Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Wiem, ze niektore z Was uzywja roznych kosmetyków na rozstepy celulit itp. Ja mialam kiedys kosmetyki z eveline i sie zastanawiam, czy podczas karmienia mozna takich uzywac. Kiedys slyszalam, ze sklad tych "na ciaze" jest taki sam jak tych, ktore sie uzywa nie bedac w ciazy. Moze ktoras sie orientuje w tych sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku8rde ale naskrobalyscie hohohoh co do wlosow jakie bedzie miec dzidzia to powiem wam ze od strony meza wiekszosc z nich jest czarnaa, moj M rowniez jak i jego najstarszy brart a brat sredni ciemny blondyn;) tak wiec jego brat najkstarszy ma zone co ma ciemne wlosy swoje jak i wiekszosc w jej rodzinie a ich synek od narodzin do teraz ma bielusie wlosy haha super to wyglada... u mnie maly sie urodzil z czarna czupryna i opalenizna haha(zoltaczki nie mial) ma taka sniada cere;) ciekawe jaka bedzie ta kruszyna ehhh co do zakupow , ja tez juz prawie wszystko mam , jesszcze tylko drobiazgi dla mnie... co do brzucha, male tak sie wierci ze brzuch przyjmuje najdziwniejsze ksztalty, caly sie buja i wtedy 'czasem' mam takie dziwne uczucie jakby sie wlasnie brzuszek stawial i taki bezdech a dopiero pisalam ze jeszcze nie mam tych twardnien:O a tu maszz zaczelam sie nad tym uczuciem zastanawiac...teraz nawet zmiana pozycji nie pomaga na te wygibasy malego , i potrafi tak wariowac z 2 h , mowie wam, ostatnio nawet odliczalam...a brzuch po tym od srodka z deczka boli juz nie mowiac o skorze:O M sie smial ze teraz sie wywojuej a jak sie urodzi bedzie smacznie spal i jadl hehe a w pasie mam 104 ;) i wszyscy mi mowia ze mam wiekszy brzuch jak z synkiem:O, szkoda ze sobie nie zapisywalam wymiarow z poprzedniej ciazy ...teraz bym na 100 wiedziala;) co do usg i wagi podawanej , mi z synkiem sie sprawdzila, od poczatku szybko rosl i ginka mowila ze hoho bedzie byku, wtedy witaminy tez bralam sporadycznie bo podobno po nich sie duze dzieci rodza:O a najbardziej po maternity ... niezle wanienka z termometrem, ja tez nie kupuje termometru mierze lokciem, a z czasem to juz specem w tym czlowiek jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo kopsnij no swoja fotke na NK ..CHCE ZOBACZYC JAKI MASZ JUZ brzuszek;) a i Brzuchatka moglabys sie nam pochwalic rowniez;) ja jestem wlasnie bardzo ciekawaaa ile to moje wazy buuuuuuu zaraz moj M wraca z pracy, zje zupke i knedle z truskawkami, synek pewnie tez sie dopadnie;)(zrobilam takie z serem, pychotka) a potem robimy wypad na balety, znajomy przylecial , inny znajmy odlatuje:(:(:( i bedzie taka bibka zarowno pozegnalna jak i przywitalna haha , najlepsze jest to ze M chce wypic piwko badz drinka wiec ja bede kierowac(10min jest) tyle ze jak ja z tym brzuchem za kierownice wsiade hihi a tu macie te knedle z serem i truskawkami (dobre to jest rowniez z dzemem z duzymi kawalkami truskawek;)) Składniki 250 g białego półtłustego sera, 1 jajko, szczypta soli, 3/4 szklanki mąki, 2 łyżki roztopionego masła, 12 dużych niezbyt miękkich trskawek. Jak to zrobić Przepis jest tak prosty, że może go zrobić każdy facet:) Kobieta też może, ale po co, jak zrobi facet? Ser mielimy, albo rozdrabniamy widelcem (ja kupuję mielony), dodajemy jajko, sól i roztopione masło. Zaczynamy zagniatać. Podczas zagniatania dosypujemy mąkę. Ilość mąki zależy od stopnia "wilgotności" sera. Wyrobione ciasto ma się dać formować i nie lepić się zbytnio do rąk. Zwykle potrzeba 3/4 szklanki mąki plus-minus parę łyżek. Ciasto schładzamy w lodówce; można je zostawić nawet na całą noc. Schłodzone ciasto dzielimy na 12 równych porcji. Z każdej porcji