Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

tak ja czytałam że badanie na przeziernośc powinno być wykonywane między 11tym a 14tym tygodniem. Mi ginka podała konkretną datę, tym bardziej że było podejrzenie że płód może być nawet tydzień młodszy. Ale w końcu bylo to: 12 tyg i 3 dni-czyli 13-ty tydzień. A o powrót energii sie nie martwcie, musicie tylko poczekać, ja już się raz złapałam za szorowanie podłogi ze szczotą na kolanach ale odpuściłam w połowie-jeszcze za wcześnie ;-) Poprzednio tak pucowałam domek że m mial mnie dość, musiałam stopować z niektórymi pracami, np. oknami bo to jednak wspinanie się, generalnie mam zakaz włażenia na krzesła itp. Też chciałam malować mieszkanie, kupowałam nowe meble ;-) W poszukiwaniu durnych koszyczków zwiedziłam kilka marketów... Tzw. instynkt gniazda najlepiej widać w ikei. Tam głównie brzuchatki biegają, a spoceni męzowie z tyłu ;-) dla zaawansowanych mają nawet ławki aby przysiąść i odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki mam pytanko o usg na przeziernoć czy wtedy również pobierają krew do badania? rozmawiałam wczoraj z kolezanką, która miała robione te badania no i poza usg pobierali jej również krew... nie wiem czy to standard czy krew pobierali jej ze względu na to, że ma bliźniaki... Jsk wy jak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane, u mnie dziś słonko świeci, ale osobiście lepiej się czuję, jak jest chłodniej.... jutro jedziemy z M na wesele, mam nadzieję, że będę się czuła na tyle dobrze, że sobie posiedzę, pogadam ze znajomymi, potańczę wolniejsze kawałki (od wczoraj czuję się trochę lepiej, tzn wmawiam sobie, że jest lepiej, bo nie chcę stękać i bardzo chcę być na tym ślubie:)) najważniejsze, że głowa już mnie tak bardzo nie boli:) co do badania na przezierność ja mam wyznaczone na 14 września i to będzie 12t i 4 d, czyli 13 tc, słyszałam, ze krew jest pobierana, kiedy samo usg nie daje jednoznacznej odpowiedzi lub kiedy przyszła mama nie jest już 20 lub kiedy badanie robione jest pod koniec 14 tc, ale to tylko ze słyszenia buziaczki w brzuszki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle mam pytanie chodzi o to że jesli wezmę termin od miesiączki to jestem w ciaży 9tyg. 1 dzien a jesli od dnia poczęcia to 7 tyg. i 1 dzień wiem że lekarze termin biorą od dnia miesiaczki wiec na to badanie powinnam isc tak po 12 tyg od dnia miesiączki? dobrze to rozumiem? wiecie zazwyczaj jestem bystrzejsza ale ostatio tak coś stępiałam... ciekawe dlaczeo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie jesli jednak dobrze policzyłam jak asiulek napisała to liczy sie od dnia ostatniej miesiaczki... wieć jestem w domu... ja juz zadaje takie dziwne pytania bo do gina mam dopiero 7 września i już sie nie moge doczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubeczku, u mnie różnica między terminem porodu z OM a usg jest niewielka, raptem 5 dni, więc to niecały tydzień, ale jak zapytałam lekarza na usg, to mówił, ze na badania przezerności karku należy się wybrać między 11 a 14 tygodniem życia fasolki, ten 12t 4 d to będzie wiek maleństwa, wg OM to byłby 13t 3d mam nadzieję, że jasno to opisałam przyznam, że ja tez ostatnio jakaś przytłumiona jestem, trzeba do mnie wyraźnie mówić, żebym załapała, hihi mam nadzieję, że to minie, bo czasami czuję się jak "przysłowiowa blondynka" (nie obrażając blondynek) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kubeczek80 lekarze zawsze liczą wiek ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. A testy z krwi to chyba jeden z elementów testu pappa: "Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Składa się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu" można iść od razu na pappa, a można poprzestać na usg bo to przynajmniej jest refundowane dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zmartwię Was ale to "otępienie umysłowe ciężąrnych" to fakt naukowo zbadany. Czytałam o tym artykuł. Nie dotyczy wszystkich ale może nas spotkać. Tzn. mnie juz na pewno poprzednio spotkało, po części związane to jest z emocjami, nowymi przezyciami. Ale podobno autentycznie możemy mieć teraz problem z zapamiętywaniem, szczególnie nowych informacji. Mi się nawet systematycznie udawało mylić terminy wizyt lekarskich, a jestem z natury dokładna. W końcu m kazał mi wszystko zapisywać i mnie potem sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
