Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

czesc brzuchatki :) alez zasypalo!!! Ale wam fanie, że może poznacie płeć - ja mam połówkowe w 21 tyg, czyli 17 listopada, dopiero za miesiąc :( Normalnie jem za dwóch. Klempa, też znam ten problem z przestrzenia, kurde człowiek się rozbestwia i tyle, teraz mamy sypialnie, pokoj prawie biurowy, bo dwa kompy i goscinny ... Zreszta rozwalamy wiekszosc i bedzie sie dzialo. Co do imion: ciagle jesli chlopak to Adam, a jesli dziewczynka to nie wiemy, mi sie podoba Marysia Mój teściu zwariował, codziennie się pyta co u wnuka he he (chociaż nie czy to chlopak czy dziewczynka) a ja nie mam profilu na n-k, jak sobie zaloże to do was dołacze pozdrawiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK......OM.....TERMIN....SKĄD.......PŁ EĆ Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...chłopczyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopak koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... .....????? Marcys..........21...........??......03.03....Irlandia-M albork...?? Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... ......????? savanna89.....20.........26.05...05.03.......Chorzów.... ...chłopak kamelle.........27.........30.05....06.03.....Niemcy/NRW ...????? engine30......30...........25.05....06.03.....zach-pom.. .dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie... chłopczyk nika34..........34.........01.06....08.03....Warszawa... ....????? michalka26.....26........01.06....08.03.....Irlandia.... .....????? megan990......27.........02.06....09.03....śląskie....ni espodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23.........30.05....10.03......kuj-pom... .chłopak summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28.........04.06....11.03....Piaseczno.. ..chłopak motylek_85....23.........06.06....12.03.....śląskie..... . chłopak? elakl.............27........11.06....12.03.....Birmingha m....????? Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....????? Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopak LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopak Mamula28 ......28.......10.06....16.03.....lubuskie...dziewczynka? **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.....nie spodzianka saskiana........29.......12.06....19.03......zach.granic a mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03...wroclaw/londyn..niespodzianka zosia_007......25........14.06....21.03......śląskie.... ..chłopak? Gosiaaa .........29.......14.06....21.03....podkarpackie.......? inowa............29........15.06....22.03......slaskie.. .....?????????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03...podlaskie.... .nie wiem Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03...pomorskie.. ..????? Olena119.......24........19.06....26.03.....pomorskie asiulek29.......29........19.06....26.03.....Białystok.. .....????? Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok .... .nie wiem Almeria35......35.........24.06....31.03...świetokrzyski e....chłopak Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie.... ........? Nikamo gotowe:) strasznie się zmniejszyła tabeleczka.. Imiona też mam już dawno wybrane albo Kacper albo w planie B Julka:) i w sumie jakoś mi nie przeszkadza,że imiona oklepane:) takie mi się podobają i koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie zimowo:) Sypie jak diabli. A dzisiaj moja mamuśka jedzie do nas autobusem 200 km. Ciekawe na którą dojedzie:(. Pisałyście o mieszkaniach. My mamy 52m. Są to dwa pokoje i duża kuchnia. Ogólnie rozmieszczenie jest bardzo dobre, ale z czasem jak będziemy potrzebowali jeszcze jednego pokoju to zamienimy kuchnie na niego, bo jest naprawde duża, a do salony dodamy aneks,ale to w dalekiej przyszłości.Mieszkanko kupiliśmy rok temu w nowym budownictwie, kredyt itp, więc cieszymy się z tego co mamy. Ogólnie to 24 lata mieszkałam w rodzinnym mieście w lubelskim. Później ze względu na bezrobocie przeprowadziłam się do Warszawy i wynajmowałam stancję przez 3 lata. W sierpniu zeszłego roku z M wprowadziliśmy się w końcu na swoje i naprawdę nam ulżyło beż współlokatorów. Wybraliśmy Piaseczno k/Wawy bo zawsze troche tańsze mieszkania niż w centrum, ale to i tak duży wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina co do bóli w okolicach piersi to moze sa jakies nerwobóle, albo własnie naciągające sie miesnie. Cisnienie masz niskie, ale nie jest zagrazające zyciu,,,ja mam dokladnie takie non stop...u mnie norma chyba ze ktoś mi je podniesie w