robimy kulkę, którą potem zgniatamy w dłoniach. Na rozgniecionym placuszku układamy truskawkę i owijamy, tak by truskawka była w środku, szczelnie otoczona ciastem. Kulki wrzucamy do osolonej wrzącej wody. Gotujemy na dużym ogniu. Czekamy aż wypłyną, od wypłynięcia gotujemy jeszcze 8-10 minut. Podajemy polane topionym masłem i posypane cukrem z odrobiną cynamonu bądź polane jogurtem. SMACZNEGO a i uwielbiam fiolet co bym mogla to bym w fiolecie kupila hehe co do zachcianek , tez juz ich tak nie mam, ale owoce nadal wpierniczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka ale mi narobiłas smaka tymi knedlami ,za mną wogóle ostatnio chodza truskawki więc napewno wypróbuje. Kochana,zdjątko wysłalam do NK jeszcze ze świąt od tej pory duzo mi brzusio nie urósł ,mam 106 w okolicach pępka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka dzięki za przepis, na pewno wykorzystamy;) W ciąży nauczyłam się robić nawet pierogi, czego zawsze nie znosiłam:) dziś nalepiłam na kilka dni a tak mnie teraz kręgosłup napiernicza teraz...ufff ale czego nie robi się z nudów;) Eluśka przed ciążą też stosowałam kosmetyki z eveline Mam nadzieję, że będę mogła ich znów używać zaraz jak urodzę bo taki okropny cellulit mi się zrobił na nogach, że całe lato będę chyba chodzić w spodniach;( Mała nie mam pojęcia Ja zaopatrzyłam się tylko w body z krótkim i długim rękawkiem i pajace na początek, mam ich dość sporo ale ile dokładnie nie wiem, nie liczyłam Przed ciążą uwielbiałam cukierki michałki, mogłam je pochłaniać kilogramami a teraz w ogóle mi nie smakują No i zajadałam się jogurtami z dodatkowymi owocami a teraz jak wyczuje owoc w jogurcie to mnie cofa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 107cm w pasie tyle, że zawsze miałam dużo ok 82-84, zupełnie nie mam wcięcia w talii Mimo tylu centymetrów brzuchol wcale aż taki wielki nie jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka - narobiłaś smaka tymi knedlami... musze sobie skopiowac przepis i zrobić któregoś dnia:) Latte - jestem w szoku - takie ubranko za taką cenę? to chyba dla fanatyków lub milionerów... niedawno wróciłam ze spotkania z inną brzuchatką, jak to fajnie posłuchać kogoś, kto przeżywa to samo i odczuwa podobnie... i z angielskiego - zdałam test na 98% i jestem z siebie dumna...jeszcze 3 poziomy i jak mi sie zechce to spróbuje sił na egzaminie TOEIC lub TOEFL, pożyjemy, zobaczymy miłego wieczorka i spokojnej nocy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Marcóweczki:) Wstapiłam na chwilkę, aby polecić Wam fajny program pt: "Leksykon ciąży" na kanale PLANETE. Są tam poruszane zagadnienia na temat ciąży i porodu. Program emitowany jest w niedzielę ok. 11 i w tygodniu o godz. 16.50. Przyjemnego oglądania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziweczyny, wstalam wczesnie, za godzine odprowadzam syna do przedszkola a potem na badania krwi. Wzielam sie za czytanie co naskrobalyscie wczoraj a tu PRZEPIS NA KNEDLE. Wazka zlituj sie ja musze byc na cczo! :) Nokamo moj synek wazyl 3910 przy urodzeniu wiec nie byl malenki, wrecz bylam swego rodzaju zjawiskiem, ze taki duzy, a porod mialam naprawde latwy. Napewno tez ci szybko pojdzie:) Latte kupilabym te spioszki, ale po co jak mam miec corke a to raczej chlopiece:) (szok, obserwuj czy ktos kupi, ale jak kogos stac na takie spiochy to chyba na allegro nie kupuje:)) Co do wlosow, to ja jestem ciemna szatynka moj m bladyn i syna mamy bladyna. Zreaszta moj m ma 5 rodzenstwa i wszyscy sa bladynami. prawie wszyscy maja juz dzieciatka i WSZYSTKIE sa bladynami. wiec jak mam cicha nadzieje ze moja matyldzia bedzie