Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Goyek nie wiem jak wygladaja te szczepienia "czasowo" na pneumokoki. Musze poczytac a juz tak na serio to pogadam 4 czerwca z lekarzem bo wtedy mamy druga dawke na rota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szczepień to moja położna mi wprost nie odradziła szczepień dodatkowych ale powiedziała że ona by swojego dziecka nie szczepiła !!!! ciężki temat z tymi szczepionkami sami lekarze mają różne opinie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena ty właśnie ten z tego linku brałaś? Pytam żeby potwierdzić czy to od tego sprzedawcy mam brać. Latte a czemu ona ci odradziła te szczepienia? Ja tak się zastanawiam, ostatnio tyle pisałyście, że w szpitalach dużo dzieci z zapaleniem płuc...a teraz wiadomo pogoda też w kratkę, chwilę zimno a potem już ciepło/ gorąco, o infekcję nie trudno... jak by były w kalendarzu to by się człowiek nawet nie zastanawiał...a tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też pytanie o filtr.. Czytam właśnie na jednej stronce : "NAWILŻACZE ULTRADŹWIĘKOWE: Jego zwolennicy podkreślają, że jest bardzo wydajny przy równoczesnym małym poborze energii. Chwalą go też za to, że zazwyczaj ma w wyposażeniu higrometr, który steruje pracą całego urządzenia, gwarantując w ten sposób kontrolę poziomu nawilżenia powietrza. Niestety, ten sprzęt jest najbardziej narażony na zanieczyszczoną wodę trzeba więc pamiętać o systematycznej wymianie wkładu filtracyjnego." tam na stronie tego nawilżacza, piszą że urządzenie to ma wbudowany filtr, a piszą coś o jego wymianie, np w instrukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki sam jak Olena wkleiła, kupiłam do tego taką wodę w której jest jod, brom i takie tam ale lekarz powiedział żeby nie eksperymentować na razie i tylko zwykla wodę wlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciala urzadzenie ktore nawilza, oczyszcza powietrze a takze mozna uzyc jako inhalatora przy uzyciu lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka tylu funkcji to to urządzenie raczej nie ma. Goyek ja wlewam tam wodę odfiltrowaną, możesz użyć również destylowanej (kupisz na stacji benzynowej) ale taniej jest kupi\ć dzbanek do filtrowania wody i wymieniać wkłady, ja mam taki dzbanek ANNA który ma pozytywną opinię IMID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gratulacje dla wszystkich mamus ja mam termin na 20 maj, wiem ze macie juz doswiadczenie z laktatorami, prosze o porade czy lepzy elektr. czy reczny i czy kupowac te drozsze np. avent czy polecicie cos tanszego. prosze o pomoc jezeli znajdziecie chwilke czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotik ja póki co jeszcze laktatora nie kupiłam, bo jestem stale z małym...ale muszę kupić, bo jak będę musiała gdzieś wyjść, bez małego, to będę czuła się bezpieczniej, ze biedaczek w razie czego nie będzie głodny w domu z babcią. Jeszcze nie zdecydowałam się jaki kupię. Ale raczej ręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek tak od tego sprzedawcy, a olejki też wlewać można :) kotik ja miałam ręczny aventu, ale co do laktatora to bardzo indywidualna sprawa, zalezy ile bedziesz uzywac itp. bo niektore dziewczyny przy karmieniu piersia w ogole nie uzywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ale forum sie rozhulało ohoho:) na poczatek mam pytanie do oleny i natki dziewczyny jak to jest z tym monitorem? chodzi mi o to, ze on jednoczesnie wykrywa brak ruchu i oddechu? tzn gdy moja lusia sie zatyka to jest bezdech dosc długi, to rozumiem monitor zaalarmowałby mnie, ale równoczesnie przy tym bezdechu ona rytmicznie otwiera buźkę jakby mówiła "P" a więc cały czas ruch jest. a więc czy alarm sie uruchomi gdy jest bezdech ale mała sie cały czas rusza?? chodzi mi o to ze byc moze one są skonstruowane do wykrycia bezdechu gdy dziecko tak ot przestanie sobie oddychac w czasie snu, a moze nie sprawdzi sie przy takiej lrzypadłości jak u nas? Co