Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

tysia - Twoje pytanie wcale nie jest głupie ;) Początkowo (zaczęły się one u mnie około 24 tygodnia) skurcze odczuwałam jako nagły nacisk na pęcherz z jednoczesnym twardnieniem całego brzucha, muszę przyznać, że nie od razu się zorientowałam co to jest. W miare upływu czasu, skurcze robią się coraz bardziej bolesne i nie da się ich z niczym pomylić. Oczywiście napina się cały brzuch i robi się taki jakby krzywy, bo mniej więcej widać jak dzieciaczek jest ułożony. No i najważniejsze skurcze trwają około 15 sec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatki - a powiedzcie mi jak u Was wygląda kwetia ewentualnych rozstępów? co stosujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję serię Pharmacerist M - krem na rozstępy i krem ujędrniający do biustu. Przyznaję bez bicia, że stosuję je jak mi się przypomni czyli średnio co drugi dzień. Rozstępów (odpukać ;) ) jak na razie brak. Jak nie chcesz wydawać tyle kasy to większość dziewczyn poleca zwykłą oliwkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu jak tylko dowiedzialam sie ze jestem w ciąży zaczelam co wieczor smarowac brzuch oliwką bambino dla dzieci. Bardzo szybko mój mąż zaczal pamietac o smarowaniu brzucha i on to caly czas robi. Od 4 miesiaca zaczelam jesczze stosowac krem Ziajka na rozstepy. I teraz jedne dzien - oliwka, jeden dzien - kremik. Czasami tez w dzien smaruje dodatkowo odrobina oliwki, jak mnie skóra bardzo swedzi. Póki co rozstepow nie mam. Ale dopiero 90 cm w brzuszku mam wiec wszystko przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ja tez zaczęłam stosowac oliwke ale J&J i powiem Wam ze nabawiłam sie chyba uczelenia od tego dziadowstwa!! :( tak okropnie mi sie od tego przesuszyła skóra, że az sie naskórek łuszczył! jakaś paranoja! zeby od oliwki sie skóra przesuszyla!! przestałam ja stosować w cholerkę i zaczelam smarowac kremikiem babmino bo juz nie wiedzialam czym bo tak az mi sie naskórek "sypał" bleeee taka szorstka skóra sie zrobila... ale jest coraz lepiej :D nie zamiezam jej juz uzyc nigdy więcej!! a chciałam dobrze i jak zawsze wyszło źle :O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa_chwile gdy przychodzi @ są napweno ciężkie. Dobrze, że odreagowałas i zaczynasz kolejny etap leczenia i walki. Ucieszyło mnie, ze moja ciaza daje Ci nadzieje :) To bardzo miłe 🌼🌼🌼🌼🌼 dla Ciebie na udane staranka :) Żolinka_to nie bylo głupie pytanie, sama chcialam o to zapytac. Od kiedy dowiedzialam sie o ciazy to pilnuje, zeby codzinnie brzunio posmarowac po kapieli balsamem do skory suchej. O kremie Pharmaceris slyszalam od kolezanek,ze ponoc jeden z lepszych na rozstepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci że ja kiedys miałam oliwke J&J tylko taką w żelu i też uwazam ze do niczego była ;/ uczuclenia nie miałam, ale skóre słabo nawilzala. Teraz cały czas stoduje Bambino, jak dla mnie ejst super. Jak nie przesadzisz z iloscia to bardzo szybko sie wchłania ;) a to najwazniejsze. Jak sie posmaruje wieczorem to jeszcze rano mam skóre elastyczną, delikatnie wilgotną ;) A tak odnosnie rozstepow, moja mama mowi ze nigdy niczym sie w ciąży nie smarowala i rozstepow nie miala, a dzieci duze rodziła - ja 3800, brat 4500. Wiec brzuch musiala miec wielgaśny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, z róznymi balsamami i smarowidłami na brzuch musisz teraz uwazac. Nawet kremy typowo dla kobiet w ciąży w wieksoszci są od 4 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja z racji tego że mam siostrę która jest mamą 2 ślicznych dzieciaczków mogę powiedzieć, że nie przejmowała się ona brzuchem a piersiami ( w niosie miała rozstępy) po doświadczeniu z pierwszym dzieckiem okazało się że nie dawała rady z karmieniem bo tak ją sutki bolały. Kupiła silikonowe nakładki ale mały nie chciał przez to ciągnąć! teraz ma 2-gie i się lepiej przygotowała! od początku ciąży hartowała sutki delikatnie tarła je gąbką ale to ostrą stroną i teraz nie ma problemu! Ah i przedtem smarowała sutki maścią anyżową. Uważam że nad tym problemem jest warto się zastanowić tymbardziej tym które zamierzają karmić piersią jak najdłużej! Moja siostra karmiła 2 lata a teraz dopiero 3 m-ce bo nie dawno rodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i kolejne głupie pytanie - zamierzam jutro kupić swó pierwszy ciążowy stanik :D wiem ze najlepiej jakis bawełniany, tylko pytanie brzmi w sklepie z bielizna pytać czy w sklepie z art. dla