Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Witam wnikas to straszne co chcieli zrobić Twojemu skarbowi , dobrze że mleczko pomogło :) Lawina , młody nad podziw rozwinięty i cwaniak Ci rośnie oj fajny Twój chłopak :) Nikamo jak z Twoją pracą , wiesz ja czytałam artykuł i nikt nie może z Tobą rozwiązać pracy na urlopie a wychowawczego nie może odmówiić . u nas po straemu ale młody bardzo ruchliwy wszystko go interesuję jest super , uwielbiam być mamą , szkoda że u nas macierzyński taki krótki i to co najfajniejsze może ale nie musi nas ominąć , zawsze się pocieszam że w us jest krótszy bo tylko 3 m-c zawsze to jakaś pociecha . młody ma gilgotki po boczkach i uwielbia jak go gilgam , co do słoiczków to nie podaję jutro mam szczepienie to zobaczymy coo mi powie pediatra a dziś idę ze strszym do lekarki bo musi jakiś antybiotyk przepisać to już za długo trwa . spadam to narazinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek Ty chudzino , może do jakiegoś dietetyka i bby ci ustalił zdrową kaloryczną dietę , z tego co wiem to kasze są kaloryczne , może kasza manna lub coś w tym rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek twoj malec juz nie ma krostek? czy wiesz juz co to jest? i czy dzieki tej twojej diecie nmalego nie wysypywalo? 4 miesiace juz tak sie zywisz to naprawde dlugo i ja wiem ze sa dzieci ktore cierpia na kolki bardzo dlugo badz alergie i mama sie musi ze wszystkim ograniczac ale jesli maly twoj jest zdrow to czas najwyzszy jesc wszystko to co jadlas przed ciaza...no i nie omijac posilkow... ja tez tak czasem mam ze moglabym nie jesc..po prostu apetytu nie mam i to karmienie jeszcze mnie wyciaga wiec staram sie chociaz jesc sniadanie obiad i kolacje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka dzięki za link ,ale jakoś nie chce mi się otworzyć . Bo do bloga z rysunkami to chętnie bym zobaczyła takie cudo Dawcą krwi nigdy nie byłam. Może to trochę głupie ale się boje zarażenia .Mojego ojca(który już nie żyje) zarażono wirusem C szpitalu. Każde skaleczenie/szycie/zabieg/cesarka napawa mnie przerażeniem. Grupę krwi mam RH- i lekką nadkrwistość. Lekarka mi mówiła kiedyś że wszystko by dała za moją morfologię. Dodała też że lepiej bym się czuła jak bym upuściła troszkę krwi-tak dosłownie powiedziała. Na bóle kręgosłupa najlepsze jest tak tzw. „wieszanie się. Najlepiej kilka razy dziennie zawisnąć na drążku/rurce/trzepaku .Swobodne zwisanie pomaga w powrocie kręgu na swoje miejsce .W skrócie nie ma ucisku na nery ;nie ma bólu .Sprawdzone, przetestowane , zalecane przez lekarzy i rehabilitantów . Winka to straszne co piszesz o tych lekarzach . Najważniejsze że już jest ok. U mnie młody nie toleruje butelki. Kupiłam mu butelkę „ kapek od 6 miesiąca .Jest nią zachwycony. Co nie znaczy ,że umie z niej pić. Stara się ale bokiem mu wypływa :D:PSą tez takie butle kapki/ niekapki od 4 miesiąca. Najważniejsze żeby miała miękki ustnik. Tina ja też skapitulowałam po dzisiejszej wizycie u pediatry. Mam zalecenie po każdym posiłku cycowym dać kaszkę i dodatkowo dawać zupkę na główne danie ,a później jakiś owoc. Dużo tego mi się wydaje. Lekarka chce go tak jakoś na siłę utuczyć. Przecież on nie jest gęsią :/ .Kubuś przybrał przez 2 miesiące 630 :/ .Dziś młody dostał już kaszkę sinlak .Jaki był zaskoczony .Smakowała mu .Później dałam mu trochę