myslicie? Tzn chodzi mi o informację jak to faktycznie działa z góry dziekuję 🌼 kas1ek przykro mi:( powiem Wam dzis w nocy starałam sie karmić małą tak aby do konca sie nie najadła, tzn przy pierwszym odpoczynku szybko wyciagałam jej sutka z buzi, a że była zaspana to pokreciła sie troche i zasnęła spowrotem ale oczywiscie ja nie spałam;) i zauważyłam ze dzis w nocy nie "zatkała" sie ani razu.. moze to jest złoty środek (acha, absolutnie żadne owijanie dziecka ani rozki, dosłownie nic nie zapobiegło przekrecaniu sie Lusi z boku do pozycji na wznak:( a juz myslalam ze to cos pomoze) katarek tez ma od urodzenia. Jak wiekszosc z Was zakrapiam sola fizjologiczną, odczekam chwile i wyciągam glutki aspiratorem. Robie to w zaleznosci od potrzeby ale mniej wiecej raz dzienie. Krostki są już mniej widoczne ale hehe teraz nie wiem czego to zasługa: krochmalu, niejedzeniu nabiału, niepiciu soku pomaranczowego czy smarowaniu mascia od lekarza:) w każdym razie cos działa teraz musze sprawdzic co:) wlasnie zjadłam kanapki z serem bialym jesli to nabial to juz bede wiedziala. mam pytanie do wazki: wazka jak dobrze pamietam to mialas juz ten 6 weeks postnatal check, prosze napisz jak ta wizyta przebiegła i czy sprawdzali tez malutką czy tylko Ciebie dzieki:) czeka mnie to w przyszlym tygodniu choc wlasciwie ciesze sie bo od urodzenia mojej Lusi nie widział jej jeszcze zaden Health visitor, podobno sa tacy zajeci... acha jeszcze pytanie do was dziewczyny jak wyglądaja pepusie Waszych pociech? Lusia ma juz 5 tygodni i dwa dni, a pepek nadal lekko zaropiały i ciągle cos zasycha, odpada, nadal cos zasycha i tak w kolko. a co do nawilżaczy to tez slyszalam ze super sprawa i moja kolezanka bardzo sobie chwali, u mnie natomiast nie ma sensu bo mieszkanie mam tak zawilgocone ze szok:( jeszcze 3 miesiace musze tu wytrzymac do konca umowy i boje sie zeby od tej wilgoci i grzyba nic sie Lusinkowi nie stało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kotik-ja mam 3 laktatory-reczne. i avent jest z nich najlepszy. tez mi wszyscy mowili,ze elektryczny...ale ja jestem z tego mojego recznego zadowolona. Sciaganie idzie mi szybko-a no i tak czesto go nie uzywam.Na poczatku wiecej-jak mnie piersi bolaly. Jak jestesmy z malym gdzies to i tak karmie piersia-a w razie czego mam przygotowany termos z ciepla woda,butelka i porcja sztucznego.I tylko raz mi sie zdazylo go sztucznym nakarmic na spacerze. Mam troche mleka zamrozonego-na czarna godzine. takze-z laktatorem poczekaj jeszcze. Urodzi sie maluszek-to zobaczysz czy bedziesz miala duzo mleka czy wcale i wtedy sie zdecydujesz na jakis albo wcale nie bedziesz potrzebowac. dziewczyny,ma ktoras z was alergie na pylki i karmi? ja mam-ale nie co roku.I w tym zaczyna mnie nos swedziec i nie wiem czy nie dostane alergii. zastanawiam sie jak to jest z tabletkami na alergie-sa takie przy ktorych mozna karmic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek przykro mi z powodu Twojej swinki ja mam królika juz też w podeszłym wieku i tez się boje że niedługo od Nas odejdzie .Ja strasznie opłakuje swoje zwierzatka bo kazde traktuje jak kolejnego członka rodziny a było ich juz wielu:( Kotik tak jak pisze Saskiana wstrzymaj się z laktatorem ,ja mam ręczny Chicco i jest do d...y albo ja się nim nie umie posługiwać.Zreszta nie mam potrzeby ściągać pokarmu. Na spacerach Mały śpi cały czas a jak coś to w pogotowiu robię sobie butlę ze sztucznym (choc ani razu nią jeszcze nie karmiłam). Zobaczysz jak u Ciebie bedzie wygladało karmienie a laktator zawsze można kupić później. Mam jeszcze pytanko do dziewczyn których dzieci były juz szczepione. Jak się wasze maluszki czuły po ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabell to urzadzenie jest wlasnie na bezdech takze u was sprawdziloby sie idealnie.. w razie potrzeby mozesz szybko zareagowac , nawet w tesco gdzies u siebie powinnas miec to urzadzenie i na ebay tez sa...spokj wazniejszy a i mialam ta