now ieć mam rację ze ja ostatnio jakaś niekumata jestem... dobrze ze mam podłoże ... CIĄZA ale minie za niecałe 8 m-cy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Minea ja byłam na usg dokładnie w 11 tyg i 1 dz wg om, ale dzidzia była jeszcze w 10 tc i nie wiem ile dokładnie dni, bo nie dopytałam, ale miała 5,5 cm więc stwierdził, że poczekamy 2 tygodnie i właśnie w poniedziałek te 2 tygodnie mijają rundelduda jesteś wspaniała i uwielbiam cię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Ja dziś byłam u lekarza, badanie przezierności wyszło ok, maleństwo dobrze się rozwija, ma już 6cm:-) Gin trochę sie namęczył bo tak skakał i machał nóżkami i rączkami, że nie mógł długo zmierzyć wszystkiego co trzeba:-) Nadal mam brać duphaston a następna wizyta 28.09. Od razu humor mi sie poprawił jak wiem że wszystko dobrze:-) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dziś szaro, buro i ponuro, a deszcz sika z nieba. Ale za to jak miło poczytać dobre wiadomości z brzuszków :) Natka 6 cm - to już konkretnego człowieka nosisz :D Wczoraj cały dzień byliśmy w Limerick i kupiliśmy Zosi tornister. A Małgosia dziś biega za mną i śpiewa piosenkę z Barny'ego: I love you, you love me we're best friends like friens should be with the great, big hug and the kiss from me to you won't you say you love me to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super rundelduda musisz miec córy.... mi się marzy że moze teraz będzie córeczka, jak byłam w ciaży z synkiem i lekarz mi powiedział że bedzie syn ale potem powiedziął ze moz esie mylic to do momentu jak urodziłam miałam nadzieje na corke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm a ja też zawsze chcialam słodką córeczkę, ale od pierwszego dnia kiedy dowiedziałam się że jestem w ciązy to wiedziałam że to będzie chłopak... i jakoś mi to nie przeszkadzało, zmieniłam zdanie. Teraz chciałabym jednak dla odmiany córkę... widzę po mnie że córka to szansa na przyjaciółkę dla mamy na stare lata. Mój m jest przekonany że będzie córka, bo kiedyś mu wywróżyli parkę, ale ja coś nie jestem taka pewna-tym razem nie mam żadnego przeczucia...za to strasznie dużo chłopów w obu naszych rodzinach. dziewczynek jak na lekarstwo więc spore szanse że będzie drugi synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra (kóra ma 3 córy) mówi mi, że jest przekonana, że będę miała chłopca:) mi też się śnią sami chłopcy i jak myślę sobie o imieniu, to same męskie mi przychodzą do głowy... zobaczymy czy się sprawdzi, ale córkę też chciałabym mieć, jak tym razem nie wyjdzie, to będziemy sie starać o następne dziecię za jakiś czas:) dziś na obiad gotuję krupnik, ktoś chętny? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika u nas w domu było nas 5 3 dziewczyny i 2 chłopaków jednak u mojego M było ich 4 chłopaków i teściowa mi teraz powiedziała ze napewno znowu bedzie chłopak a po drugie ona dziewczynki nie umiałaby tak kochać ... mysle że jej szkoda bo sama kiedys chciała miec dziewcynę myśle że marzeniem każdej matki jest miec choc 1 córeczke... Moje jest!!!! Oczywiscie jak bedzie chłopiec to sie bede też cieszyć np . ubranka wiećej po starszym hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzis ątróbki drobiowe które wczoraj wieczorem upichciłam... dzis tylko M miał ziemniaki ugotowac... ciesze sie ze znowu weekend przynajmniej nie muszę wstawac o 6.00 a synkowi nie radze jutro obudzić sie parę minut po 6.00...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski :) Mialam ciezka noc dzisiaj ale teraz poki co czuje sie dobrze :) Wieczorem wybieramy sie do kina, wiec mama nadzieje ze bede sie dobrze czula :) Jakie plany na weekend???