chociaz szatynka..... a z tym fioletem to c s jest, bo ja tez nie cierpialam tego koloru, a teraz mam bluze dresowa ktora uwielbiam i jest wlasnie fioletowa. i wiecie co, jakos staram sie nie kupowac rozowych rzeczy na dzidzie, strasznie cukierkowo mi sie robi i mdli, wiec kupilam pare granatowych dresowek, eluska! no to jestesmy blizniaczkami, tez jestem z 18marca. milego dnia zycze i pozdrawiam brzuszkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, Nikamo, Michalka dziekuje za rade:) Na razie jeszcze nie mieszkamy w tym mieszkanku bo sie wietrzy, a jest prosto od dewelopera, wiec ma co sie wietrzyc;) Fajnie to jeszcze pokoik dzieciecy zdaza pomalowac. Co do kolorow wlosow to Ja jestem ciemna brunetka, a moj m jest blondynem, to samo ma sie do karnacji, Ja raczej ciemna, a on blady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie o poranku :) Byłam wczoraj na wizycie i miałam usg :) Moje maleństwo waży 1500g, którejś też tyle ważyło z tego co czytałam w 30t4d. dzieciątko jest zdrowe, nie mogliśmy do końca zobaczyć twarzyczki bo po pierwsze, było wciśnięte w ścianę macicy, a po drugie, zasłaniało się rączkami :( no i z tego co lekarz powiedział, będzie córeczka :) marzyłam o synku, ale trudno, njaważniejsze żeby była zdrowa, a o synka postaramy się następnym razem :) następną wizytę mam za 3 tyg (04.02) i mam zrobić morfologię, mocz i HBs. No i na moje bóle i twardnienia brzucha lekarz stwierdził, że dobrze by było żebym wytrzymała jeszcze 4 tyg, bo w 34tc będzie już w miarę bezpiecznie ... termin zbliża się nieubłaganie, a my nic nie mamy dla dziecka ... no ale dziś mamy zamiar pojechać z mężem do sklepów i popatrzeć chociaż co i jak i ile kosztuje i pomyślimy gdzie będziemy kupować. Jak któraś ma ochotę, to może wpisać, że będzie dziewczynka do tabelki, bo mnie się ona rozwala, więc nie będę kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki :) Gosiaaa mamy podobny termin , no te twardnienia mnie też wykończą, biorę rano i wieczorem asmag a w dzień wypijam sobie musujący dla kobiet w ciąży magnez, nawet trochę pomaga :) jak tak czytam wagi waszych maluszków, to sobie myślę jakie nasze dziecko będzie duże :) nasz mały w 28 tc 3 dni miał 1,5 kg, pięknie co :) ale ma za kim być duży, tatuś miał 4700 i 59 cm, ja ok 4 kg więc wesoło :) a obecnie tatuś ma 1,94 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena moje nie zapowiada sie na duze dziecko, przynajmniej na razie. ja wazylam chyba 3500 a maz to nie wiem, ale Twoje 2tyg mlodsze wazylo tyle samo co moje teraz ... wiec chudziutkie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaaa twój właśnie maluszej jest ok jak na ten tydzień , bo według wagi właśnie wtedy jak byłam na usg to jakbym była 30 tc coś takiego :) więc spoko, po prostu maluch mój duży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd wklejam link i mam dokladnie taki pomaranczowy (tylko tu nie jest pokazana gondola) to jest chyba 2010...kupowalam go w sklepie,bo musialam osobiscie sprawdzic jak sie jezdzi itd...zaplacilam prawie 2tys z 4% znizka,ale jak juz pisalam mam wszystko,torbe,torebeczke,fotelik,folie itd...;) http://www.x-lander.pl/xa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka Gosiaaa mój mały tyle ważył 1,5 kg w 30t 4d i mam nadzieję że nie będzie jakimś kolosem :) marcellina obserwuję :) oni mają tam i inne rzeczy dla dzieciątek no ale ceny szok :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewczyny wczoraj juz nie wchodzilam na neta ale musze sie pochwalic, ze paczka juz przyszla wczoraj kolo 13:00, nie wiem od kogo czekacie juz 10 dni na paczke - pewnie i tacy