Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

gonek, ja nic nie wiem co należy składać i zrobić, żeby dostać macierzyński ... będę dowiadywać się tego po porodzie ... wiem, że o te dwa dodatkowe tygodnie trzeba pisać podanie czy coś takiego tydzień przed planowanymi tymi dwom tygodniami :) A ja się dzisiaj wyspałam, po dwóch gorszych nocach :) no i wstawałam tylko dwa razy do WC :) jak dobrze śpię, to nie chce mi się tak często do WC ... gorzej jest jak mam bezsenną noc to wtedy co chwilę muszę zwlekać się do WC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc dziewczyny jest potrzebne podanie z napisaną ilością tygodni ile chcemy, gdyż teraz można mieć skrócony okres wymiaru urlopu macierzyńskiego i mąż może przejąć dalej, więc musi być określenie ile chcemy, do tego zaświadczenie ze szpitala kiedy urodziło się dziecko, i wiem, że coś tam jeszcze od lekarza w przypadku maluszka urodzonego po terminie od lekarza, zaświadczenie jakieś dowiem się dokładnie i wam napiszę, a co do tego dodatkowego 2 tygodniowego, tydzień przed trzeba też złożyć podanie do pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest w moim przypadku :) mi umowa sie skonczyła o prace i miałam przedłuzona do dnia porodu ! i co potem jak urodze gdzie mam isc i składac taki wniosek o maciezynski ???? jak mi automatycznie taka umowa sie konczy w dniu porodu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale tak czy inaczej macierzyński ci przysługuje, myślę, że tak czy inaczej do pracodawcy, mojej bratowej też się skończyła w dniu porodu i zanosiła do pracodawcy który wysyła to do zusu. ale dowiedz się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ddd z tego co wiem w takim przypadku nie dostaniesz macierzyńskiego, jedyne co można to zarejestrować się w urzędzie pracy (jesli masz przepracowany przynajmniej rok bez przerw to dostaniesz zasiłek czy coś nie pamiętam jak to się nazywa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny...trzeba sobie takie pismo przygotowac,bo pozniej nie bedzie do tego glowy,a oni czekac nie beda...znajoma stracila jakies 2tyg urlopu(ale nie tego nowego) bo nie napisala pisma a w pracy nikt jej nie powiedzial,jak stwierdzila pani kadrowa "oni nie maja obowiazku o tym informowac" wiec lepiej dokladnie sie dowiedziec zanim maluszek bedzie na swiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutuwka 2009
witajcie brzuchatki urodzilam rok temu moja dzidzia w lutym bedzie miala roczek jak ten czas szybko leci ja was czytam i przypominam sobie siebie z przed roku polecam wam laktator medeli ja mialam elektryczny i sprawdzil sie na medal zycze wam wszystkim pomyslnego rozwiazania i zeby maluszki chowaly sie wam dobrze pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja bratowa też miała umowę do lipca, przełużyli do października automatycznie i urodziła w październiku i dostała macierzyński, a pisemko przygotować dostać zaświadczenie od szpitala i dać mężowi aby zaniósł do zakładu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny :) wlasnie wstałam bo mnie listonosz obudzil :/ ale w sumie bardzo mila pobudka bo dostalam kase z Zusu ZNOWU! :P ja chyba mam do niego szczescie :P nie dosc ze juz dostalam tydzien temu za grudzien to teraz mi przeslali za styczen do jutra :) moge isc szalec :D co do wstawania w nocy to nie chce nic zapeszac, ale jak dotąd nie chodze do wc :P na poczatku jedynie mi sie zdarzało. Muszę się chyba przejechać do H&M i kupic nowe spodnie ciazowe bo.. az wstyd sie przyznac, ale moja jedna para jeansow po porostu pękła... i to w dodatku moja ulubiona :( Wiecie moze jakie sieciowki oprócz H&M i C&A maja odziez ciazowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna to tylko się cieszyć :) zara ma jeszcze modę ciążową, mam od nich jeansy i są super :) tylko, że ja mam dużo rzeczy od szefowej która chodziła w ciąży 2 lata temu bo ceny tam są zabójcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd jestem w tej samej sytuacji,mi po 6 i pol latach w grudniu skonczyla sie umowa,wszystko nadal nosze do pracy i ostatnio sie pytalam to powiedziala mi,ze jak urodze to mam przyniesc wypis ze szpitala,akt urodzenia i cos jeszcze (teraz sie dowiem dokladnie) bo to bedzie potrzebne do naliczania macierzynskiego i do otrzymania pieniedzy w ubezpieczenia...bede tam po 2gim lutym wiec dokladnie sie wszystkiego dowiem...czasami trafiam tam na taka babke,ktora nic nie wie i slysze tylko "mi sie wydaje" ach jak ona mnie denerwuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co w ogóle mi się wydaje, że co do kasy z zusu dużo zależy od tego kiedy takie zwolnienie wyśle