Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

żoli ja tej przezierności strasznie się boję- miałam w rodzinie chore dziecko, które umarło zaraz po porodzie i miała prawdopodobnie zespół Downa:( Mam nadzieję, że nie jestem obciązona genetycznie, ale lekarz kazał zrobic przeciwciała toxo i cytomegalii( chyba po to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarokoStyle sklep rekodziela
Sklep rekodziela marokanskiego www.marokostyle.com zaprasza na noworoczne promocje. Egzotyczne elementy wystroju wnetrz i ogrodow ... a rowniez cos dla Ciebie .... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, Włosy malowalam - nawet do głowy mi nie przyszlo ze jakos moze to zaszkodzic malenstwu. Izucha - czekamy z niecierpliwoscia na wyniki bety. Co do badania przeziernosci - nie ma sie co stresowac ;) bedzie dobrze ;) Ja za to wczoraj gadalam z kolezanka na temat porodu, konkretnie w naszym szpitalu i normalnie zalamac sie mozna ;/ OPd kolejnej osoby juz slysze info o komplikacjach w czasie porodu.... Jedynym wyjsciem jest chyba umówienie się z połozną (oczywiscie za kase) która bedzie przy porodzie i calkowite zaufanie do niej. Tylko musze sie dowiedziec czy funkcjonuje u nas w szpitalu cos takiego jak umawaianie sie z polozna na poród. Mogłabym tez zmienic szpital ale te które są w miasre blisko nie maja takiego sprzetu jak nasz, a z kolei podróż 120 km jakos mi sie nie widzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze w tym tyg same testowanka i kolejne wizyty ciazowe. U mnie w srode okaze sie jak sie zagniezdzilo i czy wszystko ok. Zaraz po pracy sama jade. M nie moze jechac nawet zeby pod gabinetem czekac, bo ma wazne spotkanie w pracy. Boje sie, czy napewno wszystko ok. Ciamcia_koniecznie daj znac jak po badaniach. Dlaczego dopiero teraz kartę ciązy? Myslalam, ze jak serduszko bije to odrazu zaklada (a u ciebie na poprzednim usg juz bilo). Czy to dopiero od okreslonego tyg ciazy? Żoli_napewno to stresujace, badanie czy dziecko zdrowe. Razem w srode bedziemy sie denerwowac. Bratus_jako najbardziej doswiadczona powiedz czy te wizyty do konca ciazy takie stresujace? Ja pewnie bede zyla od badan do badan. Chwile radosci, ze na ten moment jest wszystko dobrze a za pare minut wątpliwosci i strach czy na nastepnej wizycie tez bedzie ok. Izucha_czekamy na wiadomosc od Ciebie. Kasiula_daj znac jak sie sprawy miewaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, wizyty jak dla mnie były stresujace dopoki nie zaczelam czuc ruchow dziecka. Teraz jak czuje ruchy wiem ze jest oki ;) póki sie rusza. karte ciaży lekarz zwykle zakłada ok 10-12 tygodnia. Jak juz mija ten najniebezpieczniejszy okres, w którym wszytsko moze sie zdarzyc. Tylko jak karta zalozona po 10 tygodniu dobrze by bylo zeby lekarz wystawil zaswiadczenie, ze pacjentka pod opieka byla wczesniej, bo inaczej moga byc problemy z beckowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oba wyniki ujemne oznaczaja ze nigdy nie chorowałam na to cos i ze nie mam przeciwciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ↓zolinka musisz uwazac zeby nie jesc surowego miesa, myc rece po kontaktach z surowym miesem i po kontaktach z żywymi zwierzetami. Testy na tokso bedziesz miala powtarzane o ile dobrze pamietam co trynmestr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna- ja tez myslałam ,z e osttnio jak byłam to założy kartę ciazy, ale chodziłam do 2 lekarzy i kazdy kazał za jakies 2 tyg przyjść. Teraz mam skonczony 8tc, więc powinni załozyc, bo później becikowego nie będzie:) Uciekam laseczki, odezwe się później buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna - kartę ciąży zazwyczaj zakładają po 12tc, a nie jak zacznie bić serducho (mi w 8 nie chciano założyć choć o to prosiłam - potem jak mi założył kartę to wpisał w