sie zdarzaja ale ta bettina27 wysyla od razu, np w pon.wieczorem zamowienie - czwartek kurier. Ja jestem zadowolona z rzeczy, takie milusie to wszystko :) koja, fajna ta posciel do wozeczka, ja sie skusze na ta -zielona mi sie podoba i nie jest droga :) http://allegro.pl/item874456953_komplet_posciel_do_wozka_4elem_poranek.html mamula, super rozwiazaniel z ta wanienka - gdybym nie dostala zwyklej to bym taka kupila - mamy tak malo miejsca, ze sama nie wiem gdzie to wszystko pomieszcze :( przewijak tez dostalam od znajomej, taki skrecany na stopkach i na dole polka na kosmetyki wiec mysle, ze upcham kolo lozeczka gwiazdkagda, francuskie mmm pycha, ja robie prosto z nutella lub dzemem ale wczoraj zrobilam na kolacje - parowka, nadziewana grzybkami i serem zawinieta w to ciasto (8 porcji wychodzi) - pycha z majonezem i ketchupem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Gonek- tez mam chrapke na ten wózek :) tylko to 2009 jest jeszcze 2010 tak jak pisałam ale w sklepie jeszcze u nas nie ma i ceny tez nie znam ale jest tez ładny :) zobaczymy jaka bedzie róznica w cenie jak nie duza to moze wezmiemy nowa wersie :) ale ta firma jest b. dobra :) Jak wam dobrze wy wiecie ile wasze dzieciatko wazy a ja nie :( ostatnio miałam połówkowe robione usg i wiecej nie lekaz powiedział ze w 35 tyg zrobimy nastepne i wystarczy a ja bym chciała jeszcze zobaczyc mojego szkraba i miec to nagrane wiec chyba sie wybiore do innego i zrobie sobie pamiatke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan dzieki za porade do ciasta francuskiego:) faktycznie z nutellą mozę być pyszne:) jutro rano isę za to wezme:) jesli chodzi o wózek to też słyszałam super opinie o x-landerach i sama się nad nim zastanawiałam. Ale naszczęscie wózek głeboki dostane od znajomej po jej dzidzi wiec spacerówke samą kupię x-landera:) zawsze to troche taniej. Musze się w końcu zebrac i zrobić zakupy u tej bettiny27 bo jesli faktycznie taka dobra jakoś tych rzeczy to kupiłabym u niej już wsyztskie drobiazgi które mi zostały:) Zastanawia mnie tylko czy warto u niej kupić wkład do pościeli? Czy któraś z mamuś kupowała taki antyalergiczny wkład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejj ....ja dzisiaj z ranca sie czulam jakbym popila , wstalam o 10,30;) i tak mnie suszylooo chodz na imprezce non stop cos pilam, i tez objadlam sie paluszkami..normalnie mozna je jesc i nie czuc tej sytosci haha, posiedzielismy do 2 w nocy:O szok ze tyle wytrzymalam ale chyba to dzieki temu ze polowe imprezy lezalam zajmujac cala sofe..na szczescie wszyscy byli tolerancyjni a maly mial ubaw bo znajomi mieli kotaa i mnostwo zabawek dla niego takzee zajecie mial na caly wieczor;) wow Nikamo 106, 2 cm wiecej to jak ci nie urosl hihih ide sie schowac z moim 104 hihih Mala co do ciuszkow, z 10 kpl powinno wystarczyc, mozna szybko przeprac dobrze wyplukac i szybko wysuszyc;) ja wlasnie mam tak po 10 wszystkiego, 13 spiochow, 10 bodziakow z dlugim i krotkim rekawem(zamowilam to i to bo i tak tanio bylo) 3 czapeczki welniane i jedna grubsza(chodz nie wiem czy uzyje bo kombinezon ma kaptur takze ta welniana i kaptur beda sie spelniac;) zobaczymy, a skarpetek to z 2 pary kupie badz 3 , wiecej mi nie bedzie potrzebne... Michalka a wiesz ze mam chrapke aby zrobic pierogi i beda to moje pierwsze samodzielne pierogi haha...mysle aby zrobic zarowno z serem dla siebie przed porodem ugotowac i zamrozic, jak i z mieskiem... a i tez uwielbiam cukierki michalki, z dziecinstwa mi sie dobrze kojaza..przypominaja mi sie swieta;) co do celilitu na szczescie nie miala tego i nie mam(tfu tfu odpukac) takze nie pomoge