inaczej skonstruowane i chyba dobrze bo pomyscie co by sie dzialo gdyby nasi mezowie przezywali to wszystko tak jak my... bylby mega dolek psychiczny hehe a tak, ja sie zalamuje a moj maz rozesmiany mowi ze nie ma co sie martwic, nie teraz to za miesiac, nie za miesiac to za dwa - i tyle fajnych staranek przed nami... na co tu narzekac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
intuicja mi mówi ze w tym miesiacu nici z dzidziusia. ale na spokojnie do tego podchodze. Juz bym chciala zeby szybciej sie zaczela, zrobilabym badania, jak cos jest nie tak to juz bym zaczela leczenie. a jak @ nie przyjdzie to bede milo zaskoczona ;)))) Eh.... pogmatwana ta kobieca psychika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
Dziewczyny ja jestem pewna ze wszystko jest z wami w porzadku:-D Jasne ze mozecie sie przebadac, to wam nie zaszkodzi ale zobaczycie ze wyniki beda ok:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi2206
Iguś głowa do góry, rozumiem cię ... bo tak jak napisałam wczoraj późnym wieczorkiem też tak sobie tylko myślałam ze bardzo chciałabym zeby już się udało. ja mierzę tą tempkę od 3 miesięcy, ale też tak w ciemno trochę, tzn analizuję na tyle na ile się nauczyłam na naukach przedmałżeńskich. czyli tak mniej wiecej, bo są jakieś róźne metody. ale póki co mam obraz mniej wiecej temperatury, kiedy współżyłam itp. na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez niestety czuje ze sie zbliza @ brzuch juz pobolewa, glowa wczoraj, a zawsze boli mnie 1-2 dni wczensiej i zadnymi prochami sie nie da zatrzymac bólu. no wiec to juz kwestia godzin. pamiętam jak jeszcze parę tygodni pisałam, że nie wiem czy jestem gotowa i takie tam, ze sie boj,e i wiecie co? juz nie mam wątpliwości, chcemy miec maleństwo, chcemy żeby nas to szczęście dotknęło :) pewnie jeszcze nie w tym miesiącu ale wierze ze wkrótce i wam tez zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi ja tez wyciagnelam taka kserowke ktora dostalismy na naukach przedmalzenskich hehe i probuje cos z tego wyczytac i zrozumiec ;) no coz, pomierze tempke i zobacze co z tego wyjdzie. bibi a tobie co udalo sie zaobserwowac na podstawie mierzenia??? pomaga w okresleniu owu??? zolinka, ja na poczatku tez podchodzilam do tych staran na luzie - bedzie to bedzie a jak nie to tez nie problem. ale teraz po tych nieudanych probach moje nastawienie zmienilo sie... juz nie chce czekac kolejnych miesiecy bo wpadne w jakas depresje:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
Dziewczynki tempke mierzymy zawsze o tej samej porze zaraz po przebudzeniu tak? Ja kiedys tam mierzylam i nawet nanosilam wyniki na taki magiczby wykres:-) Wiem ze tempka znaczenie spada przed owu i to jest sygnal zeby zaczac intensywne staranka:-) poza tym znalazlam taki artykul:) Komórka jajowa może zostać zapłodniona w ciągu 24 godzin od owulacji, a średni czas przeżycia plemników w drogach płciowych kobiety wynosi 48 - 72 godziny. A więc, jeśli chcesz na pewno zajść w ciążę powinniście współżyć codziennie, zaczynając na dwa dni przed przewidywaną owulacją (na wypadek, gdyby była wcześniej) i kontynuując przez cztery następne (w razie gdyby się spóźniła). Uprawianie seksu więcej niż raz na dzień, może mieć odwrotne skutki - zbyt częste wytryski partnera mogą na tyle zmniejszyć ilość zawartych w niej plemników, że nie będzie możliwe skuteczne zapłodnienie. Po fazie okołoowulacyjnej cyklu, należy współżyć około dwa, trzy razy w tygodniu w razie, gdyby jajeczkowanie nie odbyło się w przewidzianym terminie. Czas owulacji jest znacznie trudniejszy do przewidzenia w przypadku nieregularnych cyklów, ale temu można zaradzić. W takich przypadkach należy uprawiać seks dwa, trzy razy w tygodniu przez cały czas, a - co drugi dzień zaraz przed, w trakcie i natychmiast po przypuszczalnym środku Twojego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