wizyte, lekarka pytala sie o wszystko, czy plamie i jak i takie tam a i jak tam zszycie, jak karmie , zbadala mi brzuch...a ze wzystko u mnie przebiega dobrze to ok tyle wizyty a no i jeszcze o antykoncepcji bylo , dala tez ulotke..bylam z cala rodzinka i mowilam jej ze mala ma maly katarek itp. i zeby ja obejrzala ale powiedziala ze nie ma potrzeby:O tak to bardzo mila kbotia i ze wszystkim mnie uspokajala, badla mala tez w dzien szczepienia, sprawdzila wszystko i za kazdym razem mowila co bedzie robic a takze czy sie zgadzam:O Izabel do 6 tyg masz prawo zadzwonic po polozna jesl cos cie nie pokoi np. pepek , jak sie orientuje... a ta visitor to byla u nas 2 razy a polozna tyle co musiala bo tez nie chcialam wiecej bo nie bylo potrzeby, jak cos chcialam to dzwonilam i badz co badz jechalam do nich do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo moja sie czula dobrze, po szczepieniu ladnie spala a na drugi dzien nawet furgoczenia w nosku nie miala:O katarek jak reka odjal i bylismy w szoku..dzis czasem jej wyciagne te przezroczyte gilki i babki robia sie..staram sie wietrzyc chatke ile mogee.. izabell tez wietrz ile mozesz aby sie powietrze zmienialo.. izabell a tam w ksiazeczce masz napisane kiedy to ta visitor ma przyjsc i tego dnia powinna byc! jak to nie maja czasu wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jeśli chodzi o aspiratory to uważacie ze lepszy jest frida czy marimer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie tak czytam, że podobno do fridy potrzebne są filtry, niby nie są drogie, ale do marimera filtrem jest kawałek waty...więc nic nie trzeba dokupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli przez ta wate przechodzi powietrze to i do fridy mozna ja wsadzic;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila7
witam cieplutko Też mam marcowego dzieciaczka i chciałam się was poradzić. Czy kupowałyście już moze jakiś krem z filtrem na słońce dla waszych maluchów. Wiadomo że takiego maluszka na słońce sie nie wystawia, ale coraz cieplej jest i będzie i czymś trzeba by było chronić skórę dziecka. I mam problem jaki krem kupić i z jakim filtrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wczoraj kupiłam z nivea 30, na słońce zobaczymy, można używać od pierwszych dni maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam z nivea 30 i jak małego posmarowałam to mu potem buźki domyć nie mogłam (miał taki biały nalot) i narazie używam tego na każdą pogodę też nivea, albo mi się ten na słońce jakiś felerny trafił niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka zaskocze Cie NIE DOSTALAM ZADNEJ KSIAZECZKI oj a ja glupia wystawialam kilka razy buzke lusi na slonce bez kremu - dla tej wit.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa marcowka
Dziewczyny jesli ktoras nie dostala tej ksiazeczki zaklinaczka dzieci a prosila mnie o to to napiszcie raz jeszcze moglam to przeoczyc:)Teraz wlaczylam suszarke i mloda spi spokojnie:)Kurde ale sie porobilo:(Zamowilam na allegro plytke z odglosami szumu wiatru,odkurzacza,suszarki. Mam nadzieje ze pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam Samowi Ziajkę krem do pielęgnacji dzieci i niemowląt już od 1 dnia życia, jest do użycia po kąpieli lub przed spacerem. Kosztował 5 zł za 50 ml, łatwo się rozprowadza. Jak będzie większe słońce to kupię mu coś z filtrem. A na teraz jak i tak jest schowany...to ten go ładnie nawilży na buźce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa marcowka a ona tylko zasypia i nadal śpi przy suszarce? ale jaja ci powiem :) przypomina jej to pewnie szumy w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek i inne dziewczyny które spotkały się z pleśniawkami lub oczyszczaniem profilaktycznie języczka malca, powiedzcie mi jak to robicie jak wam się to udaje. Ja mam ponoć jałowy wacik nałożyć na mały palec i tak starać się malcowi zatrzeć ten nalot z języczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×