Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Gość Monika xxxxxxx
Witam Panie, bardzo miło poczytać Wasze wypowiedzi, tworzycie fajne grono wzajemnie wspierających sie kobietek! To wazne aby w staraniach miec bratnie dusze. Ja do zeszłego czwartku tez byłam \"staraczką\" ale 2-go lipca dowiedziałam sie że jestem w upragnionej ciąży. Test ciążowy wyszedł negatywnie, ginekolog na USG nie widział 4-tygodniowego zarodka i .......wysłał mnie na kolejne badania umożliwiające zajście w ciążę. A okres sie spóźniał 2 dni, co po 20 latach regularnych jak w zegarku miesiączek, było dość podejrzane. Nie wierząc lekarzowi i testowi, w godzinach pracy wyskoczyłam do przychodni na badanie beta-HCG (wcale nie trzeba na czczo!). Test pokazał 658 mIU, co oznacza 4-5 tygodniową ciążę! Starałam sie o to dziecko prawie rok, a ostatnie pół roku z wyznaczaniem owulacji na USG i używaniem testów owulacyjnych. Z pierwszym dzieckiem staraliśmy sie 9 m-cy, wtedy mój ginekolog przedstawił mi światowe statystyki: \"Na 100 idealnie dobranych, zdrowych par w ciągu roku w ciążę zachodzi tylko 15% par\" i wysłał nas na urlop. W pierwszym tygodniu urlopu zaszłam w ciążę. Psychika kobiety jest bardzo skomplikowana, im bardziej myslimy o ciąży tym więcej mamy z nią problemów. Ale z drugiej strony wiem że nie da sie nie mysleć :) tak więc życzę Wam wszystkim duzo słońca, miłości i abyście po tym lecie zobaczyły upragnione dwie bordowe kreseczki. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika xxxx dzieki za slowa pocieszenie no i gratuluje:-D super ze ci sie udalo! ja mysle ze nasza psychika rzeczywiscie odgrywa duza role i niestety nie mozemy za bardzo z tym walczyc bo jak, prawda? nie ma takiej mozliwosci zebysmy \'nie myslaly\' bo nawet jesli chcemy to gdzies w podswiadomosci jednak myslimy... ale jednak okazuje sie ze czy to po krotkich czy po dlugich staraniach jednak sie udaje wiec... trzeba sprobowac i sie nie poddawac:) dziewczynki zdobylam furagin. ale strasznie sie mecze teraz. chyba sie poloze na godzinke bo nie moge wytrzymac:( buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala83
Dokładnie to był mój 24 cykl starań. kassssiullaaa u mnie był problem z owu tzn raz była raz nie . od 5 miałam wywoływaną owulację clostibegytem. W lipcu zapisałam nawet męża na badanko a tu taka wiadomość. Powiem wam dziewczyny że nie ma na co czekać z wizytą u gina bo tylko się czas marnuje, a przyczyna może być tak błaha że wystarcz dwa cykle z tabletkami i się udaje. Dziękuję wszystkim za gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala - OGROMNE GRATULACJE 🌼 Masz rację czasem nie warto czekac z wizytą, ja zaszłam w drugim stymulowanym cyklu po ponad roku starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala83
Do mnie w ogóle nie dociera to że jestem w ciąży. Patrze na ten test i nie mogę uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak miałam. Bałam się komukolwiek powiedzieć. Dopiero w piątek jak zobaczyłam pęcherzyk na USG to trochę do mnie dotarło, ale pewnie poczuję się dopiero jak usłyszę serducho - mam nadzieję, że już w najbliższy czwartek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasssiulllaaa
Dziewczyny gratuluje;)) 3majcie sie i dbajcie o siebie i dzieciatko!! Macie racje-czasem przyczyna moze byc blaha,a sam fakt,ze jestes pod stala opieka lekarza tez dziala na nas kojaco i ma sie wiecej optymizmu...Dlatego zaraz zapisuje sie na kolejna wizyte aby rozwijac temat i robic kolejne badania;))Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wizyty u specjalistow to macie racje nie ma co czekac jesli starania sie przeciagaja i nie przynosza rezultatu. ale mysle ze nie trzeba do niego pedzic po 5 cyklach, co? ;) bo wiecie, jak sie nie udaje to czlowiek ma rozne mysli i mi przyszlo do glowy ze moze powinnam pojsc... juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie sobie kupilam kwas foliowy. Wiem, ze powinnam brac wczesniej, ale lepiej pozniej niz wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala83