ziemniaka .No i niestety tu nie było zachwytów ,a wręcz walka :P. Ziemniak był wszędzie :P Jeść mu dałam raz w huśtawce ,a raz w bujaku .Zdecydowanie było wygodniej w husi. Gojek bidulku .Jak ja bym chciała mieć problem z niedowagą. Dała bym Ci kilka kilo .A tak na poważnie może czas do lekarza? Gojek miałaś już chrzciny? Kupiłaś mikrofalę ? Zdjęcia wysłałam. Wiecie młody taki już spryciarz jeden .Adhd do potęgi. Jak mu pieluchę chce zmienić to moment mi czmychnie. Jak mu ściągnę i chce założyć następną to tak się wierci ,przewraca ,ze nie sposób mu założyć nową. Wczoraj w kąpieli przewrócił się na brzuszek. Pod głowę ma podłożony ręcznik .Oparł podbródek o ten ręcznik i zlizywał krochmal z niego. Mało nie popadliśmy ze śmiechu z mężem. Jak nabrał pewności siebie to opuścił trochę twarz w dół i trochę się zaciągną nosem .Boże ale mieliśmy ubaw z niego ,a młody był taki zadowolony ze smakowania krochmalu :D. Jak go nieraz biorę do kuchni na rękach żeby np. przewrócić mięso ,czy zalać kawę to tak się wierci i nachyla nad daną ciekawą rzeczą ,ze to aż niebezpieczne. Dziś np. szłam z kawą w jednej ręce a z nim w drugiej. Tak majstrował, że potrząsnął mi ręką i bym ją wylała . Potrafi się też bardzo fajnie sam bawić . Dziś np. zrobiłam cały obiad ,a młody bawił się w pokoju na macie. Nie bawił się cały czas matą .Zawsze mu rozrzucam zabawki, żeby maił zajęcie. Juz taki pełzak z niego że ma zasięg ze 2,5 metra. Najlepsze są piłeczki. Co je próbuje złapać to mu się dalej turlają .I tak pełza za nimi . Wysłałam łazienkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja skleroza nie zna granic.Któraś z dziewczyn pisała że ma białą kuchnie Czy mogła bym zobaczyć to cudo? libiaz1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo wam dziękuję za wsparcie :) kochane jesteście. Samuś teraz krostek nie ma. Ale ja cały czas pamiętam jak je miał...w sumie to nie wiem na co miał tą alergię. Miałam czekać do 3 miesięcy z tą dietą, ale i tak powoli ja rozszerzałam. Do tej pory uważam na to co jem...ale jak widać na dobre mi to nie wychodzi a w sumie nie wiadomo czy Samuś to miał alergię czy co innego. Pamiętacie jak miałyśmy temat krostek, to co lekarz to opinia :( Ważka a właśnie najgorsze to to że czasem jak ty po prostu jeść mi się nie chce :( Krismam też myślałam o dietetyku...ale wściekła jestem na siebie i na wszystko że nie potrafię poradzić sobie z jedzeniem. A dietetyk, też wiadomo kasa poleci...ale może warto... Kupiłam świecę na sobotę, śliczna jest :) Lawina chrzciny w sobotę. Mikrofalę m dziś jakąś oglądał ale jeszcze nie zdążyłam z nim pogadać. Bawi Sama, a ja wpadłam do was, na wirtualną kawkę :) Muszę zobaczyć te niekapki od 4 miesiąca :) Co do tuczenia twojego skarba, no nie wiem, chyba to dużo co masz mu podawać, ale ja w tym temacie biegła nie jestem. A od ciebie kilogramy chętnie wezmę , jak masz na zbyciu. U mnie siostra też chętna co by mi oddać parę kilo, ale jakoś na gadaniu zawsze się kończy, ja to się z niej śmieję, że sknera z niej, że mi nie chce dać :) A co do Kubusia to niezły agent z niego, mówisz krochmal mu podszedł :) ciekawski gzubek :) A i powiem wam że już dawno wyszyłam imię i datę chrztu na szatce Sama, szybko mi to nawet poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina kochana piękna ta twoja łazienka :) ślicznie wyglądają te