sposób niekontrolowany. Na pewno kłucia nie sa spowodowone niskim ciśnieniem krwi, od niskiego cisnienia to mozesz nie mieć siły, byc sena i apatyczna, moze nawet zdazyc sie zasłabniecie albo zawroty głowy, ale na pwno nie jest to przyczyną twoich dolegliwosci, wydaje mi sie ze dobrym pomysłem jest suplementacja diety w magnez. Od przeciwdziała róznego rodzaju skurczom. Co do imion to ja od dawna mam dla dziewczynki,,,zanim jeszcze urodził sie Aleksander...mielismy przygotowane opcje dla niej i dla niego:) dziewczynka to bedzie ANASTAZJA ELŻBIETA, drugie imie jest ze snu,,,przysniła mi sie kobieta o imieniu Elzbieta i powiedziala ze ona bedzie czówała nade mna i moja ciaza i ze wszystko bedzie dobrze...wiec jak sie obudziłam to wiedziałam ze na drugie musze dac Ela jesli to bedzie dziewczynka:) ale mamy problem z chłopakiem:) na razie ja obstaje za JULIAN KSAWIER CHOC MYSLE JESZCZE O: ANDRZEJ KSAWERY :) zobaczymy czy sie nic nie zmieni:) ale na Aleksandra mówimy Alek wiec jak był by drugi chłopiec to Julek i Alek fajnie by brzmiało:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goyek
Wyrzuciło mnie z tabelki :) więc się znowu dopisałam. NICK............WIEK......OM.....TERMIN....SKĄD.......PŁ EĆ Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...c hłopczyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopak koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... .....????? Marcys..........21...........??......03.03....Irlandia-M albork...?? Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... ......????? savanna89.....20.........26.05...05.03.......Chorzów.... ...chłopak kamelle.........27.........30.05....06.03.....Niemcy/NRW ...????? engine30......30...........25.05....06.03.....zach-pom.. .dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie... chłopczyk nika34..........34.........01.06....08.03....Warszawa... ....????? michalka26.....26........01.06....08.03.....Irlandia.... .....????? megan990......27.........02.06....09.03....śląskie....ni espodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23.........30.05....10.03......kuj-pom... .chłopak summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28.........04.06....11.03....Piaseczno.. ..chłopak motylek_85....23.........06.06....12.03.....śląskie..... . chłopak? elakl.............27........11.06....12.03.....Birmingha m....????? Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....????? Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopak LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopak Mamula28 ......28.......10.06....16.03.....lubuskie...dziewczynka? **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.....nie spodzianka saskiana........29.......12.06....19.03......zach.granic a mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03...wroclaw/londyn.. niespodzianka zosia_007......25........14.06....21.03......śląskie.... ..chłopak? Gosiaaa .........29.......14.06....21.03....podkarpackie.......? inowa............29........15.06....22.03......slaskie.. .....?????????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03...podlaskie.... .nie wiem Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03...pomorskie.. ..????? Olena119.......24........19.06....26.03.....pomorskie asiulek29.......29........19.06....26.03.....Białystok.. .....????? Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok .... .nie wiem Goyek………….31……….23.06…..30.03…..kuj- pom…???? Almeria35......35.........24.06....31.03...świetokrzyski e....chłopak Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie.... ........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek mój gin miał, nawet nie wiedziałam że nagrywa, został chwilę przy sprzęcie i przyszedł z płytką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ja mam imie wybrane juz bo po babci:) i to tajemnica:) , ale moja kumpela ostatnio dala tak na imie swojemu dziecku i az mnie zamurowalo, ale co tam:) Gratuluje siostrzenicy, choc zapomnialam komu;) Nika ja czasami jak zwijalam sie z bolu podczas @ to przechodzily mi przez glowe mysli typu: ja pier*****le jak to musi bolec podczas porodu?;) Pózniej jak temat mialam obcykany to jak sie @ zaczal faszerowalam sie regularnie tabletkami przez 2 dni i bylo po bólu Jestem ciekawa czy to jak sie przechodzi @ ma wplyw na bóle podczas porodu? oby nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goyek