Podstawowa temperatura ciała - Temperatura ciała kobiety wzrasta zaraz po owulacji i pozostaje taka przez około dwa tygodnie. Dlatego, mierzenie temperatury w trakcie trwania cyklu może pomóc Ci znaleźć okienko płodności. Aby pomiary były wystarczająco dokładne, powinnaś mieć termometr z podziałką do jednej dziesiątej stopnia, które można zwykle kupić w aptece, a wyniki każdego pomiaru zapisywać tak, że powstaje wykres zmian Twojej temperatury. Zaczynając od pierwszego dnia (dzień pojawienia się krwawienia) zmierz swoją podstawową temperaturę ciała zanim jeszcze wstaniesz z łóżka, pójdziesz do łazienki. Aby wyniki były pozbawione błędu, zawsze strzepnij termometr dokładnie, co zapewni Ci prawidłowy odczyt następnego ranka. Wzrost temperatury o pół stopnia w drugiej połowie cyklu znaczy, że wystąpiło jajeczkowanie, a linia niezmienna wykresu świadczy o braku owulacji. Jeśli zaszłaś w ciążę, temperatura pozostanie podwyższona, jeśli nie - spadnie do poprzedniej wartości na początku miesiączki. Główną niedogodności tej metody jest fakt, że temperatura rośnie po owulacji, czyli wykres nie jest przydatny do planowania pożycia w pierwszym miesiącu. Ale prowadzenie takich pomiarów przez kilka miesięcy pozwoli Ci na w miarę dokładne poznanie czasu występowania owulacji, a co za tym idzie - na ustalenie Twoich dni płodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
niby to takie proste a jednak........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
i juz ostatni kawalek:) Dni płodne - Przyjmuje się, że w cyklu do zapłodnienia może dojść przez 9 dni. 5 dni przed owulacją (czas przeżycia plemników to 3dni + 2 dni dla pewności), w dniu owulacji i oraz do 3 dni poowulacji (komórka jajowa może zostać zapłodniona do 24h + 2 dni dla pewności). posluchajcie ten wykres mnie rozwalil... zobaczcie jakie jest prawdopodobienstwo ze sie uda..... -5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 0% 11% 15% 20% 26% 15% 9% 5% 0% ZERO TO OWULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
niby proste, ale nie do konca czytelne. Bo wystarczy jakas infekcja, choroba i juz mozna sobie wykres w d... wsadzic. Poza tym wystarczy ze jestesmy po imprezie, któa skonczyla sie nad ranem i pomiar juz nie bedzie wiarygodny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia dzieki:-D rzeczywiscie, szanse sa marne hehe... dlatego dziewczynki uszy do gory bo to wcale nie jest takie proste, zajsc w ciaze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
te liczby rzeczywiscie sa przerazajace ;/ Ale one dotycza dziewczyn starajacych sie o dziecko ;) Jakbysmy bały sie wpadki na pewno proawdopodobienstwo byloby wieksze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie z tym mierzeniem temperatury bywa roznie, ale w sumie nie zaszkodzi - a moze cos wyjdzie z tego mierzenia... ja tam zaryzykuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
No wlasnie, gdybysmy sie obawialy wpadki to pewnie wszedzie byloby 100%, nawet tam gdzie sa nieplodne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_R.