kafelki,koszyczki - te ciemne też mam...reszta łazienki jednak nie taka cudowna. Po właścicielach poprzednich panuje w łazience ciemna zieleń :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almeria ale masz piękną kuchnię, a jak przestronna :) moja w porównaniu to mała kliteczka, ale już się przyzwyczaiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item1169421602_butelka_kubek_kapek_nuk_z_ustnikiem_z_tpe_od_6m.html Próbowałam znaleźć z nuka na allegro od 4 miesięcy, ale nie doszukała sie.W tesco jak kupowałam to widziałam takie . Dobrze jest od razu zakupić 2 ustnik .Jak dziecku wyjdą zęby to momentalnie ustnik idzie do wymiany Taką butle ma Kubuś .Jest nią zachwycony :) .Zrobiłam test. Po tym kapku dałam mu picie w butli. Jak się wkurzył :D. Jednak coś z tą butlą nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanie!!! :) co podajecie do picia? moj jest zlopus! pomiedzy posilkami a nawet w nocy piiiiiiiiije! daje mu herbatke rumiankowa, ale znajoma twierdzi, ze codziennie nie powinien tego pic. juz sama jestem glupia! sokow nie chce dawac, bo jak sie do slodkiego przyzwyczai to koniec. z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnika a ta herbatka rumiankowa to jest granulowana czy sama zaparzasz? bo powiem Ci ze w tych granulowanych jest tyle glukozy.... od tego sie predzej beda w przyszlosci zabki psuly niz po soczkach moim zdaniem w ktorych cukru nie ma. ja podaje ok 100ml soku a potem juz puzupelniam herbatkami (rumiankowa i czasami koperek o chce zuzyc do konca) Mam pytanie do dziewczyn ktore wprowadzily sloiiczkowe obiadki i desekrki (moze troche niesmaczne...) ale mnie to meczy :D jakie wasze maluchy robia kupki? bo Artur zaczal teraz robic takie zbite i ciemne... czy to normalne? Aaaa no i sa postepy w jedzeniu :) juz druga kolacje zjadl w calosci. Zmienilam kaszke i mysle ze mu ta malinowa nie smakowala... mnie osobiscie tez nie :P teraz ma brzoskwiniowa pierwszy raz :) no i wszystkie smaki juz zaliczone... z tym ze w ciagu dnia z tym mlekiem jest roznie... wydaje i sie ze on strajkuje i mlekiem zaje ten pierwszy glod tylko bo go nie chce jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh w ogole tak patrze na zdjecia na nk i wiecie co... doszlam do wniosku ze tak malo mam zdjec z arturkiem :( bo przewaznie to ja latam z aparatem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnika-s moj pije tylko i wylacznie wode, jest w niej zakochany i dlatego nie bede mu dawac herbatek, bo woda chyba zdrowsza? niechce go przyzwyczajac do herbatek, skoro lubi wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszlam na latwizne i daje granulowana... ok, ostro przemysle moje lenistwo!!!! :) ja daje sloiczki odkad skonczylismy 4 miesiac i na samym poczatku byly bardzo zbite kupki. czasami mialam nawet malego kroliczka w domu :) takie bobeczki robil!!! teraz david je na potege i kupki sa bardziej kleiste, nawet 3-4 dziennie. juz sie martwilam tym faktem, ale potem mamy dwa dni- po jednej i znowu maraton. wiec chyba ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina twój synuś ma właśnie taką butlę jak w linku, tak? Dobrze wiedzieć które się sprawdzają, a w końcu nasze maluszki to najlepsi eksperci. Sami czują co im pasuje a co nie. Choć oczywiście oko mamy też dobry doradca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina ten