Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Liska25,Nadziejka 27 jeszcze ja jestem z wami od początku:)musiałam się upomnieć bo za pomniałyście o mnie :)myślę że nie długo będziemy zaglądać tylko na forum aby kibicować innym dziewczyną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i skasowało mi częśc wiadomości:( FSH 8.4 mlU/ml LH 4.9 mlU/ml Estradiol < 25 pg/ml Wiecie może co to oznacza?Wizyte mam w połowie grudnia,a wczesniej chyba osiwieję od myślenia;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 0406, a nie masz norm obok wyników, wystarczy wpisać w google normy dla określonych badań i wszystko wyskakuje, ale wszystko masz w normie z tego co widzę, dlaczego isę zamartwiasz? M84 przepraszam bardzo, jest jeszcze kilka inych dziewczyn, które są tu od naszych początków, ale jakoś tak mało piszecie i już nie wiadomo co u której:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik lh i fsh miesci sie w normie,ale wyczytałam,ze stosunek lh/fsh powinien byc 1,a ja mam 0,5... oprócz tego niski estradiol, a tego to kompletnie nie ogarniam;normy na badaniu mam takie: 40.7-220.4 faza folikularna 50.7-242.1 faza lutealna do 77 po menopauzie 209-424.6 1 dzien przed gwaltownym uwolnieniem LH 74.7-117.1 2 dni po gwałtownym uwolnieniu LH Co więc oznacza < 25 pg/ml?Chyba dobrze nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci Liska za odzew:) Napisałam 0,5 tak w przybliżeniu,bez liczenia na kalkulatorku. Czytałam różne info i mam mętlik w głowie. Nie wiem jak takie wyniki jak moje mają się do przygotowań do ivf,martwię się czy wszystko bedzie szlo zgodnie z planem. Ostatnio robiłam toksoplazmoze i wyszło mi dodatnie IgM i igG,powtórzyłam po tygodniu i dalej to samo,czekam jeszcze na awidność i po korespondencji mailowej z dr Siejkowskim mam zalecenie konsultacji u lekarza od chorób zakaznych.Denerwuje mnie fakt,ze nie dość że ta cholerna tokso to jeszcze te wyniki jakieś nie bardzo. Wizytę mam w połowie grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem są ok, ale dla spokoju może wyślij je mailem dr i zapytaj wstępnie:) z tokso kochana nie ma żartów, musisz sie tego pozbyć, ja też się jej bałam, odkąd zrobiłam badanie, nie jadam tatara i ostrożnie do kota podchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m84 a Ty jakie masz plany? Nadziejka i jak tam @? zjawiła się? Aritka z nowym rokiem nowym krokiem i to w ciąży będziesz szła:) u mnie stymulka wre, jestem jakoś na półmetku, za tydzień pewnie punkcja... czas leci szybko, ale lepiej by było gdyby jeszcze szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikolka 83
Cześć dziewczyny Dawno się nie odzywałam ale miałam komp zepsuty Niestety sikaniec był negatywny :( @ dostałam po 55 dniach i teraz w poniedziałek jadę na wizytę do dr S. Mam nadzieje że wszystko będzie ok i za parę dni odejdę do crio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska25 lada dzień ma być @ i podchodzimy do drugiej IUI jak by się udało to byśmy mieli z mężem prezent noworoczny :)Ty jeszcze będziesz miała prezent w tym roku Trzymam za Ciebie Mocne Kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Nikolka..A zwykle cykle masz regularne? Trochę się naczekałaś na @ Iren..A jak było u Ciebie. Kolejną @ po nieudanym in vitro miałaś w terminie czy też Ci się opóźniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolka na którą masz wizytę?:> MI tez się @ w kolejnym cyklu po nieudanym transferze sporo opóźniła, to raczej jest normalne. M84 ja również trzymam mocno kciuki, za Wasz noworoczny prezent!!! U mnie jaja rosną......