Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdf

pan mlody musznik czy krawat?

Polecane posty

Gość baba z mopem
och !!!!! peonie !!!!!! cudo , ja mazyłam o peoniach ale w pazdzierniku były nie do kupienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba z mopem
a do kamizelek , to nie wiem czego te chłopy tak się upierają , toż mój tato nie chciał kamizelki bo mówi że to ochyda , mój tż dał sie przekonać i było bez kamizelki , fajnie wyglądał chociaz chudzinka jest :) jeszcze do tego te kamizelki są szyte z jakiś tandetnych materiałów i drogie jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tez mam pytanie: mamy garnitur w kolorze ciemnego grafitu, zapinany na 2 guziki i taliowany. Jak ten na modelu z fioletowym krawatem. Model marynarki z dwoma rozcieciami. http://www.sunsetsuits.pl/ Ja mam suknie hiszpanke w colorze ecru jak ponizej: http://www.brzozowiak.pl/pokaz_ogloszenie.php?nr=17670 Teraz jakie dodatki dla mlodego i dla mnie? kamizelka odpada, bardziej krawat, ale jaki: w kolorze koszuli? czy bukietu i do tego chusteczka w tym samym. Podoba mi sie zestawienie garnituru z tym fioletowym krawatem i chusteczka, ale nie wiem czy wypada tak Młodemu?? No i jaka bizuteria dla mnie?? Myslalam o dlugich kolczykach i juz nic na szyje. Welon mam krótki, za łopatki, niewykonczony ( moge zmienic na inny jeszcze). Myslalam o fryzurze i podoba mi sie cos prostego: http://ikf.styl.fm/fryzury-slubne/fryzura75723.htm lub z pofalowanych wlosow: http://www.stylistka.pl/katalog-fryzur/119/ Tylko nie wiem jakie kwiaty, myslalam o niezaduzym bukiecie w ksztalcie kulki, z kremowych roz i na gorze inny kwiat, cos jak ten: http://www.wedding.w8w.pl/KWIATY/Bukiety%20%C5%9Blubne/R%C3%B3%C5%BCe%20i%20inne%20kwiaty/slides/_mg_2549.html#200 Dodam, ze slub w kwietniu. Prosze o jakas porade, bo nie chcialabym przedobrzyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a dodatki wolalabym w kolorze zlota i cieplej tonacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Wrrrrrrrrrrrrrr, zjadło mi odpowiedź... babo z mopem - bbbb ładny bukiet :) maanda - fioletowy pomysł na Pana Młodego bardzo mi się podoba; i jak najbardziej "wypada"!!! Fioletowy jedwabny krawat do ecru koszuli będzie pięknym akcentem, a co do chusteczki nie zgłaszam zastrzeżeń :) Tylko jedna uwaga - ALBO chusteczka, ALBO przypinka, nigdy na raz!!! Dla Ciebie: - warto pociągnąć fiolet w biżuterii, np. zakłądając złote kolczyki z ametystami, skoro wolisz złoto (pamietaj, by metal biżu dopasować do odcienia zdobień sukni!!!) - dekolt rzeczywiście warto zostawić odsłonięty - welon zamieniłabym na długi, jednowarstwowy, bez obszyć, by nie skrócić sylwetki i tak "ściętej" puchatą, falbaniasta suknią - bukiet ładny, zrezygnowałabym z niemodnych trawkowych "wąsów" i zamieniła czerwoner amarylisy na fioletowe cantedeskie, maximum dwie-trzy sztuki (by nie wprowadzać chaosu - mocny kolor kłócący się bogatą suknią) - z fryzur wybrałabym gładszą, kręcona jest piękna, ale w zestawieniu z puchatą suknią dałaby już za dużo szczęścia ;) welon podpięłabym oczywiście nad węzłem włosów, by uniknąć tzw. "ścierka-look", bbbbb brzydko skracającego optycznie szyję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diamira