pracodawca do zusu, dużo jest złośliwych pracodawców, moja szefowa poprzedniej dziewczynie w ciąży która zrobiła jej kilka numerów zwolnienie potrafiła trzymać w szufladzie nawet 2 tygodnie, a zus na wypłatę ma 30 dni odkąd dostanie zwolnienie, ja jak dostarczam zwolnienie proszę o podbicie pieczątką i podpisanie i sama idę w ten sam dzień wysłać pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena119 ja wszystkie spodnie mam z H&M`a ale jedna para to dwie stowki i wlasnie tak gupio na sam koniec potrzebuje dodatkowa :( w C&A jest taniej bo bylam wczoraj, ale.... kurde ja to chyba wybredna jestem :D pewnie nie uda mi sie oszczedzic na tym zakupie.... Co do tego Zusu to faktycznie duzo zalezy od pracodawcy. Ja bardzo goniłam sekretarkę żeby szybko wysłała moje zwolnienie, a nawet proponowałam że jak sie nie wyrobi to ja moge osobiscie je zaniesc bo bałam sie ze pierwsza kase dostane w polowie lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dlatego ja sama chodzę i wysyłam w tym samym dniu co dostaje zwolnienie bo wiem jak może to wyglądać ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście nie mam problemu z ZUSem bo dostaję wypłatę od pracodawcy a oni później się rozliczają ale swoją drogą to niezłe mają spóźnienia z wypłatami:-( Ja wstałam dziś trochę wcześniej i jestem teraz nie wyspana, chyba znów się położę. Mała brzuchatka super że wszystko ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. A ja mam pytanie z innej beczki :) Czy odwirowujecie ciuszki dziecięce? Bo z tego co widzę po metkach to niektórych nie można. Wiecie może co się stanie jak odwiruje wszystko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qasandra ja mam takie bóle, że czasami nie mogę z miejsca ruszyc, u mnie to ucisk na kośc łonową, ale wczoraj byłam u ginka i powiedział że to bardzo prawdopodobne bo nie widzi innej przyczyny. Mój mały waży 1400g, ale ja nie spodziewam się wielkoluda bo ja jestem niska i drobna, pierwszy syn miał 2500g i było wszystko OK. Ja jestem za zoo, za pierwszym razem bolało okropnie i nie chcę tego przeżywać jeszcze raz, ale nie rozmawiałam jeszcze z ginem na ten temat prawdopodobnie u nas kosztuje to od 500- 700zł i trzeba umawiac się wcześniej, bo już w trakcie porodu jak się ktoś zdecyduje to nie chcą dawac. Ot nasza Polska rzeczywistośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savana te spodnie ciążowe przydadzą Ci się jeszcze trochę po porodzie. Więc to nie aż taka strata kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniek jak bedziesz cos wiedziec to daj znac oki. JA mam zwoln. do 3 lutego wiec 3 badz 4 bede w biurze u swojego pracodawcy i tez sie dopytam co i jak. Ja powiem wam szczeze ze wolałam poprac recznie wczystkie ciuszki :) A wiecie ze tato po porodzie ma 2 tyg zwolnienia na zone :) przy wypisie sie chyba mówi zeby dla meza wystawili zwolnienie jest tylko taki minus ze płaca 80 % a nie 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA spodnie ciazowe kupuje tylko w H&M bo sa najbardziej młodziezowe bo inne to jak dla starszych pan :) mam pare bluzek ciazowych a swetry mam normalne tylko ze wieksze i juz to moja cała garderoba :) siedze w domu to duzo mi nie jest potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ale dziś dałam po spaniu - wstałam po 11:) za to w nocy pobiłam rekord i wstawałam 4 razy na siusiu... wczoraj byliśmy na pierwszym wykładzie w SR i było o porodzie, chwilami było strasznie, ale ogólnie cieszę się, że ktoś fachowo opowiedział co się po kolei dzieje, jakie objamy są niepokojące, co robić, żeby sobie pomóc itp I jak tak wszystkiego wysłuchałam, to stwierdzam, że póki dam radę sama, to chcę rodzić bez żadnych kroplówek i znieczuleń, mam nadzieję, że tak się uda w sobotę będzie o laktacji, wiec też ciekawie:) jeśli chodzi o ciuchy ciążowe, to ostatnio w H&M były przeceny i spodnie ciążowe (takie bojówki) kosztowały 40 zł, sama myślałam, czy sobie nie kupić, ale wtedy jeszcze mieściłam się bez problemu w te co mam, a teraz myślę, że by sie przydały większe...w końcu to jeszcze 2 miesiące i chodzić w czymś trzeba pozdrawiam cieplutko, bo u nas strasznie mroźno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna- moze pomysl o jakis wygodnych legginsach. sa tansze i zawsze mozesz zalozyc je po porodzie. do tego jakas dluzsza tunika i mysle, ze bez problemu w nich "przelatasz" do konca ciazy:-) ja w sumie w tej ciazy wcale nie nosze spodni ciazowych, jak juz to sukienki albo spodnice- tez z h&m. spodnie nosze moje normalne- oczywiscie w niektorych musze korzystac z pomocy gumki( tylko, ze ja dopiero mam 6,6 kg na plusie) , ale tez mi