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam krupnik :-) często gotuje bo nie mogę się oprzeć żeby zobaczyć zadowoloną minę m na widok menu ;-) cóż też sobie tłumaczę że chłopak to mniej kłopotów z ciuszkami i w ogóle-nawet kocyki mam tylko niebieskie. Zawsze jednak miałam wrażenie że dziewczynki są spokojniesze i takie słodkie ;-) a to przecież żadna reguła. Mój mały smyk na razie jest ciągle żądny nowych wrażeń, średnio umiem mu ich dostarczać, to m jest tutaj niepokonany w wymyślaniu nowych zabaw, więc to synek tatusia-patrzy w niego jak w obrazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie również występuje otępienie ciążowe! robię straszne błędy ortograficzne co raczej mi się nie zdarzało i zjadam litery!! jestem też strasznie rozkojarzona Coś naprawdę w tym jest:) Mój m bardzo chce mieć córeczkę ale ja mam takie dziwne uczucie,że to będzie chłopak;) po ostatnich stresach już mi wszystko jedno, obym tylko donosiła i urodziła zdrowe dzieciątko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, u mnie takie rozkojarzenie jest częścią osobowości, więc chociaż w ciąży miałam wymówkę :) Przeczucia też nigdy mi się nie sprawdzały, bo dwa razy spodziewałam się synka (Zosia miała być Filipkiem, a Małgosia Wojtusiem). Za to Małgosia zupełnie wdała się w tatę i uwielbia "męskie" robótki nawet mówi, że jest Śrubka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak myślicie dziewczyny czy z tym planowaniem ciąży to często udaje się ta płec którą się zaplanuje? U mnie z tych wyliczeń to synek miał byc dziewczynką bo w 8 dniu cyklu było mizianie i potem nic, więc u mnie się nie sprawdziło. Teraz syn chce siostrę mąż też a ja mam przeczucie że to będzie chłopak, zobaczymy! Co do rozkojarzenia to widac taka uroda bo ja też należę do tej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszyscy mówią,że będzie chłopiec- a my z m mamy nadzieje,że będzie dziewczynka. Ważne, żeby wszystko było w porządku i dzieciątko urodziło się zdrowe.To najważniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że większość z nas by chciała dziewczynkę- fajnie :-) Ciekawe co się okaże, rozumiem że nie będziecie czekać z tą nowiną, zapytacie się lekarza o płeć? Ależ to kiedyś musiało być dziwne, jak moja mama na przykład miała już dwóch synów i nie wiedziała co będzie trzecie to próbowała przeforsować chłopca ale moi bracia mieli inne zdanie ;-) A jak się wtedy kupowało wyprawkę? Pewnie niewiele kupowali wcześniej, przesądy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie! dawno się juz nie odzywałam, ale chcę się z Wami podzielić moja radością:)))) Bylam na USG na przezierność i wszystko wyszło OK. Ale stres był nie z tej ziemi! Dzidzia ma juz 7 cm i gin przesunał termin porodu z 6 marca na 2. jak tak dalej pójdzie to może będę lutówka, jednak chciałabym zostać na Waszym forum;))) A i jeszcze jedno!!! W pewnym momencie gin przełączył USG na 3D i widziałam dzidzie w pełnej okazałoście ze kształtami i w kolorze. jest kochana;)))) Co ona nie wyprawiała, ziewała, wkładała paluszki do buzi, dotykała raczkami buzi,,, Nie mogłam oderwać wzroku. to był dokladnie 13tydz i 1 dzien wg USG i 13tydz 0dni wg OM. Gin powiedział też ze do końca nie może stwierdzic ale wydaje się mu ze widzi siusiaka;)))) Bylam zdziwiona ze tak wczesnie mozna to stwierdzić!!!!! Zobaczymy czy sie stwierdzi. Tak w ogóle jesli któras z Was jest z okolic Cieszyna to polecan dr Tomasza Rutkowskiego. jest po prostu FENOMENALNY!! ozdrówka dla Was wszystkich i dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Natka super, że usg wyszło dobrze :) Nasz ma 6,6 cm :) Leżał spokojnie i pozował do fotek :) Później pomyślałam no mały może byś coś machnął ręką lub nogą a ten za chwilę zaczął podkurczać sobie nogi i machać rękami :) Oczywiście byłam razem z mężem. Wszystko mu się prawidłowo rozwija. Bo ja wiem, że to chłopak będzie. Ale tak jak Ty Badka ucieszę się z dziewczynki :D Mały ma 13t2d. Przez to wszystko to miałam taki stres, że mi naczynko w środę wieczorem pękło w oku. Niestety nie zeszło do dziś. Coś dziwnego ;/ Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK..........OM......TERMIN..... .....SKĄD Blask................24............19.05..........27.02. ........