Witajcie po przerwie :) szczególnie "ni jestem stylistka" Jestem po wizytach w kwiaciarniach i mam problem z białymi kwiatami dostępnymi w kwietniu w moim mieście :( - białe gerbery, amarylis, anemony są niedostepne; - może bedą storczyki ale one maja jkis kolor na centeczkach - jaki wybrać? - najczęsciej proponowano mi białe tulipany - i zastanawiam sie czy w takiej lub podobnej wersji by mogły być? Proszę o radę Dla przypomnienia suknia: http://www.oronovias.pl/pl/galeria/cristyant ?ft=ISOLINA-1.jpg ale jak sie okazało na przymiarce bez rekawiczek i z ozdobą w kolorze hmmmm takim srebrno złotym (trudno go opisać). Garnitur Młodego miał być grafitowy ale bedzie w kolorze ciepłego szarego o intensywnosci zbliżonej do popiołu. I teraz też zastanwiam się w jakim kolorze krawat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Diamira - hmmmmm, tulipany są dość kontrowersyjnymi kwiatami, bo pasują głównie do gładkich, prześcieradłowatych sukni uszytych z mięsistych, ciężkich tkanin (bo same mają dość grube płatki). Nie będzie w kwietniu dostępnych białych cyklamenów??? Tulipany mogłyby być ciekawe, ale może raczej z ozdobnych gatunków - ze strzępiastymi brzeżkami płatków, by nadać bukietowi nieco lekkości. Do tego srebrna wstążka/drucik, dla męża srebrno-grafitowy krawat. Bukietu na wizażu niestety nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diamira
Cyklamen kojarzy mi sie z kwiatem doniczkowym - ie bardzo mogę sobie go wyobrazić w bukiecie. Ale za to przypomniałam sobie, ze jeszcze padła propozycja wykorzystania białej eustomy tylko dociętej tak aby wykorzystaćgłównie rozwiniete kwiaty i nadaćkształ "bukietu" a nie zwisającej ozdoby. Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marisa7887
Witam,nie jestem stylistką, Proszę o poradę, mam sukienkę http://madonna.com.pl/pl/pronovias.php?s=97. marisa do suknie chce założyc kolczyki ewentualnie bransoletka, we włosy chce wpiąc kwiaty-mam blond kręcone pół długie włosy podobają mi się tulipany ale w lipcu moze byc cięzko z takimi kwiatami http://1.bp.blogspot.com/_Z5pSwK6-p50/Sbji2M oCDrI/AAAAAAAAAdQ/u7P9R4y-Yw8/s320/tulipany1.jpg lub kalie http://www.wedding.w8w.pl/KWIATY/Bukiety%20 ślubne/Kalie/slides/instyle2.html#200 dla Pana Młodego chcemy uszyć czarny garnitur z marynarką na jeden guzik jestem osobą drobnej budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Diamira - naprawdę cyklameny (białe!!!) wyglądają w bukiecie ładnie i bynajmniej nie doniczkowo ;) Wklejone przez Ciebei tulipany niezbyt mnie przekonuja - uwielbiam te kwiaty, ale w wersji bukietowej wyglądają one ciężko, masywnie :( marisa - spróbuj, proszę, wkleić linki bez spacji, bo nie otwierają się... tulipanów w lecie raczej nie dostaniesz, to moge potwierdzić na 99%:( I tak na gorąco - bbbb odradzam marynarkę na jeden guzik, gdyż to opcja zdecydowanie zbyt sportowa, "plażowa"; zdecydowanie doradzam marynarkę na dwa guziki - będzie sprawiała swobodne wrażenie, ale będzie "na miejscu i wedle okoliczności", bez nadmiernej nonszalancji i lekceważenia zasad dobrego wychowania. Myślisz o jakimś kolorze przewodnim??? W jakim kolorze masz suknię, i w jakim planujecie garnitur???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Ok, juz wiem, że gajer ma być czarny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te kalie to jak na pogrzeb wyglądają;-) Suknia ładna ale przemyśl ten bukiecik;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Wrrrrrrrrr, dwa razy pod rząd zjadło mi długą odpowiedź... w skrócie zatem: marisa, do tak pięknej, grecko-lekkiej sukni uszytej z lejącej tkaniny kalie i tulipany KOMPLETNIE nie pasują!!! Zatupią zakładeczkowatą suknię, obciążą Twoją drobną sylwetkę :( doradzam nieduży, niezbyt zbity w formie bukiet "w kształcie bukietu", żadnych ciężkich kulek czy łezek ani mikrofonów czy trawkowych zwisów. Odsłoniete łodygi, kwiaty o delikatnych płatkach i lekkich pąkach, w lipcu takich gatunków jest zatrzęsienie - klasyczne róże, eustomy, gladiole, hortensje, frezje.. Przykład kształtu + łodyg związanych wstążką: http://blog.piotrkaleta.com/?p=775 kolor i gatunek kwiatów wedle upodobań... Ważne, byś dobrała odcień kryształów w biżuterii (bbbbb popieram opcję braku naszyjnika!!!) z kolorem kwiatów w bukiecie i dodatkami Młodego (krawat, poszetka). Planujesz welon???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marisa7887