a jogurtow z owocami tez nie lubiee, wole papke hehe aa a ten asmag to tak mozna brac 2 razy dziennie i jeszcze pic plusza z magnezem, a do tego witamina?? bo nie wiem czy to mozna przedawkowac a tez wlasnie biore ale jedna dziennie, a jesli mozna 2 to bym brala 2 dziennie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny musze sie wam wyzalic :( od poczatku ciazy uzywam róznych kremów na rozstepy i nic .... mam je nawet coraz wiecej :( jestem załamana nie wiem co mam robic :( moze macie cos sprawdzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika - ja od 3 miesiąca stosowałam krem Ziajka a potem przestawiałm się na Perfecta mama i nie mam rozstępów i bardzo miła w dotyku skóra jest...z kolei moja koleżanka stosuje tylko oliwkę i nie ma nic a jest w 34 tc... ale jeśli chodzi o rozstępy to dziewczyny tu pisały, że to raczej genetyczna sprawa... moja mama po 3 dzieci ma raptem kilka mało widocznych rozstępów z boku brzucha, cellulitu wcale (a ma ponad 60 lat), moja siostra po 3 dzieci nie ma żadnych rozstępów i cellulitu (ma 40 lat), mnie niestety cellulit lubi i muszę z nim walczyć.... też się wyżalę - jestem wściekła - mieli mi do dziś wypłacić różnicę ze źle naliczanego zasiłku chorobowego.... i gucio nie mam już siły na tą firmę, poczekam do wieczora, ale wątpię żeby coś się zmieniło... a tu człowiek ma same wydatki na głowie....wrrrr idę wykorzystac złość na porządki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważka mówiłam lekarzowi o twardnienach to kazał nawet 3 razy dziennie brać + nospę jeszcze do tego , nospy nie biorę, ale ja biorę 2 razy dziennie asmag + magnez wypijam zamiat tej 3 tabletki gdyż ten musujący jest z melisą która powoduje, że magnez lepiej się wchłania z przewodu pokarmowego. wolę brać asmag niż tabletki rozkurczowe. lekarz powiedział, że ok więc wierzę mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważka chodziło mi o witaminę B która wspomaga wchłanianie, a magnezu nie można praktycznie nie ma możliwości przedawkowania magnezu bowiem jego ewentualny nadmiar usuwany jest z moczem i z kałem, jedynie w przypadku niewydolności nerek mogą pojawić się zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie aniu ja mam moja siostra ma i mama :( ale juz nie mam na nie siły !!! perfectę mam i uzywam i z tej firmy mam na piersi a ostatnio 1 mies. temu kupiłam mustele za ponad 100 zł i co nic !!! jestem załamana !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaronik08
witajcie mamusie, ------- megan990, czy Twoj sprzedawc z allegro( dobry i tan ) to betina27? --------monikadddd, jakich kremow na rozstepy uzywasz. Nie slyszalam aby mozna bylo w ciazy uzyac jakichkolwiek?? ---------dziewczynki, w jakiej formie sa wasze plecy, bola, nogi puchna, co robicie by sobie ulzyc? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do rozstępów to bałam się ich bardzo bo kiedyś jak zaczynały mi rosnąć piersi :p to w ciągu kilku miesięcy urosły mi od miseczki A do miseczki D :p i własnie wtedy pojawiły mi się straszne szramy na piersiach... początkowo były czerwone i bardzo wyrazne ale intensywnie smarowałam je jakimś preparatem ( nie pamiętam już jakim ) i teraz są praktycznie nie widoczne.... dlatego od początku ciązy sie zabespieczam... codziennie po kąpieli wcieram w siebie kolagen ( jest drogi ale moja mama zajmuje się jego sprzedażą wiec mam za darmo :), po czym smaruję sie oliwką, a rano gdy wstaję stosuję krem perfekta mama... i do tej pory nie mam ani jednego rozstępu :) a skłonności chyba trochę mam biorąc pod uwagę co się działo w przeszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×