Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Plastusiowa narzeczona

Ludzie urodzeni w latach 70 jak wspominacie ?

Polecane posty

srutytuty... ja też pewnych rzeczy nie bardzo pamietam , a autorce tego tematu chyba chodziło o coś innego niż uważasz. Ludzie urodzeni w latach 70 to wtedy dzieci i o tym jest temat jak wspominamy dziecinstwo. No... A ze szkoly to jeszcze pamietam niebieskie zeszyty z tabliczka mnozenia z tyłu i pióra na atrament co były zlej jakości i nonstop robily kleksy i zalepiało sie "gęsia skórka" , a nie jak teraz korektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale szczerze i naturalnie Ludzie byli bardziej zżyci ze soba , byli bardziej solidarni i chyba bardziej "uczuciowi" tiaaaa w oczy i owszem a odpowiednim władzom co drugi bardzo życzliwie donosił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia.anieli
basiek1984-nie spamuj tyle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -.v.-
To były piękne czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odpowiednim władzom co drugi bardzo życzliwie donosił\" ike czyżby tata był naczelnym w komitecie wojewódzkim ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajka \"Biały delfin Um\" czy cuś takiego, komiks Thorgal ogniska w \"Dolinie Przepitych\" i jakieś tanie wina , nalewki , wódki spróbowałem po 18-stce (to ze wzgledu na niski budżet) na imprezach gra w butelkę = całowanie .... wtedy to podchodziło po orgię w wersji soft pierwsza ucieczka na giganta w Polskę, na Mazury Jarocin Depechy ... do tej pory mam do nich sentyment lista przebojów 3-ki pierwszy sex - był beznadziejny ale się pamięta wypychanie po cichu w nocy auta z garażu i jazda po wertepach bez prawka - teraz według mnie b. naganne he he he dopisze się coś póxniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ditk
Fajny topik:) Jestem 71, przyznam się że nie przeczytałam wszystkich postów ale doskonale pamiętam te lata. Za zebrane butelki w skupie dostałam na tyle kasy żeby sobie w Radoskórze kupić fajne butki za którymi stałam pół dnia:) ale jak ja później szpanowałam! Pamiętam też ciemne strony: np smak tego okropnego specyfiku który kazali nam wypić w podstawówce po wybuchu w Czernobylu blee. A pamiętacie chińskie piórniki i te gumki? Ale one pachniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odpowiednim władzom co drugi bardzo życzliwie donosił" ike czyżby tata był naczelnym w komitecie wojewódzkim ? twój czy mój ???:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rocznik1970
A ja pamiętam moje pierwsze wejście do \"Pewexu\". Poczułam się jak w Nowym Yorku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a pamietacie...
jejj kochalam Delfina Uma... jak gwizdal to plakalam jako dziecie maloletnie i mama nie pozwalala ogladac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś solidarniej było w tej biedzie. Dzisiaj zaproś sąsiada, zobaczy że masz lepsze meble i Cię znienawidzi. Jakiś pojedynek na rzeczy teraz jest, oceniają cię według tego co masz. Śmieszy mnie ta młodzież, postawi swój samochód na parkingu, idzie i odwraca się co chwilę, by na niego popatrzeć. Rzeczy robią z nas niewolników, bieda uczyła nas solidarności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rocznik1970
A ...... i jeszcze tan strach przed "czarną wołgą" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pamiętam moje wymarzone,komunijne rajstopki...takie cieniutkie,białe w kropeczki.Jaka ja byłam z nich dumna.Niedługo oczywiście...biegłam się przywitać z moim chrzestnym i wpadłam w dziurę wykopaną przez psa.Rajstopki oczywiście szlag trafił...czarna rozpacz.Na pociechę miałam od chrzestnego Wigry 3 żółciutki jak słonecznik.To był dopiero pojazd.Poobdzierałam sobie na nim wszystko co tylko się dało wlącznie z nosem i brodą.Na szczęście już po komunii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dostałam zegarek z cieniutkim długopisem w kolorze białym , a siostra 2 lata starsz a w kolorze czerwonym.A za kase matka kupila encyklopedie PWN tom 1 ktora służyła mi do końca podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rocznik 1970