Nawet po 5 miesiącach wato jest iść zaobserwować owulacje, czy występuje, czy pęcherzyki pękają. Nie ma z tym aż tak dużego zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA dobrze dobrze:-) kala chyba masz racje, trzeba by sie za siebie wziasc. ale teraz to ja musze wyleczyc ten moj nieszczesny pecherz bo zdycham z bolu:-(((( bratka pewnie nie mozesz sie doczekac kiedy uslyszysz serducho:-))) super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGA.POZNAN - wydaje mi się, że jeżeli cykle są regularne i z obserwacji własnych wynika, że owulka jest to nie ma co po 5 cyklach pędzić do lekarza, ale jak przeciąga się to dłużej to trzeba. Pewnie, że nie mogę się doczekać serducha, mam nadzieję, że wtedy w końcu uwierzę, że wszystko jest ok ;) Muszę się strasznie pilnować żeby trochę zwalniać, bo ciągle przyłapuję się na tym, że biegam po firmie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie bratka musisz na siebie uwazac teraz:-) no i nie pedz tak wszedzie:-) tyle ze to sie latwo mowi, jesli ma sie taka prace a nie inna i jest sie przyzwyczajonym do bieganiny:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaKr
czesc wszystkim:-) co u was slychac? ja spedzilam milo weekendzik rowniez nad jeziorkiem:-D odpoczelam troszke i teraz znow szara rzeczywistosc:/ bylam u lekarza w zwiazku z tymi plamieniami i musze niestety brac duphaston no i oczywiscie uwazac na siebie. a najgorsze jest to ze dzis nie czuje sie najlepiej, mam stan podgoraczkowy, okropny katar i zaczynam kaszlec:-( ale pech, dziewczynki bardzo sie boje zeby nie rozwinela sie u mnie jakas infekcja... no ale dość trucia o mnie. witam nowe kolezanki:)))) ale sie nasz topik rozrasta:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZYSZLA MAMUSIA
Dzien dobry dziewczynki:) o jej monia nie wolno ci tego bagatelizowac! kuruj sie bo rzeczywiscie byloby niedobrze gdyby cos sie rozwonelo! jedz duzo witaminek i wypoczywaj duzo!!!! dziewczyny, ja nawet na chwilke nie wyszlam z domku dzis - cos mnie wzielo na sprzatanko i mam w mieszkanku jak w pudełeczku:) okna, podlogi, szafy wsio... normalnie padam teraz z nog ale warto bylo hehe. a teraz usiadlam przed kompem i sobie czytam co tam 'nasmarowalyscie' ostatnimi czasy:P taki relaksik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaKr
przyszla mamusiu mi tez by sie w domku takie sprzatanko przydalo ale wole na razie nie ryzykowac:) co sie odwlecze to nie uciecze podobno:) no i oczywiscie masz racje, lepiej teraz dmuchac na zimne - ale jesli nie przejdzie mi to przeziebienie i nie wylecze go domowymi sposobami to wybiore sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZYSZLA MAMUSIA
pewnie monia, dasz rade - popros meza o pomoc i nie bedzie to dla ciebie takie uciazliwe:) a no i zycze ci zdrowka, dbaj o siebie i o dzidzie!!! ja dzis padam - po tym sprzatanku czuje sie jak stara babcia, nie mam sily ruszyc reka normalnie;) MILEGO WIECZORU kochane:) ide pod prysznic i do lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, dzis rano nie wytrzymalam i zrobilam test quick vieu, wyszla mi jedna krecha kontrolna i zaraz potem druga bladziocha, powtorzylam test po kilku godzinach i to samo....okres powinnam dostac dopiero za 4 dni, myslicie ze wynik jest wiarygodny? bardzo bym chciala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich :) Wczoraj zagoniłam męża do \"roboty\" i powiedziałam ze w tym tygodniu codziennie bedzie go czekac taka \"robota\" :) Bynajmniej sie nie sprzeciwia :) Mam nadzieje ze w tym cyklu sie uda!!! Kazda z nas zawsze by chciała zeby sie udało.... Trzymam kciuki za Was wszystkie!!! Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) AAAA1980 ja tez mysle ze twoj maz nie ma nic przeciwko \'braniu sie do roboty\' ;) szara mysz--- moniakr tak miala o ile dobrze pamietam - najpierw wyszla jej blada kreska i pozniej w nastepnych testach byla juz ciemniejsza:) musisz poczekac i powtorzyc test. ale trzymam kciuki za ciebie! moniakr jak tam u ciebie? poprawilo sie? iga, jak pecherz? milego dzionka kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeklejam tabelke bo gdzies sie zawieruszyla;) NO TO KTORA WPISUJE SIE DO TEJ DRUGIEJ?????? HMMM? STARAJĄCE SIĘ: NICK...........WIEK.......CYKL.....@.........MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO Tysia_86.........23.........1........14.06.. .......Toruń..................0 Liwka.............32........1..........29.06..........Pa bianice.............1 misia1990........19..........1.......02.07........Bielsk o-Biała............0 kala83............26........24........03.07..........Koł o...................0 Sralis Margolis...36........1..........10.07........Kraków...... ...........1 Aleksandra.K....28........19.........12.07........Łódź.. ..................0 anahita...........33........13........15.07.........Wawa ..................0 ważka79 .........29.........9........15.07.........Radom............ .....0 Asiula78..........31.........7........17.07..........Kra ków ...............0 Monikaddd.......22........18........17.07.........Białys tok..............0 karola.w.........24........16........19.07.........Wrocl aw...............0 IGA...............29..........4........23.07..........PO ZNAN...............0 Kasssiula.........26.........4.........3.07...........Bi elsko................0 AAAAA1980......28.........2........27.07.........POZNAŃ ................0 bibi2206 .........26.........4........26.07..........wawa............ ......0 PRZYSZLA MAM..26.........8........21.07..........Kielce.............. ...0 kamilsien........29..........6........25.07........Zamoś ć.................0 JOWITA.LODZ...29.........5........26.07...........Lodz.. ...............1. lolcia52...........22..........2.......02.08..........no wy sacz............o BRZUCHATKI : NICK..........WIEK...CYKLI...TC....TERM.POR......MIASTO. ...DZIECI bratka_.......27........11......5......08.03.2010.....Tr ójm iasto....0 wazka85......24.........1.......4......09.03.2010... ...Lisburn........1 Moniakr........26...............3....................... ......Lodz .........0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC:-) melduje ze kuracja zalecona przez dr bibi przyniosla znakomite efekty;) czuje sie dzis o niebo lepiej! :* asiula ja tam z checia bym sie wpisala ale nie wiem czy bedzie mi to dane w tym cyklu;) AAAA maz to ma teraz radoche hehe gdziez by sie mial sprzeciwiac:) szara myszko - musisz cierpliwie poczekac i powtorzyc test. ja niestety mialam tak ze quick vue pokazal mi druga bledziutka kreske a po kilku dniach przyszla @ i tylko niepotrzebnie narobilam sobie nadziei:( ale to nie oznacza ze w twoim przypadku tez tak bedzie. trzymam kciuki za pozytywny wynik!!!! moniakr jak tam???? lepiej sie dzis czujesz???? daj znac bo mysle o tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaKr
czesc wszystkim:) dziewczynki u mnie kiepsko dzis bylam u lekarza poniewaz cala noc mialam wysoka temperature. niestety dostalam antybiotyk. tak sie boje... lekarz powiedzial ze jesli sama infekcja nie zaszkodzi dzidzi to napewno nie zaszkodzi antybiotyk bo mozna go stosowac w ciazy - nie przenika przez lozysko. kurde jak nie urok to...najpierw te plamienia, teraz to. wogole niemoge sie cieszyc swoim stanem bo ciagle cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaKr
dzieki dziewczynki za troske:) zmykam do lozka. zajrze jeszcze do was. milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TYLKO BETA-HCG
Dziewczyny! zamiast wydawać pieniądze na testy ciążowe, które niestety czasem zawodzą, sugeruje iść do przychodni i zrobic sobie badanie z krwi beta-HCG (koszt 26-30 zł w zależności od laboratorium). Można je robic juz w tydzien po prawdopodobnym zapłodnieniu, gdyż wtedy dochodzi do nagłego wzrostu HCG w organizmie, kiedy jajeczko zagnieździ sie w macicy. Wynik powyżej 5 mIU/ml wskazuje ciążę - wiarygodność 100% nie musicie czekać do spodziewanej miesiaczki, wiem z doświadczenia że te 2 tygodnie wyczekiwania wydaje sie byc wiecznością!!! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala83
Cześć dziewczyny Szara myszko faktycznie lepiej jest powtórzyć test za pare dni wtedy będzie już pewniejszy, miejmy nadzieję że ci się udało, wszystkie będziemy trzymały za ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia przykro mi ze musisz tak cierpiec:-( ale nie martw sie na zapas, wszystko bedzie dobrze. skoro dostalas juz antybiotyk to zatrzyma on te infekcjea to chyba najwazniejsze. glowa do gory, ja wiem ze jest ci ciezko, ja tez bym chyba zlapala mega doła ale ty musisz byc silna!!! zobaczysz, jutro bedzie juz tylko lepiej:) odezwij sie pozniej. a teraz wypoczywaj duuuzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooooniiaaaaa:-( kurde dbaj o siebie i trzymaj sie jakos kochanie!!! BETA - no tak ale wiesz trzeba ruszyc tylek i do tego laboratorium pojsc a dla takiego lenia jak ja wygodniejszy jest tescior bez ruszania tylka z chaty:P ale masz racje, wynik bety daje 100% pewnosci a test nie zawsze... no ale coz. beta, przylaczasz sie do nas czy jestes juz tym szczesliwcem z brzusiem???? jesli nadal sie starasz to zapraszamy do nas:-D kala a ty jak sie czujesz? co u ciebie? :) iga to super ze ci przeszlo. noooo bibi jest the best;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
dzien dobry, czy moge sie przylaczyc? jestesmy 2,5 roku po slubie, zaczelismy sie starac 5 miesiecy temu. nie robilismy zadnych badan, mysle ze jeszscze na to za wczesnie i musismy dalej probowac. ja mam 29 lat a moj maz 30. czasami sie podlamuje, jak kazdy chyba ale wierze ze sie uda w koncu:) pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×