To Ci zrobił niespodziankę :). Natka widzę, że jesteśmy z tego samego woj. ja jestem z Inowrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny odkąd jej to powiedziałam to juz się potem do mnie nie odezwała, sama nie wiedziałam ze ona taka obrażalska jest ;/ A jeśli chodzi o wiek no to urodziła mojego Bartka jak miała 15 lat heh no ... zdarza się ;) Agaa mi też Gabriel bardziej do nazwiska Gajewski pasuje zresztą to bardzo ładne imie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goyek
Dziewczyny co myślicie o kwestii szkoły rodzenia? Ja się zastanawiam, ale jak na razie nie miałam się kogo poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek, ja się wybieram, mam nadzieje ze sie sporo dowiemy, bo ide z M. On zreszta chyba bardziej chce, a ja na instykt co robic z maluszkiem się nie pisze, wolę wiedzieć co i jak, a jestem zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek ja też sie wybieram, myśle ze zawsze można się czegoś nauczyć, tym bardziej że jestem straszną panikarą więc nauka m.in. odpowiedniego oddechu podczas porodu na pewno sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goyek
Dziewczyno bonda ja też mam takie podejście. Póki co za wiele nie wiem, a "To" przecież będzie takie maleńkie i delikatne, jak tu mu krzywdy nie zrobić. Jeszcze nie dzwoniłam do mnie do szpitala, ale z tego co czytałam na stronie int to ma ona kosztować 120 zł i ma to być cykl 8 tygodni spotkań w grupach 8-10 osobowych. Nie wiem póki co na czym mają polegać dokładnie te spotkania w moim szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina -Kotunia wczerpująco opisała temat niskiego ciśnienia. Ja tez mam na ogół 90/60 i miałam takie kłucie koło serca...to nerwobóle, moze brak magnezu...aż oddychac nie mogłam, ale juz zapomniałam. Mała no cóz musimy cierpieć i tyle-ale jest odwrotna zależność: korzyśc z porodu. po porodzie okres jest miodzio...Nic nie czułam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki my też sie wybieramy z m do szkoły rodzenia, ale to podobno dopiero od 6 m-ca Bo nie wiem jak u was ale w szpitalu w którym ja chcę rodzic jest tak że jeśli mąż chce byc przy porodzie ( a mz tak chcemy) to musi chodyi wcyesniej do sykoz bo inacyej go nie wpuszcza......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szkoły rodzenia to się najprawdopodobniej nie wybieramy. Mój gin. powiedział, że z doświadczenia wie, że kobieta i tak urodzi a w stersie to najczęściej zapomina czego nauczyła się w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goyek
U mnie na stronie szpitala napisano, że grupę w szkole stanowią ciężarne od 26 tyg ciąży i ich partnerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaaa159 juz Ci mowie.. Ja poczulam ruchy wczesnie, jestem pierowrodka i od konca 16 tc wiedzialam, ze to malch sie rusza. Od 17 tc z kazdym dniem bylo coraz silniejsze. Ma zazwyczaj swoje pory ok 11, po poludniu gdzies, ale to roznie 15, ostatnio gdzies o 17. No i wierci sie poznym wieczorem-21. No i jak sie poloze -zalezy o ktorej 23 no to czuje najbardziej, bo spokojnie leze a ja sie ciesze i przykladam reke do brzuszka, bo juz czuc i jak kopie to od razu usmiech:). To jest u mnie tak (mowie o tej porze z 23), ze przez chwilke sie porusza, pozniej czasami kilka minut spokoju, po czym znowu dostaje kilka kopniaczow, wiercenie, spokoj. Przez ostatnie 2 dni miej sie ruszal, bardziej czulam takie wiercenie a nie mocniejsze uderzenia. Czasami mialam ( w ciagu tych 2. dni) dziwne nagle uczucie, jakby mi sie siusiu zachcialo, po czym szlam do toalety i prawie nic nie wyszlo. Wydaje mi sie-ale nie jestem na 1000% pewna, ze wtedy sie bardziej obrocil glowka w dol i w dol kopal. Ojej sie rozpisalam. kilka dni temu pisalam, ze moj M tez poczul kopniaczka wiec na pewno sobie ruchow nie ubzduralam:) Agaaa159 ponoc wazne jest przy odczuwaniu ruchow to, czy lozysko masz na przedniej czy tylnej sciance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się brzuchatki rozpisały. a nie było mnie tylko trochę. widzę że temat ruchów poruszony. ja nie czuję chyba. może powiecie coś na ten temat bo nie wiem czego sie spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeja!!!! odwócę się na chwilę, a Wy tyle nasmarujecie, że potem musze czytać i czytać....a przecież ja w pracy jestem. Miejcie litość :P:P:P Latte - wyrywanie woskiem boli troszkę, ale da się wytrzymac tym bardziej, ze to chwila moment. Co do depilacji w ciązy, to moja kosmetyczka i koleżanka w jednym mówi, ze przychodza do niej laski przed samym porodem depilują się na zero, żeby potem już w szpitalu żadna szalona położna nie dorwała się do niej z żyletą. I ja tez tak zrobię :) Eluśka - z