Ja też dostałam zegarek z granatową tarczą. Byłam dumna. Kasę zabrała mama. Miała manię pakowania wszyskiego do PKO. A potem przy dewaluacji i tak wszystko diabli wzięli :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rocznik 1970
Kurcze żadnej fury nie widzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 73 się kłania
Rumcajs, Żwirek i Muchomorek 5-10-15 westerny i ruskie filmy o "bohaterskich" sołdatach pamiętacie akcję "Niewidzial Ręka" nichcieli mnie wpuscić na film dla dorosłych "Walka o Ogień" ale się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno odpowiedzialna to
Nie zapominajcie o Kreciku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewidzialna reka :) babcia niesie puste wiadro do studni , nagle cos sobie przypomina ...kładzie wiadro na ziemi i wraca do domu :) dzieciaki wyskakuja .... napełniaja wiadro woda ze studni , odkładaja wiadro w to samo miejsce PEłNE babcia wraca :) i zdziwienie a zarazem usmiech .... na wiadrze slad czarnej dłoni :) to niewidzialna reka :) pamietna akcja :) z programów pamietam cykl programow fizycznych, chemicznych i historycznych do południa ... to jakos sie nazywało były to typowe lekcje w telewizji :) ni cykl w "niemym kinie" i "kino oko "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja pamietam
telewizor lampowy RUBIN :) oczywiscie kolory w nim jakies takie sflaczałe były ale wtedy robilismy w bloku furore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grass
Hej wszystkim . Ja 74 . Radiomagnetofon "Kasprzak " ktoś kojarzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiaaaa76
jak cudowne są wspomnienia. Pamiętacie te kurtki z pomiętej tkaniny,przeważnie były w bardzo jaskrawych kolorach(potocznie zwane żarówiastymi).Smaczne były jogurty owocowe (jedyne w ofercie smakowej).Wracało się ze szkoły rowerem a po drodze sklep ktory kusił oranżadą:) Pamiętam,że kiedy w sklepie przy szkole dowieziono towar, nauczycielki nie prowadzily lekcji bo każda stala w kolejce po jakiś specjał.Cieszylismy się wtedy.Nie potrafię sobie przypomnieć nazwy truflowych cukierków .Miały one nadzienie śmietankowe i były czymś wspaniałym .Była jeszcze moda na ozdabianie haftem jeansów...)pozdrawiam kochani roczniki 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiaaaa76
kasparzaka to mam jeszcze gdzieś na strychu.to był mój pierwszy sprzet grający.pamiętam też moją pierwszą kasetę - przeboje 3, a samodzielnie nagrana piosenka z radia to :,,a ja kocham moją mamę"-pamiętacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniszę bo fajne
A pamiętacie bajkę o Plastusiu? Z koleżankami ulepiłyśmy sobie takie plastusie z plasteliny i wkładałyśmy je sobie do piórników:D No i kochałyśmy się w Ricku Astleyu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez zęba na przodzie
wspominajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek z loży
muppety,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocnik 1977
ja uwielbiałam gume do zucia donald i zbierałam historyjki to był czad,nie mowiac ,ze po plazy chodził gosciu z oranzada we folijkach uwielbiałam ja a najbardziej czerwona,a o staniu w kolejce po kawe,albo po ser biały,a gdzie jest pepsi i mirinda lub mleko w szklanych butelkach i mleczarz stawiał mleko pod drzwiami to był luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i te kosze wiklinowe które stały na plazy ... kto był pierwszy ten miał kosz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p.ela
zbieranie opakowań po czekoladach,najlepiej zagranicznych bo polski wedel był wtedy biało-czerwony,albo biało-brązowy:)sterta puszek po różnych napojach gazowanych,również po piwach,sentencje wypisane na ścianach wspólnego pokoju z rodzeństwem,sufit zakryty w całości plakatami,hot-dogi z pieczarkami,orężada w folii,radiomagnetofon \"kasprzak\"....w gruncie rzeczy było fajnie,a jak opowiadam to mojemu 9 letniemu synowi to pyta,czy ja się urodziłam w XIX czy już w XX wieku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×