Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Plastusiowa narzeczona

Ludzie urodzeni w latach 70 jak wspominacie ?

Polecane posty

Gość na cholerę mi ten garnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rocznik 1978
pamiętam te czasy SUPER było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiarka
Born in the prl hehe, wszyscy pamiętamy te sygnały,muzyczki, proszki, kredki itp... nie, no super :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pamietam ZURT
Tam sie oddawalo telewizory radia i magnetofony do naprawy. i pierwsze video..takie z klapka z gory..marzylam o nim ..i byl Benny Hill :)na rozrywke -30 min w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sajonarraaaa
Pamiętam socjalistyczne smażalnie ryb podczas wyjazdow na wczasy, poza tym skakanie w gume, gre w "Dwa ognie", lody z automatu, seriale i programy w tv (np. "W labiryncie" - u schylku lat 80-tych), Pewex, lalke robiona niby na wzor Barbie, ale masakrycznie brzydka - mam na mysli Agate, muzykę z tamtych lat, dwukasetowe magnetofony Sanyo i duzo, duzo wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serwowit
ten napój w butelkach takich jak od smietany, tylko troche większych tak sie chyba nazywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sajonarra
Przypomniałam sobie jeszcze programy telewizyjne takie jak: Sobótka i Drops :D I serial "Powrot do Edenu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka z tamtych lat
kolejki, w których stawało się na zmianę już od wieczora... bo rano towar miał być; kartki na mięso, paliwo itd.; MO wszechobecne i strach przed nimi, bo mogli uderzyć bez powodu czołgi jadące do Gdańska przez moje miasto; zapach pomarańczy, które dostawało się tylko pod choinkę i trzeba było się podzielić z młodszym rodzeństwem; ubranka dla lalek robione na szydełku, bo w sklepach takich rzeczy nie było; pierwszy pewex, w którym można było kupić balonówki donaldsa za jednodolarówkę; oranżadki w woreczkach; woda gazowana kupowana na ulicy, w wersji czystej lub z sokiem; wata cukrowa; pochody pierwszomajowe z robionymi ręcznie, papierowymi gołąbkami na patyczku i flagami; długo by tak wymieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super potwór , i mega godzilla w kinie :P ze nie wspomne o hicie Akademia Pana Kleksa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amant KURWA zajebałes mi ten ex dance :P:P:P:P W POZYTYWNYM SŁOWA ZNACZENIU :) dzieks :) ps szukałem tego rok czasu :( nikt mi tej pjosenki nie umiał powiedziec ze jak i w ogóle i w jakim znaczeniu :) :) szacun za PRL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, z tym Ex Dance to Amant dołożył - nie słyszałam tego strasznie dawno. Super piosenka, a ich pierwszą \"W 40 dni dookoła świata\" pamiętacie ?? Fajny ten wokalista był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oczywiście chałat , biały kołnieżyk i obowiązkowo tarcza takze naszyta na każda kurtkę czy sweter że nie wspomne o worku na obuwie zmienne tzw juniorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajebjaszczy temat
pamietam wesołe miasteczka i salon luster * krzywych) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniały mi sie jeszcze z dzieciństwa długaśne kolejki na postoju Taxi , hehe obok przystanek przejechało ze 6 autobusów a my w grzeczniutko z godzine czekamy na ten \"luksus\". A dziewczyny to zapewne pamietaja o \"czeszkach\" pięknych , bielusieńkich tenisówkach po które musiałam jezdzic na drugi koniec Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z taxi tak było :) i mieli fajne duze liczniki blaszane :) ja pamietam buty tzw "wałbrzychy" i sofixy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena_
Regres - piosenka zajefajna . Zgadzam się, że to hit stulecia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srutututumajty z drutu
a nie pamiętacie pustych polek w sklepach, zapachu śmierdżacego mleka, zeszmaconych Polaków rzucających legitymacje i wchodzących w nowe uklady, a wczesniej pozyczek nabran ych przez głowę państwa, skutki czego odczuwalismy wiele lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sajonarrraaa
moze o tym juz bylo, ja pamietam jak wystawialo sie puste butelki na mleko przed drzwi i odpieralo pelne ;) pamietam, ze te butelki na mleko, mialy zolte i srebrne kapselki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sajonarrraaa
odbieralo*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..A PAMIETACIE...
Sigme i Pi ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalon33
widze,ze temat sie rozwinal:) ja jeszcze sobie przypomnialam krochmalenie poscieli:) -nie wiem, czy ktos to jeszcze robi..a potem "naciagalam" ja z mama:)-zawsze ladowalam na podlodze, bo mama byla silniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalon i posciel woziło sie do MAGLA :P pozniej ładnie pachniała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srutututumajty z drutu podejrzewam ze wieksze negatywy sa w dzisiejszych czasach niz wtedy ... ( wiem zaraz mi ktos powie ze byłem dzieckiem i ze mnie to waliło bo nie miałem zadnych problemów zwiazanych z utrzymaniem domu i rodziny ) ale prawda jest taka ze było ciezko ale szczerze i naturalnie :) Ludzie byli bardziej zżyci ze soba , byli bardziej solidarni i chyba bardziej "uczuciowi" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena_
Regres, zgadzam się z Tobą. Miałam świetnych sąsiadów nie było jakiejś "chorej" zazdrości o to, że ktoś coś sobie kupił, że komuś nieco lepiej się powodziło albo miał samochód. Pamiętam za to wspólne ogniska, żarty i tańce przy piosenkach Eleni albo Anny Jantar. Do dzisiaj też pamiętam smak ziemniaków pieczonych w ognisku z masłem i solą. "To były piękne dni, po prostu piękne dni..." :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srutytuty... ja też pewnych rzeczy nie bardzo pamietam , a autorce tego tematu chyba chodziło o coś innego niż uważasz. Ludzie urodzeni w latach 70 to wtedy dzieci i o tym jest temat jak wspominamy dziecinstwo. No... A ze szkoly to jeszcze pamietam niebieskie zeszyty z tabliczka mnozenia z tyłu i pióra na atrament co były zlej jakości i nonstop robily kleksy i zalepiało sie \"gęsia skórka\" , a nie jak teraz korektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×