nospą dobrze zrobiłaś. działa rozkurczeniowo. A co do magnezu to nie wiem. Natka - o basem pytałam gina, i o możliwe infekcje. To żeby się ich ustrzec polecił mi zakładanie tamponu na czas pobytu na basenie. Goyek - do szkoły rodzenia się wybieram ;) Można już się od 20 tc zgłaszać. Ja pójde jak już wyjeżdżę godziny. Robię teraz prawko, więc najpierw wyjeżdżę jazdy a potem sunę do szkoły rodzenia. podobno przydtana sprawa. Po raz że spotykasz kobiety w Twoim stanie, możesz wymienić doświadczenia, po 2 zawsze czegos można się dowiedzieć o ciąży, o porodzie o zajmowaniu się niemowlęciem, uczą kąpać dziecko i takie tam, jest gimnastyka dla ciężarnych i przygotowanie do porodu, moim zdaniem WARTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj gin odradzil mi szkole rodzenia, uwaza ze tyle kobiet rodzilo, to i ja urodze i ze to zwykle naciaganie. No i wystarczy jak sobie obejrze filmik jakis z porodu. A czy bede chodzic do szkoly rodzenia, to nie wiem. Mezowi by sie na pewno jakas wiedza przydala, bo w ogole nie mial blizszego kontaktu z malym dzieckiem i nie musial sie niemowlakiem zajmować. Wiem, ze moja mama przyjedzie na ok 2 tygodni, no to troche pomoze i pokaze. Zobaczymy jakie mamy opcje u siebie, jaka cena itd i wtedy cos postanowimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro juz o mieszkaniach sie rozpisalo to my na razie mamy kawalerke, w sumie takie M-2 bo z osobna kuchnia - 33 m2, na razie musi starczyc a jak dzidzius bedzie mial roczek to zamienimy na wieksze, nie kazdy ma luksusy niestety ale wazne ze mieszkamy bez rodziców :) dziewczyny nie chce sie narazic, ale jak tak czytam to prosze, nie jedzcie tyle tych "nosp", nie wiem jak tam wasi lekarze sie zapatruja ale jak bedzie sie na prawde cos dzialo (odpukac) to nie poznacie bo tabletka bedzie dzialala, to takie moje odczucie :( wiem , ze boli czasem i trzeba se ulzyc ale wytrzymajcie troche przeciez bedziemy rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka brzucholki :-) ech nie nadrobilam wszystkiego co napisalyscie ale postaram sie pozniej. widze ze macie temat imio :-) to i ja sie pochwale. dla dziewczynki mamy wybrane na 100% Lena a dla chlopca jest kilka opcji: Jas, Wojtek i franek. jakos najbardziej sie sklaniam na Frania :-) a ze umowilismy sie z mezem ze on decyduje dla dziewczynki a ja dla chlopca to mam wolna reke :-) wiecie co od czterech dni czuje takie bulgotki i laskotanie ale juz sie martwie, bo niektore z Was pisza ze juz czujecie normalne ruchy... ;-( no i kazdego dnia wyczekuje tych moich laskotek bo martwie sie zeby byly codziennie. ech zawsze cos :-) my sie wybieramy do szkoly rodzenia ale u ns w szpitalu jest od 24 tygodnia. my nie bedziemy rodzic razem, ale chce zeby maz mial jakies pojecie co go mniej wiecej czeka jak wroce z dzieckiem do domu. w szkole zawsze nas czegos naucza, jakies doswiadczenia ... wiec my pojdziemy z tego powodu, bo akurat co do tego ze kobieta urodzi tak czy tak to sie zgadzam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie przypomniałam że leków nie wzięłam. rano nie chciałam bo się bałam że wylecą jak śniadanie. atu już 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek ja jestem z okolic Włocławka także niedaleko. Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to wybieram się do takiej właśnie przyszpitalnej, głównie żeby zapoznać się z personelem i zobaczyć jak to jest:-) Biało - czarna jak się troszkę podleczę to może spróbuje Twojego sposobu, jak gin się zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mieszkania to my mamy 3 pokoje takze damy rade :-) Babel bedzie mial swoj pokoik, tzn na poczatku lozeczko damy do sypialni naszej ale pozniej pojdzie do siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goyek
Moja mama i teściowa też już szykują się do pomocy. Ale chyba sama też chciałabym coś więcej wiedzieć będę wtedy pewniejsza. Co do mieszkania my od tego roku mieszkamy na swoim. Ja, mój mąż i świnka a teraz i maluszek w brzuszku. Kupiliśmy m4 3tzy pokoje, kuchnia i łazienka z ubikacją razem. Jak je kupowaliśmy byłam pełna werwy i z ochotą wbiegałam na 4 piętro :) teraz trochę mnie to przeraża. na drugim piętrze już się gramolę :) a to przecież początek, brzuszek jeszcze maleńki :). Jeden pokój to sypialnia, drugi to komputerowy i miejsce wylegiwania się świnki a trzeci to gościnny. Maluszek będzie z nami w sypialni, a jak podrośnie to będziemy musieli gdzieś upchać komputery :) i stertę papierów i książek do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×