Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość driverkaa

Koszty wesela w remizie a na sali z obsługą??

Polecane posty

Gość Awokado~29
Uważam, że lepsze wesele w restauracji. Można znaleźć naprawdę dobre miejsce z przystępnymi cenami. Przykładem takiej sali jest Sonatina pod Lublinem. Miejsce świetne na większe wesela i naprawdę koszt jest porównywalny z weselami organizowanymi "na dziko". Naprawdę nie trzeba latać z potem na czole, w sali restauracyjnej organizacja wszystkiego jest na naprawdę wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co się czyta nie wszędzie organizacja jest dobra od ciasnego miejsca przy stole po parkiet z wyliczonym jedzeniem włącznie przykładów można mnożyć. Tu gdzie mieszkam jest nie wielkie miasto są 4 lokale weselne ale w każdym są jakieś mankamenty jest również remiza i ja np z tych wszystkich wybrała bym remizę co nie mówię że nie ma dobrych restauracji .Ale czasami zdarza się że remizy są o niebo lepsze od restauracji,dzisiaj to pięknie wyremontowane sale z obitymi krzesłami nie jak ktoś pisał z drewnianym siedzeniem.Każdy robi tak jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awokado~29
Najlepiej dokładnie wszystko sprawdzić na własną rękę, przed poszukiwaniem odpowiedniej sali warto sobie spisać wszystkie pytania, np. czy jest szatnia, żeby każdy z gości miał gdzie zostawić swoje rzeczy. Np. w Sonatinie wszystko nam pasowało i to na czym nam zależało było. Nie wszystkie remizy są aż tak dopasowane do potrzeb gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musi byc koniecznie remiza,domy kultury te mają piękne sale z zapleczem do wynajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie się zmieniają i pewne tradycje czy też przesłania weselne również ;/ zanika to że wesele powinniśmy przeżyć wspólnie z rodziną i świętować a sprawy materialne takie jak koperty powinny być na torach bocznych ;/ dzisiaj ludzie liczą każdy grosz dosłownie każdy .Ja nie wyobrażam sobie robić czy organizować czegokolwiek nie mając na to kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktos pochodzi z okolic Rzeszowa? Interesuje mnie to czy ktoś miał wesele w remizie, czy np. w domu kultury w Trzcianie koło Świlczy i oczywiście z kucharka. Jaka cena wyniosła was? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem z okolic Rzeszowa ale nie chciałabym iść na wesele ani do remizy ani domu weselnego. Gustuję w nieco innych miejscach. To tak piszę z perspektywy gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że koszty są podobne chyba że ktoś robi w luksusowym miejscu wtedy remiza wychodzi taniej .Ja w ubiegłym roku byłam w remizie jak również w domu weselnym i lepiej bawiłam się w remizie .W domu weselnym było zbyt mało miejsca na tańce każdy każdego deptał mało tego przy stołach panował 'tłok' jeden na drugim siedział;) Wiadomo że restauracje na pewno są nieco ładniejsze choć dzis remizom nic nie brakuje bo są to sale wyremontowane pod wesele .Jednak dla Mnie np ważniejszy jest komfort siedzenia przy stole czy miejsce na parkiecie niżeli wystrój bo co stego że sala ładna jak każdy mnie depta a przy stole ruszyć ręką nie można....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy kto na jakiej sali zrobi wesele. Należy pamiętać że jeśli właściciele twierdzą że sala jest na 150 osób to znaczy że jeśli będziemy mieć tyle gości to będzie ciasno :) Powinniśmy sami decydować że jeśli sala jest na 150 osób to jeśli robi się tam wesele to max na 120 osób wtedy będzie luźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja idę zawsze tam gdzie mnie zaproszą i nie robię dramatu czy to remiza czy sala czy hotel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie robię problemu jeśli chodzi o miejsce wesele.Idę się dobrze bawić a nie robić dramat z wybranego przez młodych miejsca;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza12
czytam i czytam bo sami mielismy miec wesle na sali z cateringiem na 120 osob i wyszlo nam kolo 40 tys! wkoncu zrezygnowalismy i doszlismy do wniosku ze bd trzeba albo ograniczyc ilosc osob albo sobie darowac calkiem...obydwoj***ardzo chcemy miec wesle w gronie rodziny i znajomych ale nie na zasadzie "postaw sie a zastaw sie"! Dlatego nie rozumiem wypowiedzi pewnych osób, ktore bardzo krytykuja pomysl organizacji wesela tanszym kosztem?! Gdyby w naszym panstwie nie bylo wlasnie takiej glupiej mentalnosci to najchetniej zrobilibysmy te wesele na swiezym powietrzu z bufetem i wierze, ze i tak wszyscy by sie dobrze bawili, bo nie chodzi o lokal tylko o ludzi! Wiadomo latwo mowic komus kto z wlasnej kieszeni nie wylozy nawet grosza tylko liczy na rodzicow! Ciekawe co byscie powiedzialy/li gdyby caly koszt wesela spoczywal na waszych barkach??? Rodzice utrzymywali nas wystarczajaco dlugo i dlatego my np. z moim partnerem nie chcemy od nich nic i sami za wszystko placimy... i dlatego tym bardziej szanujemy kazdy grosz, który wydamy na ta JEDNA noc...a to dlatego, ze doskonale wiemy ile trzeba na to pracowac i ile poswiecic... wiec tym bardziej szanuje te osoby, ktore nie mysla o palacach tylko licza sie z faktami a fakty sa takie, ze sa wazniejsze sprawy jak wydanie majatku na wesele, które i tak się nigdy nie zwróci, i nie kazdemu zaproszonemu bedzie sie podobac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto jeszcze robi wesela w remizie... Idziecie sie bawic, a nie dogladac czy czegos