niej od razu dwie wizyty z 8 i 12 tc ) - takie mają standardy. Jeżeli chodzi o wizyty to niestety są one stresujące aż do końca choć muszę przyznać, że w miarę upływu czasu coraz mniej ;) Tak jak napisała tysia, jak się czuje ruchy to ten spokój jest zdecydowanie większy. Jeżeli chodzi o toxo to ja też nie przechodziłam i mam badane co trymestr. Właśnie mam skierowanie na badanie po raz ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za info. A becikowe to dalej dla wszystkich jest? Bo mieli chyba tylko dla najbiedniejszych wprowadzic??? Choc to becikowe to malo wazne, tylko dziecko najwazniejsze. Izucha_daj znac co dalej i jakie wyniki. Kasiula_wyjasnilo sie w koncu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BECIKOWE 1000 ZŁ JEST dla wszystkich. Dla biednych dodatakowo jeszcze jest jakas tam kasa. Ale ten tys zł jest na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki:-D Jak wam dzien mija? Ja wpadam na chwile tylko i wracam spowrotem do pracy a tak mi sie nie chce... PATKA trzymaj sie, musisz wytrzymac to zle samopoczucie, zobaczysz jak bedziesz sie niedlugo cieszyla z efektow:)))) OLI, gdzie ty sie podziewasz?????? Daj jakis znak zycia;) IZUCHA ty tez przekaz nam dobre wiesci:))) JULKA super ze lubisz to co robisz, ja musze sie wam przyznac ze gdybym miala wybierac zawod raz jeszcze to bym sie mooocno zastanowila... Teraz czesto lapie sie na tym ze zyje od weekendu do weekendu a w niedziele wieczorem robie sie 'chora' jak pomysle ze trzeba isc do pracy:( Milego popoludnia!!!! Zajrze wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski później wszystko napiszę dokładnie bo teraz się spieszę lecę do neurologa. Na badaniu nie byłam....... napisze jak wróce ah i jeszcze dzisiaj kolenda u mnie zawita :P Lecę pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izucha_no i zostawiasz nas w takiej nie pewnosci??? Niegrzeczna dziewczynka. Czekam z niecierpliwoscia na info od Ciebie. Ja dobrze, ze juz w domku. Oczywiscie juz jedzonko robie. Nawet nie to ze czuje glod, ale jak nie zjem to strasznie slaba jestem. Dzis barszczyk z uszkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia_rosołek byl wczoraj. Własnie zjadlam kawalek sernika i poprawilam dwoma ogorkami kiszonymi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosna , to dajesz z tym mieszaniem smaków ;))) mi sie to chyba jeszcze nie zdarzylo. Raz tylko pomarancze popiłam cieplym kakao ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem! Słuchajcie byłam u gina się zapytać czy da mi skierowanie na betę a on do mnie, że da ale jutro :( bo już skończył pracę. Jutro przyjmuje od 13 -tej. No ok myślę sobie nie to nie pójdę zapłacę i będę wiedziała a tu się okazuje że badanie koszt. 40zł no dobra możliwa cena ale wyniki dopiero jutro :( no to myślę sobie jak jutro to i tak nic nie zmieni pójdę do gina da mi skierowanie polooka tam gdzie trzeba (może coś dojrzy) i może coś mądrego mi powie. Wyszłam z tamtąd i myślę a co tam idę a jak mi nic jutro nie powie??? Jak stwierdzi że to nic że nie ma @ że mam sobie poczekać :P No to mama na mnie "ty po co ci to dzisiaj? poczekaj! na kasie śpisz" i tego typu wywody. No to nie poszłam i czekam do jutra! Pewnie nocki ze stresu nie prześpię! W ogóle to lekarz powiedział, że 4 dni po terminie to za wcześnie na test!!!!!!! Phiiiiiiiii ale mądry :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj Właśnie wróciłam od gina. Generalnie zdziwił się ze za wczesnie przyszłam bo miałam za 3 tyg przyjść( nie wiem czy to mi czy jej sie pomerdało) W każdym razie zalozyła kartę ciąży, skonczony 8 tc,na szybko zrobiła mi usg ale przez brzuch- widać było ludzika ma ok.1,5 cm,serce bije i jest ok. Trochę chciała szybko mnie zbyć bo miała masę pacjentów, ale była miła to jej wybaczam:). Kolejna wizyta