link o kupkach? spacja sie wdarla..teraz powinno byc ok http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79405,3884938.html Mala brzuchatka jak najbardziej maly moze pić samą wodę;) granulowane herbatki fajna i wygodna sprawa ale nie za czesto;) badz co badz mniejsza ilosc wsypywac do wody.. moj szymek malo tez pil tych sokow, woda z odrobina cukru mu podchodzila badz woda z odrobina soku z Paoli jak pamietam..czy nawet kompot rozcienczony ktory u nas w domu byl czesto.. Lawina sliczny jest ten blat w lazience, lustro w moim guscie bez poleczki pod co by pierdylniku nie robic hehe a drzwi masz przepiekne..i ten kosz bomba;) Almeria twoja kuchnia jest taka stylowa..fajnie sa zaokrąglone meble pod oknem chyba? fajny klimacik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnika to porownaj sklad tej herbatki z soczkiem :P ale ja tez poszlam na latwizne i zaczelam podawac granulowana dopieo potem ktos mnie uswiadomil ale bylo juz za pozno i nie chcial pic zaparzanej... chyba ze przegotowalam odrobinke cukru i dodalam ;/ A ze sloiczkow podajesz tez owoce? bo to jakby gesty soczek :D lece spac, dobranoc mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o znowu jest spacja wrr..przed 7 wystarczy skopiowac link i wkleic w przegladarce i tam spacje wykasowac..i otworzyc strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna masz racje z tymi sloiczkami :) mnie natomiast bardziej chodzilo o to, ze jak maluszek przyzwyczai sie do slodkiego picia to juz nic nieslodkiego mu nie podejdzie. i tak sie w tym wszystkim zapedzilam, ze popelnilam blad! bo szybciej, bo wygodniej.... z drugiej strony nie mozna zrobic z dziecka ascety! ;) tak czy siak, zaparze mu dzisiaj klasyczna herbatke rumiankowa i zobaczymy. mam jednak wrazenie, ze juz pozamiatane w tej kwestii! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) idziemy zaraz z arturkiem na spacerek tylko zupke zje i wstapimy po drodze do centrum handlowego i zahaczymy o rossmana :P chyba kupie farbe i pierwszy raz w zyciu zafarbuje wlosy :D kurde ale pewnie stchorze znajac zycie i pojde do fryzjera :/ a tak w ogole poczytalam o tych kupkach i wszedzie pisza ta samo.... wiec musze znowu cos odstawic i zobaczyc po czym sa te zielone kupki ;/ normalnie juz mnie cos trafia a to wszystko wina M bo on jest alergikiem! i biedny Arturek niczemu winien odziedziczyl to po nim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnika moze niekoniecznie pozamiatane :) Arturek bardzo lubi koperek zaparzany i nie musze go w ogole dosladzac a z rumiankiem juz gorzej... dlatego zużywamy zapasy tych granulowanych :/ jest to wygodne i to bardzo zwlaszcza na wyjscia a my jestesmy sporo poza domem. oki lece bede pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cisza... Dziewczyny podajecie maluchom już 2-3 g glutenu do mleka lub zupek ? Ja mam podawać łyżeczkę jak bartuś skończy 5 miesięcy czyli od następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka tu cisza ostatnio. Ja ostatnie dwa dni spędziłam u siostry i jej małej córeczki, już zapomniałam kiedy Piotruś był taki mały. Nikamo jak tam z pracą? Savanna dopiero teraz składałaś wniosek o dodatkowy macierzyński? Uwzględnili Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka ja nie podaje, póki co Piotruś je dodatkowo tylko jabłko na