śląskie Qanchita...........26............24.05..........27/28.02 . ......... Majek123...........24............21.05..........28.02. ....Zakopane karolajna...........29............21.05..........28.02. ...ok Wrocł Nikamo74...........35............26.05..........01.03. ....Rzeszów. Mała Ewa...........33............22.06..........01.03.....Gdań sk MaKaReNa-23......23............21.05..........01.03. .............. lulu2008.............31............25.05..........01.03. ...Warszawa savanna89..........20............26.05..........03.03. .....Chorzów Kas1ek..............26.............27.05.........03.03. .....Szczecin Marcys..............21...............??............03.03 . ..Irlandia-Maldor anecia i olcia ......27............30.05..........04.03. ....Kraków kamila2404.........27............29.05..........05.03. .....łódzkie SZCZĘŚLIWA.......28.............30.05.........06.03. ..Szczecinek ja-mala-ja..........38.............31.05.........06.03. ............. koja2121...........24.............27.05.........06.03. ....Cieszyn aaaaat..............26.............28.05.........06.03. ...ok.Zamościa joanna84...........25.............31.05.........07.03. .....Wrocław rundelduda.........30.............01.06.........6tc.(*). .. ...Irlandia Fiołeczka...........20.............01.06.........08.03. ....ok. Malborka dorotka.............29.............01.06.........08.03. ......Gdańsk michalka25.........25.............01.06.........08.03. ....Midleton nika34..............34..............01.06........08.03.. ...mazowieckie karro................31............-----............09.0 3. ......Szwecja Wazka85...........24.............03.06.........09.03. ....Irlandia Pln. engine30............30............25.05..........10.03. .......zach-pom badka...............28.............04.06.........11.03. ....Piaseczno mysikrólik..........34.............02.06.........10.03. .............. natka23............23.............30.05.........10.03. ...Włocławek motylek_85........23.............06.06.........12.03. .......K-ce/M-ce ewcia30............30.............08.06.........13.03. ....Białystok Krismam............34.............06.06.........14.03. ............ eluśka...............24............07.06..........14.03. .....Szczecin Qassandra.........29.............08.06.........15.03. .....małopolskie LATTE MACCHIATO..26..........08.06 ........ 16.03. ...... ok.Wawy kamila 220579.....30............07.06..........16.03. .....Niemcy figleaves............30............10.06..........17.03. .........Anglia Mamulka28.........28............10.06..........17.03. ....lubuskie kubasia.............38............09.06..........17.03. .....Szczecin **tina**..............34............28.05..........17.03 . ......Niemcy Barbra77...........32..............???............17.03. ....wielkopolskie elakl.................27............11.06..........18.03 . ...Birmingham Izabell1982.........26............11.06..........18.03. .......Londyn madzikowo.........25............11.06..........18.03 (?)......Katowice Ausia86.............23............13.06..........18.03. .......Gdańsk saskiana............29............12.06..........19.03.. ......zach.granica szczęśliwa Gosia..22............12.06..........19.03. ........Łódź Ola_26..............26............10.06..........20.03. .......śląskie mala_31.............31............13.06..........20.03. .....wielopolskie Minea777...........35............14.06..........21.03. .......śląskie Gosiaaa .............29 ...........14.06 .........24.03. .....podkarpackie rok.sana............23............17.06..........24.03. .......podlaskie H.anna ..............30 ...........10.06 .........24.03. ....wielkopolskie Karolcia.............24............19.06..........26.03. ....pomorskie asiulek29...........29............20.06..........28.03. ......Białystok andzia-26...........26............22.06..........29.03. ...Starogard Almeria35...........35............24.06..........30.03. ..świętokrzyskie Klempa..............26............24.06..........31.03. .....Śląsk kingap..............28............22.06...........31.03. ......małopolskie kubeczek80........29............25.06..........02.04. ....wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnie:) u nas dziś pochmurnie, smutno, szaro.... mam nadzieję, że wesele humor poprawi i pogoda tego nie popsuje, udanego weekendu życzę, jutro wrócimy i jeśli siły pozwolą, to podzielę się wrażeniami, buziaki, kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×