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Miałam podejść teraz do crio ale chyba mi się nie uda :( Czekam na @ a miałam dostać w czwartek. Jak teraz dostanę @ to transfer chyba byłby w święta..? To chyba raczej dupa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam że tak wpadam do Was na forum nieproszona, ale własnie znalazłam na stronach Polmedu jak dla mnie rewolucyjną wiadomość i sama nie wiem co o tym myśleć a że przy okazji znalazałm to forum to mam do Was pytanie czy słyszałyście coś na ten temat: cyt:"Od lipca 2011 wprowadziliśmy metodę dodatkowej selekcji plemników pod kątem prawidłowej struktury DNA. Metoda ta pozwala zastosować do procedury zapłodnienia pozaustrojowego plemniki pozbawione fragmentacji DNA. Jest to nowatorska metoda oparta na biologicznej metodzie selekcji. Metoda IMSI nie daje takich mozliwości i jest oparta na subiektywnej ocenie plemnika." Taką informację znalazłam na stronie Polmedu i z racji że z mężem mamy problem własnie z fragmentacją DNA plemników takie rozwiazanie byłoby dla nas wybawieniem ale nie wiem czy to nie marketingowa ściema. Będę więc wdzięczna za każde info w tej sprawie. A tak poza tym możecie napisac jak oceniacie klinike Polmed, ja lecze się w invimedzie i jestem bardzo zadowolona ale gdyby się okazało że ta info jest pradziwa pewnie będę myślała o zmianie. No i pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza, w klinice i w święta pracują jeśli jest taka potrzeba, sierpień, dlaczego uważasz, że taka informacja ma być ściemą? to jest nowość, niby lepsza niż IMSI, co o niej myśleć? nie wiem, bo u nas jeszcze jej nie stosowano, ale jak będzie taka możliwośc to na pewno skorzystamy, do tego potrzebna jest pewna ilość plemnikow, a u nas z nią jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska no może źle się wyraziłam z tą ściemą, chodziło mi bardziej o to czy w ogóle jest to wykonalne. Pomyślałam tak bo troszkę się obczytałam w temacie fragmentacji DNA plemnika no i wszedzie piszą że niestety nie da się wyodrębnić plemników bez fragmentacji bo podczas ich badania pod tym kątem ulegają one zniszczeniu. No a niestety prawidłowo wyglądający plemnik może byc uszkodzony genetycznie więc zastanawiam się jak to możliwe i co to za metoda że sa w stanie wyodrębnić plemniki bez fragmentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sierpien:-) my się chyba znamy z innego forum :-) Rozmawiałam na ten temat z dr., bo tez stwierdzilam, że to coś nowego i lepszego. Sprawa wygląda tak faktycznie stosują tą metode i mają możliwość zbadania DNA pleminka, ale podczas badania pleminik zostaje uszkodzony i już nie mozna go użyc do zapłodnienia, wiec tak naprawde nie wiadomo, czy ten użyty już do zapłodnienia jest Ok....ja to tak zrozumialam, ale możesz umowic sie tam na wizyte i pogadac na ten temat :-) nic nie szkodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iren
natasza, opóżniła mi sie @ i to bardzo...czekaj spokojnie i do dziela:). Ja ide w czwartek. ale boli mnie ciagle brzuch, tak ja juz mam.... zbadałam sie pod kazdym wzgledem i nie wiadomo, mozliwe ze to zrody bola. w ceszłym mies chyba nie miałam owulki wiec nie bolało mnie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Liska..Wiem że pewnie w świeta pracują ale jakoś nie uśmiecha mi się jeździć na monitoring albo w święta albo w wigilię..Ale na razie czekam - jeszcze nie dostałam @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Sierpień..Ja miałam selekcję plemników ale tak dokładnie nie wiem jak to ,,technicznie" wykonują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka a witaj kochana no pewnie że się znamy, co u Was kiedy kolejna IUI ? A czy dr polecał Ci tą metodę ? My nadal w zawieszeniu bo wciąż leczę bakterie ale przy okazji kopania po necie znalazłam właśnie taką info o Polmedzie i dlatego tu zapuściłam wici. Pozdrawiam cię gorąco :) Natasza no a jaki był efekt tej metody ? Ile udało się uzyskac zarodków i jakiej klasy. My niestety mamy ogromny problem z fragmentacja na początku 84 % zdegenerowanych po leczeniu chlamydii 47 %, czyli wciąż źle a jak było u was ? Przepraszam ale nie mam czasu czytać forum wstecz dlatego pytam. Dziewczyny no a jak ogólnie wrażenia z Polmedu. Wady, zalety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymam mocno kciuki za Was,oby wszystko sie ułożyło zgodnie z planem:) Ja wreszcie odetchnęłam z ulgą.Po badaniach w kierunku tokso wyszło mi dodatnie IgM i IgG,powtórzyłam i znowu to samo...po korespondencji z dr S. udałam sie na konsultację do lekarza od chorób zakaznych z wynikami i wreszcie jakies dobre wiadomości;mam zielone światło i mogę działać:)Awidnośc wysoka wiec lekarz uspokoił,że przeszłam tokso dawno,ponad rok temu i teraz moge odetchnąc z ulgą;wogóle nie muszę się tym dziadostwem martwić i w czasie ciaży nie muszę kontrolowac:) Hormony którymi się tak martwiłam też nie najgorzej wyszły więc nie jest zle;teraz to już z górki chyba;) We wtorek mam wizytę w Polmedzie i zobaczymy co dalej... Wiem,ze czeka mnie długi protokół i juz zaczełam brac tabletki,czy wiecie jak to jest dalej z zastrzykami?od którego dnia cyklu się je zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dla mnie jedyną wadą jest brak laboratorium na miejscu, poza tym nie mam zastrzeżeń. Sylwia0406 w 20dc tabletek anty dostajesz domięśniowy zastrzyk z diphereliny, to jest wyciszacz, po 14 dniach robi się badanie Lh i estradilu i z wynikiem do lekarza, jeśli są odpowiednie wartości to tego dnia zaczynasz stymulację, trwa ona różnie od 10 do kilkunastu dni, potem jest zastrzyk n a uwolnienie pęcherzyków albo domięśniowy albo podskórny i po ok 36 godzinach punkcja, i po 2,3 lub 5 dniach transfer, a potem oczekiwanie na pozytywną betę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska,dzieki za objaśnienie procedury:)Ten wykkres ze strony Polmedu wogóle do mnie nie przemawia,a teraz wiem co i jak:) Wg tego wzoru wypadaloby ,ze w styczniu bedę miała punkcję i transfer;oby juz nic nie staneło mi na przeszkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pyatnko dotyczace leków...gdzie mozna je tanio nabyć?Macie jakieś sprawdzone apteki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Sylwia..Taniej leków nie dostaniesz.. Szukałam kiedyś w necie..Jak jeden jest taniej (i to naprawdę niedużo) to z kolei następny jest drożej. Dostajesz leki od lekarza..Nie musisz latać po aptekach.. Sierpień 2011..U mnie zapłodniło się 7 komórek - pobrano więcej ale już napraweę nie pamiętam..2 nieprawidłowo się dzieliły..Rozwój pozostałych do stadium blocysty. Podano mi 2, jeden zarodek nie dotrwał do 6 doby. Nie wiem czy bez selekcji wynik byłby inny..U nas słabe nasionka..Ale tak sobie myślę że większym problemem są moje komórki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z lekami to moim zdaniem duży plus dla kliniki, po pierwsze wcale nie są drogie, właśnie w porównaniu z internetowymi aptekami są na tym samym poziomie, do tego nie trzeba latać, szukać, wszystko jest na miejscu. I nawet jak weźmiesz całe opakowanie np Puregonu i nie zużyjesz całego to resztę możesz zwrócić w klinice, i pieniążki zostają zwrócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×