nie brakuje na stolach. Da sie zorganizowac fajne wesele w normalnej sali jak np. www.rytkowka.pl i w rozsadnej cenie. Wy nie bedziecie musieli sie wtedy o nic martwic, a nie wydacie milionow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj no wiesz, każdy ma swoje tam marzenia i wyobrażenia. Jak ktoś chce w remizie to niech sobie tam wyprawia wesele, moi znajomi odnowili starą stodołę i klimat był nieziemski. Co prawda naprawcowali się, ale tego właśnie chcieli. Ja bym raczej wybrała jakiś lokal, sonatine lub inną jakąś salę z dobrymi cenami. Rytkówka ... całkiem fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kieruje pytanie do tych co wesele mają już za sobą. Razem z narzeczonym jesteśmy na etapie szukania Sali weselnej, myśleliśmy o hotelu http://www.hotelspichrz.com.pl/ ponieważ decydujemy się na poprawiny, byloby miejsce na nocleg dla większości gosci ;) Ktoś może wyprawiał tam kiedys swoje wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc, jeśli masz zaufane kucharki , wybierzcie remize. Ja decydowałam się na wybranie Sali w hotelu http://www.dwabratanki.pl/ ,ponieważ wyprawialiśmy jeszcze poprawiny ,a gosciom trzeba było zapewnic nocleg;) ale jak macie tansza opcję, nie widzę sensu przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z tym że w remizie można zorganizować naprawdę fajne wesele jest przy tym więcej pracy ale mamy pewność co do jakośći naszego wesela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak naprawdę co kto woli, jednak z weselem jest bardzo dużo zachodu. Ja się nie dziwię, że ludzie wolą więcej zaplacic za lokal, bo po prostu nie ma się czasu na organizację i poszukiwanie. Jeśli ktoś na własną rękę chce organizować to musi liczyć się z tym, że będzie mial duuużo roboty :) my mieliśmy w sonatinie wesele i naprawdę dzięki dobrej organizacji dużo czasu zaoszczędziliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo,ze remiza tańsza, ale jak dla mnie to klimat jest beznadziejny, dlatego osobiscie wolałabym salkę z obsługa, albo jakąś fajną restaurację, niedawno koleżanka wychodzila za mąż ,to po ślubie bawiliśmy sie w http://zakatek-smaku.pl/ , urocze miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wiele restauracji to porażka z tego co tu czytamy ktoś wyżej nadmienił kilka spraw jak dla Mnie nie do przyjęcia.Ktoś nawet wspomniał że sale zostały podmienione i bawili się na tej gorszej idąc do restauracji też nie mamy 100% gwarancji na wszystko...wszytko wychodzi w "praniu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to trzeba umiec wybrac dobra restauracje, my np. mielismy z mezem wesele w http://www.rcc.pl/ i akurat bylismy niesamowicie zadowoleni - i z obsługi i z jedzenia, z wssyzstkiego. Goscie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesela w remizach już dawno przeszły do lamusa. Mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Ja wolałam zrobić mniejsze przyjęcie, ale w restauracji http://www.restaurant99.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy kto na jakie koszta może sobie pozwolić ! My robimy wesele w remizie (wesele za tydzień)- ale nie dlatego, żeby było taniej :) Po prostu sala nam odpowiada i to nasza tradycja rodzinna :) Za jedzenie zapłaciliśmy : za mięso (1500zł) - mięsa jest bardzo, bardzo dużo - różne rodzaje, w tym stół wiejski. Wszystko kupione na wsi u prywatnego rolnika, za produkty suche : kawa, herbata, przyprawy etc. (900zł), a za warzywa, owoce (500zł) wydawałoby się bardzo malutko, a na stołach będzie przepych !!! mamy 4 dania ciepłe + bardzo duży stół wiejski, dalej za ciasta z paczkami dla gości (1200zł), za alkohol - to wyszło najdrożej (2700zł - wódka, wino, szampan, piwo), oraz napoje (1000zł) Wesele na 120 osób, 1 dniowe, poprawiny dla znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za remize place 400zl. Na jeden dzien dj 300 kucharka(gotuje z corka) 400 i dwie dziewczyny po 150 obsluga menu wystarczajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak pisalam wczesniej sala 400 Dj 300 Kucharka z obsluga700 Napoje 500/600 Alkohol bedziemy miec przepalanke piwo i wino 700/800 No i jedzenienie to nie wiem jeszcze ile:-) Ciasta 600po znajomosci z cukierni Menu: Obiad Rosol z makaronem Frytki lub ziemniaki surowki devolai udka nadziewane Dania cieple Strogonow z weka Cwiartki ziemniaka poledwiczki schabowe nadziewane i salatki za zimno galaretki z piersi kurczaka Salatka jarzynowa s Salatka z pora i selera Szynki kielbaski ogoreczki pieczarki marynowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby mówi się, że wesele z wynajętą kucharką wychodzi trochę taniej, ale kochani, komu chce się to załatwiać? Biegać po hurtowniach, kupować mięso, napoje… Jak planowałam swój ślub, to wolałam oddać to w ręce profesjonalistów. Wesele odbyło się w Hotelu Ekwador http://www.ekwador-robson.pl/ niedaleko Olsztyna. Goście niezwykle sobie chwalili regionalną mazurską kuchnię. A ja miałam mniej stresów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pustostany tu pisza szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sala Sala jeszcze raz sala ! Teraz nie jest tak drogo wystarczy poszukać! Właściciele sal walcza o klientów właśnie atrakcyjnymi cenami. JA moge powiedziec z własnego doświadczenia ze piekna i tania sala jest w Dominowie Sonatina przede wszystkim elastyczność i dobre jedzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×