dzieci?? :O wybaczcie mi moja ciemnotę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoli a tak spytam dlaczego chcesz stanik ciążowy???? Z tego co widzialam są drogie, zwłaszcza te o fajnym wzornictwie. Ja póki co zakupilam tylko kilka staników wiekszych, ale takich normalnych. Bliżej porodu planuje kupic 1-2 do karmienia. Z tego co slyszalam do karmienia najlepsze są Triumph, za to nikt nie poleca Canpola. A szukac mozna mysle zarówno w sklepach z bielizną jak i takich z rzeczami dla maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia_myślisz, ze zwykly balsam nivea do skory suchej moze zaszkodzic? Mam bardzo suchą skorę wiec jak sie nie posmaruje to czuje jaka sucha i napieta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia. Na pewno nie mozna stosowac preparatów na celulit, odchudzajaących itp. A co z innymi rzeczami nie wiem ;/ Ciężko znależć na ten temat informacje. Moje watpliwości wynikajaa tylko z logicznego myslenia. Skoro nawet te preparaty dla kobiet w ciazy sa od 4 miesiaca (niektóre!!!) to widac jest cos w smarowidlach, co wnikając w skórę, moze szkodzic maluszkowi. ale czy we wszystkich to nigdzue inf nie znalazlam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie wiem tysia czy powinnam ciążowy kupic czy normalny, tak patrze na allegro i te ciążowe są... hmmm brzydkie (?) :O wiec chyba normalny kipie czyli przeskakuje na D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciążowe rzeczywiscie brzydkie są. No i ceny.... ;/ Kurcze, musimy zaczac rozgladac sie za wozkiem, ale jakos nie mam do tego natchnienia. Wszystkiego moge dla maluszka szukac, a jak zaczynam ogladac wózki to jedna stronka, druga i mi sie nie chce. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia_ w srode zapytam lekarza czy moge i jesli tak to czym to smarowac to napisze :) Żoli_to juz taki biust masz? Tak rosnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna - ja pytalam lekarza osattnio (9 tydz) i powiedzial zeby poczekac z tym samrowaniem bo do przodu nie stety te kosmetyki nie dzialaja, powiedzial ze mamy czas od 4-5 miesiąca... a biust mam 75 C no ale zaczynaja mi wypełzać juz z góry od środka... jakos w ostatnim tygodniu mi tak urosły troszku, wczesniej raczej nie bardzo, chociaż mężulek twierdzi ze juz od paru tyg. sa inne :D ehhh faceci co oni tam wiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim:) Dlugo mnie nie bylo, przepraszam!!! U mnie teraz ciezki okres nastal hehe, mamy w szkolach wystawianie ocen, rady pedagogiczne i w sumie nie mam nawet czasu zeby spokojnie usiasc przed kompem i poczytac czy cos napisac:( Ale jeszcze troszke i wszystko wroci do normy:) U mnie po staremu, czekam sobie na @, zrobilismy z mezem badania, wychodzi na to ze wszystko oprocz nieznacznie podwyzszonej prolaktyny jest ok wiec nie wiem dlaczego sie nie udaje... PECH PECH PECH;) Pozdrawiam was i caluje, obiecuje zajrzec na kafe w weekend:)))) trzymajcie sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Powtórzyłam wczoraj badanie na TSH i dodatkowo zrobiłam na T4 i T3 i już nic z tego nie rozumiem. Moje wyniki: TSH 3,76 norma FT4 1,06 norma FT3 3,35 norma Tak na chłopski rozum wydaje się, ze jest ok. Ale ja się na tym nie znam. Wizytę mam jednak dopiero za tydzień w sobotę. Na razie trochę się uspokoiłam - może nie jest tak źle jak mnie nastraszył ginek. Chociaż męczy mnie jeszcze jedna sprawa. Od 14 tygodnia biorę feminatal400 i w składzie jest jod. Jak szłam na pierwsze badanie to z racji, że robiłam jeszcze inne z krwi musiałam być na czczo, czyli nie jadłam śniadania, a co za tym idzie nie brałam rano witamin. Wczoraj jak robiłam te badania to nie musiałam być na czczo, więc zjadłam płatki i wzięłam witaminy (czyt. jod również). Później sobie z tego zdałam sprawę. Ciekawe czy to mogło mieć wpływ na wynik badania? Tak przy okazji, któraś zastanawiała się czy dzidzia nie jest za duża, chyba Tysia jak dobrze pamiętam. Ja robiłam teraz usg w 20 t i 6 dniu ciąży i mój synuś miał 442g :) Lekarz mówił, że duży, ale to jeszcze nic. Kolega w pracy opowiadał mi że jego żona teraz tez była na usg (ten sam tydzień co ja) i ich dzieciak ma ponad 600 :D Także jak widać różnie te dzieciaczki rosną :) Każde ma swój rytm i jeśli lekarz nic nie mówi to na pewno jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny. Troche sie Was naczytałam :) no ale przynjamniej czas w pracy szybciej zleciał ;) Żolinka - jesli chodzi o stanik ciążowy to ja kupiłam juz na poczatku