Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

Gość Soledad1982
a gdzie takie wspaniałości serwuja? w restauracji jakiejs? kawiarni? mam na mysli ten sok z trawy pszenicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
W barze na I pietrze zaraz obok mcdonalds :-) nazywa sie Skok na Sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soledad1982
dziękuję Annarella :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babka czekoladowa
Ja suszylam pokrzywy w cieniu zeby nie stracily koloru i mielilam na proszek ktory dokladam do sokow, do szejkow, zeby uzupelniac zielenine. Kiedys kupowalam taki proszek z ziol ale kosztowal sporo wiec robie sama. Pokrzywa ma najwiecej witamin i mineralow , jedynie chroni sie przed surojadami i parzy inaczej bylaby jedzona jako baba witaminowa. Sok z pokrzywa probowalam jest ochydny w smaku, tylko do twardzieli :-) Oczywiscie mozna do niego dodec ziol dla smaku bo aromat jest swietny. Natomiast pokrzywa sparzona i jedzona jako szpinak jest rewelacyjna. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
też mam suszoną pokrzywę, dobrze że mi przypomniałaś - teraz będzie bardzo przydatna bo zielenin coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Pamietam jak moja babcia dawala malym kaczuszkom posiekane jajka z pokrzywa. Dzieki temu nie mialy krzywicy (o ile dobrze pamietam), kury byly bardzo zazdrosne o ten przysmak :p Tylko ze pokrzywy nie oblewala wrzatkiem, tylko zawijala w material i ubiala. Tak chyba jest bardziej raw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie witarianki i witarian trochę trwało za czym przeczytałem całe wasze forum :) w każdym razie sam temat jest niezwykle ciekawy. Zainteresowałem się nim z powodu mojego słabego zdrowia i uważam że witarianizm to jest to. Mam nadzieje że będę mógł tu u was sporo się nauczyć o takim odżywianiu i też coś ciekawego wnieść. Osobiście bardzo interesuje się również ziołami i metodami medycyny "niekonwencjonalnej" - czyli tej prawdziwej i skutecznej. pozdrawiam wszystkich surojadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eureka!
Witajcie, jak to dobrze, że jest więcej ludzi zainteresowanych tą dietą! :) rok temu myślałam, że jestem sama, ale od tego czasu zaczęło przybywać informacji o tej diecie w internecie (i Bogu dzięki :) ). Powiedźcie mi kochani co Wy teraz jecie? Dla mnie zima jest trochę trudna. Wiecie, że oprócz Surovital jest nowy sklep witariański na www.rawfoods.pl Ładna strona i przymieżam się do pierwszych zakupów :) Jakie są Wasze ulubione smakołyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Witajcie! eureka napisz cos wiecej o sobie, juz rok jestes na raw? jak doswiadczenia? mi narazie zimno nie doskwiera, zobaczymy jak przyjda slynne polskie mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eureka!
Tak to już rok, czuję się doskonale i ta ciągle rosnąca energia, to jest po prostu niebywałe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Hodujecie kiełki ? Ja wczoraj nastawiłam w kiełkownicy : lucernę, rzodkiewkę i fasolkę mung - już nie mogę się doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babka czekoladowa
Witajcie Ja hodowalan gryke niepalona w sloiku. Zalewalam woda na kilka godzin do namoczenia,potem wiazalam gaze na sloiku i wylewalam wodwe ,nastepnie plukalam 2 razy ewt 3 razy dziennie.Wszystko w zaleznosci od temperatur pomieszczenia. Sloik stawialam skosnie dogorynogami zeby nadmiar wody splywal ,a mimo to byl dostep powietrza. Po 2- 3 dniach mialam kielki ktore mielilam z owocomi i sokiem wedle upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszekk
Hej :) dołączam sie do forum :) też przechodze na witarianizm. przez dluzszy czas bylem owowegetarianinem, nstepne weganem a teraz chcialbym przejsc na witarianizm :) 3majcie sie x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszekk
czy zawsze moczycie orzechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zawsze ...
orzechy nie moczone są bardziej sycące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babka czekoladowa
Witam serdecznie Moczone orzechy i zboza pozbywaja sie tzw.inchibitorow ktore na nas i inne gryzonie dzialaja niekorzystnie powoduja niestrawnosc, badz wzdecia. No i mniej sie ich zjada objetosciowo :-) natomiast syca i sa latwiej przysfajalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszekk
ostatnio znalazłem strone na której są wszystkie filmy jakie dotąd ogladałem i jest o wiele więcej których nigdy nie widziałem. Jest to historia człowieka, który wyleczył się z raka m.in zmieniając dietę. warto tam zajrzeć, naprawdę. http://kidzik.webd.pl/blog-rak/ 9 stron której warto przewertować wraz z filmami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
hopsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eureka!
Annarella, zimno pokonałam ćwiczeniami :) ostatnio zaraziłam raw dietą moją psiapsiółkę, wiecie co, minął zaledwie tydzień, jadła tylko surowiznę i witariańskie słodycze, aż mi się nie chce wierzyć, ale ta dziewczyna wygląda nie do poznania. nikt mnie nie przekona, że raw dieta jest zła, za dużo jest plusów, żebym kiedykolwiek zwątpiła. najlepsze jest to poczucie ciągłej radości, Annarella, ty też tak masz? :) nooo... może jak zjem moją ulubioną raw czekoladkę, to ta radość jest nawet zwielokrotniona :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eureka....a jaką masz te ulubiona czekoladkę ? podaj przepis, proszę :) Na dworze robi sie ponuro i coraz częściej nachodzą mnie ciagoty do słodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
eureka! masz racje, to jest niesamowite poczucie radosci, wrecz euforii przy jedzeniu! jakby mi ktos dal rozweselacza :-) od innych osob tez to slyszalam. Dzis najadlam sie bardzo tahiny. Ostatnio ja bardzo polubilam, w lato nie szla mi, chyba organizm na zime woli bardziej tluste rzeczy. W Wawie jakby ktos musial zgrzeszyc gotowanym, otwiera sie fast food weganski Loving Hut. Bylam na otwarciu i maja dobre rzeczy. Lekkostrawne to to nie jest, ale jak ktos musi grzeszyc, to lepiej tam (chociaz salatki tez sa). Otwarcie dla gosci jest 13 listopada. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszekk
podaj tez przepis na raw czekolade xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszekk
znacie jakies smaczne przepisy na szejki ale tylko z warzyw ewentualnie z dodatkiem owoców cytrusowych? x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzeszekk - to co do tej pory czytałam to smaczny szejk składa się w 60% z owoców i 40% zielenin + woda, ale możesz eksperymentować - życzę smacznego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×