deserek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam też tych herb. granulowanych - tylko dają mniejsze proporcje. Mały też pije wodę, ale samej nie chce i wsypuję dzióbek łyżeczki glukozy. My jutro z samego rana wyjeżdżamy do rodziców. W sobote mamy weselicho. W niedziele powrót także nie będę się odzywać. No i wczoraj zadzwoniła do mnie kumpela jeszcze z liceum i zaprosiła nas też na wesele. hehe pod koniec sierpnia. W sumie w tym roku mieliśmy 5 zaproszeń ;) skorzystamy z 3 :) No i na następny rok już mamy 3 - Wtedy pójdziemy już z naszym synkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziś poszliśmy oddać kupkę do analizy na krew utajoną i stopień strawienia. Dodatkowo kazałam zrobić na pasożyty .Krew młody ma mieć z rozmazem. Nawet nie jękną jak go pani ukłuła. Jestem pod wrażeniem. Mi tez podobnie pobierali kiedyś jak małemu .T strasznie boli takie ukłucie w palec. Wyniki jutro. Nie podaje glutenu chociaż lekarka to sugerowała. Mam zamiar podać w 6 miesiącu. Nie podaje młodemu nic do picia .Czasem mu daje łyka herbaty ode mnie albo naleje mu wody do kubeczka/kapka. Bardzo go to cieszy J. Sawana jak dzidziuś robi ciemno zieloną kupę to jest niedobrze .Jak robi żółto zieloną to jest jeszcze ok. Ważka nie wiem czy coś ze mną nie tak czy z tym linkiem .Nie chce mi wejsc ,a zależy mi żeby go przeczytać. Wyślij mi go na maila ,proszę. libiaz1@wp.pl Co do łazienki to była bardzo przemyślana. Spędziłam mnóstwo czasu nad jej planowaniem i oglądaniem różnych akcesoriów. Nawet haczyki na ręczniki są dokładnie przeanalizowane :P. Jedyne co bym zmieniła to właśnie blat. Jest on sztuczny. Nie ma jak prawdziwy marmur. Ten sztuczny się rysuje ,już nie błyszczy się tak jak był nowy. Wiadomo prawdziwy kosztuje. Jednak warto raz zapłacić i mieć spokój. Nasz po jakimś czasie pójdzie niestety do wymiany. Lustro było obiektem dyskusji. Nikt nie rozumiał zamysłu powiększenia łazienki przez nie dodawanie jakiś tam pułeczek czy kinkietów. Jak zobaczyli efekt to się każdy ze mną zgodził. Drzwi malowałam sama (pochwale się J).Są to najtańsze drzwi sosnowe J pomalowane farbą zewnętrzną(nie jakąś bejcą). Efekt łazienka robi bardzo dobry .Szkoda że w całości nie możesz zobaczyć.Za mało miejsca żeby większe odcinki sfotografować. Przyznam że ja zawsze lubiłam ultra nowoczesne wnętrza, bardzo żywe kolory , nierdzewne, plastiki. Jednak jak wziełam się do urządzania to chciałam mieć jednak przytulne lekko rustykalne spokojne otoczenie. Chyba się starzeje :P Gojek Kubuś ma taką butle jedyna różnica to obrazki na niej. To jak postanowiłaś z tym obiadem? Przed chrzcinami? Jakie będzie menu? Mała brzuchata super że twój bąbel pije wodę. To najzdrowsze. Mądry dzieciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do picia też podaję samą wodę. Badka udanej imprezy i wracaj szybko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszna cisza......... ja juz od dwoch tygodni dodaje do kaszki, kaszke glutenowa. zaczelam od ilosci zakrywajacej dno miarki, pozniej dawalam pol miarki a teraz juz cala. ale na szczescie maly nie ma zadnych problemow z nnowosciami. savanna, co do kopru to wlasnie nie jestem przekonana. podsylam link, na ktory wczoraj trafilam. PYTANIE O ZIOLA http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379,2809209.html?as=2&startsz=x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×