Igunia ja tez zrobie pomiary w kolejnym cyklu jesli sie nie uda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze sie Panie rozpisaly, no ja akurat @ mialam tydzien temu, wiec...do nastepnej, ktora przyjdzie, albo nie troche poczekam :D ah, ciekawe jak to wszystko sie potoczy......... a z nauk przedm. zostala mi ksiazeczka, ale jakos narazie do niej jeszcze nie zagladam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
tak sobie mysle ze moze ja tez bym meirzyla? Niedługo @ wiec dobry moment zeby zaczac. Powiedzcie dziewczynki jakich termometrów uzywacie? - takich zwykłych ?? Mierzycie zawsze o tej samej godzinie, czy po prostu zawsze po obudzeniu sie - ale juz nie patrzac na to czy to jest 7 czy 9?? Jak ktos ma jakies dobre rady to poprosze;) bo ja w temacie mierzenia totalnie zielona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazka79
Czesc wszystkim!!! Ja juz po urlopie, bylismy w gorach, spedzilismy milo czas i niestety trzeba wrocic do szarej rzeczywistosci:( Dziewczyny bylam u lekarza. Kazał zrobic mi badanie na poziom hormonow a mezowi na nasienie i okazały sie w porzadku...nie ma zadnych nieprawidlowosci. i nawet gin podał nam date dokładna - dwa dni kiedy powinnismy sie starac ale niestety znow nie udało sie:( na nastepna wizyte mam isc w 12 dniu cyklu na usg to sprawdzi jak wygladaj moje pecherzyki... jesli okaze sie ze rosna to bede wiedziec mniej wiecej w jaki dzien bedzie odpowiednio duzy i peknie... ale powiedzial mi tez ze nie powinnismy wspolzyc tak 'na maxa' w owulke poniewaz spada wtedy jakosc plemnikow. poza tym zauwazyl ze za bardzo chce... i stwierdzil ze z matka natura nie wygramy i nie ma sensu tak przezywac bo robimy sobie w ten sposob krzywde i blokujemy sie psychicznie... i ma racje bo sama zauważylam że popadłam w obsesję związaną z ciaza i wydaje mi się że wszystkie moje kolezanki,znajome i nieznajome chodza z brzuszkami albo wózkami tylko nie ja!!! dziewczyny ja juz sama nie wiem co o tym myslec - no niby wszystko jest wporzadku a ja nie moge zajsc w ciaze... NICK...........WIEK.......CYKL.........@......... .MIASTO(WOJ)......DZIECKO Kasssiula........26.........4.........03.07.......Bielsk o..............0 Tysia_86........23.........2.........12.07.......Toruń ...............0 Asiula78.........31.........7.........17.07.......Kraków .............0 karola.w.........24........16.........19.07.......Wrocla w...........0 IGA................29.........7..........15.09......POZN AN...........0 magdalenka.s....29.........6.........22.08.......gdańsk. ...........0 kamilsien..........29.........7.........22.08.......Zamo ść............0 JOWITA.LODZ....29.........7.........23.08.......Lodz.... ........... ciamciaramciam...25.........3.........21.08.......Wrocła w ........0 ważka79 ...........29........11.........14.09.......Radom........... .0 tysia123............27.........4.........21.08.......lub lin..............0 żolinka..............28...................21.08...... jaworzno..........0 AAAAA1980.........28.........3.........18.08.......POZNA Ń ...........0 bibi ..................26 ........5.........25.08.......wawa .............0 misia1990...........19.........3.........25.08.......Bie lsko-Biała.....0 wiolkcia..............27.........4.........29.08.......z abrze...........0 Sralis Margolis.......36.........3.........31.08.......Kraków...... .....1 Iza_R.................30.........8.........30.08.......Ł ódź...............1 anulka-84............24........12.........27.08......Byd goszcz........0 Koralina82..............27.........3......08.09......Byd goszcz.......0 BRZUCHATKI : NICK..............WIEK...CYKL..TC...TERM.POR....MIASTO.. ..OSTATNIA @..DZIECI bratka_............27....11....10...05.03.10....Trójmias to...28.05...0 wazka85............24.....1.....8...09.03.10....Lisburn. ......3.06.....1 Moniakr.............26.....3.........................Lod z ................... luleczka1982.......27.....2.....6......???......gdansk.. ....20.06.....0 Monikaddd..........22....18.....6...26.03.10....Białysto k...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×