welon nie a kwiaty we włosach przy moich kreconych wlosach wyglada to naturalnie i raczej takie jak w bukiecie, a co myslisz o garniturze młodego: szyty czarny kolor marynarka na jeden guzik tylko czy czarny kolor bedzie dobrze wyglądał bo nasze dwuletnie dziecko bedzie miało ten sam kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez tulipanki wykorzystam , ale na stolach w wazonie. ja myslalam tez o takim bukiecie: http://www.wedding.w8w.pl/KWIATY/Bukiety%20%C5%9Blubne/R%C3%B3%C5%BCe%20i%20inne%20kwiaty/slides/pink%20bouquet.html albo tym: http://www.wedding.w8w.pl/KWIATY/Bukiety%20%C5%9Blubne/R%C3%B3%C5%BCe%20i%20inne%20kwiaty/slides/bouquet-119-lg.html#200 tu troche tulipanow nawet. Generalnie nie mam pojecia czy ma byc bardziej okrągły czy podłóżny. Wiem, że nic opadającego nie przypadło mi do gustu.. Z tym długim welonem spróbuję w środę na przymiarce, niestety nie wiem co to efekt "mokrej ścierki"?? obniżony pas w tej suknie właśnie mnie wydłuża, i póki co przymierzałam krótkie welony. A co do włosów to po próbnej stwierdzam, że muszą być lekko zakręcone. W fryzurze z prostych wyglądam dość staro. A te falowane jakoś dodają mi lekkości:-) Jeśli macie pomysł na ładniejszy bukiet podeślijcie linka, będę wdzięczna!! A czy kryształkowe dłuższe kolczyki będą pasować do tego gorsetu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
marisa - pisałam wczesniej (niestety, te odpowiedzi mi zjadło), że marynarkę na jeden guzik odradzam ZDECYDOWANIE!!! To fason popołudniowy, półsportowy, więc zdecydowanie niestosowny do okazji... Wedle tradycjonalistów świadczyłby o tym, że Pan Młody ma dość "niepoważny" stosunek do dnia zaślubnin ;) Zdecydowanie doradzam marynarkę na dwa guziki, jednorzędową, może byc z tzw. angielską klapą z tyłu (bbbb teraz modną), ale pod jednym warunkiem - mężczyzna musi byc raczej szczupły, w przeciwnym wypadku za mocno poszerzy mu to biodra. A dziecko może mieć po prostu czarne spodenki (z takiego materiału jak garnitur taty - co do koloru nie zgłaszam zastrzeżeń!!!) i białą koszulkę bez żadnych muszków, trzmielików czy krawacików ;) - zdecydowanie nie przepadam za strojeniem maluchów w marynareczki czy nawet kamizelki wzorowane na dorosłych fasonach, bo dziecko z marszu zaczyna wtedy wyglądać jak przysłowiowe "stare maleńkie". A ma na to jeszcze czas, zdecydowanie ;) maanda - skracający sylwetkę krótki welon w zestawieniu z i tak już "puchatą" + bbbb strojną suknią sprawi, że będziesz wyglądała jak przysadzista kopka siana albo niezgrabny stosik bitej śmietany!!! IMHO nie, nie i i jeszcze raz nie!! jesli już - to welon gładki, jednowarstwowy, bez zdobień i obszyć, conajmniej sięgający rąbka sukni - na przyjęciu po prostu go zdejmiesz. A efektu ścierki unikniesz, jeśli podepniesz go NAD węzłem włosów!!! podpinanie welonu pod kokiem, zwłaszcza wielowarstwowego, to primo paskudna czkawka endemicznej małomiasteczkowopolskiej mody z początku lat 90-tych... secudno nie dość, że totalnie obcina to dziewczynie optycznie szyję, to jeszcze nadaje sylwetce gabaryty conajmniej pudzianopodobne... Dlatego jeśli nie chcesz wyglądac ciężko i przysadziście, welon wpinasz NAD węzłem włosów. Kręcona fryzura - byle nie upinana z loczków a'la owieczka, bo zamiast odmłodzić się, efekt będzie akurat odwrotny... lekkie fale a'la Jessica Alba - ok. Z bukietów podoba mi się drugi, pierwszy jest napakowany na sztywno kwiatami i przez to sprawia ciężkie wrażenie. Opadający bukiet odpada, wprowadziłby chaos w zestawieniu z i tak bogatą spódnicą. Kryształkowe kolczyki - ok. Moga mieć nieco wachlarzowaty, ciut wydłużony kształt (kliny, romby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulka do niestylistki