sie nie usmiechala wizja wydania 50 euro na portki, ktore raptem ponosilabym z 4 miesiace. za to np. sukienki kupilam u nas na duzej przecenie z H&M Mama, wiec moze akurat cos i Tobie sie okazyjnie trafi.i jestem pewna, ze za ta cena,ktora za nie dalam bez problemu odsprzedam je na ebay. co do zzo, to i tym razem pewnie mnie czeka przy cesarce, jednak gdybym miala rodzic naturalnie juz w recepcji darlabym sie o znieczulenie:-) ja synka tez chcialam urodzic bez znieczulenia, bo myslalam podobnie jak wiekszosc z was, ze nie ja pierwsza i nie ostatnia, wiec dam rade. i za ta moja "madrosc" do dzisiaj mam do siebie zal, ze tyle sie nacierpialam niepotrzebnie. a zaznacze jeszcze, ze zazwyczaj porody wywolywane np. oksytocyna slyna z tego, ze bole sa o wiele silniejsze, o czym przekonalam sie na wlasnej skorze. raz i nigdy wiecej! pewnie, ze mozna sprobowac rodzic bez zzo, tylko po co?szczegolnie jesli jest mozliwosc wybrania tego znieczulenia. i wiecie co jeszcze zauwazylam? ze dziewczyny, ktore juz rodzily sa za zzo, a pierworodki przeciwko. ciekawe o czym to moze swiadczyc:-)nie chce tu nikogo straszyc, ale nie ukrywajmy- bol porodowy, to nie bol glowy, czy zeba:-) no, choc zdazaja sie przypadki, ze kobiety rodza dzieci z wielka latwoscia. i oby takich porodow na naszym forum bylo jak najwiecej! dziewczyny mam jeszcze pytanie- wczoraj byla u mnie kolezanka, ktora miala 2 lata temu robione c. ciecie i ona twierdzi, ze na brzuchu zamiast szwow miala naklejony taki plaster, ktory niby mial za zadanie "skleic" rane, a na niego naklejony normalny plaster. i mowi, ze zadnych szwow nie miala. kurcze, nigdy o czyms takim nie slyszalam:-O moze ktoras z Was mnie uswiadomi w tej kwestii. aha-i jeszcze pytanie do dziewczyn po cesarkach- jak dlugo po porodzie musialyscie zostac w szpitalu? no, a ja mam dzis luz blues, bo synek "wyemigrowal" do dziadkow:-)chyba sie zmobilizuje i wypiore maxi cosi dla malej:-) milego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikadddd ja ręcznie prać nie mogę, bo mam zagrożenie wcześniejszym porodem ze względu na szyjkę i rozwarcie. Także zostaje mi tylko pralka. A np. moje rzeczy to mąż pierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przepraszam za szczerosc ale powiedzcie mi bo ostatnio przez jakies 2-3 dni mam wiecej sluzu ! białego i nie wiem czy to ma jakies znaczenie??? czy to normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie dostalam zakupy z allegro,tym razem kupowalam pieluszki tetrowe niebieskie i flanelowe,slicznie wygladaja takie kolorowe a nie biale...kocyk,myjke,sterylizator i dla siebie potrzebne rzeczy po porodzie...podam wam linka,bo u niej tez jest duzo ciekawych rzeczy,tylko widze ze tego sterylizatora nie ma a tani byl... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=882440108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze czy po porodzie długo beda potrzebne nam te podkłady czy tylko pare dni z nas bedzie tak sie lało ??? czy jak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie kamelle o to mi chodzi,po co sie meczyc jak mozna rodzic z usmiechem na twarzy i tak tez przywitac nasze malenstwo...ja wlasnie mialam kroplowke z oksytocyna bo rozwarcie szlo ale skurcze slabe i dlatego mimo,ze 3godz po podaniu kroplowki urodzilam to wymeczylam sie okropnie...wiec jesli teraz bedzie taka mozliwosc napewni skorzystam...a skutki uboczne takie jak bole glowy czy kregoslupa (bo o takich najczesciej sie slyszy) to przeciez nikt nie przewidzi co zdazy sie podczas porodu,ja mialam gorsze dolegliwosci ;) ale nie dziwie sie dziewczyna,ktore rodza pierwszy raz i nie chca znieczulenia,ja tez chyba pierwszy porod chcialabym przezyc calkiem swiadomie tzn poczuc te bole itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd co do śluzu, to na mam cały czas, raz jest biały, raz przejrzysty .. lekarz mówił mi że to normalne w ciąży o ile nie mam przy tym uczucia swędzenia czy pieczenia no i o ile nie jest on podbarwiony krwią. nie musisz przepraszać, że o to pytasz, bo podejrzewam, że dla każdej z nas jest to normalne pytanie ... tak samo normalne będą pytania po porodzie o kolor kupki i jej konsystencję u naszych dzieciaczków :) a co do odchodów poporodowych, to słyszałam, że najsilniejsze są przez 2-3dni po porodzie a później to już jest normalna miesiączka. także na te dwa czy trzy dni będą te podkłady potrzebne ... ale nie wiem tego z własnego doświadczenia, tylko z tego co przeczytałam na forum, albo od koleżanek ;-) ja zamierzam sobie kupić dwie paczki, najwyżej jak mi będzie brakować, to mąż mi dokupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×