ciązy, bo mam dosyc duzy biust i polecali zeby nosic to piersi nie stracą swojego kształtu. Kupi lam na Allegro tego typu: http://www.allegro.pl/item867640531_stanik_ciazowy_z_rosnacymi_miseczkami_mitex_75b.html Stanik do karmienia zamierzam kupic pod koniec ciązy jak zobacze jaki potrzbuje rozmiar :) Ja smaruje sie co dwa dni wieczorem dosyc duza iloscia ooliwki bambino. Wlewam na siebie tzn, na piersi, brzuch i posladki oliwke a potem smaruje - nakładam szlafrok i ok 30 minut leze sobie na łóżeczku :) Moja kolezanka urodzila 22 grudnia 2009 roku i do samego rozwiązania cieszyła sie ze nie ma rozstepów, smarowala sie srednio co 2 dni, ale wiecie co? Po porodzie mąż do niej mówi: Co ro jest kochanie na brzuchu? I sie okazalo ze rozstepy jej wyszły po porodzie!!!! Nie ma reguły. Dzieciaczek był mały bo 3100. Jesli chodzi o mój humor to bez zmian. Moze jakbym mogla jakies zakupy robic to by mi bylo lepiej ale nie znamy narazie płci, wiec nici z tego :( Lekarz za 2 tygodnie ale nie wiadomo jak Małe sie ułozy, no nie? . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Patka_Wroc.........30.........11........3.01......... Wroclaw.........0 Oli14...................29.......19........04.01...... . . Haga.. ..........0 Radosna27...........27.........7........12.01.......... .Kielce...........0 Izucha.................26........2........14.01........ ...Bydgoszcz.....0 kamilsien.............29........12........17.01......... . .Zamosc.........0 wiolkcia...............27........9.........18.01...... ... .Zabrze..........0 kasiula1983.........26.........28........19.01........ ..Trzebinia........0 JulkaN .................30 ......1 .........20.01 ?........ Białystok …..... 1 IGA....................29........12..........26.01...... . .P OZ N AN.......0 Maadaa..............27..........8...........06.02....... ..UK................0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO...D ZIECI Moniakr......26.....3...........02.03.10................ .....Łódź ....... bratka_......27....11....32....04.03.10....Nataniel....T rójmiasto....0 wazka85.....24.....1.....8.....09.03.10................. Lisburn. .......1 Monikaddd...22....18....14.....25.03.10................. Białystok..... 0 bibi2206 .....26....5 .....23.....02.05.10...córeczka....wawa ......0 misia1990....19....3......23.....05.05.10....synek... .Bielsko.........0 anulka-84....24....5......5......07.05.10............... .Bydgoszcz.....0 Vilemooo27..27....3 ....7.......20.05.10.... ............Kielce .........0 tysia123......27...5.....20......28.05.10.....synek....L ublin ..........0 AAAAA1980...29...3......20.....30.05.10................. POZNAŃ..... . 0 Kati25+.......26....7............10.06.10............... ...Śląsk........ ..1 darunia83....26...2..............15.06.10............. ....Śląsk.. .........0 Gosiątko21...21....6.....7.......23.06.10.............Z .Góra..........0 zuzankastaranka80..29..10..10....27.06.10.......... Koszalin..........1 Sralis Margolis.....36..5....9....06.07.2010.........Kraków..... . ....1 Żolinka........28......3.....11.....25.07.2010......... Jaworzno......0 Magdalenka.s.......29......7.....22.07.2010.........Gdań sk............0 ciamciaramciam......25...5....6....28.08.2010......Wrocł aw.........0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoli_jeszcze godzinka :) i weekend. M juz prawie w domku i obiadek dla NAS szykuje, bo wie, ze ostatnio głodna ciagle jestem :) A moze to nie ja tylko dzidzia taka głodna :P Dzis rybka mniam mniam Vilemoo_napewno wszystko bedzie dobrze, a i dzidzia zdrowa. Oli i Patka zaktalizujcie sie w tabelce i dajcie znac co u Was Dziewczynki napiszcie ile juz przytyłyscie w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży chodziłam w normalnych stanikach, bo moim zdaniem lepiej trzymają (fiszbiny i usztywnienia), a jeżeli chodzi o karmienie to zakupiłam: http://www.allegro.pl/item883732648_biustonosz_lux_koronka_do_karmienia_bialy_75d.html - niestety już po pierwszym praniu zaczął rozciągać się pod biustem (dlatego wole staniki lepszych firm ...) i teraz zakupiłam czarny http://www.allegro.pl/item885050826_biustonosz_alles_mama_new_od_75b_do_95e.html ale jeszcze nie przyszedł więc nie mam zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam fajnie, tylko do 15 pracujecie... ;/ tez bym tak chciala,,, ale za to po 17 czekaja mnie 2 dni lenistwa ;))) Tzn prawie lenistwa, bo musze sie na studia przygotowac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×