Wracam po sesji i po jednej przymiarce :) przeczytałam tez wszystko co pisałaś mi odnośnie wydłuzenia PM (str 22) i tu wnioski: mówię nie gorsetom, zdecydowanie podobam się sobie w dekolcie V, nie przymierzalam zadnej asymetrii, ale muszę przyznać Ci rację we wszystkim co pisałaś :) po jednej przymiarce wiem czego szukam. Bylam w malym salonie w malej miescinie, gdzie szyja suknie wiec nie jestem w stanie wkleic linka, ale ssuknie jest łatwo sobie wyobrazic bo jest to prosty krój, dekolt V, opina talie biodra i troszke uda rozchodzac sie ku dolowi "nie za bardzo" - bez kół itp. Ta suknia, ktora akurat mierzylam byla wykonczona bardzo zdobną koronka w kolorze ecri -wiec suknia prosta, ale nie skromna. Po tej jednej przymiarce sklaniam sie ku erci (choc chcialam biel), wydaje mi sie ze lepiej wygladam w ecri (brazowe oczy, brazowe raczej ciemne wlosy naturalne, ciepla karnacja) czyli typ, do któego mowi sie ze bardziej pasuje biel? za 2-3 tyg che pojechac do madonny poprzymiezac wiecej sukien i juz zdecydowac czy koronki czy nie, czy biel czy ecri, bo co do fasonu jestem raczej przekonana. Co ze zlotą bransoleta do sukni ecri?Myślimy o fiolecie jako kolorze przewodnim wesela:) proszę, napisz co sadzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulka do niestylistki
Nie sprecyzowałam - suknia cala pokryta była koronka od ramion do samego dolu, zadnych poziomych przeciec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Nulka - cieszę się, że uznałaś moje rady za przydatne ;) Co do typu fasonu (prosta quasi-rybka bez koła) i koronek nie zgłaszam zastrzeżeń, choć koronki ciutkę się już jednak opatrzyły po kilku latach królowania pronoviasek ;) Jesli bbbb chcesz złote dodatki - to ok, ale wtedy zdecydowanie lepiej wybrać ciepłą w odcieniu suknię. I wtedy bardzo trzeba będzie uważać z bukietem, tak by fiolet był JEDYNYM zimnym odcieniem użytym w stylizacji, w przeciwnym wypadku będzie chaos kolorystyczny - czyli np bukiet w odcieniu ecru z dodatkiem fioletu, ale raczej bez dużego udziału zieleni. Jeśli biała suknia - wtedy zdecydowanie dodatki w srebrze. A dalsze wieści z placu boju mile widziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulka do niestylistki
Dziękuję za odpowiedz :) Czyli suknia cieply ecru, zlota bizu (taka gruba zlota bransoleta bedzie pasowac nadal, jezeli na sukni beda koronki?), i zimny fiolet w bukiecie. Mam pytanie odnosnie wystroju sali w takim razie, bo chodzi tu o "kolor przewodni" wesela, czyli fiolet: sala jest pomalowana jasno smietankowo - ciepła farba, w niektórych miejscach sa pasy złotej tapety, krzesła sa z ciemnego, raczej cieplego "drewna", oparcia i siedziska -beżowe, wykładzina jest brązo-bordowa. Sala raczej sprawia wrażenie jasnej i określiłbym ja jako ciepłą - czy zimny fiolet, taki jak w bukiecie bedzie pasował do wystroju sali? Myślałam, ze do cieplej sukni - cieple kwiaty, szczerze wyobrażając sobie obie wersje nic mnie nie razi ;) no i co do zimnego fioletu - to np wrzos, lawenda?niebieski fiolet - może być jasny i ciemny?purpura - ciepła? tu trochę inspiracji zimnego fioletu (??): http://www.stylemepretty.com/2008/07/02/color-palette-contest-day-3-6/ http://www.stylemepretty.com/2007/12/04/purple-color-palette/#comments http://www.stylemepretty.com/2007/12/10/wedding-photography-by-christine-taylor/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem styslistką