za miesiąc i zrobi to badanie przeziernosci karku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izucha ale kicha z tym czekaniem, ja myślałam, ze odpale kompa i będzie wielkie zamieszanie przez Ciebie a tu trzeba czekać;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, troche cierpliwości ;) zwłaszcza jak dzidzius sie urodzi to baaardzo sie ta cierpliwosc przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i spadam na dół z dołem ;/;/;/ STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Oli14...................29.......19........04.01...... . . Haga.. ..........0 Radosna27...........27.........7........12.01.......... .Kielce...........0 Izucha.................26........2........14.01........ ...Bydgoszcz.....0 kamilsien.............29........12........17.01......... . .Zamosc.........0 kasiula1983.........26.........28........19.01........ ..Trzebinia........0 JulkaN .................30 ......1 .........20.01 ?........ Białystok …..... 1 IGA....................29........12..........26.01...... . .P OZ N AN.......0 Patka_Wroc.........30.........12........01.02......... Wroclaw.........0 Maadaa..............27..........8...........06.02....... ..UK................0 wiolkcia...............27........10.........15.02...... ... .Zabrze..........0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO...D ZIECI Moniakr......26.....3...........02.03.10................ .....Łódź ....... bratka_......27....11....32....04.03.10....Nataniel....T rójmiasto....0 wazka85.....24.....1.....8.....09.03.10................. Lisburn. .......1 Monikaddd...22....18....14.....25.03.10................. Białystok..... 0 bibi2206 .....26....5 .....23.....02.05.10...córeczka....wawa ......0 misia1990....19....3......23.....05.05.10....synek... .Bielsko.........0 anulka-84....24....5......5......07.05.10............... .Bydgoszcz.....0 Vilemooo27..27....3 ....7.......20.05.10.... ............Kielce .........0 tysia123......27...5.....21......28.05.10.....synek....L ublin ..........0 AAAAA1980...29...3......20.....30.05.10................. POZNAŃ..... . 0 Kati25+.......26....7............10.06.10............... ...Śląsk........ ..1 darunia83....26...2..............15.06.10............. ....Śląsk.. .........0 Gosiątko21...21....6.....7.......23.06.10.............Z .Góra..........0 zuzankastaranka80..29..10..10....27.06.10.......... Koszalin..........1 Sralis Margolis.....36..5....9....06.07.2010.........Kraków..... . ....1 Żolinka........28......3.....13.....25.07.2010......... Jaworzno......0 Magdalenka.s.......29......7.....22.07.2010.........Gdań sk............0 ciamciaramciam......25...5....6....28.08.2010......Wrocł aw.........0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka2333
Witam!!Przepraszam,ze wcześniej nie odpisałam, ale nie wchodziłam w ogóle na net.U mnie jak narazie ok, w piątek byłam u lekarza, zbadała mnie i powiedziała,że jak narazie ok!!USG powiedziała,że nie ma sensu robić, bo jest za wcześnie, w czwartek mam zrobić bete,żeby sprawdzi czy wszystko ok, jak tak to 29 wizyta i już będe miała Usg. Troche sie boję żeby ta beta wyszła ok!!!Plamien w ogóle już nie mam, tylko 2 dni a w zasadzie jeden były, a podejrzewam,ze to był czas implantaci i to dlatego tak było.Ale Duphaston mam brać cały czas, bo miałam przed ciążą problem z progesteronem,wiec tak jest bezpieczniej. Poza tym jest ok!!Boje sie roche czwartku, poza tym cały czas sobie mówie,że BĘDZIE WSZYSTKO DOBRZE, BO INACZEJ BYĆ NIE MOŻE!!!!!! Buzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! a potrzymacie jutro za mnie kciuki albo pomyślcie chociaż o mnie tak po 13 -tej :) :) Boję się że to są jakieś zaburzenia a nie fasolka Bardzo Was proszę!!! Napiszę co i jak zaraz po powrocie od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×