Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Gość delfinus13
Witam wlasnie wczoraj zrobiłam test wyszły dwie kreski . Jestem w ciązy Yupiiiiiii!!!! Dziś pobiegłam zrobić sobie bete HCG wizyte mam na 4 sierpnia, jak myslicie nie za pozno?? ale chcialam juz uslyszec serducho:) termin mi wypadł na 20 marca cos w okolicach :) ale to zaświadczenie ma byc z gminy czy z jakiegos urzedu czy poprostu od ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delfinus13 witaj i gratulacje !!!!! Jesli masz wizytę na 4 sierpnia to w sam raz ,nie ma co isc do gina za wczesniej bo potem tylko nerwy i rozczarowanie że nic nie było widac i domysły czy wszystko jest ok! Dopisz sie do tabelki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delfinus moje gratulacje i witamy w gronie przyszlych mamus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Becikowe" Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka. Becikowe przysługuje wszystkim, niezależnie od uprawnień do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, w wysokości 1000 zł na dziecko. Wprowadzone ustawą z dnia 29 grudnia 2005 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 12, poz. 67). Becikowe jest świadczeniem rodzinnym. Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.) w art. 21 ust. 1 pkt 8 stanowi, iż świadczenia rodzinne są wolne od podatku dochodowego. 1. Becikowe przysługuje: matce, 2. ojcu lub 3. opiekunowi prawnemu dziecka. Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka (zmiana wprowadzona w czerwcu 2007 roku, wcześniej obowiązywal termin 3 miesięcy). Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania. 1. Do wniosku o becikowe dołączamy następujące dokumenty: dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe 2. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka; 3. pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodziców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przeczytajcie tekst nizej :D:D:D Kolezanka z innego topicu go napisała ale się uśmiałam :D:D:D :classic_cool: Przepis Na Dziecko !! Składniki: 2 jaja 4 Kolana Obróbka: Ucierać do rana Az powstanie piana , A potem odstawić na 9 Miesięcy i kupić wózek Dziecięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) witam kobitki odebrałam dziś wyniki bhcg i wyszło 4-5 tydzień :) maleństwo jest w brzuszku :) rośnie sobie kurde nie dociera to do mnie jeszcze :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziękuję za miłe przyjęcie , wsparcie i że trzymacie kciukasy za mój wynik:) jakoś optymistycznie patrzę na wynik, mimo że jeszcze z 5-6 dni muszę poczekać do zrobienia testu. Mój optymizm wynika z tego że jużw kwietniu tego roku raz byłam w ciąży i udało się za pierwszym razem, jednak miałam samoistne poronienie w 35 dc, nic jeszcze nie było widać, dlatego obeszło się bez zabiegu. Liczę ,ze tym razem uda się bez problemu zajść i donosić bez komplikacji :) Bardzo fajne jest to Wasze forum, kulturka panuje i miło się słucha o waszych dolegliwościach ciążowych;) ja wiem ze u mnie za szybko na objawy ale ostatnio przez kilka dni bolało mnie lekko podbrzusze tak inaczej, nawet inaczej niz w poprzedniej ciąży i od kilku dni bardziej nerwowa chodzę, bardzo mnie wszystko wkurza, etc. nie wiem czy to zwiastun ciąży... jeszcze kilka dni i się okaże :D pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski trzymam kciukasy za was!!!:classic_cool: Dacie radę :):):) będzie dobrze :) Pozdrawiam i czekamy na WAS:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Blask....................24...........19.05..........27. 02................. Qanchita..............26------------24-0 5-------..27/28 .02. ......... Majek123..............24............21.05.........28.02. . ...Zakopane karolajna..............29............21.05.........28. 02.. ...ok Wrocł Nikamo74..............35............26.05.........01.03. .. .Rzeszów. Mała Ewa..............33............22.06..........01.03.....Gdań sk MaKaReNa-23-----....23............21.05..........01.03.. . ............. lily white..............29............18.05...........01.03...... .. .... SZCZĘŚLIWA..........28............30.05...........05.03. .. ......... ja-mala-ja.............38............31.05......... .06 .03. ............. joanna84..............25............31.05...........07. 03..Wrocław Kas1ek.................26............27.05...........07. 03.....Szczecin lulu2008................31............25.05..........09. 03....Warszawa mysikrólik.............34............02.06..... ....10.03.. .............. natka23...............23............30.05...........10.0 3....Włocławek Krismam...............34............06-06..........14.03 ... ............ LATTE MACCHIATO..26........... 08.06 ........ 16.03 ... ok.Wawy figleaves..............30............10.06..........17.0 3.....Gloucester Mamulka28............28............10.06..........17.03. ................ elakl....................27............11.06..........18 .03. ............... Izabell1982...........26.............11.06..........18.0 3........Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delfinus13 i lattemacchiato gratulacje!!!! coraz wiecej nas:) mania27 mam nadzieje ze Twoja nadzieja sie spelni! czekamy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) no i to się sporo nas robi i dobrze :) niech nas będzie dużo więcej z całego serduszka życzę wszystkim kobietkom czekającym na wynik 2 dużych grubych wypasionych kresek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania ja w poprzednia ciaze zaszlam w lutym, niestety zle sie skonczylo, po tym jak gin pozwolil na przytulanki w pierwszym cyklu ominelismy dni plodne bo na wszelki wypadek wolelismy poczekac, zaczelismy starania w kolejnym cyklu i od razu sie udalo wiec trzymam kciuki i mam nadzieje ze u Ciebie bedzie tak samo:-) A ja znow glodna jak diabli, stracilam ochote na slodycze, ale chce mi sie chipsow, tyle ze to tez srednio zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny mam pytanie jak byłyście na początku ciąży 6 ,7 tydzień to pogolewał was dołem bruszek? bo mnie dzisiaj ćmi ale nie mam plamień i troszeczke sie niepokoję a jezeli chodzi o becikowe to ja służę pomocą pracuje w OPS i na codzień zajmuję się tymi sprawami. kobiety które urodza po 1 listopada składając wniosek o zapomogę z tytułu urodzenia dzecka musi mieć zaświadczenie od ginekologa, ż pozostawała pod opieką lekarza najpóźniej od 10 tc do porodu. można również ubiegać się o rodzinne i jeżeli będzie przysługiwał rodzinny to jest tam również dodatek z tytułu urodzenia dziecka aby go dostać to na dzisiejszy dzień kwota nie może przekraczać 504 zł na osobę piszę że na dzisiejszy dzień bo ta kwota ma być zmieniona od następnego okresu zasiłkowego. o te 2 tysiące można ubiegać się do roku czasu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna jesli sa to silne bole trwajace dluzszy czas lepiej udaj sie do lekarza a w szczegolnych przypadkach do szpitala, jesli sa chwilowe i nie uciazliwe to pewnie takie jak mamy tu prawie wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po pracy.Zmeczona troche jestem,ale jutro ide pozniej wiec podpoczne i piatek jeszcze i laba. Czuje sie jak balon :( normalnie przytyłam 2kg !!! musze uwazac na to co jem,bo ostatnio to :( masakra. Witamnowe mamusie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna84 - dzieki za wyjaśnienia bo Blask troszeczke stare przepisy wkleiła :) ale nie kazdy przecież wie,że w naszym kraju trzeba pilnowac wszystkiego na okragło pamietajcie dziewczyny - bo to bardzo ważne, by iść po to zaswiadczenie - to już w końcu jakby nie patrzeć jakas wyprawka dla maluszka co do bólu brzuszków - to całą poprzednia ciąże sie schizowałam - bo pierwsze 4 miesiące bolał mnie na okrągło i wiem już, że o ile nie jest to mocny cisnący ból, to nie ma co się martwić...tak w cudzysłowie nie ma co się martwić - bo niby już to przerabiałam, a jednak świadomość babska jest taka, że i tak się boje i zamartwiam :) hehe dziś mój synuś śpi u babci - więc moge troszke poleniuchowac spokojnie przed tv...a Wam jak mija wieczór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też bolał brzuch teraz (odpukac) nie boli nic a nic :) Ja tez mam schizy jak zaczyna boleć.Pomimo,ze wszyscy mowia nie stresuj sie poki krwawienia nie ma to nie jest nic groznego,ale ja mimo wszystko stresuje sie i wkrecam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez czasami jeszcze pobolewa brzusio, ale ostatnio bardziej mnie boli na przyklad jak sie przeciagam, wtedy jest to taki troszke ciagnacy bol, pewnie sie wszystko rozciaga w srodku. Ale nie jest to jakis mocny bol wiec staram sie nie stresowac, chociaz nie zawsze mi to wychodzi. Jak tam wieczor dziewczyny??? Ja jutro mam wstaje o 5 30 wiec dlugo dzisiaj nie posiedze haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem mąż mi kuchnię demoluje, z młotem lata ;) ścianę burzy :D więc pomagam mu wspierając duchowo :P mnie boli brzuch, dlatego mam duphaston i leżę, w poniedziałek wizyta i zobaczymy co wymyśli, no i wezmę zaświadczenie, a karta ciąży nie wystarczy, przecież tam wpisują od kiedy się nami opiekują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja strasznie zmęczona i ledwo patrze na oczy.Dzis wczesniej sie poloze.Zjadłam kolacje i znów czuje się jak balon.Będe musiała zaczac sie rozgladac za spodniami ciazowymi .Kupie jedna pare na teraz i po porodzie wroce do nich.Pozniej jak brzusio bedzie wiekszy i wiekszy kupie kolejne. To dobranoc dziewczynki,do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jaka gapa jestem witam nowe koleżanki :D ale mi się zachciało takiego latte macchiato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zmykam do lozeczka ale do snu jeszcze ksiazke poczytam :) Milej nocki dziewczynki :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:-) Obudzilam sie o 6 glodna jak wilk, zjadlam toscika i znow spac. Trosze boli mnie brzusio, a Wy jak dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny i ja się do was dopisuje. Z tego co obliczałam na kalkulatorze to termin mam na 12/13.03.2009, wczoraj zobaczyliśmy dwie kreseczki, no a w poniedziałek ide do lekarza. Troszkę się martwie, gdyż pobieramy się 26.06.2010, mamy już wszystko zaklepane tak więc niechcemy przesuwać wesela ze względu na dzidzie boje się tylko jak to wszystko wyjdzie ;/ pozdrowionka ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek, ale to bedzie ponad trzy miesiace od urodzenia, na pewno wszystko bedzie dobrze. Gratuluje Malenstwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×