Tak, suknia ecru :) Podoba mi się nieduży bukiecik z trzeciego linka, tuż pod tortem (cantedeskie + groszek pachnący) - tej Panny Młodej jest wielki jak koło od malucha ;) Pasowałby, bo jest monochromatyczny, ale warto go wówczas związać złotawą wstążką; do tego wymarzona bransoleta i kolczyki - złote, z fioletowymi kryształkami. Dla Pana Młodego krawat albo złoty, albo fioletowy - i w każdym przypadku maleńka przypinka w klapie marynarki, fioletowy kwiat + złotawa wstążeczka. Ewentualnie wersja "na dandysa" - fioletowy krawat + złota poszetka albo... odwrotnie ;) Koszula oczywiście ecru, adamaszkowa, na spinki. A co do wystroju sali - fiolet będzie pasował, jesli będzie JEDYNYM zimnym odcieniem użytym w jego wystroju. Czyli dekoracje w ecru-beżu, ze złotymi akcentami i fioletowymi dodatkami. Konsekwencja bardzo wskazana!!! Jest taki trend, że do ciepłej sukni dobieramy ciepłe kwiaty, ale wytworzyło to dziwną tradycję - do sukni białej automatycznie dobierano różowy bukiet, a do ecru - OBOWIĄZKOWO pomarańczowy. Wybitnie mnie ten "trynd" drażni, bo co to, obowiązek jakiś czy cóś?! Zwykle doradzam do ecru sukni również ciepłe dodatki, np. oliwkowe albo herbaciane, ale w przypadku dobrania do ciepłej stylizacji JEDNEGO zimnego odcienia zgrzytu stylistycznego nie będzie. Za to mieszanie bez umiaru odcieni ciepłych i chłodnych owocuje z reguły nizłym chaosem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulka do niestyllistki
Jeszcze raz dziękuję za poświecanie swojego cennego czasu:) Nie upieram się przy fiolecie, to był nasz pierwszy pomysł, a i wydawało nam się, że do sali pasuje,no i ze się bedzie wyrózniac - byłyby to wstązki z fioletowej organzy, kwiaty na stołach, winietki i świeczki. Boję się, że nie wszczelę się w zimny odcień fioletu z wszystkimi elementami, no i że fiolety będą różne... Myślałam o motywie lawendowym (z sentymentu) - gdzies ją (lawende) wpleść (ślub 02.10.2010 wiec to nie problem). Piszę o tym, bo wspomniałaś o oliwkowym kolorze, który też mi się bardzo podoba, choć nie wiem, czy nie zgubiłby się w sali weselnej? Teraz sobie pomysłałam o strojeniu sali białymi szarfami... wieszają je za PM i krzesła nasze też sa obłożone białym pokrowcem... muszę na to zwrócić uwage, jezeli suknia ma byc ecru. Co do Pana M. - wysoki karnacja na "cygana/basen śródziemnomorski) - na zdjęciach bbb odróznia się od mojej też ciemniejszej karnacji niz standart. Do tego cienie pod oczami (naturalne genetyczne ;) ) , wiec czy fioletowy kraawat nie będzie tego podkreślać? A jeżeli się nie zgodzi na złoty to czy może być poprostu ciemniejszy od koszuli krawat ecru, a złoto w butonierce (wstązka) i fioletowy kwiat? Zebym jeszcze zrozumiała - 3 cieple kolory to za duzo? Suknia ciepłe, ciemne ecru, złoto i ciepły fiolet? taka wersja odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulka do niestyllistki
Zapomniałam dopisać - Pan M. włosy oczywiscie braz ciemny, oczy niebiesko - zielone:) ja włosy brazowe, oczy brazowe i niska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Ciepłe kolory połączone razem wyglądają dobrze - a zestawienie ich z jednym zimnym odcieniem (czyli fioletem) da ładny efekt. Podobnie w sali - oliwka byłaby w tym zestawieniu zbyt mdła. Zatem spokojnie idź w swój wymarzony fiolet, zaś resztę kolorów konsekwentnie utrzymaj w ciepłej tonacji, i wtedy całość będzie wyważona i spójna. A szarfy i pokrowce na sali, warto, by też były ecru, żeby Twoja suknia i jego koszula nie zaczęły wyglądać jak zżółkłe ;) Wersja z ecru krawatem (może w jakiś złotawy rzucik?) i fioletową przypinką ujdzie, choć do mocnego w kolorze bukietu warto dorzucić też mocny akcent w stylizacji Młodego, by nie "rozmył się" (mimo ciemnej karnacji!) w zestawieniu z Panna Młodą ;) No ale argument podkówek pod oczami jest zdecydowanie wazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×